Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#13021 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli w moim przypadku to
  • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej
W tych wartościach punktowych mieściłbym sie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:29
  •  

#13022 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego czy tak trudno jest poczytać? masz nie całe 8 hektarów to nie masz nawet średniej krajowej (10,42). Mieścisz się w przedziale między 5 a 10 pkt, 5 za 3,92 a 10 za 10,42 , reszte już chyba nie tak trudno wyliczyć :)

#13023 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Już rozumiem :) To żeby dostać maks pkt za powierzchnie trzeba miec podwójna średnia krajowa ?
A ten zapis ?

większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13024 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie czytasz tam gdzie trzeba kolego :)

#13025 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czytając posty odnośnie ilości punktów za powierzchnie to nasuwa mi się pytanie czyżby w innych rejonach Polski nie było matematyki w podstawówce? :blink:

#13026 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok to już wiem :)
Także marne szanse w moim przypadku :P

#13027 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:33

Czytając posty odnośnie ilości punktów za powierzchnie to nasuwa mi się pytanie czyżby w innych rejonach Polski nie było matematyki w podstawówce? :blink:

Była ale pola matematyką nie zaorzesz :D

Panowie a ja ile bym miał punktów za 10,50 ha ziemi, wykształcenie: technikum rolnicze ukończone i bezrobocie w mazowieckim pow. mławski, z góry dziękuję ;)

za ziemię ok 10, wykształcenie 4 i 2,3 za bezrobocie

#13028 Share krzysiekrolnik12

krzysiekrolnik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzęki wielkie pawelol111 ;)
Może jakaś szansa jest z tymi 16 punktami ;)

#13029 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szanse są, może znajdą jeszcze troche grosza a wiadomo że część osób odpadnie z powodu niespełnienia warunków.

#13030 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A od ilu pkt myślicie powinno się na spokojnie załapać do premii ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13031 Share krzysiekrolnik12

krzysiekrolnik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pożyjemy zobaczymy :) a o jakich warunkach kolego mówisz? chodzi Ci o wykształcenie czy coś innego?
Mi się wydaje że tak 18-20 punktów już powinni dostać premie na spokojnie

#13032 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no stronie top agrar podobno pisze ze w arimr złożono 20 578 wniosków ale to nie są dokładne bo jeszcze nie wiadomo ile pocztą dojdzie a do przyznania jest 7,8 tys i pisze ze podobno co trzeci wnioskodawca otrzyma premie

#13033 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:35

Czytając posty odnośnie ilości punktów za powierzchnie to nasuwa mi się pytanie czyżby w innych rejonach Polski nie było matematyki w podstawówce? :blink:

Prawie 700 postów w tym temacie a znaczna większość to powtarzające się pytania.
Polska to jednak dziwny kraj. Ludzie mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem a co dopiero z matematyką. Paradoks polega na tym, że prawdopodobnie wiedzą ile to jest 100tys.?!
Ale skąd?

.

#13034 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) macko25 poczytaj wstecz to się dowiesz ile wniosków wpłynęło do dziś

#13035 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:09

Tak. Najpierw się uczysz a poźniej pracujesz w zawodzie. Też mi się to nie podoba że bez szkoły można uzyskać premię i być rolnikiem. I zapisu że przez 3 lata należy uzupełnić wykształcenie nie powinno być. Czyli przez 3 lata prowadzisz gospodarkę ale się na tym nie znasz, bo dopiero się uczysz? Najpierw szkoła i wykształcenie (staż) i dopiero wtedy możesz uzyskać wsparcie.

Akurat w szkole nie nauczysz się jak prowadzić gospodarstwo.

Dokładnie o tym mówię, wydaje mi się że właśnie tak jest i była to ,,furtka,, do uzyskania max liczby punktów za pole. Nie piszę tego od tak sobie, mam pewne podstawy aby tak uważać, jednak najpewniejsza informacja to przytoczony zapis z rozporządzenia który to reguluje.

Jeden taki zapis wiem w którym miejscu jest jednak nie koniecznie wszystko wyjaśnia dosłownie. W każdym bądź razie mówi tylko że zmiany dokonywane po 30 dniach od opublikowania listy nie wpływają na miejsce na liście. Jednak nie jest wskazane jakie zmiany.
Jeżeli nie ma zapisu który by zabraniał zmniejszania powierzchni pola po 30 dniach od opublikowania listy, to wydaje mi się nie będziesz miał racji.

Balansowanie na krawędzi. Później mogliby Ci wytłumaczyć, że jednak tak nie jest i 100k do zwrotu.

#13036 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Maciek1091"Akurat w szkole nie nauczysz się jak prowadzić gospodarstwo".
Może i nie ale masz papier że możesz pracować w zawodzie. Wszyscy teraz bez szkoły składają wnioski bo zobaczyli 100tys. To tak samo jakby lekarz bez szkoły przez 3 lata leczył ludzi, lub był w trakcie nauki. Oczywiście to tylko przykład o co mi chodzi. Najpierw powinniśmy mieć podstawy, wykazać chęć bycia rolnikiem przez wybranie odpowiedniej szkoły. A później starać się o dofinansowanie. A nie najpierw dofinansowanie a później będę się uczył o tym kim jest rolnik

Edytowany przez wino36, 26 czerwiec 2014 - 20:38.

#13037 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok, mogę się zgodzić. Ale jeśli jest w ciul wniosków, i jak ktoś tu fajnie napisał: z tego forum w zasadzie wszyscy jesteśmy rolnikami, więc każdy ma sporo pktów, to najpierw pójdą te z max punktami czyli też z wykształceniem rolniczym. Co do zasad: jeśli są z góry określone pewne warunki do spełnienia to jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Każdy ma inną sytuację, były już 4 nabory. W każdym nie mogłem wziąć udziału z pewnego formalnego warunku. W 5. udało się złożyć, czekam na listę :)

#13038 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie porównuj lekarza do rolnika. Jeśli w szkole wpajają przedmioty związane z rolnictwem równie skutecznie jak matematykę i naukę czytania ze zrozumieniem to nie uważam żeby osoba po szkole rolniczej była jakoś strasznie obeznana w temacie rolnictwa w( oczywiście chodzi mi o teoretyczne podstawy rolnictwa - chemia rolna, gleboznawstwo, ekonomika rolnictwa) .

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#13039 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:57

Tak. Najpierw się uczysz a poźniej pracujesz w zawodzie. Też mi się to nie podoba że bez szkoły można uzyskać premię i być rolnikiem. I zapisu że przez 3 lata należy uzupełnić wykształcenie nie powinno być. Czyli przez 3 lata prowadzisz gospodarkę ale się na tym nie znasz, bo dopiero się uczysz? Najpierw szkoła i wykształcenie (staż) i dopiero wtedy możesz uzyskać wsparcie.

Orka i siew to nie fizyka jądrowa. Aby opanować technologię uprawy pszenicy potrzeba 2h. Terminy siewu, odmiany, wymagania glebowe, agrotechnika. Wiadomo że praktyka się liczy i dopiero po kilku - kilkunastu latach dochodzi się do perfekcji ale tego nie zapewni żadna szkoła. Szkoła daje podstawy z którymi można zapoznać się we własnym zakresie - wystarczy chcieć. Nie było innych kryteriów to postanowiono punktować wykształcenie - moim zdaniem dobrze bo jednak dobra szkoła daje wiele - gospodarzenie w stylu: dziadek tak siał, tato tak sieje i ja tak będę często obniża plon o 50% w stosunku do możliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13040 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie z innej beczki:)) Czy ma ktoś może materiały lub notatki z kursu kwalifikacyjnego R3?? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc