Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#13001 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wykształcenie zawodowe wiec 3 punkty i za bezrobocie jakieś 2,5 pkt.

Ale to już chyba nie będę zmieniał :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:21
  •  

#13002 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:17

nabór zle zorganizowany powinno być jak w poprzednich latach koperty wojewódzkie i poza tym na starcie odpowiednie wykształcenie rolnicze bądz staż i już kobinatorów niema!!

A ci co są w trakcie studiów, albo techników rolniczych już by nie mogli tak?

#13003 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak. Najpierw się uczysz a poźniej pracujesz w zawodzie. Też mi się to nie podoba że bez szkoły można uzyskać premię i być rolnikiem. I zapisu że przez 3 lata należy uzupełnić wykształcenie nie powinno być. Czyli przez 3 lata prowadzisz gospodarkę ale się na tym nie znasz, bo dopiero się uczysz? Najpierw szkoła i wykształcenie (staż) i dopiero wtedy możesz uzyskać wsparcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13004 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 13:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po tych ostatnich kilkunastu wpisach/pytaniach wydaje mi się, że znaczna część ze składających wniosek nie wie w ogóle "z czym to się je" i złożyła sobie ot tak, a może coś dostanę i jeszcze żeby było śmieszniej zapewne wtopiła kilkaset złociszy na jakiegoś gościa co im zrobił papiery i obiecywał, że będzie kolorowo. No ale kto by się spodziewał, że aż tyle będzie chętnych...

#13005 Share Derb

Derb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co do tego wykształcenia to bym się kłócił, sam nie robiłem szkoły rolniczej a ubezpieczony byłem w pracy u mamy, pomimo że pracowałem w gospodarstwie od dziecka więc możliwość uzupełnienia wykształcenia jest jak najbardziej ok... Bardziej wydaje mi się być nie fer dawanie dotacji studentom którzy uczą się w systemie stacjonarnym bo ciekawe kiedy w tym gospodarstwie pracują. Oczywiście są wyjątki

#13006 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:06

Jeśli wiesz gdzie znajduje się zapis o tym mówiący, proszę wskaż go.
Wydaje mi się że jest zupełnie inaczej niż mówisz, wskazanie zapisu rozwiało by wszelkie wątpliwości.

Dajmy na to, że mieszkasz w mazowieckim i podajesz podwójną średnią mazowiecką (pożyczasz działki od sąsiada, brata czy nawet kochanki) dla maksimum punktacji za areał. A po ukazaniu się listy rankingowej robisz zmianę do wniosku i odejmujesz te fikcyjne hektary? Jeśli by tak było to za prosta sprawa :)

#13007 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niby po naborze. Sam nie szukałem, dlatego pytam, są jakieś konkretne daty co do tego programu? Co dalej, kiedy listy itp.?

#13008 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Listy będą koło 14 sierpnia a potem decyzje powoli...

#13009 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2856 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:16

Dajmy na to, że mieszkasz w mazowieckim i podajesz podwójną średnią mazowiecką (pożyczasz działki od sąsiada, brata czy nawet kochanki) dla maksimum punktacji za areał. A po ukazaniu się listy rankingowej robisz zmianę do wniosku i odejmujesz te fikcyjne hektary? Jeśli by tak było to za prosta sprawa :)

Dokładnie o tym mówię, wydaje mi się że właśnie tak jest i była to ,,furtka,, do uzyskania max liczby punktów za pole. Nie piszę tego od tak sobie, mam pewne podstawy aby tak uważać, jednak najpewniejsza informacja to przytoczony zapis z rozporządzenia który to reguluje.

Jeden taki zapis wiem w którym miejscu jest jednak nie koniecznie wszystko wyjaśnia dosłownie. W każdym bądź razie mówi tylko że zmiany dokonywane po 30 dniach od opublikowania listy nie wpływają na miejsce na liście. Jednak nie jest wskazane jakie zmiany.
Jeżeli nie ma zapisu który by zabraniał zmniejszania powierzchni pola po 30 dniach od opublikowania listy, to wydaje mi się nie będziesz miał racji.

Edytowany przez damianzbr, 26 czerwiec 2014 - 15:18.

#13010 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 15:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a istnieje możliwość aby ojciec mi przepisał całość swojego posiadanego pola i został ubezpieczony przy mnie jako domownik ? bo jeszcze nie ma lat do renty.
Bo myślę że teraz bym mógł zmienić wniosek z większą ilością pola jaką podałem w dniu składania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13011 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:24

Dokładnie o tym mówię, wydaje mi się że właśnie tak jest i była to ,,furtka,, do uzyskania max liczby punktów za pole. Nie piszę tego od tak sobie, mam pewne podstawy aby tak uważać, jednak najpewniejsza informacja to przytoczony zapis z rozporządzenia który to reguluje.

Jeden taki zapis wiem w którym miejscu jest jednak nie koniecznie wszystko wyjaśnia dosłownie. W każdym bądź razie mówi tylko że zmiany dokonywane po 30 dniach od opublikowania listy nie wpływają na miejsce na liście. Jednak nie jest wskazane jakie zmiany.
Jeżeli nie ma zapisu który by zabraniał zmniejszania powierzchni pola po 30 dniach od opublikowania listy, to wydaje mi się nie będziesz miał racji.

dokładnie tak jest moim zdaniem, i wiem że była taka furtka 4 lata temu, bo mówili w agencji, że niestety jest taka furtka i dużo osób ją wykorzystuje, ale wszytsko zgodnie z prawem.
Teraz wprowadzili zapis, że owszem po 30 dniach czy iluś tam zmiany we wniosku nie wpływają na zmiane punktów, a więc mogę zmniejszyć areał a na liście rankingowej będę nadal w tym samym miejscu, z tym że w rozporządzeniu jest również napisane, że po zmianie musi być tyle punktów aby po przeliczeniu punktów wg nowej powierzchni również łapało się na listę.
czyli zgłosiłam teraz załóżmy 32 ha na dolnym śląsku by mieć 15 punktów za działke do tego 5 za powiat i 3 za szkołę, mam 23 punkty.
po ogłoszeniu listy rankingowej okazuje się, że łapią się osoby od 18 punktów, wtedy też możńa zmiejszyć areał o pare hektarów, ale tylko o tyle by w sumie dostać te 18 punktów i nie poniżej średniej krajowej... czyli na dolnym ślasku okazało sie, że wystarczy 16ha które dają 10 punktów a reszte nie wiem czy przeliczają już wg. nowego powiatu, o tym nie ma mowy... ale pewnie wystarczy wczytać się w rozporządzenie...
Jest dużo nieścisłości, które od lat są wykorzystywane, a co rok są zmieniane zasady, aby takich kruczków było co raz mniej.

inaczej jest juz po otrzymaniu pieniędzy na konto, wtedy o ile mi wiadomo nie można zmiejszać powierzchni gospodarstwa... ale przed otrzymaniem premii na konto można dość dużo zmieniać, w zasadzie cały biznesplan można zmienić łącznie ze zmianą województwa.

Edytowany przez porzeczka, 26 czerwiec 2014 - 16:28.

#13012 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:26

Panowie a istnieje możliwość aby ojciec mi przepisał całość swojego posiadanego pola i został ubezpieczony przy mnie jako domownik ? bo jeszcze nie ma lat do renty.
Bo myślę że teraz bym mógł zmienić wniosek z większą ilością pola jaką podałem w dniu składania

Można.
Co do późniejszych zmian we wniosku to nie spotkałem się z takim "kombinowaniem" bo nie musiałem nigdy tak robić - wszystkie wnioski w MR łapały się na tzw. "zieloną listę". Jeśli jest osoba na tym forum, która robiła takie "myki" to niech napisze coś o tym. Dla mnie ogólnie to byłoby za proste. Ewentualnie trzeba drydnąć jutro do resortu i popytać co w trawie piszczy. Kto pyta, nie błądzi :)

Edytowany przez freetaxi, 26 czerwiec 2014 - 16:36.

#13013 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie żadne myki :)
Teraz gry składałem wniosek wpisałem tylko 4.7 ha bo jedna działkę chciał sobie tata zostawić ale teraz gdy mógłbym go ubezpieczyć przy mnie jako domownika to razem z jego działka miałbym na start 7,98 ha
Więc by to była podwójna województwa i byłoby 16 punktów ?
I kiedy można zamienić ten wniosek ? w każdej chwili czy czekać na poprawki z zmienić wszystko ?

#13014 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:41

TO jest propaganda według mnie jest to niemożliwe żeby aż tylu w polsce było MR

To nie jest propaganda - do tej pory były o ile pamiętam 4 rozdania MR przez 4 lata. Od 2011 do 2014 programu nie było co za tym idzie liczba chętnych narastała. W 4 rozdaniach wypłacono kasę dla 23tys osób - wniosków było więcej ale odpadły z różnych przyczyn. Teraz przez 3 lata uzbierało się 22 tys chętnych. Normalne jak najbardziej.

#13015 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:45

Nie żadne myki :)
Teraz gry składałem wniosek wpisałem tylko 4.7 ha bo jedna działkę chciał sobie tata zostawić ale teraz gdy mógłbym go ubezpieczyć przy mnie jako domownika to razem z jego działka miałbym na start 7,98 ha
Więc by to była podwójna województwa i byłoby 16 punktów ?
I kiedy można zamienić ten wniosek ? w każdej chwili czy czekać na poprawki z zmienić wszystko ?

Zmiany, które wpłyną na zwiększenie punktacji możesz robić do 20 dni od końca naboru więc czas leci. W profilu masz województwo małopolskie gdzie średnia wojewódzka to 3,92 ha a więc:
  • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju,
  • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,
  • większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się 16 punktów

- w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju;

#13016 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A nie z tego jest punktacja ?
  • jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:
  • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie;
  • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej;
  • większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów

#13017 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczytaj w http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html TRYB PRZYZNAWANIA POMOCY.

#13018 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kurde nie łapie sie w tym :) to ile mogłoby mi przysługiwać punktów ?

#13019 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 16:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Średnia powierzhchnia w Twoim województwie jest niższa niż średnia krajowa więc przeczytaj parę postów wcześniej co skopiowałem ze strony Arimr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13020 Share krzysiekrolnik12

krzysiekrolnik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 czerwiec 2014 - 17:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie a ja ile bym miał punktów za 10,50 ha ziemi, wykształcenie: technikum rolnicze ukończone i bezrobocie w mazowieckim pow. mławski, z góry dziękuję ;)