Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#12881 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 16:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) luknij na post > Napisany 21 maj 2014 - 16:26

:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:21
  •  

#12882 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 16:47

Największa ilość wniosków w najbogatszym województwie - mazowieckim. Niech ktoś z mazowieckiego napisze który ma numer sprawy i z jakiego dnia.

Dziś do mnie dzwoniła Pani z agencji poinformować, że mój wniosek jest kompletny i powiedziała, że w mazowieckim jest ok 2000 wniosków.

#12883 Share Zico99

Zico99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 16:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie na ile wiarygodna może być ta tabelka z punktami z 635str ? Jak przewidujecie od ilu punktów będzie przyznany MR?

Edytowany przez Zico99, 24 czerwiec 2014 - 16:54.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12884 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 16:52

Polecałbym Panu Ministrowi już analizować kwestię przesunięcia środków a tym samy zwiększenie koperty finansowej. Ale znając życie i patrząc wstecz pewnie jeszcze na to poczekamy.

Pytanie mam: kolega wpisał działkę 0,3782 - ewidencja a w dopłacie ma ją zgłoszoną jako 0,38 (powierzchnie mniejsze niż 50m można zaokrąglać do góry) i 0,38 wpisał w użytki rolne w biznesplan i wniosek. Przyjdzie mu korekta?

#12885 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2014 - 16:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Siemka
dostałem do korekty wniosek i nie mam pojecia jak to napisac tzn.
w punkcie 1.3. planowane etapy rozwoju gospodarstwa
mam zamiar kupic tylko maszyny tj. siewnik,agregat,rozsiweacz i pług i wpisalem to w jedna tabelke(etap 1) a gosciówka z agencji postawila wielki znak zapytania
jak to napisac przeciez nie bede osobno tych maszyn pisal???

#12886 Share robert11732

robert11732

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna

Napisany 24 czerwiec 2014 - 17:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak wam koledzy poszedł wczoraj i dziś egzamin zawodowy, dołączcie do tematu; http://www.agrofoto....14#entry1390814

#12887 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 17:01

Pytanie mam: kolega wpisał działkę 0,3782 - ewidencja a w dopłacie ma ją zgłoszoną jako 0,38 (powierzchnie mniejsze niż 50m można zaokrąglać do góry) i 0,38 wpisał w użytki rolne w biznesplan i wniosek. Przyjdzie mu korekta?

Nie powinna chyba że osoba weryfikująca wniosek będzie miała problem z matematyką.

#12888 Share barteks51

barteks51

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 17:41

Kiedy ogłoszono nabór sądziłem że będzie maksymalnie 10-11 tyś wniosków a mamy ponad 19.5 tyś. Według mnie to wina niesprawdzonych ,, przecieków" że minister dołoży kasy i w ten sposób dostaną kasę wszyscy zainteresowani. Podejrzewam że jeźeli zabrakło by kasy dla 1-2 tyś zainteresowanych to można by znaleźć dodatkową kase ale znaleźć dodatkową kase dla ponad 11.5 tyś młodych rolników to niemożliwe. Wczoraj jak slładałem wniosek to w kolejce były takie osoby które nie wiedziały po co tam są. Widziałem dwa przypadki że ojcowie przyprowadzili swoje dzieci ( syn i córka) złożyli za nich wnioski a ,, przyszli młodzi rolnicy" mieli się tylko podpisać. Teraz tacy rodzice mają € przed oczami ale będą tego żałować. Pamiętajmy że w Polsce w modzie jest donoszenie na sąsiadów którym powodzi się lepiej od innych. Wystarczy zrobić kilka zdjęć, nagrać kilka rozmów. Wysłać do ARiMR i taka osoba która nie prowadzi samodzielnie gospodarstwa będzie musiała oddać kase. Zobaczycie jaki będzie płacz i lament po przejściu kontroli. Wiem że Polak potrafi ale w ,, tym rozdaniu" przeliczy się wiele osób.

http://www.pomorska....TWO31/140629730
Polecam artykuł

Obstawiam, że przez właśnie takich ludzi dla mnie środków nie wystarczy bo mam małą powierzchnię gospodarstwa ;[

Edytowany przez barteks51, 24 czerwiec 2014 - 17:42.

#12889 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 24 czerwiec 2014 - 18:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No widzisz kolego gdy ja składałem wniosek był przede mną koleś koło 30lat. Z mamą przyszedł i też nie bardzo wiedział po co. Gdy się odezwał to tylko po to aby spytać czy mama mógła by to zrobić. To wogóle jakiś dziwak był bo jak się potem okazało to mama ma notarialnie sporządzone pismo, że może za niego wszystko podpisywać. Ubezwłasnowolniony najprawdopodobniej był. Przynajmniej tak wywnioskowałem.

#12890 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:26

Siemka
mam zamiar kupic tylko maszyny tj. siewnik,agregat,rozsiweacz i pług i wpisalem to w jedna tabelke(etap 1) a gosciówka z agencji postawila wielki znak zapytania

Wydaje mi się, że chodziło o to że na poczatek przejmiesz ziemie i zaczniesz samodzielnie prowadzić gospodartwo rolne zwiększając ESU , a w nastepnym etapie bedzie zakup maszyn za premie.
Nie traktuj tego posta jako wzór czy coś, bo nie mam pewności i nie ponosze odpowiedzialności :D pozdrawiam..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12891 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:37

No widzisz kolego gdy ja składałem wniosek był przede mną koleś koło 30lat. Z mamą przyszedł i też nie bardzo wiedział po co. Gdy się odezwał to tylko po to aby spytać czy mama mógła by to zrobić. To wogóle jakiś dziwak był bo jak się potem okazało to mama ma notarialnie sporządzone pismo, że może za niego wszystko podpisywać. Ubezwłasnowolniony najprawdopodobniej był. Przynajmniej tak wywnioskowałem.

Wątpliwe by był ubezwłasnowolniony. Praktyka notarialnego pełnego upoważnienia jest notorycznie stosowana przez firmy które "kompleksowo" zajmują się obsługą programów MGR czy też MR.

#12892 Share michal_1990

michal_1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam i proszę o pomoc. We wniosku, który złożyłem w piątek do Agencji zauważyłem 2 błędy. Pierwszy dotyczy powierzchni działki w m2 a drugi stażu pracy w rolnictwie(ubezpieczenie). Mógłby ktoś poradzić co należy zrobić w tej sprawie?

#12893 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 20:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczekaj na wezwanie z Agencji. Pewnie i tak się czegoś innego dopatrzą.

#12894 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 22:14

Dzięki kolego za cytat :D W nawiązaniu do cytatów czy jest ktoś kto celował w 20 tys wniosków? Chyba nie mamy tutaj takiego pesymisty :) Dziś na spokojnie moge powiedzieć tylko że gdybym nie zrobił zmiany wniosku to bym tego mocno żałował przynajmniej do 14 sierpnia lub jeszcze dłużej..

ja celowałem w 18+ tys :)
co okazało się najtrafniejszą prognozą :P

teraz domyślam się że w województwach z największą średnią powierzchnią gospodarstwa, te z powierzchnią 15-20ha obejdą się smakiem i żadne nie dostanie premii :(
(w tym niestety ja :)

Pozdrawiam

Edytowany przez szymon0, 24 czerwiec 2014 - 22:35.

#12895 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiadomo czy mogą wysłać coś wskazującego na przyznanie Premi przed 10 sierpnia (listą rankingową) ?

#12896 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 23:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie.

#12897 Share dmowski1939

dmowski1939

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna
    bydło mięsne

Napisany 25 czerwiec 2014 - 00:03

Siemka

"Tabelę należy wypełnić obowiązkowo wyodrębniając i opisując w sposób zwięzły
maksymalnie 3 zwarte i logiczne etapy rozwoju gospodarstwa. Etapy te muszą być opisane
przy pomocy weryfikowalnych (mierzalnych) mierników i wskaźników oraz dotyczyć całego
5 – letniego okresu zobowiązania z tytułu otrzymania premii."

Czy zakup maszyn jest mierzalnym wskaźnikiem? Zakup ziemi już tak, ale raczej nie maszyn. Ja np. wpisałem proporcjonalny wzrost obsady bydła w tej tabeli. Maszyny natomiast umieściłem w tabeli 5.2. Przy produkcji roślinnej moim zdaniem byłoby to np. wprowadzeniie i utrzymanie uprawy rośliny o wysokim ESU, wspominając chociażby sławną pietruszkę. Nie jestem ekspertem jednakże, chociaż sam pisałem Może ktoś bardziej kompetentny mnie poprawi.

Szkoda że nikt nie odpowiedział mi na pytanie o obroty stada. Poszło bez tabeli. Będzie co poprawiać:P

#12898 Share sebaal123

sebaal123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 07:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 20 578 wniosków przyjęła ARiMR w zakończonym naborze o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" - pięknie

#12899 Share irgen

irgen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.Rolnik szuka żony ;)

Napisany 25 czerwiec 2014 - 07:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 20 578 wniosków przyjęła ARiMR w zakończonym naborze o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom"

http://www.arimr.gov...ospodarowa.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12900 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 25 czerwiec 2014 - 08:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czizys kuwa ja cierpie dole. Dobrze by było jakby ogłaszając listę rankingową pomyśleli o podaniu ilości pkt przy każdym nazwisku. Sprawdzilibyśmy nasze obliczenia i rozmyślenia.