Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31586 odpowiedzi na ten temat

#12861 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 08:58

Do 23 czerwca 19 674 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc.

to raczej nie jest ostateczna liczba, bo jeszcze w ciągu kilku dni spłyną wnioski wysłane listami poleconymi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:14
  •  

#12862 Share Tommii

Tommii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 09:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kiedy ogłoszono nabór sądziłem że będzie maksymalnie 10-11 tyś wniosków a mamy ponad 19.5 tyś. Według mnie to wina niesprawdzonych ,, przecieków" że minister dołoży kasy i w ten sposób dostaną kasę wszyscy zainteresowani. Podejrzewam że jeźeli zabrakło by kasy dla 1-2 tyś zainteresowanych to można by znaleźć dodatkową kase ale znaleźć dodatkową kase dla ponad 11.5 tyś młodych rolników to niemożliwe. Wczoraj jak slładałem wniosek to w kolejce były takie osoby które nie wiedziały po co tam są. Widziałem dwa przypadki że ojcowie przyprowadzili swoje dzieci ( syn i córka) złożyli za nich wnioski a ,, przyszli młodzi rolnicy" mieli się tylko podpisać. Teraz tacy rodzice mają € przed oczami ale będą tego żałować. Pamiętajmy że w Polsce w modzie jest donoszenie na sąsiadów którym powodzi się lepiej od innych. Wystarczy zrobić kilka zdjęć, nagrać kilka rozmów. Wysłać do ARiMR i taka osoba która nie prowadzi samodzielnie gospodarstwa będzie musiała oddać kase. Zobaczycie jaki będzie płacz i lament po przejściu kontroli. Wiem że Polak potrafi ale w ,, tym rozdaniu" przeliczy się wiele osób.

http://www.pomorska....TWO31/140629730
Polecam artykuł

#12863 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 09:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Polecałbym Panu Ministrowi już analizować kwestię przesunięcia środków a tym samy zwiększenie koperty finansowej. Ale znając życie i patrząc wstecz pewnie jeszcze na to poczekamy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12864 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 09:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak, Tak pan minister oczywiscie analizuje kwestie przesuniecia srodkow, ale do swojej kieszonki tak zeby nikt niczego nie zauwazyl...... Czy ktos w tym kraju wierzy jakiemus politykowi?

#12865 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:19

Kiedy ogłoszono nabór sądziłem że będzie maksymalnie 10-11 tyś wniosków a mamy ponad 19.5 tyś. Według mnie to wina niesprawdzonych ,, przecieków" że minister dołoży kasy i w ten sposób dostaną kasę wszyscy zainteresowani. Podejrzewam że jeźeli zabrakło by kasy dla 1-2 tyś zainteresowanych to można by znaleźć dodatkową kase ale znaleźć dodatkową kase dla ponad 11.5 tyś młodych rolników to niemożliwe. Wczoraj jak slładałem wniosek to w kolejce były takie osoby które nie wiedziały po co tam są. Widziałem dwa przypadki że ojcowie przyprowadzili swoje dzieci ( syn i córka) złożyli za nich wnioski a ,, przyszli młodzi rolnicy" mieli się tylko podpisać. Teraz tacy rodzice mają € przed oczami ale będą tego żałować. Pamiętajmy że w Polsce w modzie jest donoszenie na sąsiadów którym powodzi się lepiej od innych. Wystarczy zrobić kilka zdjęć, nagrać kilka rozmów. Wysłać do ARiMR i taka osoba która nie prowadzi samodzielnie gospodarstwa będzie musiała oddać kase. Zobaczycie jaki będzie płacz i lament po przejściu kontroli. Wiem że Polak potrafi ale w ,, tym rozdaniu" przeliczy się wiele osób.

http://www.pomorska....TWO31/140629730
Polecam artykuł

A myślisz że we wcześniejszych naborach to sami "młodzi rolnicy" składali wnioski? Pewnie że nie. Sam znam przypadek - mgr prawa złożył wniosek, tatuś przekazał 11ha, truskawek nasadzili co by esu było i 75 tys wpadło. Nikt nie będzie żałował kto nie kombinował z ESU. Proste jest się rozliczyć a samodzielne prowadzenie to składanie papierów o dopłaty i podpisy na dokumentach.

#12866 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przy takiej dużej ilości wniosków już straciłem nadzieję że,dostane

#12867 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale to się nie ma co łudzić. 18 pkt i wyżej powinni dostać.

#12868 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) musieliby zmienić MR ze 100 000 zł na 39 000 zł x 20 000 osób = 780 000 000 zł - wtedy starczyłoby dla każdego :)

#12869 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie martwcie się na zapas. Zanim ogłoszą listę rankingową zejdzie się jeszcze min. 1,5 miesiąca. W tym czasie pracownicy resortu rolnictwa mają czas na opcje związane z przesunięciem środków tyle ile się da i na tyle ile pozwoli KE. Czas pokaże. Pozostaje czekać.

#12870 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tommii

Weż już nie strasz z tymi kontrolami, bo to aż śmieszne... Przecież oni przychodzą i sprawdzają tylko dokumenty, jak wszystko jest w porządku to całe G ci zrobią... A z donosami sąsiadów to już całkiem dałeś do pieca, że niby jak ojciec będzie robił ciągnikiem coś przy zbiorach to już odbiorą mu 100.000 ? Jak dla mnie samodzielne prowadzenie gospodarstwa to tak jak ktoś wyżej napisał - hektary na siebie, dopłaty na siebie oraz wszelkie podpisy aby się zgadzały i papiery. A to czy w gospodarstwie pracuje za Ciebie ojciec, brat czy zatrudnieni do pomocy koledzy kogo to obchodzi ? :D

Sam słyszałem że koleżanka na którą ojciec wziął w poprzednim rozdaniu MR nawet nie musiała by się stawiać na kontrolach, panowie kontrolerzy nawet tego nie wymagali, jedynie podpis ich obchodził, a całą resztę tłumaczył ojciec ..

Edytowany przez lukasz493, 24 czerwiec 2014 - 10:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12871 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znajoma namoczyła kasę na biznesplanie - firma wzięła od niej 680 zł wiedząc że punktów będzie ze 13

#12872 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Firma nie mogła przewidzieć, że wniosków będzie aż tyle... Zresztą mieli jej odmówić i powiedzieć - nie ma Pani żadnych szans?:)

#12873 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 11:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To dobrze, że 680 a nie 3000 jak wołały co niektóre firmy. A swoją drogą nie znam nikogo kto przygotowywałby takie wnioski za darmo. Więc czy w tej firmie czy w innej płacić by musiała.

#12874 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 11:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Są tacy co robią za 200-300zł a reszta jak się premię dostanie.

#12875 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 11:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie w ODR osoba która by zrobiła biznesplan prywatnie chciała 1000zł, a oficjalnie w tym samym ODR inna osoba powiedziała, że cena 500-600zł i rachunek z ODR...

wg mnie cena powinna być uzależniona od tego ile pracy trzeba włożyć w biznesplan, a nikt o to nie pyta, co zamierza kto zrobić.
jedni mają zamiar kupić tylko jeden grunt w jednym kawałku obsiany jedną uprawą, a inni całe mnóstwo różnych upraw plus zakup maszyn urządzeń gruntów rozłożonych na lata...
więc jak może być ta sama cena jak w tym drugim biznesplanie jest o wiele więcej roboty.

Edytowany przez porzeczka, 24 czerwiec 2014 - 11:51.

#12876 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 11:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi wniosek pisał gość z Odr i wzioł 410zł

#12877 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 12:12

18 tys !? Bez przesady, będzie 10-11 tys, jeszcze przyszły tydzień i raczej tendencja mocno spadnie bo kto chciał by zostawić temat na ostatnie 2-3 dni jeśli chodzi o 100tys zł? Ja nie. U mnie wychodzi ok 18,5 pkt. Choć nie wykluczam że jeśli zrobi się niebezpiecznie dużo wniosków to pokuszę się o korektę pod koniec naboru.. Dla ewentualnych złośliwych dodam tylko że nie mam rodzeństwa więc nie ma tu mowy o sztucznym dzieleniu gospodarstwa dla premii :)

Do 23 czerwca 19 674 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc

#12878 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 12:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też osobiście nie spodziewałem się takiego zainteresowania.

#12879 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to było do przewidzenia po liczbach które codziennie się zmieniały o około 1500-2000, a na koniec najwięcej osób składa wnioski...
To samo przyznały panie z ARiMR, im bliżej końca tym więcej wniosków,
ja osobiście wszystko odkładam na ostatnią chwilę za co siebie nienawidzę, bo wychodzi w ostatniej chwili masa problemów, ale nie umiem inaczej ;) już próbowałam

Tak samo z wnioskami obszarowymi itp, gdzie stawka jest często dużo wyższa niż 100 tysięcy, w ostatnich dniach przyjmowania wniosków -15 maja w biurach powiatowych straszne kolejki, a w pierwszych pustki...
Pewnie na dniach pocztą dojdzie jeszcze z 1000 wniosków jak nie więcej do ogólnej puli :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12880 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 24 czerwiec 2014 - 13:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki kolego za cytat :D W nawiązaniu do cytatów czy jest ktoś kto celował w 20 tys wniosków? Chyba nie mamy tutaj takiego pesymisty :) Dziś na spokojnie moge powiedzieć tylko że gdybym nie zrobił zmiany wniosku to bym tego mocno żałował przynajmniej do 14 sierpnia lub jeszcze dłużej..

Edytowany przez jimmy871, 24 czerwiec 2014 - 13:57.