Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#12761 Share pawkko

pawkko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla zainteresowanych odnośnie korekt to dostałem pismo wzywające do poprawek.
W moim przypadku chodzi o tabele 5.2 czyli "planowane inwestycje"

W dwóch punktach Pani dopisała mi brak szczegółowych parametrów technicznych:
1. Sprzęt komputerowy czyli laptop + urządzenie wielofunkcyjne + oprogramowanie
2. Studnia głębinowa

Ponad to w dwóch miejscach mam podkreślone słowo "transport" i dopisek : jaki transport? tutaj, prawdopodobnie chodzi o to żeby dopisać ze z miejsca zakupu do miejsca docelowego planowanej inwestycji - bo tylko taki jest dozwolony zgodnie z ustawą.

Biznes plan pisałem sam, więc błędy nowicjusza:) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:53
  •  

#12762 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:53

A mnie nie obchodzi co by było gdyby... dopytywałem się już kilka razy i samo świadectwo wystarczy i normalnie pkt liczą za wykształcenie, na świadectwie mam jasno napisane że ukończyłem szkołe w zawodzie technik rolnik i żaden zawodowy nie jest mi potrzebny.

Ale mówie ci że ukończone samo techikum bez zdawania matury i technika nie daje ci żadnego wykształcenia. Jesli zdasz mature, to masz wykształcenie średnie (takie samo jak po liceum), dopiero zdany egzamin zawodowy daje ci tytuł technika rolnika.

Jesli bedziesz uzupełniał wykształcenie, tak jak w tym przypadku ja, to musze okazać potwierdzenie zdania technika, świadectwo szkolne to ich zbytnio nie interesuje bo co z tego że ja ukończyłem szkołe jak technika nie bede miał, po zawodówce masz tez egzamin zawodowy i dopiero jak go zdasz to masz zawód, świadectwo potrzebne było aby przy składaniu wniosku żeby udokumentowac fakt, że juz sie ucze.
Tak mi powiedziała babka z ARiMR w Poznaniu. Nie zdasz technika = nie zdobyłes wymaganych kwalifikacji = oddajesz kase :)

#12763 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja Ci mówię jak jest w moim przypadku, wniosek wypełniała mi firma, w poprzednim naborze kandydaci również dawali tylko świadectwo i to wystarczyło, nie musiałem podpisywać żadnego oświadczenia że uzupełnię wykształcenie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12764 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 15:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co ty mówisz? Świadectwo jest potrzebne, żeby pokazać, że sie uczysz? Świadectwo otrzymujesz na koniec szkoły.
Ja byłem w agencji, pokazałem świadectwo ukończenia szkoły policealnej - 4pkt.

#12765 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 16:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Świadectwo otrzymujesz na koniec kazdej klasy jesli już.

Oświadczenie że uzupełnisz wykształcenie, oraz okazywanie świadectwa jest potrzebne jesli w momencie składania wniosku nie ma sie odpowiednich kwalifikacji.

A jesli ty twierdzisz że wystarcza ci ukonczenie szkoły, a żaden zawodowy ci nie potrzebny to po co zdawałes technika?? trzeba było skończyć szkołe i do technika nie podchodzić wgl...

#12766 Share IGL

IGL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 16:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Egzamin dopiero jutro więc skąd wiesz że podchodzę do egzaminu? Jak już mówiłem dałem tylko świadectwo i nie podpisywałem żadnego oświadczenia, widocznie trafiłeś na niekompetentnego urzędasa co w naszym kraju jest normą.

#12767 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możliwe że trafiłem na niekompetentną osobę, ale mozliwe tez że tobie przyślą wezwanie do uzupełnienia dokumentów. Dobra mniejsza o to, ja dałem świadectwo i napisałem oświadczenie i mi pasuje, najwyżej bedzie poprawka

#12768 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a może wystarczy poczytać rozporządzenie i zagłębić się w owy punkt...:

7. Dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia rolniczego:

- średniego – jest świadectwo lub dyplom ukończenia szkoły lub dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe, w
zawodzie wymienionym w ust.2.

Także nie trzeba mieć zdanego egzaminu zawodowego (w końcu uczyłeś się 4 lata o rolnictwie... gdybyś nie miał zielonego pojęcia o roli to nie zdałbyś do 2 klasy a co dopiero ukończył technikum) takie moje zdanie.

#12769 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 17:26

Egzamin dopiero jutro więc skąd wiesz że podchodzę do egzaminu? Jak już mówiłem dałem tylko świadectwo i nie podpisywałem żadnego oświadczenia, widocznie trafiłeś na niekompetentnego urzędasa co w naszym kraju jest normą.

Z mojego pkt widzenia pomimo braku zdanego egzaminu zawodowego jest to wykształcenie średnie rolnicze co w myśl rozporządzenia daje 4 pkt.

Nie ma sensu porównywać obecnego naboru do wcześniejszych ponieważ w poprzednich naborach pieniążki były dla wszystkich a tym naborze szanse że dostana wszyscy są bynajmniej minimalne.

Edytowany przez jimmy871, 22 czerwiec 2014 - 17:37.

#12770 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @jimmy871 dobrze Ci się wydaje. Było to już wałkowane kilkanaście razy na forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12771 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pieniadz z MR mozna wydac wylacznie na nowy sprzet czy na taki do 5lat ja w poprzednich edycjach? Bo kazdy mowi inaczej?

#12772 Share mateuszmtz

mateuszmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 18:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najlepiej kupić nowe ale można też używane do 5 lat które nie były kupowane z żadnego programu. Używane maszyny dodatkowo musi oszacować rzeczoznawca.

#12773 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w obecnym programie TYLKO nowe maszyny
Dotyczy to MR i PROF

#12774 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A np. jesli jakas maszyna kosztuje 100tys a na maszyne mozna wydac tylko 70% kwoty czyli 70 tys to mozna swoj wklad finansowy dodac do zakupu czyli 30 tys? Dzieki za odp.

Wlasnie tez slyszalem ze tylko nowe maszyny, ale przegladajac forum niektorzy pisza ze mozna do 5 lat, dlatego taki mętlik mam......

#12775 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ludzie, zastanówcie się 10 razy zanim coś napiszecie. Gdzie kolego przeczytałeś że tylko nowe ? A kolejny kolega może napisze gdzie jest informacja o tym że 70% na maszyny ?

#12776 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 19:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Osoba ktora kompletowala wniosek tak mi powiedziala....

Moze ktos bardziej obcykany moglby wkleic linka na ktorym jest napisane czarno na bialym co i jak w tym temacie z jakiejs konkretnej strony np ARiMR?

Edytowany przez sim200, 22 czerwiec 2014 - 20:38.

#12777 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musicie rozliczyć 70 % kwoty brutto od 100 000 PL. Żaden wkład własny nie jest potrzebny. Co do kwalifikowalności to jak najbardziej mogą być używane do 5 lat maszyny i urządzenia. Widzę, że co niektóre osoby przygotowujące wnioski zarobkowo nie przeczytały rozporządzenia. A chyba należałoby od tego zacząć. Na stronie Arimr jest informacja, że wydatki w młodym rolniku są określone jako "koszty kwalifikowalne" w działaniu "Modernizacja gospodarstw rolnych" objętego PROW 2007-2013. Tutaj znajdziesz informację http://www.arimr.gov...acja_210410.pdf od strony 9.

Edytowany przez freetaxi, 22 czerwiec 2014 - 20:14.

#12778 Share karol924

karol924

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika rolnicza, muzyka

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:13

A np. jesli jakas maszyna kosztuje 100tys a na maszyne mozna wydac tylko 70% kwoty czyli 70 tys to mozna swoj wklad finansowy dodac do zakupu czyli 30 tys? Dzieki za odp.

Wlasnie tez slyszalem ze tylko nowe maszyny, ale przegladajac forum niektorzy pisza ze mozna do 5 lat, dlatego taki mętlik mam......

Na maszyne można wydać 70% kwoty??? z 70% wsparcia musisz sie rozliczyć, a tak wogóle to najlepiej skierować sie do arimr albo odr i wszystko będziesz mieć wyjaśnione, tyle w temacie.

#12779 Share kris-str

kris-str

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szukam szkoły zaocznej na terenie powiatu leszczyńskiego i wolsztyńskiego o kierunkach rolniczych. Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12780 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 22 czerwiec 2014 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hmm a na szkoleniu nie dawno o MR była mowa tylko nowych maszynach....