Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31596 odpowiedzi na ten temat

#12661 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:45

Czyli jeśli w wniosku mam wpisane 17 ha to mógłbym przez te 20 dni (przeznaczone na zmiany w wniosku) dopisać jeszcze 13 ha (dzierżawa) ? I czy dostałbym za to więcej punktów?

@freetaxi można tak czy nie można ? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:05
  •  

#12662 Share dd544

dd544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,

czy znacie przypadek uznania za studia rolnicze studiów na kierunku ekonomia w SGGW (ok.200 godz. przedmiotów związanych z rolnictwem i miesięczne praktyki rolnicze w ramach studiów.

Miłego popołudnia

#12663 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:27

@freetaxi można tak czy nie można ? :D

Na to wygląda, że tak :)

Witam,

czy znacie przypadek uznania za studia rolnicze studiów na kierunku ekonomia w SGGW (ok.200 godz. przedmiotów związanych z rolnictwem i miesięczne praktyki rolnicze w ramach studiów.

Miłego popołudnia

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1–6 za kwalifikacje zawodowe przydatne do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia

albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12664 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam policzy mi ktoś ile bd mniał punktów za 12,45ha szkołe zawodową rolniczą w województwie mazowieckim pow płoński z góry dzięki

#12665 Share dd544

dd544

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 17:09

Na to wygląda, że tak :)

W przypadku ukończenia studiów na kierunku innym niż wymienione w pkt 1–6 za kwalifikacje zawodowe przydatne do prowadzenia działalności rolniczej uznaje się kierunki studiów, w ramach których zakres kształcenia
albo standardy kształcenia obejmują treści związane z rolnictwem w wymiarze łącznym co najmniej 120 godzin.

Czy do tego potrzebny będzie jeszcze staż udokumentowany ubezpieczeniem w KRUS?

#12666 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 20:05

Algorytm jest zgodny z rozporządzeniem:

"a )najwyższe w województwie – przyznaje się 5 punktów,
b ) niższe niż bezrobocie, o którym mowa w lit. a – przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w
przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie."

Nie ma tu mowy o sposobie przez was prezentowanym, a o proporcji i wzór dokładnie to obrazuje.

W twoim przykładzie:
warmińsko-mazurskie
Braniewski 33,3 %
maks w województwie Piski 33,4 %, a minimum m. Olsztyn 8,7 %
Układasz proporcję z tym że trzeba pamiętać o tym minimum nie jest 0 %, a 8,7 %. Dlatego w mianowniku masz różnicę między maksimum a minimum tu 33,4 - 8,7 = 24,7 % W liczniku natomiast różnicę pomiędzy wybranym powiatem a minimum tu 33,3 - 8,7 = 24,6 %, czyli 24,6/24,7 = 0,995951 i wynik mnożymy przez 5 i zaokrąglamy do w dwóch miejsc po przecinku = 4,98

Ale jak sam zacytowałeś: najwyższe i najniższe w województwie. Czyli pulę 5 punktów rozdysponowujesz po równo między powiaty w danym województwie a nie w kraju. Proporcjonalnie każdemu wg miejsca, które zajmuje na liście w danym województwie, począwszy od 5 za max i kończąc na 0 za min. Procent bezrobocia nie ma tu nic do rzeczy - no tylko do określenia miejsca na liście.
No ale oczywiście mogę się mylić i jeśli masz ten algorytm z jakiegoś pewnego źródła to chociaż napisz z jakiego, bo do tej pory wszyscy na forum liczyli pkt tak jak ja to przedstawiłem.

Edytowany przez KACZOR1984, 19 czerwiec 2014 - 20:07.

#12667 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe czy są jakieś szanse źeby,dołoźyli do puli

#12668 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wątpliwe. Tym bardziej że niedługo nowy nabór z nowej puli więc jaki sens?

#12669 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 22:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sens jest. Skoro jest zainteresowanie, to sens jest jak najbardziej. I Ministerstwo na pewno by chciało dołożyć kasy, bo to byłby wielki medialny sukces. Ale wydaje mi się, że z powodu ograniczeń czasowych nie ma takiej możliwości :/

#12670 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 22:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moze ktoś pomóc z tabelą 3.4- 3,7 PRG Roczny obrót stada dla okresu bazowego i docelowego?

O co chodzi w tych tabelach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12671 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 22:43

Sens jest. Skoro jest zainteresowanie, to sens jest jak najbardziej. I Ministerstwo na pewno by chciało dołożyć kasy, bo to byłby wielki medialny sukces. Ale wydaje mi się, że z powodu ograniczeń czasowych nie ma takiej możliwości :/

Sukcesem jest już to że na ok 8 tys wniosków kasy nazbierano. Reszta dostanie w nowym naborze.

#12672 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 22:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok 24 tysie młodych dostało już kaske z racji MR w starym PROWie. Rozwiń myśl, że "reszta dostanie w nowym naborze", chyba że to taki bardzo skrót myślowy

#12673 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 23:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Reszta dostanie w nowym naborze = nauczone doświadczeniem (patrz: wysokie zainteresowanie) w następnym naborze przewidziane będzie na pewno więcej środków na MR, i wtedy już powinno starczyć dla wszystkich chętnych

#12674 Share gm18

gm18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 23:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli ma się tytuł technik agrobiznesu i inżyniera w kierunku nie rolniczym to ile punktów mi przysługuje??

#12675 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 05:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko że,niektórzy z nas w przyszłym naborze nie będą juź mogli składać wniosków to będą pokrzywdzenie jeźeli teraz się nie zalapią

#12676 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 05:26

Ale jak sam zacytowałeś: najwyższe i najniższe w województwie. Czyli pulę 5 punktów rozdysponowujesz po równo między powiaty w danym województwie a nie w kraju. Proporcjonalnie każdemu wg miejsca, które zajmuje na liście w danym województwie, począwszy od 5 za max i kończąc na 0 za min. Procent bezrobocia nie ma tu nic do rzeczy - no tylko do określenia miejsca na liście.
No ale oczywiście mogę się mylić i jeśli masz ten algorytm z jakiegoś pewnego źródła to chociaż napisz z jakiego, bo do tej pory wszyscy na forum liczyli pkt tak jak ja to przedstawiłem.

A gdzie według ciebie jest na pisane według miejsca, w rozporządzeniu jest jednie mowa o poziomie bezrobocia a nie miejscach w województwie. Proporcjonalnie to znaczy tak jak pokazałem w przykładzie. Sposób jest sprawdzony tak samo liczy Agencja.

#12677 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 06:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale skąd wiesz że tak liczy Agencja? Podaj nam źródło. Już nie jeden na tym forum podawał w 100% sprawdzone, pewne logarytmy z przecieku.

#12678 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 06:51

Jeżeli ma się tytuł technik agrobiznesu i inżyniera w kierunku nie rolniczym to ile punktów mi przysługuje??

4 pkt.

#12679 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 07:37

Ale skąd wiesz że tak liczy Agencja? Podaj nam źródło. Już nie jeden na tym forum podawał w 100% sprawdzone, pewne logarytmy z przecieku.

No też jestem bardzo ciekaw z jakiego to źródła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12680 Share pawekol

pawekol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 20 czerwiec 2014 - 08:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Mam takie pytanie czy jeśli od 13 roku życia pomagam w gospodarstwie ale nie ukoczyłem związanej z nim szkoły to czy jeśli przejme gospodarstow po ojcu moge liczyć na jakieś środki z UE.