Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#12641 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzierżawa dzierżawą. Nie lepiej rodzicom zostawić sobie 1ha przeliczeniowy żeby byli ubezpieczeni w KRUS a Ty sobie możesz robić co chcesz...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 06:15
  •  

#12642 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale czy emerytura później będzie taka sama jeśli zostawi im ten 1 ha jak ta gdy będą opłacać KRUS mając np 20 ha?

#12643 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A masz różnicę? Stawka ta sama.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12644 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:16

W piśmie przewodnim wpisz swoje imię i nazwisko, numer (znak) sprawy, nazwisko i imię osoby prowadzącej sprawę a następnie załącznikach i liczbę stron jakie załączałeś. Nie zapomnij o dacie i podpisie :)

Pewnie, że tak.

dzięki za odp. a mógłbym dopisać jeszcze do biznesplanu 4 ha łąk czy juz jest za późno?

#12645 Share Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 09:32

dzięki za odp. a mógłbym dopisać jeszcze do biznesplanu 4 ha łąk czy juz jest za późno?

Podbijam, i czy mógłbym dopisać jeszcze dzierżawy? I czy zmieniło by to coś w punktacji?

#12646 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:28

Podbijam, i czy mógłbym dopisać jeszcze dzierżawy? I czy zmieniło by to coś w punktacji?

"Kolejność przysługiwania pomocy jest ustalana na podstawie danych zawartych we wniosku o przyznanie pomocy oraz dołączonych do niego dokumentach. Dokonanie przez wnioskodawcę zmian we wniosku o przyznanie pomocy po upływie 20 dni od dnia zakończenia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy nie ma wpływu na kolejność przysługiwania pomocy."

#12647 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 10:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeśli w wniosku mam wpisane 17 ha to mógłbym przez te 20 dni dopisać jeszcze 13 ha (dzierżawa) ? I czy dostałbym za to więcej punktów?

#12648 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 11:20

Heh, widze ze jesteś z Zamojskiego.Ile ci wyszło za bezrobocie bo nie wiem czy liczyc miasta czy same powiaty?

Tak z zamojskiego. Liczy się też miasta. Pow. zamojski za bezrobocie ma 2,23pkt

#12649 Share sucredo

sucredo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 11:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, jestem z kuj-pom , czy może być tak że za 20, 34 ha będe miał tylko nieco ponad 11 punktów?

#12650 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2014 - 11:59

witam, jestem z kuj-pom , czy może być tak że za 20, 34 ha będe miał tylko nieco ponad 11 punktów?

dokładnie tak mam tyle samo kolego co ty ziemi i mam tyle punktów tez jestem z Kujaw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12651 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak, masz średnią wojewódzką ok 15 ha więc żeby dostać 16pkt musisz mieć ponad 30ha

#12652 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 12:21

Dzierżawa dzierżawą. Nie lepiej rodzicom zostawić sobie 1ha przeliczeniowy żeby byli ubezpieczeni w KRUS a Ty sobie możesz robić co chcesz...

właśnie tak robimy że zostawiają sobie jedną działkę a pozostałe ja będę dzierżawił. Tym sposobem modulację trochę ominięmy bo ja złożę wniosek na to co dzierżawie od ojca a no na ta jedną działkę i wszystkie dzierżawy które mamy.

#12653 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A to w ogóle do MR można dzierżawić ziemię od rodziców ?

#12654 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:21

A to w ogóle do MR można dzierżawić ziemię od rodziców ?

Da się.

#12655 Share tiger3952

tiger3952

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy maszyny kupione za kase z MR mogą być używane? jeśli tak to ile mogą mieć maksymalnie lat?

#12656 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:32

Mam pytanie czy maszyny kupione za kase z MR mogą być używane? jeśli tak to ile mogą mieć maksymalnie lat?

Do 5 lat używane.

#12657 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:05

Szanowni Koledzy
składałem dziś ok 11.30 wniosek w Wawie. Kolejka od samego wejścia, poprzez schody i jeszcze dobre 10 m. do pokoju przyjęć z 45 może 50 osób czekało. Tak więc myślę, że 16k to jest minimalna liczba wniosków jaka wpłynie a chyba już nikt nie będzie zaskoczony jak osiągnie i 20k.
Na szczęście byłem z małym synem tak więc sympatyczna Pani, którą pozdrawiam :) poprosiła mnie bez kolejki. Zagadnąłem czy istnieje możliwość zwiększenia puli na premię MR?Otrzymałem odpowiedź, że jest taka wola ARiMR, bo nijako sami są zaskoczeni popularnością i wielkością tego naboru, tylko nie wiadomo czy znajdą się na ten cel środki.Tyle z gorących doniesień.
Pozdrawiam

@DawidWawer za bezrobocie wg. moich obliczeń masz coś ok 2.85 pkt.

No to miałeś pecha :D ja składałem wniosek o 9.30 tego dnia co Ty i były 3 osoby przed mna i ze 2 za mna :P Widocznie pozniej ludzi musiało przybyc :D

#12658 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jeśli w wniosku mam wpisane 17 ha to mógłbym przez te 20 dni (przeznaczone na zmiany w wniosku) dopisać jeszcze 13 ha (dzierżawa) ? I czy dostałbym za to więcej punktów?

#12659 Share yahoobat

yahoobat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, nie wiem jak wypełnić tą rubrykę: a)początkowa wartość ekonomiczna ESU, B) planuję że po zrealizowaniu biznesplanu..... i c)wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Czy ktoś mógłby mi pomóc. Póki co na ziemi, którą mam objąć tym projektem są łąki i pastwiska, dopiero chcę się wziąć za jakąś uprawę, co powinienem tam wpisać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12660 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 14:29

panowie, nie wiem jak wypełnić tą rubrykę: a)początkowa wartość ekonomiczna ESU, B) planuję że po zrealizowaniu biznesplanu..... i c)wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Czy ktoś mógłby mi pomóc. Póki co na ziemi, którą mam objąć tym projektem są łąki i pastwiska, dopiero chcę się wziąć za jakąś uprawę, co powinienem tam wpisać??

Wszystko o co pytasz znajduje się w instrukcji. Najpierw policz sobie żywotność ekonomiczną w gospodarstwie w PRG.