Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#12621 Share biznes12

biznes12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanko łąki tez zalicza się by zwiększyć areał do MR czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:10
  •  

#12622 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:53

Witam wszystkich przyszłych młodych rolników. Chy ktoś z zainteresowanych posiada Wzór pisma przewodniego do ARIMR? Z góry wielkie dzięki :)

W piśmie przewodnim wpisz swoje imię i nazwisko, numer (znak) sprawy, nazwisko i imię osoby prowadzącej sprawę a następnie załącznikach i liczbę stron jakie załączałeś. Nie zapomnij o dacie i podpisie :)

pytanko łąki tez zalicza się by zwiększyć areał do MR czy nie?

Pewnie, że tak.

#12623 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:02

A tak pozatym to przecieź miało być źe, 70% powierzchni gospodarstawa miały stanowić grunty własne,a nie same dźierźawy które moźe wziąć kaźdy glupii

Wymagane grunty własne mają być w nowym naborze.

Ciekaw jestem dalszego rozwoju tych owych wniosków na dzierżawy które jak koleżanka wyżej oceniła każdy głupi może wziąć.. Klocki się zaczną kiedy okaże się że dopłaty muszą wpływać na konto dzierżawcy a nie właściciela bo domniemam że przynajmniej połowa wnioskodawców nie jest tego świadoma!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12624 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:17

Wymagane grunty własne mają być w nowym naborze.

Ciekaw jestem dalszego rozwoju tych owych wniosków na dzierżawy które jak koleżanka wyżej oceniła każdy głupi może wziąć.. Klocki się zaczną kiedy okaże się że dopłaty muszą wpływać na konto dzierżawcy a nie właściciela bo domniemam że przynajmniej połowa wnioskodawców nie jest tego świadoma!

Wziąć każdy może ale pytanie czy każdy z głową bo trafiło mi się kilkunastu klientów, którzy twierdzili, że wniosku o dopłatę na te działki dzierżawione składać nie zamierza.

Edytowany przez freetaxi, 18 czerwiec 2014 - 20:18.

#12625 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
mam pytanie dotyczące bezrobocia. Jezeli mam wiecej gruntow w powiecie innym niz w ktorym mam gospodarstwo to bezrobocie jest z ktorego powiatu liczone? W ktorym mam wiecej gruntow czy w ktorym mam gospodarstwo?

A drugie pytanie to:
Mam gospodarstwo w lodzkiim i mam 20.13ha. Mam rozumiec ze w liczeniu powierzchni tez obowiazuje proporcja tj:
20.13=x pkt
20.84=16pkt
czyli: x = 15.44

?

Edytowany przez marjanmeme, 18 czerwiec 2014 - 20:21.

#12626 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napewno kaźde dźierźawione gospodarstwo po 5 latach przestanie istnieć

#12627 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:41

Witam,
mam pytanie dotyczące bezrobocia. Jezeli mam wiecej gruntow w powiecie innym niz w ktorym mam gospodarstwo to bezrobocie jest z ktorego powiatu liczone? W ktorym mam wiecej gruntow czy w ktorym mam gospodarstwo?

A drugie pytanie to:
Mam gospodarstwo w lodzkiim i mam 20.13ha. Mam rozumiec ze w liczeniu powierzchni tez obowiazuje proporcja tj:
20.13=x pkt
20.84=16pkt
czyli: x = 15.44

?

16 pkt jest za 20,85. Za 20,84 jest 15 pkt. Ty masz 20,13 czyli masz ok 14,9pkt.

#12628 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do marjanmeme
Pierwsze pytanie - tam gdzie więcej gruntów
Drugi pytanie - nie do końca tak
10,42 ha - to 10 pkt. a 20,84 ha to 15 pkt. pomiędzy tymi wartościami punkty dodajemy proporcjonalnie w tym przypadku:
10 + ((20,13-10,42)/10,42)*5 = 14,66

#12629 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czytam i czytam i nie mogę tego znaleźć, skąd mogę zobaczyć listę powiatów wg bezrobocia w woj podkarpackim.

#12630 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolega freetaxi podawał ten link już pewnie z 10 razy w ciągu ostatnich dwóch dni, ja podaje jedenasty raz:
http://stat.gov.pl/o...opa-bezrobocia/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12631 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie a jak jest taka sytuacja ze ma sie np 20 ha i tyle sie poda i umowa dzierzawy na 9 ha jest u notariusza na 10 lat i dostanie sie te pieniadze MR a i ta dzierzawe jak ktos inny podkupi np po 3 czy 4 latach to jak jest i zostaje te np 11 ha wlasnych to jak z tym bedzie ? ?

Umowa dzierżawy z datą pewną będzie obowiązywać dalej niezależnie od tego, że zostala sprzedana.

#12632 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) https://docs.google....p=sharing#gid=0

wrzucajcie wszyscy co zyją swoje wyniki punktowe, narazie srednio jest 18pkt. :)

#12633 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ktoś wspominał że na innym forum dla rolników także toczą się rozmowy na temat MR - jeżeli ktoś ma dostęp do innych forów tego typu, przyklejcie tam link, im więcej wpisów tym bardziej wiarygodny wynik :)

#12634 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak nowy-stary minister rolnictwa się postara to znajdzie pieniądze na MR :rolleyes: ze starego PROW jesli znajdą środki i KE zakcepetuje,a liczba zlożonych wniosków rekordowa :unsure: Ciekawe czy władze się postrają,a PSL to sitwa :huh: szkoda że niema kopert środków na województwa ;) Powodzenia Panowie i Panie z branży :)

#12635 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 23:20

Napewno kaźde dźierźawione gospodarstwo po 5 latach przestanie istnieć

obojętnie, czy dostanę MR, czy nie - moje gosp. powstanie i nie przestanie istnieć prędko. są też inne możliwości.

#12636 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 07:22

W Lub. jest 24 pow. mój jest 8 z naj. bezrobociem. Czyli 5pkt/24*16 czyli 3,33, dobrze rozumuję?

Heh, widze ze jesteś z Zamojskiego.Ile ci wyszło za bezrobocie bo nie wiem czy liczyc miasta czy same powiaty?

#12637 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam jeszcze szanse dopisania do biznesplanu 1ha łaki. Tylko że ta osoba jest w programie rolnośrodowiskowym trzeci rok, a także pobiera dopłaty ONW. Czy ta osoba może wydzierżawić mi ten kawałek ziemi? Czy to nie będzie kolidowało z programem rolnośrodowiskowym i ONW?

#12638 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem pula pieniedzy nie zwiekszy sie. Po pierwsze to co bylo latwo orzesunac zostalo przesuniete na MR, po drugie ARiMR dalo sobie wyjatkowo krotki okres czasu na rozpatrzenie wnioskow, a przypomnijmy sobie ile czasu trwalo przesuniecie pieniedzy na aktualny nabor MR... Do tego zgoda Unii... Raczej nie ma sie co oszukiwac. Teraz sejm bedzie zajety aferą taśmową a nie nami...

#12639 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:01

Witam. Mam jeszcze szanse dopisania do biznesplanu 1ha łaki. Tylko że ta osoba jest w programie rolnośrodowiskowym trzeci rok, a także pobiera dopłaty ONW. Czy ta osoba może wydzierżawić mi ten kawałek ziemi? Czy to nie będzie kolidowało z programem rolnośrodowiskowym i ONW?

Zobowiązanie ONW możesz po nim przejąć ale nie wiem do końca jak z RS. Wydaję mi się, że nie powinno być problemów ale ręki sobie uciąć nie dam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12640 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 08:13

Napewno kaźde dźierźawione gospodarstwo po 5 latach przestanie istnieć

nie koniecznie dużo ludzi jest w takiej sytuacji jak ja rodzice ledwo 50lat za młodzi jeszcze żeby mi zapisać to złożyłem wniosek na dzierżawę. Jak będą strukturalne to mi zapiszą zanim te 5lat minie.