Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#12601 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 16:57

A tak pozatym to przecieź miało być źe, 70% powierzchni gospodarstawa miały stanowić grunty własne,a nie same dźierźawy które moźe wziąć kaźdy glupii

Nieprawda. Proszę poczytać o warunkach przyznania pomocy. W Twoich stronach tak łatwo dzierżawę?

Edytowany przez freetaxi, 18 czerwiec 2014 - 16:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:46
  •  

#12602 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie oszukujmy się,duźa część wnioskodawców to niby rolnicy którzy mają dźierźawe od znajomych chcących wyłudzić tylko pieniądze

#12603 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:15

Nie oszukujmy się,duźa część wnioskodawców to niby rolnicy którzy mają dźierźawe od znajomych chcących wyłudzić tylko pieniądze

a no w dzisiejszych czasach tylko o pieniądze chodzi o nic innego :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12604 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może jeszcze mi ktoś napisze dokładnie z punktami za pow. Jeżeli za 10,42ha jest 10pkt. np. w Lub. a za 20,84 16pkt. czyli za 10,42 jest 6pkt. więc 6/10,42 jest 0,5758 za każdy ha powyżej średniej krajowej?? Czy tak to należy liczyć?

Ja mam we wniosku 13,5344 ha. za 10,42 dostanę 10pkt a za 3,1144 ha 1,79pkt.??

#12605 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podejrzewam, że spora część nawet 7 punktów nie będzie miała

a ci cwaniacy co chcą wyłudzić na dzierżawę nie mając nic wspólnego z rolnictwem, mam nadzieje, nie spełnią któregoś z wymagań i będą zwracali z odsetkami

Edytowany przez majkel207, 18 czerwiec 2014 - 17:23.

#12606 Share porzeczka

porzeczka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To samo może być z gruntami na własnośc, fikcyjnie sprzedać co za problem, (większe zaufanie tylko potrzebne)
a co, że niby jak ojciec da synowi darowizne to jest bardziej sprawiedliwe?
Też można by powiedziec tylko po to by wyłudzić kasę, wiadomo, że często dalej ojciec robi na polu, a synek za granicą pracuje ;) malo takich znam...

TAk już jest nie da się ustrzec przed wszystkimi słabościami programu, poza tym ten program jest również dla kandydatów na rolników ("grupa I (kandydaci na młodych rolników) - to osoby, które dopiero planują przejęcie gospodarstwa i rozpoczęcie (po raz pierwszy) prowadzenia działalności rolniczej,), ktoś ma ochote rzucić prace w wielkim mieście i zając się rolnictwem, bo ma nadzieję, że będzie lepiej to dlaczego nie ? Ten program jest również dla takich.

Nikt rolnikowi nie zakazuje sprzedać pola i szukać pracy w mieście i byc na zusie , tak samo w drugą stronę... miastowemu rzucić robote, wziąć 100k i zamieszkać na wsi i zająć się rolnictwem.
Ten program jest dla każdego, kto ma ochotę sporóbować

Poza tym na pewno będą przenosić środki z innych programów i pewnie wszyscy się załapią, tak samo zrobili w poprzednich edycjach

#12607 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:30

Krótkie tłumaczenie dla wszystkich mających problem z liczeniem punktów za bezrobocie.

Za bezrobocie w waszym powiecie dostaniecie punkty według wzoru - (pow-min)/(max-min)*5 i wynik zaokrąglamy do dwóch miejsc po przecinku, gdzie:
- max - maksymalne bezrobocie w województwie (%)
- pow - bezrobocie w twoim powiecie (%)
- min - minimalne bezrobocie w województwie (%)
Wartości bezrobocia są brane z tabeli GUSu z marca, czyli stan na koniec lutego. Do wyliczeń liczą się wszystkie powiaty, miejskie też.
Dokładnie według tego algorytmu punkty liczy Agencja.

Poniżej plik z obliczonymi punktami ze wszystkich powiatów. W tabeli powiaty z 5 pkt. to max ze wzoru, a powiaty z 0 pkt. to min ze wzoru.

Skąd masz ten algorytm? Ja się z nim nie zgadzam.
Przykład:
warmińsko-mazurskie Braniewski 33,3 4,98

Jak to 4,98 pkt skoro w tym woj jest 21 powiatów czyli 5/21= 0,24
Skoro powiat jest na drugim miejscu pod względem wysokości bezrobocia to znaczy, że pierwszy ma 5pkt a następny 5-0,24=4,76pkt
Wg instrukcji pkty mają być rozdzielone równomiernie między powiaty w województwie a nie w całej Polsce

#12608 Share Bolsick

Bolsick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam dzis złozylem wniosek na MR i wyliczyło mi cos kolo 3 pkt esu w bieżacym okresie i napisane jest ze w ciagu 3 lat zgodnie z biznesplanem esu wzrosnie do 4,75 esu jakie szanse mam na dostanie premi dodam ze powierzchnia gospodarki to ok. 25 h z góry dziekuję za odpowiedzi

#12609 Share wino36

wino36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie ja też wcześniej czytałem inny sposób liczenia. Poza tym u mnie w województwie mój powiat jest na drugim miejscu pod względem największego bezrobocia a ma tylko 3,66pkt.

#12610 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:02

Witam dzis złozylem wniosek na MR i wyliczyło mi cos kolo 3 pkt esu w bieżacym okresie i napisane jest ze w ciagu 3 lat zgodnie z biznesplanem esu wzrosnie do 4,75 esu jakie szanse mam na dostanie premi dodam ze powierzchnia gospodarki to ok. 25 h z góry dziekuję za odpowiedzi

Żywotność nie ma znaczeniu w punktacji. Policz sobie pkt na podstawie powierzchni, kwalifikacji zawodowych oraz stopy bezrobocia. Szczegóły tutaj http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html oraz tutaj http://stat.gov.pl/o...opa-bezrobocia/

Edytowany przez freetaxi, 18 czerwiec 2014 - 18:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12611 Share nobeq

nobeq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Doszły mnie słuchy od wielu ludzi że premię dostanie każdy kto złoży wniosek :D Podobno mają przenieść pieniądze z innych działań. Czy ktoś coś podobnego słyszał?

#12612 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:18

Doszły mnie słuchy od wielu ludzi że premię dostanie każdy kto złoży wniosek :D Podobno mają przenieść pieniądze z innych działań. Czy ktoś coś podobnego słyszał?

Na tą chwilę to nic pewnego. Jeśli nawet tak się stanie to nie dowiemy się wcześniej niż po zakończeniu naboru.

#12613 Share krzysiekrolnik12

krzysiekrolnik12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakby tak było jak mówi kolega nobeq to bym był bardzo szczęśliwy ponieważ nie ukrywam ale ta premia by pomogła mi gdyż bym sobie wymienił większość sprzętu i lżej by mi było pracować ;)

#12614 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:23

Jakby tak było jak mówi kolega nobeq to bym był bardzo szczęśliwy ponieważ nie ukrywam ale ta premia by pomogła mi gdyż bym sobie wymienił większość sprzętu i lżej by mi było pracować ;)

Wszystkim Wam tego serdecznie życzę :)

#12615 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy, jak wypełniacie kartę weryfikacji spełnienia standardów na podstawie której trzeba wypełnić "oświadczenie w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie". Jak zakładam tylko produkcje roślinną to tabela "higiena" - nie dotyczy, "utrzymanie zwierząt" - nie dotyczy, dobrze to rozumiem?

Co do ochrony środowiska to raczej nie spełniam, bo np. brak 2 letniej dokumentacji zabiegów, choć to bez sensu skoro dopiero rozpoczynam prowadzenie gospodarstwa. Czyli w oświadczeniu mam zaznaczyć że nie spełniam, a gdzieś trzeba wpisać do kiedy spełnię wszystkie warunki ochrony środowiska?

Czy kupując opryskiwacz z MR mogę w biznesplanie zaznaczyć "poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska"?

#12616 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wpisujcie się:
https://docs.google....p=sharing#gid=0

#12617 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:00

Koledzy, jak wypełniacie kartę weryfikacji spełnienia standardów na podstawie której trzeba wypełnić "oświadczenie w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie". Jak zakładam tylko produkcje roślinną to tabela "higiena" - nie dotyczy, "utrzymanie zwierząt" - nie dotyczy, dobrze to rozumiem?

Co do ochrony środowiska to raczej nie spełniam, bo np. brak 2 letniej dokumentacji zabiegów, choć to bez sensu skoro dopiero rozpoczynam prowadzenie gospodarstwa. Czyli w oświadczeniu mam zaznaczyć że nie spełniam, a gdzieś trzeba wpisać do kiedy spełnię wszystkie warunki ochrony środowiska?

Czy kupując opryskiwacz z MR mogę w biznesplanie zaznaczyć "poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska"?

Jeśli nie ma zwierząt to wypełniasz ochronę środowiska i higienę. Termin dosotowania wpisujesz w PRG w tabeli 5.4. Co do opryskiwacza to zaznaczasz poprawę warunków higieny i bezpieczeństwa pracy (zależy od pracownika weryfikującego wniosek ponieważ nie ma jednolitego systemu werfikacji wniosków w kraju).

Edytowany przez freetaxi, 18 czerwiec 2014 - 19:03.

#12618 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Algorytm jest zgodny z rozporządzeniem:

"a )najwyższe w województwie – przyznaje się 5 punktów,
b ) niższe niż bezrobocie, o którym mowa w lit. a – przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w
przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie."

Nie ma tu mowy o sposobie przez was prezentowanym, a o proporcji i wzór dokładnie to obrazuje.

W twoim przykładzie:
warmińsko-mazurskie
Braniewski 33,3 %
maks w województwie Piski 33,4 %, a minimum m. Olsztyn 8,7 %
Układasz proporcję z tym że trzeba pamiętać o tym minimum nie jest 0 %, a 8,7 %. Dlatego w mianowniku masz różnicę między maksimum a minimum tu 33,4 - 8,7 = 24,7 % W liczniku natomiast różnicę pomiędzy wybranym powiatem a minimum tu 33,3 - 8,7 = 24,6 %, czyli 24,6/24,7 = 0,995951 i wynik mnożymy przez 5 i zaokrąglamy do w dwóch miejsc po przecinku = 4,98

Edytowany przez Dlok, 18 czerwiec 2014 - 19:24.

#12619 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:31

XTRO było trzeba się nie opier..... nos w ksiazki i do nauki a nie narzekać :P ja mam z wykształcenia 5/5 a jeszcze się uczę :D

mam skończony kurs rolniczy, ale egzamin mam dopiero we wrześniu, i tu mi uciekło 4 pkt... a wykształcenie mam wyższe nierolnicze, także się nie opierdzielałem ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12620 Share tadzio

tadzio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 19:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich przyszłych młodych rolników. Chy ktoś z zainteresowanych posiada Wzór pisma przewodniego do ARIMR? Z góry wielkie dzięki :)