Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju    24

mam pytanie ,  gdzie składa się wniosek o wpis do ewidencji producentów  ? W oddziale powiatowym ? czy regionalnym ? 

Oraz czy dokumenty które mają być dostarczone do oddzaiłu regionalnego  muszą być dostarczone osobiście czy np. można też wysłać je pocztą ?

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

o nr składałem osobiście w powiatowym (u nas regionalne i powiatowe są w tym samym budynku - tylko inne drzwi). najlepiej zadzwoń do swojego BP, czy dobrze wypełniony wniosek o nr możesz poleconym przesłać. po tygodniu nr mi pocztą przyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

 

Młody rolnik wiąże się z przepisywaniem ziemi, jak najbardziej! Też miałam zapłacic dużą sumę za przepisanie gospodarstwa, ale znalazłam w internecie taksę notarialną, a tam takie zdanie:

 

"Sporządzenie umowy zbycia nieruchomości, jeżeli w związku z tą umową następuje wypłata świadczeń z tytułu ubezpieczenia społecznego rolników albo renty strukturalnej współfinansowanej ze środków pochodzących z Sekcji Gwarancji Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej - 600 zł"

 

 

 

Owszem, przy wstępnej rozmowie też zostałem o tym poinformowany ale zrozumiałem to jako, że będziej taniej o 600 zł. Jakby było 600 zł to nieźle, podatek i tak trzeba zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie powinno być problemów. A coś u Cebie jest nie tak?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Tylko ze część jest na tatę a chodzi tez o te dopłaty zwierzęce co maja być :D wtedy ja bym miał 50 i tata też :D

 

To chyba, że tak :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zapytam bo chce się upewnić. Po złożeniu wniosku o płatność mogę jeszcze dokona zmian co do zakupu innych maszyn co były we wniosku w chwili złożenia ?


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

mam jeszcze jedno pytanie ,

Dokument potwierdzający tytuł prawny do gospdarstwa , to akt notarialny ?  

z góry dziękuje za odpowiedź 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin1986x    0

mam jeszcze jedno pytanie ,

Dokument potwierdzający tytuł prawny do gospdarstwa , to akt notarialny ?  

z góry dziękuje za odpowiedź 

tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Endrju między innymi. Co do zmian to można je robić do momentu zakupu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Jeżeli planuje składać wniosek o płatność w lutym 2014 to jak wygląda sprawa wniosku o dopłaty kto składa?

dodam że wiekszość użytków rolnych bedzie dzierżawiona a umowa zostanie podpisane przed złożeniem wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wniosek o dopłaty bezpośrednie składa młody rolnik.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaz    0

Cześć wszystkim, 

 

Jestem tu nowy, chciałbym zaczerpnąć kilku informacji na temat programu MR.

 

Oto kilka moich pytań:

 

1) czy mogę złożyć wniosek o nadanie numeru producentów rolnych zanim dokonam przejęcia ziemi?

2) czy do kosztów kwalifikowanych (70%) można podciągnąć koszty notarialne (darowizna od rodziców, zakup ziemi)?

3) przejmując budynki muszę przepisać na siebie prąd i wodę?

 

mógłby ktoś sprawdzić czy nie ma błędu, albo czy coś pominąłem w mojej ścieżce tworzenia nowego gospodarstwa:

 

wniosek do ARiMR o nadanie numeru ----> notariusz ----> UG żeby policzyli ha przeliczeniowe ---> KRUS ---> wniosek o płatność


Zajmuję się chorobami oraz żywieniem bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ukaz możesz złożyć wniosek o wpis już teraz. Koszty notarialne nie są kosztami kwalifikowalnymi. Przepisz media na siebie. Zawsze to wygodniej :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

W biznes planie napisałem że kupie nowy ciągnik ale jak się teraz okazało ciągnik który chce kupić jest dostępny już tylko z dowodem rejestracyjnym. Czyli musze zmieniać biznes plan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Rozumiem, że jak jest z dowodem rejestracyjnym więc już jest używany. Musisz zrobić zmiany w PRG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

No właśnie  one są nowe ale ze względu na zmiane norm spalin zostały zarejestrowane gdyż od 1 października nie można już zarejestrować ciągnika z normą IIIA

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

nie rozumiem na kogo zostały zarejestrowane ? chyba nie obchodzi to agencji na kogo jest dowód przeciez kupisz go i przerejestrujesz na siebie aby nie byl starszy niż pięć lat a mówił kolega że nowy  wytłumaczcie bo nie kapuje ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185

Są zarejestowane na firme która zajmuje się ich sprzedażą. To ja wiem tylko chodzi mi czy musze zmienić w biznes planie że będzie to używany ciągnik bo nie wiem czy w takie sytuacji on jeszcze bedzie uwzględniony jako nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W tym momencie wydaje mi się, że będzie to używany ciągnik więc trzeba zmienić PRG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj