Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#1241 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 październik 2010 - 18:23

A czy jest możliwość, że ojciec przepisze połowę gospodarstwa mi a połowę żonie i oboje dostaniemy premię? :mellow:

Druga sprawa to przy kupnie maszyn używanych jak agencja może sprawdzić datę produkcji jeśli np. nie ma tabliczki ?

Nie może obydwoje współmałżonków dostac premii. ARiMR zawsze to sprawdza podczas weryfikacji wniosku.
Jak nie ma tabliczki to jest niezły problem, bo w najlepszym wypadku ktoś jest ciągany po sprzedawcach. W mniej optymistycznym scenariuszu nie dostaje kasy.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:17
  •  

#1242 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 03 październik 2010 - 06:31

A czy jest możliwość, że ojciec przepisze połowę gospodarstwa mi a połowę żonie i oboje dostaniemy premię? :)

Druga sprawa to przy kupnie maszyn używanych jak agencja może sprawdzić datę produkcji jeśli np. nie ma tabliczki ?

człowieku jak by przy kontroli się okazało że zakupiona maszyna niema tabliczki znamionowej, to musiał byś zwrucić całe 75tyś + odsetki = jakieś 100tyś, niepolecam takich zakupów

#1243 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 03 październik 2010 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem jak to jest z używanymi maszynami, ale nowa maszyna czy narzędzie pod Prow nie musi mieć tabliczki znamionowej, wystarczy oświadczenie sprzedawcy.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1244 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie proponuję sprawdzac, co w przypadku kontroli (również na drodze). Jak sobie wyobrażacie zakup maszyny bez numeru nadwozia albo seryjnego?
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#1245 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 październik 2010 - 07:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. Też złożyłem wniosek na MR złożyłem 19 sierpnia (47 dni temu) :D jestem z woj. łódzkiego i mój wniosek byl 439, do tej pory nie dostalem odpowiedzi, zastanawiam sie czy jest bez błędów, czy go jeszcze nie rozpatrzyli, jak wygladala sytuacja u Was?

#1246 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 październik 2010 - 08:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) uważaj,
mój brat też nic nie dostał, zadzwonił do ARiMR i się okazało ze oni wysłali list z poprawkami ale ten list cudownie do brata nie dotarł - wrócił do ARiMR,
dziś brat był w biurze, rozmawiał ma poprawić kilka rzeczy i złożyć wniosek jeszcze raz jako korektę.

mam pytanie z 2 strony - czy jesli dostaniemy premię MR to czy możemy to potraktować jako wpłatę własną przy kredycie MR.
Kilka osob mówiło mi ze tak, dziś natomiast z pewnej firmy dostałem informacje ze nie można, bo jest to niby podwójne finansowanie unijne.
Po południu lub jutro bede w banku to się dowiem to i owo

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1247 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1163 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 05 październik 2010 - 09:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chodzi ci o wkład własny do MGR czy kredyt preferencyjny MR???? (to akurat nie jest finansowane przez unie). Jeśli chodzi ci o te pierwsze to nie ma żadnego problemu wiem bo pytalem w ARiMR

Edytowany przez andrzej2110, 06 październik 2010 - 17:41.
Cytowanie poprzedniego posta

#1248 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 05 październik 2010 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chodzi mi o linie kredytową MR - czyli kredyt na 15lat oprocentowany na 2%

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#1249 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 październik 2010 - 12:08

witam. Też złożyłem wniosek na MR złożyłem 19 sierpnia (47 dni temu) :) jestem z woj. łódzkiego i mój wniosek byl 439, do tej pory nie dostalem odpowiedzi, zastanawiam sie czy jest bez błędów, czy go jeszcze nie rozpatrzyli, jak wygladala sytuacja u Was?

Ja również jestem z lodzkiego ale nr.760 i cisza :D

#1250 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 05 październik 2010 - 13:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) patrzac ze swojego doświadczenia (doświadczenia brata) - dzwońcie do agencji i dopytujcie - u nas po prostu nie dotarł list z ARiMR z informacją o potrzebie złożenia poprawek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1251 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 05 październik 2010 - 19:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak nie dotrze to też się nic nie stanie, bo liczy się data otrzymania pisma - poprostu po jakimś czasie do Ciebie zadzwonią i jedynie wnisek będzie trochę dłużej rozpatrywany.

#1252 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 październik 2010 - 03:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak nie dotrze to też się nic nie stanie

To nie jest tak do końca jak przeleży na poczcie 2 tygodnie przesyłka prawidłowo zaadresowana to zgodnie z kpa uznaje się ją za dostarczoną i terminy lecą od ostatniego dnia na poczcie. Więc radzę uważać najlepiej zadzwonić do OR ARiMR.

#1253 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 październik 2010 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ktoś z woj. warmińsko-mazurskiego otrzymał poprawki bądź decyzje do MR??

#1254 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 06 październik 2010 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Ja z łódzkiego jestem, mój wniosek był jako 3 składany. Byłem dzisiaj zawieźć poprawiony wniosek, okazało się też, że potrzebne są zaświadczenia z Krusu i US odnośnie małżonki, a nie tylko same oświadczenia. Powiedziano mi, że w tych wnioskach, które były do tej pory rozpatrzone jest zaledwie kilka, które sa prawidłowo wypełnione i nic nie brakuje w nich, tak więc trzeba czekać.

#1255 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 07 październik 2010 - 05:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, wczoraj przyszedł z arimr wniosek do poprawek, pare błędów, ale najważniejsze to zaświadczenie z krus , oni tam wydają i mają tylko takie druczki że ,, figuruje jako domownik, a agencja żąda ,, że nie figuruje jako rolnik, i co wy na to, jak tam uwas było z tymi zaświadczeniami, przecież wiadomo że jak jestem zarej. jako domownik, to niemoge być jednocześnie jako rolnik

dodam że woj, lubuskie, agencja gorzów wlkp.

#1256 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 październik 2010 - 17:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) suzuki550e Dokładnie już nie pamiętam ale mnie z krusu odesłali do urzędu gminy tam mi wypisali zaświadczenie że nie posiadam gospodarstwa i na podstawie tego dostałem zaświadczenie w krusie o tym że nie podlegam ubezpieczeniu jako rolnik.

#1257 Share marecki171

marecki171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 07 październik 2010 - 18:34

chodzi mi o linie kredytową MR - czyli kredyt na 15lat oprocentowany na 2%

Z tego co mi się wydaje kredyt na młodego rolnika jest kredytem preferencyjnym bo tak mi powiedział koleś w agencji jak ostatnio gościu który prowadzi mój wniosek. Jeśli jest preferencyjny to nie można go wykorzystać razem z młodym rolnikiem. Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat to piszcie. W przyszłym tygodniu mam zamiar wybrać się do banku to wtedy będę wiedział na pewno co i jak.

#1258 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 08 październik 2010 - 10:24

suzuki550e Dokładnie już nie pamiętam ale mnie z krusu odesłali do urzędu gminy tam mi wypisali zaświadczenie że nie posiadam gospodarstwa i na podstawie tego dostałem zaświadczenie w krusie o tym że nie podlegam ubezpieczeniu jako rolnik.

a czy ty w krusie byłeś i jesteś ubezpieczony jako domownik?

#1259 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 październik 2010 - 12:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem ciekaw jak agencja się wyrobi z rozpatrywaniem wniosków na MR, skoro w moim przypadku jestem 439 na liście i jeszcze żadnej odpowiedzi a minęło już 50 dni od złożenia wniosku, a ustawowo maja 90 dni na rozpatrzenie, to skoro w 50 dni nie doszli do 400 wniosku to ciekawe jak w 40 dni dojdą do 800 wniosku :) a w łódzkim jest ponad 1100 wniosków :huh: napisałbym do nich maila z zapytaniem jak wyglądają postępy w pracy :P ale nie znam maila ..., a na telefony szkoda pieniędzy ... bo będą odsyłać z numeru do numeru ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1260 Share jony23

jony23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:sport siłownia

Napisany 08 październik 2010 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja byłem trzysta któryś w woj. podlaskim i już koło tygodnia wstecz dostałem decyzje o przyznaniu mi wsparcia . . .
Z E T O R 7 7 4 5