Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#12561 Share lukasz493

lukasz493

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 07:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmm, z tego co widzę to 20,88h (Lubelskie, pow.Chełmski)

da mi 15-16 pkt za pole, plus 5 za bezrobocie, no ale za wykształcenie 0 (średnie nie rolnicze).

Więc nie jest tak żle.. ;D

Moim celem jest zakup nowego ciągnika...

Edytowany przez lukasz493, 18 czerwiec 2014 - 07:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:42
  •  

#12562 Share Sylwesteer22

Sylwesteer22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 07:15

Wystarczy aby złożyć wniosek ale czy starczy na otrzymanie dofinansowania to inna bajka..

Dzwoniła dziś do mnie miła pani z AR i przekazała mi dwie wiadomości jedną dobrą i drugą złą. Dobra to taka że system naliczył mi 24,53 pkt, ta gorsza to taka że jednak kombajn o który wnioskowałem nie przejdzie na hektary poniżej 70h. Tak się jakoś szczęśliwie złożyło że jest okazja kupić od wujka kilka hektarów więc problem z głowy :)

Witam mam pytanie o jaki kombajn wnioskowałes ile km , bo mam ochote zmienic bizona i bede miał 70h z hakiem

#12563 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 07:46

Witam mam pytanie o jaki kombajn wnioskowałes ile km , bo mam ochote zmienic bizona i bede miał 70h z hakiem

Wnioskowałem o john deera 1470 205km mocy i 4,85 heder. Okazuje się że dostał bym go na powierzchnie min 66h przy dodaniu że wyposażony jest w szarpacz a pola są "pofałdowane". Koniec końców zdecydowałem się rozpisać pieniądze na zakup ziemi bo z tym nie ma żadnego problemu, nie obchodzą ich tabliczki znamionowe, hektary a może kombajn nie ma 205 a może 206 koni i takie tam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12564 Share the1mati1

the1mati1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do 17 czerwca 13 885. Do końca naboru pęknie 16 tys jak nic. Jak byłem wczoraj na szkoleniu w ramach nowego PROW to babka z łodzkiego arimr mówiła że 3/4 osób które składa wnioski jest bez wykształcenia. Jak myślicie 17,7x pkt starczy aby się załapać??

#12565 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) myślę, że nikt Ci nie odpowie na to... Moim zdaniem mocno reklamowane to było, i każdy kto miał okazję wydzierżawić 10ha to składał papiery. Ja mam 16,47pkt. Szczerze powiem, że jeszcze mam nadzieje, ale jeśli się nie uda to złoże za rok i wtedy napewno dostanę, dojdzie 5 pkt z wykształcenie a do tego, z powodu że za rok będzie trzeba mieć większośc ziemi na siebie oraz spełnić inne wymagania, to pewnie nawet 5tyś nie złoży:p

#12566 Share Gryzon

Gryzon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam jestem nowy w tym temacie więc prosze o nakierowanie mnie. Chodzi mi oto czy mógłbym się strać na młodego rolnika ponieważ w najbliższym 2 miesiącach będe prawdopodobnie miał na siebie przepisaną ziemie (coś około 1h z kawałkiem, jeśli będzie brakować dostanę jeszcze 1h), dodam jeszcze że jestem jeszcze uczniem 3 klasy technikum (nie rolniczego) i czy mi przysługuje taka oto dotacja jestem prawdopodobne ubezpieczony w krusie (rodzice są bezrobotni) Pozdrawiam.

Edytowany przez Gryzon, 18 czerwiec 2014 - 08:32.

#12567 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:39

Witam jestem nowy w tym temacie więc prosze o nakierowanie mnie. Chodzi mi oto czy mógłbym się strać na młodego rolnika ponieważ w najbliższym 2 miesiącach będe prawdopodobnie miał na siebie przepisaną ziemie (coś około 1h z kawałkiem, jeśli będzie brakować dostanę jeszcze 1h), dodam jeszcze że jestem jeszcze uczniem 3 klasy technikum (nie rolniczego) i czy mi przysługuje taka oto dotacja jestem prawdopodobne ubezpieczony w krusie (rodzice są bezrobotni) Pozdrawiam.

Skoro rodzice są bezrobotni to raczej nie jesteś ubezpieczony w krusie. I 1 ha na tą chwilę to mało.

#12568 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a Ty freetaxi co sądzisz o punktacji?
Twoim osobistym zdaniem jaki będzie próg? poniżej 15 między 15-20 czy powyżej 20?

#12569 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:46

a Ty freetaxi co sądzisz o punktacji?
Twoim osobistym zdaniem jaki będzie próg? poniżej 15 między 15-20 czy powyżej 20?

Co tu debatować jak jeszcze nie skończył się nabór. Trudno powiedzieć.

#12570 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli mają gospodarstwo, to nigdy nie będą bezrobotni. Rolnik jest co najwyżej poszukującym pracy. 1ha +1 ha, jest stanowczo za mało. Przez 5 lat musisz dobić do minimum 8,51ha. Jeżeli jesteś w woj. o większej średniej wojewódzkiej powierzchni gospodarstw rolnych niż średnia krajowa, to jak nie masz minimum 8,51 ha to masz bardzo nikłe szanse na premię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12571 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeśli wniosek złożyłem 2go czerwca i byłem z korektą 11go to ile mam czasu na to, żeby dopisać ewentualną ziemię w celu podniesienia sobie ilości pktów?

#12572 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jezeli robia nabor to powinni kazdemu dac a tak to aby dla polowy bedzie

#12573 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 18 czerwiec 2014 - 09:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, składał już ktoś "Sprawozdanie z Realizacji Biznesplanu" i mógłby powiedzieć co trzeba wpisać w 2 pkt zakres zrealizowanych operacji?
Czy tam chodzi o to że trzeba napisać na co się wydało te 70 % pieniędzy? bo w instrukcji jest jakoś tak nie do końca jasno napisane jak to ma być.(dodam że w ramach inwestycji MR zakupiłem zgrabiarkę dwukaruzelową Samasz).
Pozdrawiam,

#12574 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zrobiłem prosty arkusz do policzenia średniej pkt na tym forum. Wpisujcie w kolumnach ilość pkt, nick i przepiszcie numer z listy, pod którym wpisaliście swój wynik. Tylko żeby nie było błędów, bo kilku nie może w jednym czasie wypełniać tej rubryki. Każdy po uzupełnieniu zamieszcza plik spowrotem na forum i tak kolejno. Następny użytkownik pobiera ten ostatnio zapisany. No chyba że jest jakaś prostsza metoda np dostępu zdalnego do pliku (wtedy tylko jeden z użytkowników miałby dostęp) to niech ktoś to przeniesie w odpowiednie miejsce.
Załączony plik  Średnia.xml   40,62KB   59 pobrań

No i dobrze by było jakby każdy po wypełnieniu tabelek i podczas zamieszczania pliku spowrotem, pisał w tekście, numer na liście i średnią jaką policzyło, to może w ten sposób uniknęli byśmy błędów i ewentualnego powstania kilku plików.

Edytowany przez KACZOR1984, 18 czerwiec 2014 - 10:23.

#12575 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:25

Zrobiłem prosty arkusz do policzenia średniej pkt na tym forum. Wpisujcie w kolumnach ilość pkt, nick i przepiszcie numer z listy, pod którym wpisaliście swój wynik. Tylko żeby nie było błędów, bo kilku nie może w jednym czasie wypełniać tej rubryki. Każdy po uzupełnieniu zamieszcza plik spowrotem na forum i tak kolejno. Następny użytkownik pobiera ten ostatnio zapisany. No chyba że jest jakaś prostsza metoda np dostępu zdalnego do pliku (wtedy tylko jeden z użytkowników miałby dostęp) to niech ktoś to przeniesie w odpowiednie miejsce.
Załączony plik  Średnia.xml   40,62KB   59 pobrań

No i dobrze by było jakby każdy po wypełnieniu tabelek i podczas zamieszczania pliku spowrotem, pisał w tekście, numer na liście i średnią jaką policzyło, to może w ten sposób uniknęli byśmy błędów i ewentualnego powstania kilku plików.

Ja mogę udostępnić serwer i subdomenę (adres strony) jeśli ktoś będzie to w stanie ogarnąć. Wtedy będzie chyba najprościej. Kontakt pw jak coś zapraszam.

Edytowany przez freetaxi, 18 czerwiec 2014 - 10:26.

#12576 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie znam się na tym za bardzo :mellow:
Najlepiej może będzie jak każdy chętny napisze do mnie na pw ilość pktów a ja powiedzmy dwa razy dziennie wklepie do tabelki i przedstawię publicznie
Co wy na to?

Edytowany przez KACZOR1984, 18 czerwiec 2014 - 10:35.

#12577 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja złożyłem wniosek w wawie 2 czerwca do dziś cisza zadnego odzewu ani korekty dziwne :(

#12578 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 10:55

ja złożyłem wniosek w wawie 2 czerwca do dziś cisza zadnego odzewu ani korekty dziwne :(

Przyjdzie w swoim czasie. Nie przejmuj się.

#12579 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 11:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1.jeżeli w moim powiecie jest najniższa stopa bezrobocia w województwie (powiat bydgoski, woj. kuj-pom.) to automatycznie dostaje 0 punktów? niższe stopy są jedynie w mieście Bydgoszcz i mieście Toruń, lecz czy owe miasta również zaliczają się za odrębny powiat?
2. złożyłem wniosek 25 maja do dziś zero odezwu ze strony arimr, czy mogę się jeszcze spodziewać pisma odnośnie poprawek?

Edytowany przez fryciol, 18 czerwiec 2014 - 11:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12580 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 11:44

1.jeżeli w moim powiecie jest najniższa stopa bezrobocia w województwie (powiat bydgoski, woj. kuj-pom.) to automatycznie dostaje 0 punktów? niższe stopy są jedynie w mieście Bydgoszcz i mieście Toruń, lecz czy owe miasta również zaliczają się za odrębny powiat?
2. złożyłem wniosek 25 maja do dziś zero odezwu ze strony arimr, czy mogę się jeszcze spodziewać pisma odnośnie poprawek?

25 maja to niedziela ;)