Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#12481 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:15

Optymizm popłaca. Pożyjemy, zobaczymy. Oby tak było, że dostaniecie wszyscy :)

Nie oszukujmy się... 10% wniosków nie przejdzie a 30% ma punktów poniżej 10...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:58
  •  

#12482 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:17

chłopaki nie martwcie się starczy dla wszystkich którzy przejdą wymogi :P , dziś gościu z ar mówił że nawet dla oczekujących na modernizacje po za zieloną listę starczy jeśli spełniali będą wymogi, bo rozliczyć się z tego prowu mają czas do czerwca przyszłego roku, to z grup producenckich, z działalności po za rolniczych będą przerzucać kasę żeby nie było w unii że nie wykorzystali kasy... ;) także na spokojnie... B)

Niestety to nie prawda. Do końca czerwca przyszłego roku to rolnik musi okazać się fakturą za inwestycję. AR ma czas do końca tego miesiąca by podpisać umowy z rolnikami wg przepisów rolnik ma mieć min 12 mies czasu na realizację swojej inwestycji. Mówię oczywiście o MGR.

#12483 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wiadomo juź kiedy następny nabór na MR?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12484 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:25

A wiadomo juź kiedy następny nabór na MR?

Jeszcze się ten nie skończył... :)

#12485 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:35

Nie oszukujmy się... 10% wniosków nie przejdzie a 30% ma punktów poniżej 10...

Z tego co rozmawiałem to wszyscy ze znajomych od 16 do 24 także nie wiem skąd te 30% bierzesz.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#12486 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 22:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja złożyłem 2 tygodnie temu, wyszło mi 9 za ziemię, 5 wykształcenie, 3,6 za bezrobocie. W środę idę z korektą, znalazłem jeszcze 3,5 ha na umowę, mam łącznie 12,5 ha. Cały wniosek koło 20 pkt będzie. W Krakowie kumpel składał w ubiegły czwartek to było koło 200, także wcale w u nas nie ma tego wiele. Co do dodatkowej kasy, z tego co wiem, to umowy na modernizację mają być bezwzględnie zamknięte do końca czerwca, pozostałe środki może zasilą pulę na MR (info z Agencji). Powodzenia Panowie :)

#12487 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zależy jaki rejon, na forum sadowniczym jak napisałem, że mam 17 punktów to ludzie na to że mam bardzo dużo, po rozmowach z ludźmi i tym o co czasem piszą w internecie mi się wydaje, że z 10-20% nie spełni wymogów i odpadnie

#12488 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 22:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spekulacje, spekulacje, konca tego nie widac... Az glowa boli...

#12489 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1142 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Lepsze to niż martwa cisza i zjadanie paznokci @DEVBOL :P
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#12490 Share Rowan

Rowan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja... Sport... Elektronika... Elektryka

Napisany 16 czerwiec 2014 - 23:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak się skończy rekrutacja, to jeszcze prawie dwa miesiące niepewności, więc nie ma co się teraz już spinać, będzie ranking, będziemy wiedzieć co i jak ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12491 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 06:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak, ale zajadanie paznokci nic tu nie zmieni :)) w agencji byl przede mna gosciu co mial ok 11pkt, stwierdzil ze sprobowac mozna, szanse male ale nie ma co sie martwic na przod :))

Edytowany przez DEVBOL, 17 czerwiec 2014 - 06:38.

#12492 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:18

Z kolei mój ojciec był dzisiaj w urzędzie gminy i kobieta wyczytała mu jakiś paragraf, że nie ma możliwości by przepisał Mi w dzierżawę ziemię co wiadomo jest potrzebnym warunkiem by ubiegać się o premię. Koleś wypełniający wniosek mówi, że pierwszy raz o takim czymś słyszy. Dodatkowo dowiedziałem się, że za mój ukończony kierunek nie otrzymuje się dodatkowych punktów a jest to Mechanika i Budowa Maszyn a jakieś Architektura krajobrazu się łapie. Co myślicie o tej dzierżawie, u was nie robią z tym żadnych problemów?

'Jakis paragraf'? Chcesz konkretnych odpowiedzi to konkretnie napisz o co jej chodzilo, nikt wrozka nie jest do czego konkretnie sie przyczepila i jakie prawa przytoczyla.

Jaki paragraf?? Wczytajcie się koledzy dokładnie. Chodzi o dzierżawę od OJCA. To chyba wystarczy. Przecież wiadomo, że nie można od rodziny....chyba że się mylę??

#12493 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:20

Jaki paragraf?? Wczytajcie się koledzy dokładnie. Chodzi o dzierżawę od OJCA. To chyba wystarczy. Przecież wiadomo, że nie można od rodziny....chyba że się mylę??

Jak nie można? Można. Robiłem taką dzierżawę do wniosku w 2011 roku.

#12494 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:31

Od "OJCA" to nie możesz KUPIĆ ziemi za pieniądze z Młodego Rolnika. Dzierżawę można wziąć jak najbardziej, ja tak mam i nikt mi się nie przyczepił do tego.

Kakul - jeśli chodzi o Twój kierunek studiów to nie spotkałem się, żeby był podział na "wykształcenie wyższe nierolnicze + 3 letni staż w KRUS" i "wykształcenie wyższe nierolnicze(które się nie kwalifikuje do uzyskania punktów na MR) + 3 letni staż w KRUS".

Edytowany przez zyher, 17 czerwiec 2014 - 07:35.

#12495 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 17 czerwca 12 411
teraz to już napewno przekroczy 15 tysięcy

#12496 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 07:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To tylko połowa dostanie

#12497 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:03

Czytalem go dokladnie i nadal konkretow nie znalazlem, dzierzawic od ojca mozna, wiec nadal nic nie rozwiazales...

#12498 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:09

W Krakowie kumpel składał w ubiegły czwartek to było koło 200, także wcale w u nas nie ma tego wiele.

No właśnie - skąd taka oszałamiająca ilość wniosków się bierze, W zeszłym tygodniu w Kielcach było około 550. W agencji byłem 2 razy i kolejki były minimalne - dosłownie 2-3 osoby. Czy oni czasem nie liczą też złożonych korekt albo uzupełnień?

#12499 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 08:29

Jak nie można? Można. Robiłem taką dzierżawę do wniosku w 2011 roku.

Od "OJCA" to nie możesz KUPIĆ ziemi za pieniądze z Młodego Rolnika. Dzierżawę można wziąć jak najbardziej, ja tak mam i nikt mi się nie przyczepił do tego.

Kakul - jeśli chodzi o Twój kierunek studiów to nie spotkałem się, żeby był podział na "wykształcenie wyższe nierolnicze + 3 letni staż w KRUS" i "wykształcenie wyższe nierolnicze(które się nie kwalifikuje do uzyskania punktów na MR) + 3 letni staż w KRUS".

Czytalem go dokladnie i nadal konkretow nie znalazlem, dzierzawic od ojca mozna, wiec nadal nic nie rozwiazales...

Zwracam koledzy honor. Faktycznie co do dzierżaw nie ma napisane nic o rodzinie. Kurde, człowiek całe życie się uczy i głupi umiera :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12500 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 09:03

No właśnie - skąd taka oszałamiająca ilość wniosków się bierze, W zeszłym tygodniu w Kielcach było około 550. W agencji byłem 2 razy i kolejki były minimalne - dosłownie 2-3 osoby. Czy oni czasem nie liczą też złożonych korekt albo uzupełnień?

Numer sprawy to numer sprawy - jeden dla jednej osoby. Skąd wniosków tyle? Mazowieckie, Lubelskie, Małopolskie. W samym mazowieckim będzie ponad 2 tys. Składa kto może....