Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#12461 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale jaja: na takiego samego maila wysłanego do ARIMR i do Ministerstwa Rolnictwa dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:51
  •  

#12462 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj o 11 wniosek zlozony, w wielkopolsce bylem nr 1864.

#12463 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 14:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czego dotyczyło pytanie?
jeśli przedłużą składanie wniosków do kolejnego poniedziałku, to sporo osób pójdzie do sądu:p bo wszystkie osoby którym zabraknie kilka miejsc będą zwalać winą na tych co wnieśli po 21.
Moim zdaniem termin jest 21 i nie powinno być przedłużane, jak ktoś się spóźni jego wina, a nie od dziś wiadomo że w sobotę wniosków nie można składać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12464 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 14:41

Ale jaja: na takiego samego maila wysłanego do ARIMR i do Ministerstwa Rolnictwa dostałem 2 sprzeczne odpowiedzi ;)

Możesz napisać jakie pytanie zadałeś i odpowiedzi od nich, czy to info tajne przez poufne? ;>

#12465 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:04

czego dotyczyło pytanie?
jeśli przedłużą składanie wniosków do kolejnego poniedziałku, to sporo osób pójdzie do sądu:p bo wszystkie osoby którym zabraknie kilka miejsc będą zwalać winą na tych co wnieśli po 21.
Moim zdaniem termin jest 21 i nie powinno być przedłużane, jak ktoś się spóźni jego wina, a nie od dziś wiadomo że w sobotę wniosków nie można składać

Żadnego sądu nie będzie. Kwestia tego czy nabór zakończy się w piątek czy może być przedłużony do poniedziałku na pewno rozbija się o kwestie formalne, zawarte w ramach dokumentów odnośnie programu. Mogło się tak zdarzyć że w dokumencie złożonym do unii ktoś wpisał ilość dni przyjmowania wniosku i policzył też sobotę, zamiast zapisać ramy czasowe od tego do tego dnia. To tylko moje gdybanie, ale nie zapominajmy, że dokumenty unijne tłumaczone sa na język polski z innych języków, przez co właśnie czasami wychodzą takie jaja :P

#12466 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy czy moge wydzierżawić działke na której stoją budynki ale w umowie zapisac ze tylko same grunty orne bez budynków pomimo ze są na jednym numerze działki?no i czy to przejdzie w ARiMR

#12467 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 15:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie 21 czerwca to żadna pomyłka tylko najnormalniejsza informacja. Oddziały regionalne ARiMR będą czynne również tego dnia (sobota) i będzie można wniosek tego dnia złożyć - przedłużania do poniedziałku nie będzie!

Odtwórzcie sobie nagranie z Dyrektorem Departamentu Działań Społecznych i Środowiskowych ARiMR z dnia 13 czerwca - na stronie ARiMR to wszystko Wam wyjaśni.

#12468 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 16:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja tam wiem co słyszałem, tym bardziej że dzwoniłem i do centrali w Warszawie na Poleczki i do Agencji w Lublinie (Elizówka). W lublinie pani dodatkowo wyraźnie stwierdziła że gdyby miała pracować w sobote 21 czerwca, to już pewnie by o tym wiedziała :) ale ostateczna decyzja na pewno ukaże się w formie jakiegoś komunikatu.

#12469 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 16:19

Możesz napisać jakie pytanie zadałeś i odpowiedzi od nich, czy to info tajne przez poufne? ;>

Zakup maszyn używanych:

Czy może być umowa kupna sprzedaży - ARIMR tak, Min Rol - nie, tylko faktura
Czy trzeba rzeczoznawcę - ARIMR - nie, Min Rol - tak
Czy możliwy zakup od osoby fizycznej ARIMR - tak, oby nie od rodziny, Min Rol - tylko od podmiotu zajmującego się sprzedażą
Płatnośc - ARIMR - dowolna, Min Rol - tylko i wyłącznie bezgotówkowa

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#12470 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 17:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i bądź tu człowieku mądry
komu teraz wierzyć ARIMR czy MIN ROL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12471 Share Unexpected

Unexpected

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, książki,

Napisany 16 czerwiec 2014 - 18:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powoli zaczynają się budzić wątpliwości, w kwestii tego czy się załapie ;/

#12472 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 18:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile punktów?

sprzedam

#12473 Share buyko

buyko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 19:32

Ja tam wiem co słyszałem, tym bardziej że dzwoniłem i do centrali w Warszawie na Poleczki i do Agencji w Lublinie (Elizówka). W lublinie pani dodatkowo wyraźnie stwierdziła że gdyby miała pracować w sobote 21 czerwca, to już pewnie by o tym wiedziała :) ale ostateczna decyzja na pewno ukaże się w formie jakiegoś komunikatu.

Centrala to może nie pracować bo z tego co się orientuję wnioski na MR przyjmują tylko regionalne oddziały agencji. Natomiast Pani z Lublina może się kwestią MR nie zajmuje i pracować nie musi. Poza tym aby przyjmować wnioski to może przyjść dwóch pracowników i portier. Wstępna weryfikacja - czy są wszystkie strony i załączniki, potwierdzenie autentyczności DO i dyplomów...i tyle ich pracy w sobotę :D

#12474 Share KaKul

KaKul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z kolei mój ojciec był dzisiaj w urzędzie gminy i kobieta wyczytała mu jakiś paragraf, że nie ma możliwości by przepisał Mi w dzierżawę ziemię co wiadomo jest potrzebnym warunkiem by ubiegać się o premię. Koleś wypełniający wniosek mówi, że pierwszy raz o takim czymś słyszy. Dodatkowo dowiedziałem się, że za mój ukończony kierunek nie otrzymuje się dodatkowych punktów a jest to Mechanika i Budowa Maszyn a jakieś Architektura krajobrazu się łapie. Co myślicie o tej dzierżawie, u was nie robią z tym żadnych problemów?

#12475 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 19:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 'Jakis paragraf'? Chcesz konkretnych odpowiedzi to konkretnie napisz o co jej chodzilo, nikt wrozka nie jest do czego konkretnie sie przyczepila i jakie prawa przytoczyla.

#12476 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 20:02

'Jakis paragraf'? Chcesz konkretnych odpowiedzi to konkretnie napisz o co jej chodzilo, nikt wrozka nie jest do czego konkretnie sie przyczepila i jakie prawa przytoczyla.

Niech kobitka poda jakiś przepis, który uniemożliwia dzierżawę to będziemy dyskutować.

#12477 Share goff14

goff14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam problem, szukałem trochę i nadal nie wiem, więc pytam tutaj :)

Co mówi definicja STADO PODSTAWOWE, jeśli chodzi o bydło? Chciałbym zakupić 20 sztuk jałówek gotowych do zacielania, lecz słyszałem że w tym programie mogę zakupić tylko krowy takie. Chodzi o rase Limousine. Czy mógłby ktoś jakoś to opisać, z góry dziękuje.. :)

#12478 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozmawiałem dzisiaj z gościem który zajmuje sie rekrutacja MR w agencji i mówił ze bardzo duzo wniosków wpływa z mała iloscia punktów lub nie osiagajaca progu 7 punktów praktycznie składa kazdy kto ma 2-3-4 ha i nie majacy wykształcenia. Trzeba byc dobrej mysli ;)

#12479 Share Pablo44

Pablo44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:To co związane z rolnictwem...

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) chłopaki nie martwcie się starczy dla wszystkich którzy przejdą wymogi :P , dziś gościu z ar mówił że nawet dla oczekujących na modernizacje po za zieloną listę starczy jeśli spełniali będą wymogi, bo rozliczyć się z tego prowu mają czas do czerwca przyszłego roku, to z grup producenckich, z działalności po za rolniczych będą przerzucać kasę żeby nie było w unii że nie wykorzystali kasy... ;) także na spokojnie... B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12480 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 czerwiec 2014 - 21:02

chłopaki nie martwcie się starczy dla wszystkich którzy przejdą wymogi :P , dziś gościu z ar mówił że nawet dla oczekujących na modernizacje po za zieloną listę starczy jeśli spełniali będą wymogi, bo rozliczyć się z tego prowu mają czas do czerwca przyszłego roku, to z grup producenckich, z działalności po za rolniczych będą przerzucać kasę żeby nie było w unii że nie wykorzystali kasy... ;) także na spokojnie... B)

Optymizm popłaca. Pożyjemy, zobaczymy. Oby tak było, że dostaniecie wszyscy :)