Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawcio018    1

Jakiś czas jeszcze da rade poczekać ...Rodzinka zaczyna dokuczać zawsze każdy ma mało,a robić nie ma komu także najlepszy w tym momencie byłby przepis:) Chociaż do wyborów mogło by się wyjaśnić,bo poźniej na moje to już musztarda po obiedzie z tą dodatkową kasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja bym się na Twoim miejscu wstrzymał jeszcze chwilkę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Witam. Orientuje się ktoś z poprzedniego naboru ( ja 2011 ) czy przy rozliczeniu jeśli jest termin załatwienia dzierżaw do 15.09.2014 to czy wypisy działek do dzierżaw też muszą obowiązywać z datą do 15? czy tylko dzierżawy muszą być gotowe do tej daty a wypisy np. za kilka dni. Jeśli jest ktoś w temacie to proszę o odpowiedź.

 

I czy jeśli teraz podam działkę którą dzierżawię do rozliczenia to czy za rok mogę ją zmienić na inną? Bo np. właściciel zmienił zdanie a ja mam inną działkę którą zmienię w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0

Osoba która pisała mi wniosek popełniła błąd, a ja go teraz dopiero odnalazłem. Zamiast 0,5 ha lasu, wpisała mi w plan rozwoju gospodarstwa 0,5 ha łąki czy jak złoże teraz korektę czy się coś zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zrób sobie zmianę do wniosku.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nickk    0

W ilu egzemplarzach muszę zrobić umowę? Standardowo w dwóch dla mnie i wydzierżawiającego czy jeszcze coś muszę w Agencji zostawić np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy do UG. Zadzwoń, zapytaj się. Najprościej.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamoos    0

Zależy do UG. Zadzwoń, zapytaj się. Najprościej.

 

Tez tak myślę, najlepiej zapytać u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandra2    0

Wiadomo już czy dodatkowe środki w tym naborze będą skierowane na wyrównanie różnic w ilości przyznanych premii między województwami? jest to karygodne żeby traktować takie same gospodarstwa inaczej w różnych częściach kraju.

aktualne rozdysponowanie jest nie do przyjęcia, prawdopodobnie będą to chcieli jak najszybciej naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

nie liczycz na to ze zweryfikuja to i to w tym naborze jeszcze cos zmienia... nie da sie tego przeskoczyc w tym naborze na pewno... do tego potrzeba zmiany przepisow aktow prawnych itp a wiec CZASU a oni musza jak najszybciej sie z tego roliczyc bo zaraz wchodzi nowy PROW.. takze proponuje przestac sie łudzić na takie cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Czy zmianę do wniosku można zrobić również w podstawowym zakresie tj. tytuł PRG. Chciałbym dopisać do "Poprawa bezpieczeństwa procesu produkcji, poprzez zakup nowych maszyn" Zwiększenie ESU poprzez zakup gruntów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo już czy dodatkowe środki w tym naborze będą skierowane na wyrównanie różnic w ilości przyznanych premii między województwami? jest to karygodne żeby traktować takie same gospodarstwa inaczej w różnych częściach kraju.

aktualne rozdysponowanie jest nie do przyjęcia, prawdopodobnie będą to chcieli jak najszybciej naprawić.

 

Nic z tych rzeczy. A w przyszłym naborze to ponoć ma być brana średnia powiatowa i jeżeli w Twoim powiecie jest jakiś obszarnik który ma 500 - 1000 ha to nawet jak będziesz miała/miał ze 50 ha nic Ci to nie da i kasy nie dostaniesz, taka kara dla największych krzykaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Witam, złożyłem wniosek o płatność i mam pytanie czy powinienem dostać jakieś potwierdzenie? Bo nic nie dostałem. A i tak jak kolega pisał wczoraj odpowiedz na moje pytanie to tak było że wystarczyło zaświadczenie z KRUS żę jestem płatnikiem i od kiedy oraz że prowadzę samodzielnie gospodarstwo no i wniosek o płatność i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Witam. Czy dzierżawa która jest w jednym kawałku i ma 4 numery działek może być napisana na jednej umowie dzierżawy czy każdy numer działki musi mieć oddzielną umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie szkoda kasy na notariusza lub potwierdzenie podpisów w gminie to możesz robić na kilku.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Poproszę o odpowiedz osób które może już składały wniosek o płatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Camel wszystkie działki mogą być na jednej umowe. Sztuk wydaje mi się, że powinieneś dostać potwierdzenie złożenia wniosku. Bo rozumiem, że składałeś osobiście w OR?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Koledzy jaki wysoki czynsz dzierżawny wypisujecie na umowie?

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica? Piszesz ile chcesz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Przyszła decyzja i teraz pytanie brać czy nie do tego trzeba iść na kurs


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel7771    0

Freetaxi dzięki za odpowiedź. Ja już jestem na etapie rozliczania z 2011 roku także muszę wszystko osobiście składać. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a propo jak od taty bede dzierzawil to czynsz dzierzawny jakis pisac i jak od sasiadki dzierzawi sie np 5 ha a dzialka cala ma 7 bo budynki laki kawalek i olszynki to trzeba cala dzierzawic co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Witam koledzy jaką szkołę wieczorową mogę zrobić aby dostać Młodego rolnika. Ukończyłem technikum elektryczne bez zdanego egzaminu zawodowego ze zdaną maturą. Czy mogę zrobić np. technika rolnika (2lata) lub kurs kwalifikacyjny r3 ?

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj