Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#12401 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 11:55

Czy to prawda że jak ktoś ma 5 pkt za bezrobocie to jest to wniosek priorytetowy ?

Nie. Jak go wyślesz priorytetem to wtedy jest priorytetowy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:20
  •  

#12402 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szymon, no chyba muszą być duże gospodarstwa. W końcu coś tą średnią podbiło. + macie taki, że u Was są lepsze ziemie niż na lubelszczyźnie :)

#12403 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:01

Nie. Jak go wyślesz priorytetem to wtedy jest priorytetowy...

stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo - maks. 5 pkt. (oznacza to priorytet dla rolników gospodarujących na terenach na których panuje wysokie bezrobocie) Tak pisze na stronie arimr

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12404 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oznacza to że samo to że masz 5 pkt zwiększa szansę na MR i nic więcej. Jak masz za ziemię 5pkt i bezrobocie 5 pkt bez wykształcenia to i tak masz całe G punktów.

#12405 Share CrazyFarmer

CrazyFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za ziemie nie wiem ile mam :P mam 17,17 ha w pomorskim (średnia woj 18,95 )

Edytowany przez CrazyFarmer, 15 czerwiec 2014 - 12:17.

#12406 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:31

Szymon, no chyba muszą być duże gospodarstwa. W końcu coś tą średnią podbiło. + macie taki, że u Was są lepsze ziemie niż na lubelszczyźnie :)

średnią podbiło kilka wielkich gospodarstw(ponad 1000 ha) np taki Poldanor. Ale czy to wina pozostałych rolników?
gdyby odjąć top 50 największych gospodarstw, to okazałoby się że średnia pow jest drastycznie niższa
Cieszę się że poruszyłeś ten temat, bo tu jest problem. Gospodarstw które kwalifikują się do złożenia wniosku jest dramatycznie mało(widać to po ilości złożonych wniosków), co więcej, dostają bardzo mało pkt za powierzchnie gospodarstwa.

posługujesz się jakimiś danymi że stwierdzasz że w zachodniopomorskim są lepsze gleby? domyślam się że zgadujesz, bo gleby tam nie są wcale dobre, są zdecydowanie gorsze niż w 7 uprzywilejowanych województwach.

stopa bezrobocia w powiecie, w którym położone jest gospodarstwo - maks. 5 pkt. (oznacza to priorytet dla rolników gospodarujących na terenach na których panuje wysokie bezrobocie) Tak pisze na stronie arimr

bzdura... w obecnej klasyfikacji nie ma dosłownie żadnego zróżnicowania jeżeli chodzi o punkty za bezrobocie między województwami, to chyba tylko próba stworzenia iluzji że bezrobocie ma jakieś znaczenie.

Edytowany przez szymon0, 15 czerwiec 2014 - 12:40.

#12407 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wymień w końcu mi te uprzywilejowane województwa, nie chce mi się szukać :)
Posługuję się wiedzą nabytą.

#12408 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:36

Wymień w końcu mi te uprzywilejowane województwa, nie chce mi się szukać :)
Posługuję się wiedzą nabytą.

to podziel się danymi, a nie przypuszczeniami.
google.com nie boli - 7 województw o średniej mniejszej niż 10 ha.

#12409 Share Maciek1091

Maciek1091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skoro to są przypuszczenia to pochwal się jakie masz dokładnie klasy ziemi. Pytanie: a skąd wiesz, że kasa pójdzie tam gdzie średnia jest niższa niż 10 ha?

#12410 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:43

Skoro to są przypuszczenia to pochwal się jakie masz dokładnie klasy ziemi. Pytanie: a skąd wiesz, że kasa pójdzie tam gdzie średnia jest niższa niż 10 ha?

nie można z tobą poważnie dyskutować. Piszesz coś z powietrza, bez żadnych merytorycznych podstaw i chcesz żebym udowadniał że nie masz racji, w momencie w którym to na tobie spoczywa ciężar dowodu.

Co za różnica jaką ja mam glebę jeżeli rozmawiamy o całym województwie? (pisałem już jaką mam)

kasa pójdzie w te 7 województw, bo zasady są tak skonstruowane, żeby się tak stało.

Edytowany przez szymon0, 15 czerwiec 2014 - 12:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12411 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 15 czerwiec 2014 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może tak koniec tego beczenia i obrażania się na cały świat ? Już mi bokiem wychodzi w kółko to co piszesz o tych 7 województwach :blink: Są jakieś warunki i tak trudno się dostosować ? Ciekaw jestem co napiszesz gdy np. załapiesz się na MR. Czy też tak będziesz trąbił <_<

PS. jestem z podlaskiego jak coś i jakoś nie mam żalu do całego świata.

Edytowany przez andrewk, 15 czerwiec 2014 - 12:58.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#12412 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możw warto założyć osobny temat na takie dyskusje.

Edytowany przez freetaxi, 15 czerwiec 2014 - 13:35.

#12413 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 13:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szymon0 płacze tylko na forum pisząc swoje rozpaczliwe frazesy a nie wie jak punktowane są województwa które mają mniejszą średnią od krajowej w ha
rolnicy w tych województwach żeby osiągnąć 16 pkt potrzebują podwojonej średniej krajowej czyli 20,84 ha
bo co nie którzy tego nie rozumieją ....

#12414 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 15 czerwiec 2014 - 13:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie na tej dotacji świąt się kończy. Nie widzę sensu skakać sobie do gardeł. Kto dostanie to dostanie i tego żadnym gadaniem nie zmienimy. Więc czy warto skakać sobie no gardeł.

#12415 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przez takie gospodarstwa jak Stokłosy zawyżone są średnie województwa jak on sam ma 18 tysięcy hektarów i wiele innych i taka jest polityka z tą średnią województw

Edytowany przez lesbycool, 15 czerwiec 2014 - 14:30.

#12416 Share PaulHertan

PaulHertan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:29

te które mają średnią powierzchnie gospodarstwa poniżej 10 ha
za te 10 ha można mieć już 10 pkt
i tam zostaną utopione wszystkie środki

a kto ma w tych województwach po 10 ha , jak średnia jest ok 4 ha małopolska , podkarpackie.. by uzyskać 16 punktów trzeba mieć 21 ha - a to nie nade częste "tutaj". Do tego 0 za bezrobocie etc. Nie ma uprzywilejowanych województw!! Też bym chciał wojewódzką, a nie krajową , bo wielu z "uprzywilejowanych" miałoby szansę ,a tak to porażka.

#12417 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:35

jesteś w uprzywilejowanym województwie :) więc wyluzuj.
jak się nie mylę masz 16 pkt za 20 ha(czy 15 ha ?), ja mam 23 ha w zachodniopomorskim i tylko 8,25 pkt za to...

kolego, ale u nas 60 ha to jak u Was 200 :D. w moim regionie średnia gospodarstwa wynosi może z 5ha.... o pole ciężko, u nas praktycznie nie da się powiększyć gospodarstwa do 200ha... i nie ma ładnych kawałków ziemi z ANR tylko jakieś same ary

#12418 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 14:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógł by dziś informatyk z ARiMR się wysilić, odświeżyć liczbę złożonych wniosków a mieli byśmy nowy temat do obgadania :)

#12419 Share pawlo90

pawlo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie przeżywajcie tak strasznie w tych województwach co są niby uprzywilejowane będzie mało wniosków bo będzie ciężko uzyskać nawet średnią krajową więc nie ma się czym przejmować . a tak poza tym byłem złożyć wniosek w piątek rano i w Rzeszowie byłem 178 więc na podkarpaciu nie ma dużo wniosków .

nie przeżywajcie tak strasznie w tych województwach co są niby uprzywilejowane będzie mało wniosków bo będzie ciężko uzyskać nawet średnią krajową więc nie ma się czym przejmować . a tak poza tym byłem złożyć wniosek w piątek rano i w Rzeszowie byłem 178 więc na podkarpaciu nie ma dużo wniosków .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12420 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 czerwiec 2014 - 15:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Informatyk z Arimr jest na urlopie do 21 czerwca hihi xd