Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31592 odpowiedzi na ten temat

#1221 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 30 wrzesień 2010 - 05:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Włąsnie w niektórych przypadkach usługa moze byc bardziej uzasadniona ekonomicznie niz kupno maszyny.
Ja w poniedziałek wysyłam wniosek z poprawkami i czekam na odpowiedź <_<
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:11
  •  

#1222 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 wrzesień 2010 - 06:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jasne zgodzę się w niektórych przypadkach, ale nie powiesz mi ze gospodarstwo będzie miało ekonomiczną rację bytu jeśli będzie miało tylko traktor i nic więcej.
Jak policzysz wszystkie koszty: chemie, usługi koszt nasion a po drugiej stronie postawisz przychód ze sprzedanych płodów to na koncie pewnie będzie widniało -300 do -500PLN

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#1223 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 07:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja dostałem poprawki juz z 2 tygodnie temu i czekam na odpowiedz o przyznaniu premi <_<

a co do maszyn we wniosku to mój doradca w ODR doradził zeby wpisać maszyny które ojciec przekazuje mi potrzebne do produkcji zboża i rzepaku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1224 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @yacenty jak bedziesz uprawiac pszenice to tak, ale moze sie zdarzyc sytuacja, ze ciagnik ci bedzie tylko potrzebny, ale niezbedny np. do transportu plodow, pozniejszego odstawienia, przywozu środków do produkcji itd. reszte wszystko na poczatek robione uslugowo, a z biegiem czasu doposazenie gospodarstwa.
za 75 000 za wiele nie poszalejesz, tymabrdziej, ze nie mozna bardzo starych maszyn kupywac, a co zrobisz jak kupisz opryskiwacz i rozsiewacz? na plecach bedziesz go nosil?
z 1 ha przy nie robieniu "niczego" samemu, moze zostac -300 zl, albo + 30 000, zalezy jak pracochlonna bedzie uprawa. na 5 ha nie ma sensu inwestowania w caly park maszynowy, a ciagnik, plug i przyczepa wystarczy. tak zyje cale pogorze i inne rejony glownie poludniowej Polski.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#1225 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 08:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pełna zgoda, dlatego nam kilka osob sugerowało przekazanie też maszyn - przynajmniej tych które nie były wpisane we wniosek - na które ma być wykorzystana premia. Brat akurat za owe 75tyś wpisał 5 czy 6 maszyn - oczywiście nowych, bo jak patrzyłem to na serwisach ogłoszeniowych praktycznie nie ma maszyn które spełniają wymóg wiekowy - do 5 lat i które pasowałyby do planowanego profilu brata gospodarstwa.

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#1226 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co jeśli premię chciałbym dołożyć do kredytu i kupić kawałek ziemi? Można tak?

#1227 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.
Muszę dostarczyć do agencji cytuję: ,,informację dotyczącą numeru fabrycznego, roku produkcji zakupionej owijarki oraz że sprzęt ten jest fabrycznie nowy" Dodam że w wyznaczonym terminie przedstawiłem pracownikom agencji dowód zakupu w postaci faktury Vat.
Jak ma wyglądać taki dokument?

#1228 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 15:12

Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.
Muszę dostarczyć do agencji cytuję: ,,informację dotyczącą numeru fabrycznego, roku produkcji zakupionej owijarki oraz że sprzęt ten jest fabrycznie nowy" Dodam że w wyznaczonym terminie przedstawiłem pracownikom agencji dowód zakupu w postaci faktury Vat.

Kiedy to było? Jeśli masz czas, to dostarcz najlepiej notę korygującą do faktury, kartę gwarancyjną lub w ostateczności oświadczenie sprzedającego.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#1229 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 16:14

Kiedy to było? Jeśli masz czas, to dostarcz najlepiej notę korygującą do faktury, kartę gwarancyjną lub w ostateczności oświadczenie sprzedającego.

Pismo dostałem kilka dni temu. Mam 21 dni na dopełnienie formalności.
Jak wygląda nota korygująca do faktury? Dzięki za odzew.

#1230 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 30 wrzesień 2010 - 22:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje się ktoś czy w przyszłym roku też będzie nabór na MR?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1231 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 01 październik 2010 - 04:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) MR jest powiazany z Rentami Strukturalnymi, wiec moze juz nie być naboru, bo na RS był to ostatni nabor do 2013r.
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#1232 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 01 październik 2010 - 05:48

Mam pytanie do osób które korzystały z poprzednich edycji programu.

idż tam gdzie zakupiłeś maszyne z fakturom i poproś o takie oświadczenie, że maszyna nie jest starsza niż 5 lat, jaki jest rok produkcji i co ci tam potrzeba, ważne żeby ci to podpisał i wstawił pieczątke sklepu

#1233 Share gabrys

gabrys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 październik 2010 - 06:35

U mnie wczoraj przyszło pismo o poprawki. I jeszcze potrzebne zaświadczenie z Krus i Skarbowego mojej żony, a miały tylko wystarczyć same podpisane oświadczenia. Zdenerwowałem się. Ja maszyn nie wyszczególniałem, bo ojciec niby przepisuje bez maszyn, a za premię chce kupić ciągnik, to pytają się, skad wezme maszyny.

O jakim ciągiku myślisz? Ja też chcę kupić na MR ciągnik,myślalem o używanym zetorze proxima no ale sam nie wiem....

#1234 Share jac00

jac00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 październik 2010 - 10:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego Wacek21 nie siej paniki wśród forumowiczów. W 2009 też nie było naboru na renty strukturalne a na MR jak najbardziej. W najbliższych latach (2011 lub 2012 zależnie od mocy przerobowych ARIMR) nabór na Ułatwianie startu młodym rolnikom będzie na 100%, bo póki co pieniądze na ten program są!! Inną kwestią jest to czy ta kasa nie zostanie przez ministra przesunięta na inne działanie, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.

#1235 Share Fabian

Fabian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 październik 2010 - 13:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jak dostanę w tym roku premię MR i przejmę gospodarstwo na ręnte strukturalną po rodzicach, mam szanse dostać kasę na Modernizacje Gospodarstw Rolnych ?

#1236 Share dc231

dc231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 01 październik 2010 - 14:43

Pismo dostałem kilka dni temu. Mam 21 dni na dopełnienie formalności.
Jak wygląda nota korygująca do faktury? Dzięki za odzew.

Zadzwoń do pracownika prowadzącego Twoją sprawę czy nie może byc karta gwarancyjna. Nota korygująca jest wystawiana przez sprzedawcę i Ty nie musisz wiedziec jak wygląda, bo to on jest płatnikiem VAT (ale to wymaga więcej fatyhi, niż gwarancja). A co do oświadczenia sprzedającego to również może byc, tylko musi tam byc komplet danych z transakcji, a z tym czasem sprzedawcy mają kłopot.

MR jest powiazany z Rentami Strukturalnymi, wiec moze juz nie być naboru, bo na RS był to ostatni nabor do 2013r.

MR jest powiązany z RS, ale nabór na młodego jeszcze będzie, bo to jest ważne działanie inwestycyjne, a Ministerstwo i Unia kładą nacisk na inwestycyje. Na renty już nie będzie naboru, bo pochłonęły one już zbyt dużo kasy, a pożytek z nich słaby.

Czy jak dostanę w tym roku premię MR i przejmę gospodarstwo na ręnte strukturalną po rodzicach, mam szanse dostać kasę na Modernizacje Gospodarstw Rolnych ?

Oczywiście. MR jest w dużej mierze po to, żeby go łączyc z modernizacją.
Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

#1237 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 01 październik 2010 - 14:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ma żadnego pożytku z rent strukturalnych.

#1238 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 01 październik 2010 - 15:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ponawiam swoje pytanie

#1239 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 01 październik 2010 - 17:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) było pisane kilkadziesiąt razy, można

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1240 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 01 październik 2010 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy jest możliwość, że ojciec przepisze połowę gospodarstwa mi a połowę żonie i oboje dostaniemy premię? :mellow:

Druga sprawa to przy kupnie maszyn używanych jak agencja może sprawdzić datę produkcji jeśli np. nie ma tabliczki ?