Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#12161 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Takie szybkie pytanie o wyliczenie pkt za powierzchnię gospodarstwa w przypadku gdy jest spełniona średnia krajowa, a do wojewódzkiej trochę brakuje. W jaki sposób wyliczamy ? Dzielimy średnią wojewódzką przez 10, a następnie powierzchnię gospodarstwa dzielimy przez powstały wcześniej wynik ? Z góry thx :)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:19
  •  

#12162 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie czy powierzchnia przeliczeniowa działek ma znaczenie ? wpisuje sie to w PRG? ( poza tabelą z klasa ziemi)?

#12163 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:32

Szymon. Ogarnij się chłopie. Dlaczego każdemu liczysz po 4 pkt za wykształcenie? Trzeba wpierw mieć technikum rolnicze - zakładam że 50% osób nie będzie miało żadnego wykształcenia i 0 pkt. Większość uderza na licea a potem jakieś studnia marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić. Warunek nieprowadzenia działalności rolniczej w rozumieniu rozporządzenia bardzo łatwo spełnić. Stąd takie duże zainteresowanie - wujek przekazuje fikcyjne na 10letnią dzierżawę swojemu np chrześniakowi - za 70 tys coś kupuje, 30 dostaje młody na swoje potrzeby. Obie strony zadowolone.

Ja akurat nie mam rolniczego ale moje studia nie są jakieś tam "marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić" , więc nie wsadzaj wszystkich do jednego worka.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12164 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy a ja z innej beczki, z racji że z prowu raczej na pewno nic nie wyjdzie przymierzamy się z ojcem by zmienić wniosek MR i zamiast ciągnika wstawić kombajn. Typowy kombajn 200 km mocy ok 4.8 heder. Nie ulega wątpliwości że dołożymy ziemi we wniosku na podwójną wojewódzką (ok 30h) by zapewnić sobie spokój i owe 16pkt za areał. Zastanawiamy się czy w zaopiniowaniu wniosku ma znaczenie wielkość areału podanego we wniosku..? Teoretycznie w MR nie ma sztywnych wytycznych jak to ma miejsce w MGR i nie ma min areału na który można otrzymać dany kombajn czy też ciągnik ale czy aby na pewno?

#12165 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:35

Ja akurat nie mam rolniczego ale moje studia nie są jakieś tam "marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić" , więc nie wsadzaj wszystkich do jednego worka.

Kolego szanowny napisałem "większość" co nie oznacza że wszyscy. 70% studentów studiuje aby studiować a potem i tak nie pracuje w zawodzie.

#12166 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:52

Kolego szanowny napisałem "większość" co nie oznacza że wszyscy. 70% studentów studiuje aby studiować a potem i tak nie pracuje w zawodzie.

czy ilość uzyskanych pkt i posiadanych ha przez Ciebie jest jakąś tajemnicą?

(co do reszty - mam nadzieję że upubliczniona zostanie informacja jak rozdysponowane zostały środki, na woj i pow gosp - wtedy dokończymy dyskusję)

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 20:54.

#12167 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak, to tajemnica.

#12168 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:41

Tak, to tajemnica.

mazowieckie :)
jedno z uprzywilejowanych województw, pewnie masz z 10 ha i 20 pkt :)

#12169 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 21:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szymon0 a Ty masz jakieś problemy ze sobą że innym zazdrościsz? No trudno takie zrobili zasady i nic nie zrobisz, płakać sobie możesz, że inni są w lepszej sytuacji (lubelskie, mazowieckie, świętokrzyskie) ale co to da?
Ale średnia gospodarstw w województwie skąd się wzieła u mnie w lubelskim jest dużo małych gospodarstw i średnia 7,5 ha więc ludzie mają problem dobić do 10,42 w zachodniopomorskim średnia gospodarstwa to ok 30 ha więc średnią krajową macie już na start.
Nie podoba sie to nie składaj i po problemie a to że innym wytykasz, że są w "lepszy" województwie to troche śmieszne...
I śmieszy mnie to że używasz sformułowania "mikrogospodarstow" które ma 10ha, człowieku u nas w Polsce jest taka śrenia co oznacza że średnio statystyczny Polski rolnik ma 10ha i nie ma za mało ani za dużo, ma po środku

I dalej nie powiedziałeś z jakiego powiatu jesteś. Ile ty masz tam bezrobocia? 40% że się tak wyróżnia na tle kraju?

Edytowany przez melon10641, 10 czerwiec 2014 - 22:00.

#12170 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szymon0 no i dobrze no człowieku daj juz spokój z tym zasad juz niezmienisz karty rozdane i tyle

Edytowany przez michalcium, 10 czerwiec 2014 - 22:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12171 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:31

szymon0 a Ty masz jakieś problemy ze sobą że innym zazdrościsz? No trudno takie zrobili zasady i nic nie zrobisz, płakać sobie możesz, że inni są w lepszej sytuacji (lubelskie, mazowieckie, świętokrzyskie) ale co to da?
Ale średnia gospodarstw w województwie skąd się wzieła u mnie w lubelskim jest dużo małych gospodarstw i średnia 7,5 ha więc ludzie mają problem dobić do 10,42 w zachodniopomorskim średnia gospodarstwa to ok 30 ha więc średnią krajową macie już na start.
Nie podoba sie to nie składaj i po problemie a to że innym wytykasz, że są w "lepszy" województwie to troche śmieszne...
I śmieszy mnie to że używasz sformułowania "mikrogospodarstow" które ma 10ha, człowieku u nas w Polsce jest taka śrenia co oznacza że średnio statystyczny Polski rolnik ma 10ha i nie ma za mało ani za dużo, ma po środku

I dalej nie powiedziałeś z jakiego powiatu jesteś. Ile ty masz tam bezrobocia? 40% że się tak wyróżnia na tle kraju?

tylko dzielę się swoim zdaniem, dzięki że dzielisz się swoim.
mi się pomysł MR podoba, tylko lokowanie środków w 7 na 16 województw już mniej :)
i 10 ha to mikrogospodarstwo, popatrz na temat z szerszej perspektywy, twoim rywalem na rynku nie jest sąsiad zza miedzy, weźmy pod uwagę unie europejską, jako wspólny rynek o podobnych standardach produkcji.
średnia w Niemczech - 45 ha, we Francji - 55 ha. Jak polskie rolnictwo może z nimi konkurować jeżeli w Polsce robi się projekt który de fakto zamurowuje gospodarstwa na poziomie 10 ha, a często te 15-25 ha z pewnym potencjałem konkurencyjności zostają ominięte z powodu lokalizacji o 300km od uprzywilejowanych(nie lepszych) województw?

nie napisałem że się wyróżnia w skali kraju, ale jest wysoko w pierwszej 100 na 380 powiatów, a mam za to 2.5-3 pkt na 5 pkt. Absurd?

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 22:35.

#12172 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 22:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szymon a gdzie wyślesz tych ludzi co skasują swoje 10ha ? Oni z tego żyją bo mają np produkcję zwierzęcą. W Polsce w rolnictwie zatrudnione jest ok 17 % osób. Zniszcz gospodarstwa do 15ha to Ci wzrośnie bezrobocie o 10 %. To co może Auschwitz uruchomić i nadwyżkę kominem puścić bo wielce pokrzywdzony Szymon nie dostanie 100tys?

A ja mam 10,42 ha, studia rolnicze i największe bezrobocie... cieszysz się?

Edytowany przez pawelol111, 10 czerwiec 2014 - 22:57.

#12173 Share izolda789

izolda789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znacie przypadki zwrotów premii?

#12174 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:43

Cześć,

Pytanko odnośnie wstecznego opłacenia Krusu jako domownik, które jak wynika z wcześnijszych posów jest jeszcze możliwe.

Dotychczas jako student byłem ubezpieczony przy rodzicach, a oni poza ziemią prowadzą działalność gospodarczą, więc byliśmy ubezpieczani w ZUS-czy w takim przypadku istnieje możliwość wstecznego opłacenia Krusu jako domownik?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Nie można.

a ja mam pytanie czy powierzchnia przeliczeniowa działek ma znaczenie ? wpisuje sie to w PRG? ( poza tabelą z klasa ziemi)?

A co masz za pojęcie "powierzchnia przeliczeniowa"?

Znacie przypadki zwrotów premii?

Znam parę.

#12175 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:51

Znacie przypadki zwrotów premii?

Oczywiście, nawet niedaleko koleś przepił wtedy 50 tys i musiał oddać z procentem to pole sprzedawał, i kilku było że szkoły nie zrobiło

#12176 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zwrot był po całości czy tylko część premii ?? Do wczoraj w lubelskim OR wpłynęło ok 900 wniosków, sam też jeszcze nie składałem, nawet nie zacząłem wypełniać.

#12177 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 06:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem wczoraj złożyć wniosek - w kujawsko-pomorskim mój wniosek był około 930 przyjętym. Druga sprawa to wielkość maszyny rolniczej w zależności od areału. Były tutaj różne głosy, że można wpisywać sobie co się chce itp., ostatnich postów nie śledziłem, bo pojawiał mi się tylko mętlik w głowie. Teraz mogę stwierdzić na 100 %, że tam gdzie ja składałem wniosek nie można sobie wpisywać "co się chce" tylko każda maszyna była weryfikowana i porównywana z tabelą zamieszoną w ekspertyzie "zasady doboru maszyn rolniczych".

#12178 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 07:09

Byłem wczoraj złożyć wniosek - w kujawsko-pomorskim mój wniosek był około 930 przyjętym. Druga sprawa to wielkość maszyny rolniczej w zależności od areału. Były tutaj różne głosy, że można wpisywać sobie co się chce itp., ostatnich postów nie śledziłem, bo pojawiał mi się tylko mętlik w głowie. Teraz mogę stwierdzić na 100 %, że tam gdzie ja składałem wniosek nie można sobie wpisywać "co się chce" tylko każda maszyna była weryfikowana i porównywana z tabelą zamieszoną w ekspertyzie "zasady doboru maszyn rolniczych".

O ile dobrze pamiętam i nie jestem do końca pewny to "Zasady Doboru Maszyn Rolniczych" Pana Muzalewskiego dotyczy działania "Modernizacja gospodarstw rolnych".

#12179 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 07:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja składałem o MR, taką ekspertyzę przy mnie wyciągnięto i inspektor porównywał wniosek z tym właśnie dokumentem - np. gdybym chciał pług 4 skibowy obrotowy to musiałbym mieć co najmniej około 30 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12180 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 07:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak ja składałem wniosek w Lublinie to pani sprawdziła liczbę załączników kserokopie świadectwa i kserokopie aktu notarialnego czy zgadzają się i to wszystko wypisała potwierdzenie przyjęcia wniosku i dowidzenia następny.