Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#12141 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 15:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Skąd takie informacje że po 10-13?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:53
  •  

#12142 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 16:01

Taki oświecony a bezrobocia nie policzy. Dzielisz 5pkt na liczbę powiatów. Wychodzi ile dostajesz za miejsce. Jak jesteś powiedzmy 10 od końca to mnożysz 10x to co wyjdzie z dzielenia 5/liczba powiatów w województwie i mniej więcej masz.

16 pkt to bardzo dużo. Drobnica ma po 10-13.

dzieki za pomoc :)
ile masz ha i pkt jeżeli mogę wiedzieć ?

muszę zrobić korektę wyliczeń - mam 15.55 pkt

a w 7 z 16 województwach z 10 ha(drobnica) mają po 10 pkt + min 4 pkt za kwalifikacje(raczej każdy ma) + śreednie bezrobocie + 2.5 pkt = min 16.5 pkt
przy czy w tych województwach będzie najwięcej złożonych wniosków - i to jak się domyślam miażdżąco.
tam pójdą wszystkie środki

czy warto było z moimi 23 ha udawać się to ARIMR?
czy mój wniosek tylko zawraca tym miłym paniom głowę :)

Skąd takie informacje że po 10-13?

też jestem ciekawy :)

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 16:09.

#12143 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 17:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ogarniam jakoś tego sposobu liczenia punktacji za bezrobocie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12144 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 17:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś złożyłem wniosek w Zamościu, ogólnie w lubelskim wpłyneło około 1000szt.

#12145 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 17:47

dziś złożyłem wniosek w Zamościu, ogólnie w lubelskim wpłyneło około 1000szt.

tak jak pisałem - 5 razy więcej niż w zachodniopomorskim - lubelskie to jedno z 7 województw gdzie zostaną ulokowane wszystkie środki z MR

niestety w mikrogospodarstwa, a chyba są dla nich programy w nowym PROW.

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 17:54.

#12146 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 17:56

Ile mogę dostać PKT za bezrobocie w powiecie Bydgoskim Kuj- Pom w necie gdzieś widziałem że wynosi 13,2-14,2%

wydaje mi się, że będziemy mieli 0punktów, też jestem z bydgoskiego. Powiat bydgoski ma najniższa stopę bezrobocia w kuj-pom. a więc 0punktów. dobrze mówię czy się mylę? niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę.

a ile punktów będziesz miał za ziemię i ile za wykształcenie?

#12147 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dopiero zauważyłem że przy punktacji liczy się bezrobocie powiatu w województwie, a nie w kraju (wcześniej było dla mnie oczywiste że kraju)

katastrofa - to daje mi 14 pkt

to jakaś farsa - pytanie powinno brzmieć dlaczego nie kraju? pewnie przypadkowo dlatego że województwa o najwyższej średniej powierzchni są najbiedniejsze i maja najwyższą stopę bezrobocia, a przecież pieniądze mają trafić tylko do wybranych województw...

sporo założeń tego programu jest skonstruowanych tak, żeby pieniądze trafiły do znajomków, a jak wiadomo 10 ha jakoś da się skręcić dla cwaniaków

więc... mam 23 ha spokojnie 2x wymagane ESU, BARDZO wysokie bezrobocie w skali kraju i tylko 14 pkt(!!!) - więc żadnych szans na premie

tym powinna zająć się telewizja... coś tu śmierdzi... z daleka

wydaje mi się że nie opublikują szczegółowych danych co do rankingowych wyników, bo to będzie kompromitacja na całego.

gdyby to był pierwszy tego typu program, to można by było to zrozumieć, ale doświadczeni błędami z przeszłości nie powinni dopuszczać do takich zwyrodnień.

pomyślicie, że nie wszystkim można dogodzić, zgoda, ale to co się dzieje jest nie do zaakceptowania.

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 18:41.

#12148 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego nie liczą bezrobocia w kraju bo po co to? Wszyscy mieszkamy w jednym kraju to mielibyśmy tyle samo punktów więc gdzie tu sens? :P
a jakie Ty masz bezrobocie że się tak wyróżniasz na tle kraju? Co to za powiat?

Edytowany przez melon10641, 10 czerwiec 2014 - 18:46.

#12149 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szymon0

Człowieku nie panikuj. Robisz w gacie jakbyś miał 7 pkt. Właśnie o to chodzi że kwalifikacje rolnicze ma garść osób. Skąd to wiem? W latach ubiegłych po naborach w technikach zaocznych przybywało chętnych - w Siedlcach w TWP roczniki miały 50-60 osób. Wtedy kiedy ja zaczynałem - 2012 w lutym. W 2014 w styczniu egzamin. Było nas 18 osób z czego 3 albo 4 już miały premię.

Żeby mieć 16 pkt w województwach które mają poniżej średniej krajowej trzeba mieć 20,85ha. Myślisz że raptem się zbierze każdemu taka liczba w rejonach gdzie jest średnio 4-6ha? Oni ledwo na 10,42 wskoczą. Dlatego nie ma co panikować. Tam gdzie dużo wniosków tam duże rozdrobnienie.

Dodatkowo liczysz średnie bezrobocie na 2,5 pkt - też bzdety. Jedni dostaną 4 inni poniżej 1. Wrzuć na luz.

Edytowany przez pawelol111, 10 czerwiec 2014 - 18:54.

#12150 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam 3 pytanka.

1. Zna ktoś firmy które piszą biznesplan i zajmują się dokumentacją MR z Warszawy i okolic ?
2. W programie który wylicza ESU znajduje się pozycja "Warzywa w uprawie polowej" czy dynia lub groch wchodzą bez żadnych wyłączeń w ten dział ?
3. Czy porzeczki, truskawki też można uprawiać i są doliczane do ESU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12151 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:08

Mam 3 pytanka.

1. Zna ktoś firmy które piszą biznesplan i zajmują się dokumentacją MR z Warszawy i okolic ?
2. W programie który wylicza ESU znajduje się pozycja "Warzywa w uprawie polowej" czy dynia lub groch wchodzą bez żadnych wyłączeń w ten dział ?
3. Czy porzeczki, truskawki też można uprawiać i są doliczane do ESU

1. jest osoba na forum, która to robi, i pewnie będziesz zadowolony( ma w stopce ofertę, jak zaczynasz poszukiwania to napisz do niego).
Ja zapłaciłem 500zł(u kogoś innego), po czym sam znalazłem 2 błędy, i miałem 2 kolejne po weryfikacji.
generalnie nie jest to trudne jeżeli się zainteresujesz (na początek przeczytasz ostatnie 100 stron)
jak składałem wniosek w ARIMR, dowiedziałem się że kompleksowo pomagają tam w wypełnianiu wniosku, spytaj o to.
3. tak są tam wyszczególnione.

kolego nie liczą bezrobocia w kraju bo po co to? Wszyscy mieszkamy w jednym kraju to mielibyśmy tyle samo punktów więc gdzie tu sens? :P
a jakie Ty masz bezrobocie że się tak wyróżniasz na tle kraju? Co to za powiat?

chyba źle mnie zrozumiałeś, źle się wyraziłem, lub nie rozumiesz o co chodzi w naliczaniu pkt za bezrobocie.
  • jeżeli bezrobocie w powiecie, na obszarze którego jest położone gospodarstwo wskazane w biznesplanie, według danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w miesiącu poprzedzającym miesiąc podania do publicznej wiadomości informacji o terminie naboru wniosków, było:
  • najwyższe w województwie - przyznaje się 5 punktów,
  • niższe niż bezrobocie, o którym mowa wyżej - przyznaje się proporcjonalnie mniej punktów, do 0 punktów w przypadku, gdy bezrobocie w powiecie było najniższe w województwie
Moje zaniepokojenie wynika z tego że pkt są przyznawane na podstawie rankingu danego województwa, a nie całego kraju, co oznacza że województwa gdzie bezrobocie jest większe, nie są premiowane(jest to iluzja), a nawet przeciwnie, ponieważ tam średnia powierzchnia gospodarstwa jest najwyższa.

ktoś wie, co to miało na celu?

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 19:39.

#12152 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja nie jestem niczyim ,,ziomkiem,, i jakoś te zasady mi odpowiadają (woj mazowieckie) 20 ha bedzie odpisane wiec jak dobrze licze to za to ok 15,5 pkt +bezrobocie ok 4,5 pkt co daje delikatnie ponad 20 pkt wiec wydaje mi sie ze szanse spore

#12153 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gdyby pieniędzy było nie na 8 a na 18 tys wniosków nie było by tego tematu i podejrzeń o ewentualne przekręty i faworyzowanie "drobnych" województw, niestety pieniędzy jest tylko tyle i nie ma co się czarować że dołożą więcej bo ani pieniędzy ani czasu agencja mieć nie będzie. Powiem więcej jakiś czas temu w temacie "prow 2007-2013" użytkownicy nie kryli swego oburzenia jak można robić nabór MR skoro są ogromne braki pieniędzy w modernizacji? Swoje racje mieli bo w tej sytuacji niestety fiaskiem zakończy się zarówno MGR jak i MR.. Jak wcześniej ktoś wspomniał nigdy nie dogodzi się wszystkim.

#12154 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobrze gada polać mu :D

#12155 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:33

szymon0

Człowieku nie panikuj. Robisz w gacie jakbyś miał 7 pkt. Właśnie o to chodzi że kwalifikacje rolnicze ma garść osób. Skąd to wiem? W latach ubiegłych po naborach w technikach zaocznych przybywało chętnych - w Siedlcach w TWP roczniki miały 50-60 osób. Wtedy kiedy ja zaczynałem - 2012 w lutym. W 2014 w styczniu egzamin. Było nas 18 osób z czego 3 albo 4 już miały premię.

Żeby mieć 16 pkt w województwach które mają poniżej średniej krajowej trzeba mieć 20,85ha. Myślisz że raptem się zbierze każdemu taka liczba w rejonach gdzie jest średnio 4-6ha? Oni ledwo na 10,42 wskoczą. Dlatego nie ma co panikować. Tam gdzie dużo wniosków tam duże rozdrobnienie.

Dodatkowo liczysz średnie bezrobocie na 2,5 pkt - też bzdety. Jedni dostaną 4 inni poniżej 1. Wrzuć na luz.

możemy sobie tutaj dywagować, ale wątpię, że coś to zmieni w kwestii rozlokowania środków w poszczególnych województwach.
ile masz pkt i ha? czy jest to tajemnicą?

przyjąłem 2.5, bo DOKŁADNIE taka będzie średnia - to jest oczywiste

w przypadku o których piszesz to 16 + 5 + 2.5 = 23.5 pkt....
a ja mam na myśli 10 ha + średnie 4pkt + 2.5 bezrobocie = 16.5 pkt...

tak jak pisałem 7 województw na 16 weźmie wszystkie środki, mikrogospodarstwa po 10 ha.

jak inaczej to nazwać jak nie skandalem?

ja nie jestem niczyim ,,ziomkiem,, i jakoś te zasady mi odpowiadają (woj mazowieckie) 20 ha bedzie odpisane wiec jak dobrze licze to za to ok 15,5 pkt +bezrobocie ok 4,5 pkt co daje delikatnie ponad 20 pkt wiec wydaje mi sie ze szanse spore

po prostu jesteś w jednym z 7 uprzywilejowanych województw, chociaż 20 ha to już małe gospodarstwo(nie mikro).
byłoby zadziwiające gdybyś nie dostał premii, a ktoś z 10 ha kawałek dalej się załapał.

Gdyby pieniędzy było nie na 8 a na 18 tys wniosków nie było by tego tematu i podejrzeń o ewentualne przekręty i faworyzowanie "drobnych" województw, niestety pieniędzy jest tylko tyle i nie ma co się czarować że dołożą więcej bo ani pieniędzy ani czasu agencja mieć nie będzie. Powiem więcej jakiś czas temu w temacie "prow 2007-2013" użytkownicy nie kryli swego oburzenia jak można robić nabór MR skoro są ogromne braki pieniędzy w modernizacji? Swoje racje mieli bo w tej sytuacji niestety fiaskiem zakończy się zarówno MGR jak i MR.. Jak wcześniej ktoś wspomniał nigdy nie dogodzi się wszystkim.

dogodzisz 8 tys, pytanie tylko którym?
możesz też dogodzić rolnictwu.
Można pakować wszystkie środki w 7 województw i mikrogospodarstwa, lub dać szansą też tym pozostałym rolnikom(przyszłym), przejmującym małe gospodarstwa, z realnymi szansami podniesienia konkurencyjności i gospodarzenia przez 20 lat, a nie przez 12 miesięcy KRUS.

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 19:34.

#12156 Share michalcium

michalcium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) słuchaj składaliśmy znaczy sie ojciec składał na moderniznacje i przez 2 ha buraków nie można było na mleko złozyć i kasa przepadła takze niema co sie wkur... bo to nerw szkoda taki mamy system i tyle

#12157 Share HulkHogan

HulkHogan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć,

Pytanko odnośnie wstecznego opłacenia Krusu jako domownik, które jak wynika z wcześnijszych posów jest jeszcze możliwe.

Dotychczas jako student byłem ubezpieczony przy rodzicach, a oni poza ziemią prowadzą działalność gospodarczą, więc byliśmy ubezpieczani w ZUS-czy w takim przypadku istnieje możliwość wstecznego opłacenia Krusu jako domownik?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

#12158 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:42

Cześć,

Pytanko odnośnie wstecznego opłacenia Krusu jako domownik, które jak wynika z wcześnijszych posów jest jeszcze możliwe.

Dotychczas jako student byłem ubezpieczony przy rodzicach, a oni poza ziemią prowadzą działalność gospodarczą, więc byliśmy ubezpieczani w ZUS-czy w takim przypadku istnieje możliwość wstecznego opłacenia Krusu jako domownik?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

nie wiem jaka jest wasza opinia... ale to powinno być karalne, mam na myśli urzędnika który w tym uczestniczył (mam nadzieję, że to był tylko jeden epizod)
macie informacje gdzie i kto do tego dopuszczał?
jawny przekręt
czy ktoś nad tym jeszcze panuje?

Edytowany przez szymon0, 10 czerwiec 2014 - 19:52.

#12159 Share holeryk

holeryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie koniecznie w ZUS. Po 3 letniej karencji w KRUSie możesz dopisać działalność gospodarczą podlegającą pod KRUS.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12160 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 10 czerwiec 2014 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szymon. Ogarnij się chłopie. Dlaczego każdemu liczysz po 4 pkt za wykształcenie? Trzeba wpierw mieć technikum rolnicze - zakładam że 50% osób nie będzie miało żadnego wykształcenia i 0 pkt. Większość uderza na licea a potem jakieś studnia marne o tak ooo żeby 5 lat fajnie spędzić. Warunek nieprowadzenia działalności rolniczej w rozumieniu rozporządzenia bardzo łatwo spełnić. Stąd takie duże zainteresowanie - wujek przekazuje fikcyjne na 10letnią dzierżawę swojemu np chrześniakowi - za 70 tys coś kupuje, 30 dostaje młody na swoje potrzeby. Obie strony zadowolone.