Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#12101 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 16:23

Jest już jakieś pewne info co z tym ubezpieczeniem wstecz w KRUSie? Ja dziś byłem pytać się w Kościerzynie (pomorskie) i tam zdecydowanie powiedziano mi nie można i koniec. Coś mówili o podpisaniu jakiegoś dokumentu o nie pracowaniu wcześniej na gospodarstwie ale sobie nie mogę o tym przypomnieć (było to ponad 2 lata temu). Ewentualnie czy można próbować to załatwić w innym oddziale?

Wychodzi na to, że jednak nie da się ruszyć kwestii domownika w Krusie. Jeśli jednak komuś to się udało to prosimy o odpowiedni wpis na forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:58
  •  

#12102 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 17:25

tylko zapominasz o jednej kwestii jeśli ktoś, np: w małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim złoży wniosek jedynie ze średnią krajową to według mnie 3/4 z tych premi będzie do zwrotu bo kto nawet gdyby całość kasy przeznaczył na ziemię, w ciągu 3lat dobije do 10,5 czy 11ha? przy tych cenach jest to nierealne!!! w zachodniopomorskim i innych z większą średnią ten wymóg macie od razu spełniony.

chyba nie masz tych ludzi za gamoni, nikt przy zdrowych zmysłach nie składa wniosku wiedząc że nie spełni tego warunku.

zobaczysz statystyki (mam nadzieje że takie będą - jasne i przejrzyste) z ilością złożonych wniosków/punktacją i przyznanych dofinansowaniach w każdym województwie to się przekonasz.
tam gdzie jest średnia wyższa będzie drastycznie mniej złożonych wniosków i jednocześnie niższy procent przyznanych dofinansowań/wnioski

po prostu rolnicy w woj z wyższą średnią pow mają teraz tylko złudzenie że mają szanse na MR - ale to tylko iluzja - wszystko wezmą mikro gospodarstwa po 10 ha a mali 15-25ha we wspomnianych woj nie dostaną nic.

Na dzień 06.06.2014 w Zachodniopomorskim było złożonych 161 wniosków. Czyli w sumie niedużo.

i właśnie o tym piszę

śmiech na sali 161 z 6tys to ok 2.7%
i ilu dostanie ?
w 7 woj z 16 rolnicy z 10 ha mają więcej pkt od kogoś z 25 ha w zachodniopomorskim

jeżeli 10% z tych 161 wniosków znajdzie się w tych 7,8 tystys to będzie cud

czyli jakieś 0,27 % z funduszy z MR pójdzie w woj zachodniopomorskie

genialnie, tylko czy o to chodziło? o stworzenie iluzji że w województwie zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim pomorskim, czy opolskim też można dostać premie?

może jakimś rozwiązaniem byłoby przyznanie każdemu województwu min 3-4% całej puli (48%-64% - ogólnych środków na wszystkie województwa) i reszty wg rankingu? i tak pozostałe 52% - 36% dostałyby dodatkowo, poza pulą gospodarstwa mikro po 10 ha, a ci mali po 15-25ha mieliby jakąkolwiek szansę zmieszczenia się w tych 3%-4%
bo jeżeli będzie to poniżej 3% - to będzie skandal.

pozdrawiam

Edytowany przez szymon0, 09 czerwiec 2014 - 18:32.

#12103 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jutro jadę złożyć wniosek,mam pytanie,czy dostanę jakieś potwierdzenie przyjęcia wniosku? :)
Bo poprostu różne rzeczy się działy np.przy rejestracji bydła,przemieszczeniach.A tu jednak jak dla mnie to bardzo duże pieniądze,nie chciałbym żeby okazało się że np.zaginął :).Jedyne co mnie wnerwia to wypowiedzi niektórych rolników(w telewizji) w stylu "premia jest o wiele za mała bo za te pieniądze to nawet porządnego ciągnika nie kupie".Wielce oburzeni,powinni ich z pałą pogonić skoro to dla nie których mało.Jak dostali po rodzicach niewiadomo ile to teraz myślą że wszystko im się należy a gospodarstwa np.10-20ha to powinny zniknąć.Fakt różne województwa będą uprzywilejowane a inne nie,ale sprawiedliwość to będzie dopiero po śmierci,chyba :)

Edytowany przez MarcinZetor8011, 09 czerwiec 2014 - 18:30.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12104 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:32

Jutro jadę złożyć wniosek,mam pytanie,czy dostanę jakieś potwierdzenie przyjęcia wniosku? :)
Bo poprostu różne rzeczy się działy np.przy rejestracji bydła,przemieszczeniach.A tu jednak jak dla mnie to bardzo duże pieniądze,nie chciałbym żeby okazało się że np.zaginął :).Jedyne co mnie wnerwia to wypowiedzi niektórych rolników(w telewizji) w stylu "premia jest o wiele za mała bo za te pieniądze to nawet porządnego ciągnika nie kupie".Wielce oburzeni,powinni ich z pałą pogonić skoro to dla nie których mało.Jak dostali po rodzicach niewiadomo ile to teraz myślą że wszystko im się należy a gospodarstwa np.10-20ha to powinny zniknąć.Fakt różne województwa będą uprzywilejowane a inne nie,ale sprawiedliwość to będzie dopiero po śmierci,chyba :)

Dostaniesz potwierdzenie :)

#12105 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:47

Dostaniesz potwierdzenie :)

A jak wyślę pocztą to jak sie mogę dowiedzieć czy doszło?

#12106 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:53

A jak wyślę pocztą to jak sie mogę dowiedzieć czy doszło?

Wyślij za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Dodatkowo jest opcja powiadomienia sms o tym, że ktoś odebrał przesyłkę.

#12107 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy można zadzwonić do regionalnego aby się upenić? Ktoś jest wstanie od ręki udzielić takiej informacji?

#12108 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5478 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 18:58

A czy można zadzwonić do regionalnego aby się upenić? Ktoś jest wstanie od ręki udzielić takiej informacji?

Nie praktykowałem ale ponoć ktoś już z forum dzwonił i da się sprawdzić.

#12109 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @szymon0

niestety tak jak piszesz ten nabór premiuje małe gospodarstwa z południowej polski. Jeśli faktycznie jest tam tak krucho z ziemią (jest jej mało i jest droga) to coś mi się zdaje, że za 5 lat będzie tutaj straszny lament tych, którzy będą musieli oddać 100 TPLN + odsetki bo nie udało im się osiągnąć średniej krajowej...

#12110 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie, a mianowicie czy jesli teraz wpisze w biznesplanie do przejecia kilkanaście ha ziemi a za rok czy dwa dojdzie mi kilka ha ( sprawy spadkowe ) to czy do tych hekatrów które mi dojdą a nie uwzględnie ich teraz w biznesplanie będę musiał robic jakies korekty w biznesplanie, poniewaz zmieni się np struktura zasiewów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12111 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak nie osiągnie średniej krajowej to oddaje 25% premi

#12112 Share PatrykBiznes

PatrykBiznes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) głupoty piszesz jak nie osiągnie średniej krajowej to oddaje 100% przeczytaj uważnie rozporzadzenie

#12113 Share lechu49

lechu49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:37

Wychodzi na to, że jednak nie da się ruszyć kwestii domownika w Krusie. Jeśli jednak komuś to się udało to prosimy o odpowiedni wpis na forum.

Witam, brakowało mi roku do 3 lat ubezpieczenia w KRUS, zapłaciłem wstecz za rok 2011.

#12114 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:48

@szymon0

niestety tak jak piszesz ten nabór premiuje małe gospodarstwa z południowej polski. Jeśli faktycznie jest tam tak krucho z ziemią (jest jej mało i jest droga) to coś mi się zdaje, że za 5 lat będzie tutaj straszny lament tych, którzy będą musieli oddać 100 TPLN + odsetki bo nie udało im się osiągnąć średniej krajowej...

dlatego moja sugestia jak najbardziej by pomogła, bo zamiast tych 10%(?) najmniejszych(a raczej mikro, bo małym gospodarstwem trudno to nazwać) posiadających po 5-7 ha dostaliby ci którzy nie mają teraz szans z 15-20 ha
mikrogospodarstwa mają swoje programy w nowym PROW
no i oczywiście środki skierowane byłyby w więcej niż 5 województw - jak to się ma sprawa teraz

Edytowany przez szymon0, 09 czerwiec 2014 - 20:54.

#12115 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:52

Mam pytanie, a mianowicie czy jesli teraz wpisze w biznesplanie do przejecia kilkanaście ha ziemi a za rok czy dwa dojdzie mi kilka ha ( sprawy spadkowe ) to czy do tych hekatrów które mi dojdą a nie uwzględnie ich teraz w biznesplanie będę musiał robic jakies korekty w biznesplanie, poniewaz zmieni się np struktura zasiewów?

jesli na te ha ktore dojda bedziesz bral doplaty to dostaniesz wezwanie do zlozenia korekty i bedziesz musial dopisac je w PRG

#12116 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 09 czerwiec 2014 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok rozumiem, dzięki za odpowiedź:-)

#12117 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 21:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no to proponuje panowie, żeby jutro zakończyli nabór wniosków to kasy starczy wszystkim :D a tak poważnie to już powoli trace nadzieje ze dostane premie za 14 pkt z hakiem, a jestem z opolskiego i mam 17,60 ha wpisane we wniosku, gdybym mieszkal w śląskim, gdzie mam 15 km do granic jego to bym miał plus minus14 pkt ale za samą ziemie plus szkola czyli, miedzy 18-19 pkt bez bezrobocia :unsure:

#12118 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy wysyłając wniosek listem poleconym wystarczy napisać Arimr w białymstoku, czy trzeba list kierowac do kogoś dokładniej?

#12119 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witaj w klubie, wpisałem 23 ha ok 9 ESU i mam ok 16 pkt - jestem z zachodniopomorskiego i nikłe szanse na premie.

wszystko pójdzie w 7 województw, w ogromnej części w mikrogospodarstwa

chyba program powinien zmienić nazwę na np. "zapomogi dla mikrogospodarstw południowej Polski" :)

Edytowany przez szymon0, 09 czerwiec 2014 - 22:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12120 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:23

A sąsiadowi skończył się okres 5 lat czy jeszcze? Jeśli nie to w przypadku zabrania mu dzierżawy będzie musiał poszukać sobie identycznej powierzchni użytków rolnych.

On dopiero wziął w tym roku pole. I w tym roku dostał MR. Ale on jakiś konsekwencji nie poniesie? Jakiejś kary czy coś? Bo to też jest mój sąsiad i głupio by mi było coś takiego zrobić....