Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#12061 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 15:52

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

nie trzeba zdawac egzaminu zawodowego, wystarczy ukonczenie szkoly, 100% pewna informacja,

w razie kontroli MR zostaje powiadomiony wczesnie? jesli tak to ile wczesniej to robia? gdzies czytalem ze moga 48 h przed kontrola powiadomic ale moga i 24h wczesniej? wie ktos?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:16
  •  

#12062 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 15:57

Przecież jak robicie np technika rolnika to oczywiste ze trzeba zdać zawodowy bo masz wtedy tytuł i dyplom więc na moje trzeba to zdać a nie tylko ślizgnąć się z klasy do klasy a jak jesteś za głupi aby zdać zawodowy a cudem zdasz maturę to tylko jest średnie na moje..... Racja czy się mylę

Masz racje ukończenie szkoły daje tylko wykształcenie średnie żeby mieć tytuł technika trzeba zdać testy zawodowe.

#12063 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przecież egzamin zawodowy czy zdanie inż lub mgr itp itd potwierdza kwalifikacje a co za tym idzie możliwość korzystania z różnych premii dopłat dofinansowań zawsze tak było nie słyszałem ze by coś się zmieniło jeśli tak by nie było to każdy lepszy "SŁUP" z niby dzierżawą mógłby zgarnąć premię....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12064 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jaka jest liczba wniosków na dzień dzisiejszy?? bo mi wyświetla z 5 czerwca
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#12065 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ile jest z tego 5 czerwca ?

#12066 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:40

Jaka jest liczba wniosków na dzień dzisiejszy?? bo mi wyświetla z 5 czerwca

z 6 czerwca będzie dopiero w poniedziałek.

#12067 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 16:44

A ile jest z tego 5 czerwca ?

Pod trzecią fotką masz aktualizację zawsze...
http://www.arimr.gov...m-kopiuj-1.html
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#12068 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2014 - 17:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki perdo ja jutro wysyłam do Torunia komplet dokumentów :P

#12069 Share VarP

VarP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich,
jakiś czas temu zdecydowałem się, że przejmę gospodarstwo od moich rodziców i zdecydowałem się moją przyszłośc skierowac w strone rolnictwa ;)
Skoro więc są pieniądze z MR które mogą mi pomoc to szkoda nie skorzystac, jednak nie wiem czy warto składać wniosek w tym naborze, ponieważ mam tylko 16-17 punktów.
Głównie dlatego, że jestem po liceum, w tym roku pisałem maturę (ubez w krus ale jako uczen, a nie domownik) wiec za wyksztalcenie mam 0 pkt. I tu moje pytanie składać teraz , gdy jest BARDZO duzo chętnych, czy poczekac do nastepnego naboru? (słyszałem, że ma być juz w grudniu/styczniu) i w tym czasie chciałbym zrobić jakiś kurs aby mieć jakiekolwiek wykształecenie rolnicze i rozpocząć studia zaocznie.
Pozdrawiam

#12070 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 17:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile masz ha i z jakiego regionu jestes?

Edytowany przez Matey, 08 czerwiec 2014 - 21:20.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12071 Share VarP

VarP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam 18 ha z wielkopolski pow Śremski

#12072 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 19:34

Witam wszystkich,
jakiś czas temu zdecydowałem się, że przejmę gospodarstwo od moich rodziców i zdecydowałem się moją przyszłośc skierowac w strone rolnictwa ;)
Skoro więc są pieniądze z MR które mogą mi pomoc to szkoda nie skorzystac, jednak nie wiem czy warto składać wniosek w tym naborze, ponieważ mam tylko 16-17 punktów.
Głównie dlatego, że jestem po liceum, w tym roku pisałem maturę (ubez w krus ale jako uczen, a nie domownik) wiec za wyksztalcenie mam 0 pkt. I tu moje pytanie składać teraz , gdy jest BARDZO duzo chętnych, czy poczekac do nastepnego naboru? (słyszałem, że ma być juz w grudniu/styczniu) i w tym czasie chciałbym zrobić jakiś kurs aby mieć jakiekolwiek wykształecenie rolnicze i rozpocząć studia zaocznie.
Pozdrawiam

Trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie. Składać czy nie składać? Zaryzykuj kolego a zobaczymy co z tego wyjdzie.

nie trzeba zdawac egzaminu zawodowego, wystarczy ukonczenie szkoly, 100% pewna informacja,

w razie kontroli MR zostaje powiadomiony wczesnie? jesli tak to ile wczesniej to robia? gdzies czytalem ze moga 48 h przed kontrola powiadomic ale moga i 24h wczesniej? wie ktos?

Dzwonią wcześniej więc nie ma problemu, że wpadną tak nagle :)

#12073 Share VarP

VarP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok dzięki wielkie chyba spróbuje, chociaż jestem świadom, że szanse znikome ;)

#12074 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powodzenia

Edytowany przez Matey, 08 czerwiec 2014 - 21:25.

#12075 Share 0lszuwka7

0lszuwka7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile punktów można uzyskać za 16ha w woj. łódzkim i ile za bezrobocie? Proszę o odpowiedź

Edytowany przez Matey, 08 czerwiec 2014 - 21:17.
capslock

#12076 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

Tryb przyznawania pomocy :)

Edytowany przez freetaxi, 08 czerwiec 2014 - 21:31.

#12077 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 21:52

celem jest również "odmłodzenie" rolnictwa, i żeby to osiągnąć dofinansowanie powinny dostać gospodarstwa które będą długo i efektywnie zarządzane, a nie brane w formie przekrętu, że na rok się ubezpieczę , wezmę 100 tys a później się pomyśli.

piszesz że trzeba w każdej sytuacji wykorzystać wszystkie opcje do polepszenia swojej sytuacji. Niestety środki są ograniczone, a każdy chce polepszyć swoja sytuacje, więc dlaczego nie skierować tych pieniądzy tam gdzie najlepiej przysłużą się rolnictwu ?

napisz lepiej co myślisz o tym limicie 600 - 800 zatwierdzonych wniosków na województwo?

można byłoby to bardzo prosto zaimplementować.
po prostu każde województwo do podstawowego rankingu zgłasza max 600-800 wniosków(co daje 9,6 - 12.8 tys) - dzięki temu ci z województw o niższej średniej(z tych 600-800) mają 95% że w tej klasyfikacji wygrają, a jednocześnie ci z województw o wysokiej średniej i 15 - 25 ha będą mieli jakiekolwiek szansę, których teraz niestety, nie mają (to jest jasne po dynamice przyrostu złożonych wniosków)

do tego, zainspirowałoby to tych malutkich do większego wysiłku i poprawy swojej punktacji, bo teraz, jak już pisałem, z 10 ha mają dofinansowanie z automatu w 7 z 16 województwach, a w niektórych 20 ha to będzie za mało.

No i znów pogląd zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy. Dla mnie jest jasne że pewna grupa osób nie dostanie. W wielu przypadkach z własnej winy bo nie mają wykształcenia a za średnie jest 4 pkt (robiłem zaocznie technika i się opłaciło). Co do limitu - moim zdaniem nie ma on sensu ze względu na to że: są województwa gdzie nie uzyskasz nawet 300 wniosków z prostej przyczyny - gospodarstwa są duże a rolników mało.
Można by jako kryterium wprowadzić wielkość ESU - im więcej tym wyższe miejsce w rankingu ale wtedy jest problem z przelicznikiem. Krzywdzimy kogos kto użytkuje 50ha słabej ziemi bo będzie miał mniej ESU niż ten kto ma tej ziemi 10ha ale produkuje warzywa. W obu przypadkach 100 tys przyda się czy na zakup np nowej prasy czy brony wirnikowej. Druga sprawa - kombinacje z roślinami pod osłonami itp - za to jest ESU i ustawienie kilku tuneli z drewna i folii oraz zakup nasion np sałaty będzie kosztem ok 10 tys a i tak 90 tys zostanie w kieszeni...

Dla Ciebie gospodarstwo 10ha jest nierentowne - znam wiele osób które z takiego gospodarstwa utrzymuje rodzinę - 3ha ziemniaka, 15 krów - pasza treściwa i siano pochodzi z zakupu. Można? Można.
Wykluczysz osoby o takim areale - pokrzywdzisz uczciwie pracujących rolników. Nic nie zmienimy - i tak będzie niesprawiedliwość.
Za każdym razem gdy mowa o gospodarstwie 10-15 ha widzisz starą c360 i gościa po studiach co mu tatuś na siłę wciska grunty do obróbki.
U mnie są takie przypadki: 11ha - 3 rencistów w domu i 0 inwestycji w gospodarkę, żyją aby żyć a kasa pójdzie na jakąś prasę, 15ha - aby rok w krusie i do pracy, produkcja roślinna, i dwa przypadki: krowy ok 50 sztuk, ziemia 30ha - na synka idzie 15ha, premia na jakieś tam zakupy - w gospodarstwach są już nowe kombajny, ciągniki, prasy, ładowarki - pełna mechanizacja. I już ostatnie dwa przypadki - 17ha, premia na zakup ziemi i 15ha premia na zakup ciągnika bo stary mtz się rozwalił. Kogo ograniczysz i wyłączysz i w jaki sposób żeby pracujący ciężko nie ucierpieli?

#12078 Share KACZOR1984

KACZOR1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 07:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złożyłem wniosek tydzień temu i się teraz zastanawiam ile czasu ma Agencja na wezwanie mnie do jakiejś korekty czy uzupełnienia i w jaki sposób informują o tym? Telefonicznie czy pisemnie? Miał ktoś przyjemność tego doświadczyć... ?

#12079 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 07:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostaniesz wezwanie pisemne. Nie martw się.

Edytowany przez Matey, 09 czerwiec 2014 - 09:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12080 Share farmerek12

farmerek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 07:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeżeli wszystko jest poprawnie to też dostanę jakieś potwierdzenie i informację o ilości zdobytych punktów?