Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#12001 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:22

Czyli jest możliwość, że pieniądze "znajdą się" dla wszystkich?

Tego to nawet najstarsi Górale nie wiedzą :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:09
  •  

#12002 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:34

ja mam 18pkt. ale czekam do samego końca jak będzie "niebezpiecznie" to będe wpisywał więcej pola...

Ja mam 23,75 pkt a osoba robiaca mi wniosek powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo, i nieraz duzo punktow nie pomoze jak sie znajdzie wystarczajaca ilosc osob ktore mialy wiecej.

#12003 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 22:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#12004 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisany 06 czerwiec 2014 - 23:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ludzie, dajcie spokój nie składajcie już wniosków! :P W następnym naborze ma być 300 tys. :D

A tak na serio to gdyby było 8-9 tys wniosków to moooże znaleźli by jakieś rezerwy, ale więcej to czarno to widzę... No ale Pan Sawicki w tym momencie ma pole do popisu, czy wart jest tego stanowiska ;) Jakaś kasa zawsze się znajdzie, ale trzeba chcieć ją znaleźć...
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#12005 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 06:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Będzie tak jak zwykle, Sawicki powie, że będzie chciał przesunąć jakieś środki, ale okaże się, że Komisja Europejska się nie zgodziła. Narobią nam tylko nadziei, a później dostaniemy kopa w d... Kiedyś już to przerabiałem. Może tym razem będzie innaczej, zobaczymy.

#12006 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 06:17

Będzie tak jak zwykle, Sawicki powie, że będzie chciał przesunąć jakieś środki, ale okaże się, że Komisja Europejska się nie zgodziła. Narobią nam tylko nadziei, a później dostaniemy kopa w d... Kiedyś już to przerabiałem. Może tym razem będzie innaczej, zobaczymy.

Trzeba patrzeć na wszystko optymistycznie.

#12007 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 06:35

Ja mam 23,75 pkt a osoba robiaca mi wniosek powiedziala ze jeszcze nic nie wiadomo, i nieraz duzo punktow nie pomoze jak sie znajdzie wystarczajaca ilosc osob ktore mialy wiecej.

Z taką ilością to moim zdaniem możesz spać spokojnie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#12008 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 07:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

#12009 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 08:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najprawdopodobniej ziemie, możesz kupić dopiero po wydaniu decyzji o przyznaniu MR, a nie po zlozeniu wniosku. Bynajmniej taka jest moja opinia.

#12010 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 08:51

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

Kup na np na brata a potem odkupisz za tą sama cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12011 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na brata nie. Lepiej ciotka, wujek. Kupić ziemię można przed przyznaniem premii ale trzeba jakieś umowy wstępne pisać itp. Płacić można po uzyskaniu kasy.

#12012 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 09:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) za ziemię trzeba zapłacić przelewem czy może być kasa przy notariuszu?

#12013 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 11:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) sposób płatności to kwestia dogadania

ja bym podpisał umowę przedwstępną u notariusza, ze sporym zadatkiem i zobowiązał się do podpisania właściwej umowy za 2-3 miesiące, jak dasz spory zadatek to może na to pójdzie

#12014 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 13:13

Pytanie na forum juz chyba padlo, lecz konkretnej odpowiedzi nie znalazlem. A wiec kiedy mozna kupowac sprzet/ziemie wpisana we wniosku? Czy np. Jesli zloze wniosek na MR a nastepnego dnia kupie ziemie ktora wpisalem we wniosku to w razie przyznania premii moge juz udokumentowac wydanie czesci pieniedzy z MR na ta ziemie? Wiem ze to jakies ryzyko ale mamy ciekawa ziemie do kupienia a sprzedajacy nie chce czekac ze sprzedaza. Czy jednak wydawac pieniadze z MR mozna dopiero po otrzymaniu decyzji?

Nie zaliczą Ci wydatków, które dokonałeś przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy.

#12015 Share HulkHogan

HulkHogan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Serdecznie,

Mam możliwość rozpoczęcia działalności rolniczej, niestety na bardzo słabych glebach, stąd tez nie będzie to raczej moje główne źródło utrzymania.

Wypełniam właśnie Plan Rozwoju Gospodarstwa i zastanawiam się co polecacie tam wpisać, aby otrzymać wymagane 4 ESU nadwyżki-szukam czegoś co nie będzie wymagało dużych nakładów a spełni wymagania zastanawiałem się np. nad koniczyną lub podobnymi-czy to dobry wybór? Czy polecacie coś innego?

A i jak rozumiem, że jeżeli w momencie pisania wniosku nie uprawiam nic to mam esu równe 0, czy też należy przyjąć jakieś minimum bazowe?

Dzięki i pozdrawiam!

#12016 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 19:41

Witam Serdecznie,

Mam możliwość rozpoczęcia działalności rolniczej, niestety na bardzo słabych glebach, stąd tez nie będzie to raczej moje główne źródło utrzymania.

Wypełniam właśnie Plan Rozwoju Gospodarstwa i zastanawiam się co polecacie tam wpisać, aby otrzymać wymagane 4 ESU nadwyżki-szukam czegoś co nie będzie wymagało dużych nakładów a spełni wymagania zastanawiałem się np. nad koniczyną lub podobnymi-czy to dobry wybór? Czy polecacie coś innego?

A i jak rozumiem, że jeżeli w momencie pisania wniosku nie uprawiam nic to mam esu równe 0, czy też należy przyjąć jakieś minimum bazowe?

Dzięki i pozdrawiam!

z daleka pachnie mi tu wyłudzaniem kasy.
pamiętaj, że nawet jak Ci się uda tą kasę dostać to jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musiał ją oddać z odsetkami, jeśli np nie utrzymasz tych 4 ESU albo nie spełnisz innych warunków. Nie wystarczy wydzierżawić kilkanaście ha nieużytków za grosze i udawać że będzie się coś robiło, bo po to są kontrole żeby sprawdzać czy nie dochodzi do oszustw.

#12017 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie tak.

#12018 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ESU bazowe wyliczasz z upraw które są aktualnie na polu, gdyby w roku bazowym każdy miał 0 esu to było by zbyt pięknie.. Jeśli masz problem z osiągnięciem nadwyżki a jak widzę siejesz byle siać i otrzymać premie to może zdecydujesz się na kwiaty ? :D Esu mają wysokie :)
Swoją drogą w taki właśnie sposób wyczarowują się niezrozumiałe liczby składanych wniosków :]

Edytowany przez jimmy871, 07 czerwiec 2014 - 22:00.

#12019 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hogan Ty se lepiej nie zawracaj premią gitary i zrób miejsce dla innych którzy lepeij rozdysponuja i zainwestuja pieniążki. Lewactwa i nieróbstwa nam nie trzeba...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12020 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 06:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponawiam pytanie, czy ktoś pomoże?

jeśli ukończę studia podyplomowe : rolnictwo dla absolwentów sudiów nierolniczych na sggw, to we wniosku mam wpisać że będę miał zawód rolnika? specjalność rolnik? czy coś innego?