Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31593 odpowiedzi na ten temat

#101 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 12:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pójdź na zaoczne studia np. agronomia.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:18
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2008 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj w Tydzień mówili o nowych zasadach na młodego rolnika...

#103 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 12:32

Aha czyli tak czy siak będę musiał to rolnicze zrobić

niekoniecznie musisz miec wykształcenie srednie i 3 lata pracy w rolnictwie, takze powiedz ojcu zeby zaczął opłacać za ciebie krus jako domownika i za 3 lata bedziesz mógł wziac młodego rolnika,

albo nawet nie w ten sposób, skoro mozesz uzupełnić w ciągu 3 lat, to w momencie składania wniosku zaczynasz opłacac krus i w ciągu 3 lat opłacania spełnisz ten warunek, tylko musisz zdobyć wykształcenie srednie i gitarra ;), tylko to jest troche dziwne, tzn te przepisy, bo tak i tak 3 lata po uzyskania kasy musisz płacić krus, bo takie jest założenie programu, takze kazda osoba osoba posiadająca wykształcenie srednie lub wyzsze nie związane z rolnictwem po 3 latach od wzięcia kasy z młodego rolnika spełni te warunki, no chyba ze ten przepis o 3 letnim stażu pracy obowiązuje jedynie przed złożeniem wniosku a jak złożysz wniosek i nie masz kwalifikacji zawodowych to wtedy ratuje tylko szkoła, zagmatwałem to strasznie ale takie niestety są te przepisy, zagręcone jak świński ogon i niejednoznaczne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki wielki za ta wypowiedź dużo mi wyjaśniłeś;) Co do średniego to raczej problemu nie bedzie bo w końcu po to poszedłem do szkoły średniej heh

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#105 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 14:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale trzeba jeszcze skończyć. ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#106 Share Henek

Henek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 23:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze jedno jak to jest z tymi hektarami. Dwa miesiace temu byłem w ODR i powiedzieli że jak niemam to moge zobowiązac sie ze za "młodego rolnika " dociągne do średniej krajowej (z podkarpacia jestem). Jest teraz coś takiego?

#107 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na podkarpaciu jest srednia 4 z hakiem ale zasady młodego rolnika są takie ze jak srednia wojewódzka jest nizsza od krajowej to musisz miec srednia krajowa czyli te 9.91 chyba. a jezeli nie masz tego to w przeciągu 3 lat od dostania pieniedzy musisz dokupic pola tak zeby spełnić warunki. oprócz tego musisz spełnić warunek 4ESU

#108 Share Henek

Henek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli jesli dobrze rozumiem ten "myk" z dokupieniem pola jest aktualny ? 4 ESU mam spełnione już teraz więc z tym problamu niema.Dzięki za odpowiedź.

#109 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 03 marzec 2008 - 22:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale porażka z tym "Młody rolnikiem" hahaha.... ;) dziś w agencji były taki luzy że szok (regionalnej i powiatowych)

Wymogi przewyższają możliwości przeciętnego rolnika a to właśnie do nich jest to wszystko skierowane... chyba będzie nas mniej... bo słuchając innych rolników, to oni już nie mają siły na to rolnictwo...

#110 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co to jest te 4 esu bo nie wiem o co chodzi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to jest europejska jednostka miary dochodu w rolnictwie. Są podane przeliczniki z danej produkcji i 1 ESU to 1200 Euro i musisz uzyskać 4 ESU żeby mówić że Twoje gospodarstwo jest tak jakby rozwojowe (to jest dolna granica)

#112 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tu jest kalkulator ESU, wpisujemy co uprawiamy, jakie mamy zwierzeta i wyliczne jest esu:

http://www.wir.org.pl/raporty/esu.xls

ten kalkulator moze byc nieaktualny , ale sądzę ze wyniki przy obecnie obowiązującym kalkulatorze byly by podobne, ale to czy teraz jest inny tego nie wiem, ten był przy SPO

#113 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 00:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Biznes Plan USM do Nowego PROW gdzie znajduje sie arkusz o nazwie "6.Wielkośc ekonomiczna" I tam wyjdzie ile ESU sie ma ;)

Biznes plan ma udowodnić że gospodarstwo osiągnie co najmniej 4 ESU w 2013, a jeżeli wartość ta na starcie była większa np w 2008 r = 4,5 ESU to w 2013 ma być co najmniej taka sama.

#114 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 08:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No mojemu wujowi brakuje 54 arów do średniej wojewódzkiej (kujawsko-pomorskie). Ale nie opłaca się mu dokupywać ziemi bo u niego chodzi po 50 tyś i w górę. Mówi że ma to głęboko w poważaniu bo na to samo mu wyjdzie. Tak więc jakby kupił ten 1 ha to te 50 tyś. nic mu nie daje.

#115 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 15:22

No mojemu wujowi brakuje 54 arów do średniej wojewódzkiej (kujawsko-pomorskie). Ale nie opłaca się mu dokupywać ziemi bo u niego chodzi po 50 tyś i w górę. Mówi że ma to głęboko w poważaniu bo na to samo mu wyjdzie. Tak więc jakby kupił ten 1 ha to te 50 tyś. nic mu nie daje.

tak płytka analiza charakteryzuje właśnie rolników niestety a wsparcie przecież zwiększa konkurencyjność gospodarstwa poprzez zwiększenie powierzchni użytków rolnych, zwiększa wielkość środków trwałych itd

natomiast warunek dotyczący wielkości gospodarstwa musi być spełniony na dzień złożenia wniosku i utrzymywany przez 5 lat

#116 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 04 marzec 2008 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jesli kupi 1ha za 50tyś . to tak jakby miał ten hektar za darmo.
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#117 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 16:58

tak płytka analiza charakteryzuje właśnie rolników niestety a wsparcie przecież zwiększa konkurencyjność gospodarstwa poprzez zwiększenie powierzchni użytków rolnych, zwiększa wielkość środków trwałych itd

natomiast warunek dotyczący wielkości gospodarstwa musi być spełniony na dzień złożenia wniosku i utrzymywany przez 5 lat

No ja o tym wiem. Na początku jakby miał 1 ha za friko(jak kolega wcześniej napisał) ale w przyszłości będzie mu to dawało ogólnie większy zysk. Ale on jest tą "większocią" i jemu będzie to ciężko to przetłumaczyć o ile w ogóle się uda.

#118 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 17:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tak jak mówiłem wcześniej Młody Rolnik to kompletna klapa oto potwierdzenie mojego stwierdzenia

http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=374

nic nie chcę mówić ale moim skromnym zdaniem ta pomoc jest mizerna w stosunku do zobowiązań...

#119 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 18:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) oni już sami nie wiedzą co robią :) :)
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 19:18

tak jak mówiłem wcześniej Młody Rolnik to kompletna klapa oto potwierdzenie mojego stwierdzenia

http://www.arimr.gov...1&zaj=1&kol=374

nic nie chcę mówić ale moim skromnym zdaniem ta pomoc jest mizerna w stosunku do zobowiązań...

No jakie śmieszne procenty... :)
Wg. mnie to powinno być skierowane do gospodarstw mniejszych... :angry: