Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#11941 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:41

ponawiam pytanie: czy mogę po pozytywnej decyzji zmienic rok bazowy i docelowy?
mam 2014 - 2020 a chciałbym połączyć to z PROW jeżeli będzie taka możliwość w 2015

czy można to później zmienić na 2015 - 2021??
dzieki i pozdrawiam

Rokiem bazowym jest 2014. Rokiem docelowym jest 2020 chyba, że osoba weryfikująca wniosek uzna, że 2021.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:28
  •  

#11942 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Mam pytanie odnośnie kwalifikacji do młodego rolnika. Ukończyłem technikum w zawodzie technik rolnik ale teraz nie dostanę świadectwa. Wzamian za to otrzymam zaświadczenie o ukończeniu szkoły w zawodzie technik rolnik. Czy takie zaświadczenie będzie wystarczające aby uznano mi kwalifikacje w zawodzie technik rolnik?

#11943 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:43

Witam
Mam pytanie odnośnie kwalifikacji do młodego rolnika. Ukończyłem technikum w zawodzie technik rolnik ale teraz nie dostanę świadectwa. Wzamian za to otrzymam zaświadczenie o ukończeniu szkoły w zawodzie technik rolnik. Czy takie zaświadczenie będzie wystarczające aby uznano mi kwalifikacje w zawodzie technik rolnik?

A czego Ci nie dali świadectwa?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11944 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 17:56

Pomyśl logicznie, jeśli to by była prawda to po jaką cholerę w tym naborze byłaby punktacja za hektary, wykształcenie itd.?? Po to jest zasada kto uzyska więcej pkt. ten dostaje, a losowanie było by niesprawiedliwe...

W punktacji nie chodzi o sprawiedliwość. Oni muszą po prostu jakoś rozdzielić te pieniądze, które mają, jeśli chętnych jest więcej, niż kasy. W poprzednich latach każdy, kto złożył wniosek dostał kasę, bo chętnych nie było za dużo. Punktacja pozwala jakoś to wszystko ogarnąć.
Co do ilości wniosków w tym roku, to na pewno spodziewano się dużej ilości. W końcu dają więcej kasy, na starych zasadach, kiedy już postraszyli nowymi. Do tego przerwa 3-letnia bez MR. Chętnych może być 3 razy więcej, niż w poprzednich naborach. Oczywiście może, ale nie musi.
Trzeba jeszcze zauważyć, że ta premia dla gospodarstwa ok. 10 ha jest znacząca, a dla gospodarstwa ok. 100 ha już mniej.

#11945 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:01

W punktacji nie chodzi o sprawiedliwość. Oni muszą po prostu jakoś rozdzielić te pieniądze, które mają, jeśli chętnych jest więcej, niż kasy. W poprzednich latach każdy, kto złożył wniosek dostał kasę, bo chętnych nie było za dużo. Punktacja pozwala jakoś to wszystko ogarnąć.
Co do ilości wniosków w tym roku, to na pewno spodziewano się dużej ilości. W końcu dają więcej kasy, na starych zasadach, kiedy już postraszyli nowymi. Do tego przerwa 3-letnia bez MR. Chętnych może być 3 razy więcej, niż w poprzednich naborach. Oczywiście może, ale nie musi.
Trzeba jeszcze zauważyć, że ta premia dla gospodarstwa ok. 10 ha jest znacząca, a dla gospodarstwa ok. 100 ha już mniej.

Bardzo dobrze ujęte.

#11946 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zagranie z losowaniem na kilometr pachniałoby korupcją.
racja że wprowadzenie tych danych i sporządzenie listy osób, które na podstawie zdobytych punktów się załapały to bardzo prosta sprawa.

wygląda na to, że chętnych będzie 3 na 1 miejsce... z tą dynamiką

Edytowany przez szymon0, 05 czerwiec 2014 - 18:14.

#11947 Share jaszczuk_p@interia.pl

jaszczuk_p@interia.pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdzie można znaleść informację na temat ilości złożonych już wniosków na MR?

#11948 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:38

gdzie można znaleść informację na temat ilości złożonych już wniosków na MR?

http://www.arimr.gov...m-kopiuj-1.html

#11949 Share aadamm153

aadamm153

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy jak zrobię biznesplan i napiszę ze kupię ciągnik, a faktycznie dokopię ziemi to czy będę mógł nanieść korekcję w owym biznesplanie

#11950 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 18:56

Hej, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czy jak zrobię biznesplan i napiszę ze kupię ciągnik, a faktycznie dokopię ziemi to czy będę mógł nanieść korekcję w owym biznesplanie

Najpierw napiszesz pismo a jeśli Agencja wyrazi zgodę to wtedy będziesz kupował ziemię. Tak to trzeba w kolejności zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11951 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:07

o to wlasnie chodzi zeby gospodarstwa sie rozwijaly a nie tworzyly nowe paro hektarowe.

tyle że są ludzie którzy z jednego gospodarstwa robią kilka bo każdemu synowi poprzepisują po 20 ha
i gdzie tu jest ten rozwój .

#11952 Share aadamm153

aadamm153

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Akurat w moim przypadku nie mam 12 ha własnościowych, a obrabiam nieco 20, składam na młodego rolnika chce dokupić ziemi, ale nie wiem czy znajdę gdzie kupić, bo albo się wepchnie taki gospodarz jak kolega wyżej wymienił, albo agencja sprzedaje i na jedna działkę 20 chętnych!! i licytują po 30 tys. za ha...

#11953 Share mid7

mid7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponawiam pytanie :Jeśli w biznes planie tabela 5.4 sposób wykonywania prac w przypadku braku ciągników i maszyn jak wpisałem takie zdanie: "W okresie braku własnego parku maszynowego korzystał będę z ciągników i maszyn będących własnością rodziców" to wystarczy ? czy też trzeba dopisać np. że to jest forma umowy użyczenia ustnego czy tego nie pisać i jeśli ten sprzęt należy do rodziców to rozumiem że go nie wypisuje w tabeli zestawienia sprzętu 4.1

#11954 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:19

Ponawiam pytanie :Jeśli w biznes planie tabela 5.4 sposób wykonywania prac w przypadku braku ciągników i maszyn jak wpisałem takie zdanie: "W okresie braku własnego parku maszynowego korzystał będę z ciągników i maszyn będących własnością rodziców" to wystarczy ? czy też trzeba dopisać np. że to jest forma umowy użyczenia ustnego czy tego nie pisać i jeśli ten sprzęt należy do rodziców to rozumiem że go nie wypisuje w tabeli zestawienia sprzętu 4.1

Dobrze wpisałeś ale polecałbym Ci rozpisać te maszyny w tabeli 4.1 z uwzględnieniem "umowa użyczenia".

#11955 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pewnie bardzo ciezko bedzie dostac ta premie nbo bardzo duzo chetnych wiec pewnie beda wybierac ciekawe czy to losowo i czy duzo osob nie dostanie ?

#11956 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:27

pewnie bardzo ciezko bedzie dostac ta premie nbo bardzo duzo chetnych wiec pewnie beda wybierac ciekawe czy to losowo i czy duzo osob nie dostanie ?

Nie będzie żadnego losowania.

#11957 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:29

Rokiem bazowym jest 2014. Rokiem docelowym jest 2020 chyba, że osoba weryfikująca wniosek uzna, że 2021.

Jeżeli rokiem bazowym jest 2014 to docelowym nie będzie 2019? Jeżeli jesienią 2014r obsieję pola, to 1 rokiem będzie 2014-15, drugim 15-16, trzecim 16-17, czwartym 17-18 i piątym 18-2019.

#11958 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:33

Jeżeli rokiem bazowym jest 2014 to docelowym nie będzie 2019? Jeżeli jesienią 2014r obsieję pola, to 1 rokiem będzie 2014-15, drugim 15-16, trzecim 16-17, czwartym 17-18 i piątym 18-2019.

A, w którym roku kolega deklaruje przejęcie gospodarstwa, inwestycje?

#11959 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:36

Nie będzie żadnego losowania.

to starczy dla wszystkich czy jak zrobia jak takie zainteresowane a ilosc ograniczona ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11960 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 05 czerwiec 2014 - 20:37

to starczy dla wszystkich czy jak zrobia jak takie zainteresowane a ilosc ograniczona ?

Nie wiem. Teraz trudno powiedzieć.