Polecane posty

wernicjusz    0

Będzie miał 25 % dopłat więcej :)

A od kiedy wchodzi w życie ten przepis?

Czy od momentu przejęcia gospodarstwa czy od jakiejś może "magicznej daty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Coś chyba parę lat wcześniej jeśli ktoś przejął gospodarstwo będzie się jeszcze łapał. Nie wiem dokładniej bo nie zagłębiałem się w to. Czytałem kiedyś na agrofoto.pl


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Płatność dla młodych którzy w dniu składania wniosku o płatności nie ukończyli 40 lat / czyli teraz jest się MR a za kilka miesięcy niektórzy płatności dodatkowej mogą nie dostać :unsure:/ i . Płatność przysługiwać ma nie dłużej niż przez 5 lat /liczony od dnia założenia gospodarstwa / . Czyli takie osoby które w dniu składania wniosku o płatność nie ukończyły 40 lat i jednocześnie nie upłynęło 5 lat od założenia gospodarstwa mogą ubiegać się o taką płatność .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

Gdzie mogę znaleźć dokładne wytyczne premii MR od przyszłego roku? szukam w internetach już dłuższą chwilę i nic konkretnego znaleźć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Konkretów jeszcze bardzo nie ma. Ale na stronie Ministerstwa Rolnictwa znajdziesz projekt PROW 2014-2020.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

Znalazłem ten projekt ale on nie jest napisany po naszemu. Znaczy słowa polskie, ale całe zdania to chyba po mandaryńsku napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona1990    0

witam mam takie pytanie w tym roku skonczyłem technikum rolnicze i składałem wniosek na MR i znajduje sie na zółtej liscie mam za szkole dane 4 pkt i wraz ze swiadectwem dałem zaswiadczenie ze w tym roku bede pisał egzamin zawodowy wydane przez szkołe i moje pytanie co bedzie jak bym nie zadał tego egzaminu ?? bo pisałem go w czerwcu ale pewnosci nie mam czy bedzie zadany

Edytowano przez iwona1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Egzamin nie ma nic do rzeczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie musisz nic dowozić. Za ukończoną szkołę średnią masz punkty. Egzamin nie ma nic do rzeczy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a cóż za dobrodziejstwo Cię minie Damianie jeśli można wiedzieć? :P

Świadczenie socjalne.

 

Aby ubezpieczyć się w KRUS (stać się rolnikiem) nie można pobierać żadnych świadczeń takich jak, renty, emerytury, zasiłki, macierzyńskie, zasiłki dla bezrobotnych itd. z KRUS i innych instytucji.

Świadczenie mamy do maja, a czasu na utworzenie gospodarstwa jest 180 dni od otrzymania decyzji. Dlatego chciał bym decyzję otrzymać w grudniu.

Czy można o to wnioskować?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kurczę Damian ale Ty masz zdrowie kolego :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tym razem nie troluję. W żonki przypadku socjalka wynikła z normalnych okoliczności i ma trwać do maja. Ale pomyśl o mniej przyjemnych zajściach jak śmierć rodzica i pobieranie renty z tego tytułu do 25 roku życia w czasie nauki. Przecież są takie przypadki i też będą musiały wybierać czy renta czy stówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to decyzje tak srednio kiedy m,oga przyjsc wrzesien listopad czy wczesniej czy pozniej ? i ta osoba z odr co m iprowadzila wniosek i zostalo zaplacone to przez 5 lat bedzie prowadzic? i trzeba bedzie doplacac ? i 2 sprawa czy jakbym dostal MR to moge np studia zaoczne prowadzic ? bo dziennych to rozumiem ze nie a zreszta nie stac mnie na takei ale pytam z gory to zaoczne rolnicze mogly by byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    72

warchest

 

wytłumacz mi skąd my mamy wiedzieć za co ty płaciłeś człowiekowi od pisania wniosku? to chyba TY z nim ustalałeś za co płacisz..

jesli chodzi o studia to kiedyś było tak że dzienne były bezpłatne a za zaoczne się płaciło...nawet nie wiedziałem że coś sie zmieniło..

 

swoją drogą myślisz o studiach a po pytaniach jakie zadajesz mam chęć zapytać jak ty zrobiłeś maturę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja tam jeszcze nie widziałem nikogo takiego, komu by się zabroniło kontynuować naukę :) Chcesz się uczyć to się ucz! Dziennie, zaocznie nie ma znaczenia :) Aby Ci starczyło sił do "samodzielnego" prowadzenia gospodarstwa bo Pani z ODR raczej za Ciebie tego nie zrobi.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Boże, jak czytam jakie bałwany dostaną tą dotacje to aż mnie coś strzyka.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUTO91    0

słuchajcie, dorabiam w klubie na bramce jako selekcjoner. mam tam umowe-zlecenie. czy nie koliduje to z krus-em?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Albo bramkarz czy tam selekcjoner na umowę zlecenie albo młody rolnik.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj