Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11841 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:19

Witam, mam zamiar przeznaczyc premie, oczywiście jesli uda sie ją dostać na ziemie, i tutaj mam takie pytanie czy musze wpisywac w biznesplanie konkrente nr działek ziemi przewidywanej do kupna czy tylko w przyblizeniu powierzchnie i cenę?

Numerów działek nie musisz podawać ale cenę nieodbiegającą rażąco od rynkowej już tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:41
  •  

#11842 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no tak ale jak np cena w gus jest np 30 tys a jak za 30 tys to mozna pomarzyc a trzeba placic za ha ok 50 tysi wzwyz no to jak by to trzeba zrobic jak za cene gusowska nic nie kupi ?

#11843 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok dzięki wielkie za odpowiedź:-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11844 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z jakich funduszy mozna starac sie na dofinansowanie na kostke brukowa i ile to procent zwrotu jesli jest sie na vacie ptzepraszam ze tu pisze ale nie znalazlem podobnego tematu a mysle ze zaciekawi to nie jednego forumowicza. Czy da sie kostke podpiac pod prow czy sa na to inne fundusze czy tez nie ma wcale z gory dziekuje za odpowiedz i czekam :-)

#11845 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj jak codziennie dostałem mnóstwo telefonów i wiadomości na forum. Po kilku tygodniach mojej aktywności na forum stwierdzam, że niektórzy pracownicy w ODR-ach chyba pominęli się z powołaniem. Być może dla niektórych czytanie rozporządzeń może stanowić problem ale już podstawowe informacje na stronie ARiMR? Zacząłem dzień od zapytania odnośnie terminu w jakim trzeba dokonać zakupu. Otóż pewna wszystko wiedząca Pani stwierdziła, że trzeba się rozliczyć z premii do końca czerwca 2015 roku bo środki te pochodzą z PROW 2007-2013. Kompletna bzdura. Potem było jeszcze ciekawiej. Pewien miły młody człowiek już chciał rezygnować i wyrzucać dokumenty do kosza bo okazało się po dwóch tygodniach oczekiwania od pierwszej wizyty w ODR, że niestety nie będzie mógł złożyć wniosku ( za który de facto specjalista wycenił sobie okrągły 1000 PLN). Fajnie, że zadzwonił bo to co powiedział mu Pan za biurkiem okazało się także nieprawdą. Ów człowiek wniosek wraz z PRG ma już gotowy i jutro prawdopodobnie złoży go w ARiMR. Kolejny telefon od przyszłego klienta też bardzo śmieszny. Ponoć Wy przyszli młodzi rolnicy możecie podbić sobie punktację poprzez przejęcie czy zakup bydła. Ciekawe... Nie twierdzę, że wszystkie ODR-y mają naprawdę kiepsko znających temat doradców. Ale to co dzisiaj słyszałem woła o pioruny z nieba... Nie chodzi mi też o potencjalną reklamę mojej osoby bo na rynku są podobnie działające firmy jak moja. I pewnie jest dużo ludzi z wiedzą jeszcze większą jak tą, którą ja posiadam. Ale jeśli dopiero masz zamiar pisać wniosek dobrze zastanów się komu powierzasz swoje ewentualne przyszłe 100 000 PLN.

#11846 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile wniosków do dziś złoźono?

#11847 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do 2 czerwca 4585 złożonych

#11848 Share falkosssss

falkosssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Miałbym kilka pytań odnośnie MR.
Mój ojciec chcę przepisać mi część gospodarstwa, ale pobiera on dotacje za program rolnośrodowiskowy (3 różne rośliny przez okres 5 lat). Do wywiązania się z programu potrzebujemy jeszcze rok, inaczej będziemy musieli oddawać dotacje z poprzednich lat.
Moje pierwsze pytanie brzmi: Czy program ten po przepisaniu ziemii może być kontynuowany przeze mnie i dokończony nie tracąc dopłat?
Drugie pytanie: Czy są jakieś specyficzne przywileje dla młodych rolników? Chodzi mi o jakieś specjalne programy unijne, czy np. jakieś zniżki lub wyższe dopłaty, cokolwiek, co różni się od normalnych gospodarstw.
Trzecie pytanie: Czy nie będzie później większych problemów z kupnem sprzętu rolniczego na kredyt, z powodu zmniejszonego areału (z 23ha na 11ha)?
Czwarte pytanie: Czy jest obowiązek ubezpieczenia młodego rolnika w KRUS-ie, jeśli uczy się on w szkole średniej i jest tam ubezpieczony?

Proszę o odpowiedzi na pytania i wasze opinie. Czy warto złożyć wniosek o dotację teraz, czy może lepiej by było poczekać do kolejnego programu? Jakie są najczęstsze problemy, które mogą wyniknąć po przepisaniu ziemi?

Pozdrawiam.

#11849 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:30

Witam. Miałbym kilka pytań odnośnie MR.
Mój ojciec chcę przepisać mi część gospodarstwa, ale pobiera on dotacje za program rolnośrodowiskowy (3 różne rośliny przez okres 5 lat). Do wywiązania się z programu potrzebujemy jeszcze rok, inaczej będziemy musieli oddawać dotacje z poprzednich lat.
Moje pierwsze pytanie brzmi: Czy program ten po przepisaniu ziemii może być kontynuowany przeze mnie i dokończony nie tracąc dopłat?
Drugie pytanie: Czy są jakieś specyficzne przywileje dla młodych rolników? Chodzi mi o jakieś specjalne programy unijne, czy np. jakieś zniżki lub wyższe dopłaty, cokolwiek, co różni się od normalnych gospodarstw.
Trzecie pytanie: Czy nie będzie później większych problemów z kupnem sprzętu rolniczego na kredyt, z powodu zmniejszonego areału (z 23ha na 11ha)?
Czwarte pytanie: Czy jest obowiązek ubezpieczenia młodego rolnika w KRUS-ie, jeśli uczy się on w szkole średniej i jest tam ubezpieczony?

Proszę o odpowiedzi na pytania i wasze opinie. Czy warto złożyć wniosek o dotację teraz, czy może lepiej by było poczekać do kolejnego programu? Jakie są najczęstsze problemy, które mogą wyniknąć po przepisaniu ziemi?

Pozdrawiam.

1. Zadziałbym się skontaktować z doradcą rolnośrodowiskowym, który robił plan. On będzie (powinien) wiedział co i jak.
2. Raczej nie. Premię bierzesz i na tylw przywilejów.
3. Wszystko w rękach banku.
4. Tak. Musisz być potem ubezpieczony w KRUS 12 miesięcy minimum.

#11850 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 21:56

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

A po co Ci ten rozrzutnik skoro nie masz hodowli?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11851 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:01

1. Zadziałbym się skontaktować z doradcą rolnośrodowiskowym, który robił plan. On będzie (powinien) wiedział co i jak.
2. Raczej nie. Premię bierzesz i na tylw przywilejów.
3. Wszystko w rękach banku.
4. Tak. Musisz być potem ubezpieczony w KRUS 12 miesięcy minimum.

Co do punktu 2, to podobno mają być dopłaty podwyższone o 25% i dodatkowo Młodzi rolnicy będą mieli pierwszeństwo przy następnym PROWie w Modernizacji.

#11852 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:03

Co do punktu 2, to podobno mają być dopłaty podwyższone o 25% i dodatkowo Młodzi rolnicy będą mieli pierwszeństwo przy następnym PROWie w Modernizacji.

Ale póki co mamy PROW 2007-2013 a nowy na razie w ramach projektu. Pożyjemy, zobaczymy. Najpierw niech kolega dostanie 100 000 PLN a co potem będzie to czas pokaże. Nie ma co się na wyrost martwić.

#11853 Share dragonek80

dragonek80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Startując na MR z wykształceniem licencjackim nie związanym z rolnictwem (krus jako domownik opłacany od 5lat) po załapaniu się na tą dotację trzeba jakieś wykształcenie rolnicze zdobyć ?

#11854 Share slawekratko

slawekratko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 01:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie odnośnie wpisywania w PRG posiadanych maszyn rolniczych:
-Mianowicie czy wpisane teraz maszyny mógłbym w czasie realizacji biznes planu dowolnie sprzedawać i zastępować innymi, czy wiąże się to ze wprowadzaniem korekt?
-Czy maszyny podane w roku bazowym muszę mieć na stanie w roku docelowym. Czym by skutkowało jeśli nie wpiszę teraz w PRG maszyn, które posiadam w gospodarstwie i których będę używał?
-Czy jeśli w trakcie realizacji biznes planu dokupię jakąś używaną maszynę do gospodarstwa to muszę wprowadzać w związku z tym korektę w PRG?
-O co chodzi z umowami użyczenia maszyn? Nie można nie mieć ciągnika, żeby ubiegać się o pomoc?

Kolego freetaxi, pomożesz?
Czy ktoś sprawdza w roku docelowym, czy posiadam maszyny z roku bazowego?

Edytowany przez slawekratko, 04 czerwiec 2014 - 09:19.

#11855 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 05:53

Startując na MR z wykształceniem licencjackim nie związanym z rolnictwem (krus jako domownik opłacany od 5lat) po załapaniu się na tą dotację trzeba jakieś wykształcenie rolnicze zdobyć ?

Nie. Wystarczy staż.

Edytowany przez freetaxi, 04 czerwiec 2014 - 05:59.

#11856 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 06:27

no tak ale jak np cena w gus jest np 30 tys a jak za 30 tys to mozna pomarzyc a trzeba placic za ha ok 50 tysi wzwyz no to jak by to trzeba zrobic jak za cene gusowska nic nie kupi ?

podpinam sie pod pytanie, freetaxi wiesz moze jak wyglada ta sprawa?

#11857 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:14

podpinam sie pod pytanie, freetaxi wiesz moze jak wyglada ta sprawa?

Drydnę do ministerstwa jak skończę pisać wniosek. Podpytam tu i ówdzie.

#11858 Share Slawek0

Slawek0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam!
Jestem w trakcie składania wniosku, ojciec wydzierżawił mi 15 ha i jestem po technikum rolniczym (agrobiznes).
Takie pytanie... czy po otrzymaniu premii na MR mogę podjąć pracę zawodową w jakiejś firmie o charakterze rolniczym i prowadzić godpodarstwo rolne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

#11859 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:27

Witam!
Jestem w trakcie składania wniosku, ojciec wydzierżawił mi 15 ha i jestem po technikum rolniczym (agrobiznes).
Takie pytanie... czy po otrzymaniu premii na MR mogę podjąć pracę zawodową w jakiejś firmie o charakterze rolniczym i prowadzić godpodarstwo rolne? Czy są jakieś przeciwwskazania?

Nie. Musisz być ubezpieczony w KRUS przez 12 miesięcy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11860 Share Slawek0

Slawek0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Wszechstronne

Napisany 04 czerwiec 2014 - 07:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zacznę być ubezpieczony za miesiąc, a we wrześniu chciałbym podjąć pracę. Czyli nie będę mógł tego zrobić?