Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11821 Share KaKul

KaKul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich:) Chciałbym się dowiedzieć czy wykształcenie wyższe na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ukończone tytułem inż. specjalnośc konstrukcja i eksploatacja maszyn i pojazdów będzie dodatkowo punktowane przy rozpatrywaniu wniosku? Dodam, że od razu po uzyskaniu tytułu inż. zostałem ubezpieczony w krusie jako domownik i właśnie mineły 3 lata od kąd jestem na krusie. Interesuje mnie również jak wygląda sprawa z okresem po jakim można podjąć pracę by nie było trzeba zwracać pomocy i w przyszłosći np. po roku nie byłoby zastrzeżeń bym otworzył warsztat samochodowy? Właśnie borykam się z tym problemem czy warto wziąśc te 100tys jesli nie mogłbym niczym innym się zajmować i jak wygląda przyjęcie tej premi z tej perspektywy. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:42
  •  

#11822 Share mj1201

mj1201

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli jest się w trakcie nauki wykształcenia wyższego i takie wykształcenie deklaruje się do wniosku to czy są przyznawane za nie punkty. słyszałem różne wersje i chciałbym się dowiedzieć. A mam wykształcenie średnie nierolnicze bez wymaganych 3 lat stażu. zy otrzymam więc za wykształcenie jakieś punktyZ góry dziękuje

Edytowany przez mj1201, 03 czerwiec 2014 - 18:23.

#11823 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2852 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli z dotacji chcemy kupić grunty to w wniosku trzeba wskazać które to grunty dokładnie muszą być?
Czy te same grunty można najpierw wpisać do wniosku jako dzierżawa, bo żona ma możliwość je dzierżawić od samego początku od przyznania decyzji a zamierza kupić dopiero wtedy gdy kasa przejdzie na konto.
Jeżeli wpisze jako dzierżawa to co w przyszłości kupi to będzie miała więcej pt. za powierzchnię użytków rolnych?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11824 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) konkretna dzialke trzeba ale jak to dzierzawi to nie moze tego kupic hyba ze ty bys to dzierzawil a ona kupila a zreszta ile kupi 2 ha jak dobrze trafi hyba ze masz tania ziemie a i po ile na ha mozna maksymanie przeznaczyc z tego ?

#11825 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie odnośnie umowy dzierżawy w formie aktu notarialnego na 10 lat

a mianowicie czy duzo z tym związanych jest formalności w jakim czasie taka umowa może zostać sporządzona w jeden dzień? u notariusza? jaki koszt? Trzeba wziąć ze sobą daną osobę (właściciela danej działki) i załatwimy to od ręki?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#11826 Share damian1999

damian1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie skonczyłem technikum rolnicze ale nie mam zdanego egzaminu zawodowego czy musze go zdac zeby otrzymac 100 tyś czy zdane technikum rolnicze wystarczy ?

#11827 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 18:59

Witam wszystkich:) Chciałbym się dowiedzieć czy wykształcenie wyższe na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn ukończone tytułem inż. specjalnośc konstrukcja i eksploatacja maszyn i pojazdów będzie dodatkowo punktowane przy rozpatrywaniu wniosku? Dodam, że od razu po uzyskaniu tytułu inż. zostałem ubezpieczony w krusie jako domownik i właśnie mineły 3 lata od kąd jestem na krusie. Interesuje mnie również jak wygląda sprawa z okresem po jakim można podjąć pracę by nie było trzeba zwracać pomocy i w przyszłosći np. po roku nie byłoby zastrzeżeń bym otworzył warsztat samochodowy? Właśnie borykam się z tym problemem czy warto wziąśc te 100tys jesli nie mogłbym niczym innym się zajmować i jak wygląda przyjęcie tej premi z tej perspektywy. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

Jeśli jesteś na studiach oznacza to że skończyłeś szkołę średnią + 3 lata domownika masz 4 pkt inż. ci nie pomoże. Po dostaniu dotacji masz obowiązek rok być na KRUSIE oczywiście 5 lat gospodarstwo masz utrzymać.

Mam pytanie skonczyłem technikum rolnicze ale nie mam zdanego egzaminu zawodowego czy musze go zdac zeby otrzymac 100 tyś czy zdane technikum rolnicze wystarczy ?

technikum bez egzaminu wystarczy

Jeżeli z dotacji chcemy kupić grunty to w wniosku trzeba wskazać które to grunty dokładnie muszą być?
Czy te same grunty można najpierw wpisać do wniosku jako dzierżawa, bo żona ma możliwość je dzierżawić od samego początku od przyznania decyzji a zamierza kupić dopiero wtedy gdy kasa przejdzie na konto.
Jeżeli wpisze jako dzierżawa to co w przyszłości kupi to będzie miała więcej pt. za powierzchnię użytków rolnych?

ja tak robiłem i mozna pierw dzierżawa potem kupno i do pkt się liczy

#11828 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich forumowiczów gorąco chciałem polecić użytkownika FREETAXI jeśli macie jakieś wątpliwości co do MR skontaktujcie się z nim jak najszybciej, mi pomógł pomoże i wam, szybko i solidnie ta osoba naprawdę się na tym zna .GORĄCO POLECAM

Edytowany przez jogi7137, 03 czerwiec 2014 - 19:09.

#11829 Share nharek

nharek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Przeglądam temat ale pytania takiego nie było. Otóz. Startuję na młodego rolnika, Tata przekazuje mi calą gospodarkę z powodu choroby, lecz w 2011 roku brał program modernizacja gospodarstw i przechodził na vat. Zobowiązał się że przez 5 lat będzie vatowcem, Teraz niestety zachorował i nie może prowadzić gospodarstwa, ma rentę chorobową, przepisując mi ja zobowiązuję się nie zmniejszać pola i przejąć vat. Tylko czy po przepisaniu pola nie będzie tato musiał zwracać vatu z odsetkami? nigdzie nie mogę dostać dokładnej odp...

#11830 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czytalem kiedys w topagrar o podobnej sprawie, tata musi zlozyc jakis druk a ty musisz wtedy przejsc na vat. Jak znajde to podesle, ale po prostu da sie to zrobic bez zwrotu vatu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11831 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:45

mam pytanie odnośnie umowy dzierżawy w formie aktu notarialnego na 10 lat

a mianowicie czy duzo z tym związanych jest formalności w jakim czasie taka umowa może zostać sporządzona w jeden dzień? u notariusza? jaki koszt? Trzeba wziąć ze sobą daną osobę (właściciela danej działki) i załatwimy to od ręki?

Co do kosztów nie wiem bo po co nabijać hajs notariuszom jak można to zrobić w "darmowy sposób" w UG. Ale nie trwa to długo. Pewnie załatwisz sprawę za jednym podejściem.

#11832 Share lukie250

lukie250

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. A jesli w moim przypadku minelo 20 miesiecy po przepisaniu hektarów czy jest sens słożyć wniosek?
z góry dziekuje za odpowiedz.

#11833 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:51

Co do kosztów nie wiem bo po co nabijać hajs notariuszom jak można to zrobić w "darmowy sposób" w UG. Ale nie trwa to długo. Pewnie załatwisz sprawę za jednym podejściem.

czyli nie trzeba pukac do notariusza napewno? Tzn że nie musi to byc sporządzane u notariusza? napeno notarialnego nie wymagają? a w UG na wydziale rolnictwa mam szukac odpowiednie osoby w tym celu, czyli mam wziąć własciciela ze sobą i kto to nam tam wypisze? I to wystarczy jak ten dokument bedzie brzmiał tzn nagłówek?

Edytowany przez proxy8441, 03 czerwiec 2014 - 19:52.

#11834 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:52

A dużo do poprawek? Czego się czepiają ?

muszę tylko wykreślić z esu łąkę bo miałem wpisaną.

#11835 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:56

czyli nie trzeba pukac do notariusza napewno? Tzn że nie musi to byc sporządzane u notariusza? napeno notarialnego nie wymagają? a w UG na wydziale rolnictwa mam szukac odpowiednie osoby w tym celu, czyli mam wziąć własciciela ze sobą i kto to nam tam wypisze? I to wystarczy jak ten dokument bedzie brzmiał tzn nagłówek?

Kolego poszukaj w necie umowy dzierżawy gruntów rolnych a do UG wystarczy zadzwonić czy podjechać. Nie wiem kto się u Ciebie tym zajmuje.

#11836 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy te 100tys z MR mozemy wykorzstac na nowe maszyny czy moga byc tez 5 letnie i starsze pytam bo wczesniej padaly rozne odpowiedzi wiec wole sie upewnic

#11837 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1252 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 19:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale wiesz czy na 100% taka forma umowy wystarczy? I również na 10 lat trzeba?

#11838 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

Jeszcze jedno pytanie czy majac 15 hektarow mozmy na mr wziac rozrzutnik 8 tonowy gdy nie ma sie hodowli bydla ani nic ?

#11839 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można zmienić jeszcze biznesplan i wniosek jak się zwiększyła ilość gruntów bądź coś innego się zmieniło np forma nabycia gruntów? Dodatkowo dokument o spełnieniu warunków ochrony środowiska, higieny i dobrostanu zwierząt był źle wypełniony. Można to przy okazji poprawić tzn zmienić ten dokument? Czy w takiej sytuacji znów trzeba kserować dokumenty, brać papiery z US i KRUS? Wniosek złożony tydzień temu, nikt nie wzywał do korekty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11840 Share raul7031

raul7031

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, rock, podróże

Napisany 03 czerwiec 2014 - 20:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam zamiar przeznaczyc premie, oczywiście jesli uda sie ją dostać na ziemie, i tutaj mam takie pytanie czy musze wpisywac w biznesplanie konkrente nr działek ziemi przewidywanej do kupna czy tylko w przyblizeniu powierzchnie i cenę?