Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#11741 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 13:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy mozna łączyc programy to jest MR i np ten zwrot 50 badz 60 procent na maszyny rolnicze nowe maszyny i dodam ze jeszcze nie bralismy nic z tego typu rzeczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:49
  •  

#11742 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tego jeszcze nie wiadomo. Ja wpisałem, że wykorzystam premię jako swój wkład własny w MGR z przyszłego PROWu, więc zobaczymy czy osoba weryfikująca wniosek się nie przyczepi. Jeżeli się przyczepi to wpisze się co innego. Chciałem jeszcze polecić towarzysza freetaxi, miałem kilka błędów w biznesplanie jeśli chodzi o powierzchnie i nie tylko tam, po czym wspólnie z nim to poprawialiśmy. Zna się chłop na fachu. Jutro składam wniosek w stolicy.

#11743 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:20

Tego jeszcze nie wiadomo. Ja wpisałem, że wykorzystam premię jako swój wkład własny w MGR z przyszłego PROWu, więc zobaczymy czy osoba weryfikująca wniosek się nie przyczepi. Jeżeli się przyczepi to wpisze się co innego. Chciałem jeszcze polecić towarzysza freetaxi, miałem kilka błędów w biznesplanie jeśli chodzi o powierzchnie i nie tylko tam, po czym wspólnie z nim to poprawialiśmy. Zna się chłop na fachu. Jutro składam wniosek w stolicy.

Kolego "towarzysz" to jakoś dziwnie zabrzmiało, tak komunistycznie troszkę a a ja z tym systemem nic wspólnego nie miałem, nie mam i mieć nie będę :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11744 Share kris-str

kris-str

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jeżeli ja otrzymuję samą ziemię to obowiązuje mnie to zobowiązanie o higienie i ochronie środowiska? Czy nie? Budynki i maszyny na umowę użyczenia.
To samo brat, otrzyma ziemię, ale bez budynków i maszyn, on z tym wyjątkiem, że w 2016 planuje uruchomić produkcję zwierzęcą.

#11745 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:50

Tak łąkę możesz przenieść do ESU. Ile Ty będziesz miał tej powierzchni użytków rolnych w 3 roku łącznie?

W trzecim roku czyli 2017 będę miał 11 ha :)
Lecz chodzi o te łąki ze bez produkcji zwierzęcej będę miał 2 ha łąki z której będzie zbierana trawa na siano przez kogo innego :)
W agencji mówili mi ze może tak być tylko żeby trawa była koszona i zbierana ale żeby nie stało to ugorem. Tylko czy osoba weryfikująca wniosek nie będzie miała z tym problemu ze nie prowadzę żadnej produkcji zwierzęcej ?

#11746 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:53

W trzecim roku czyli 2017 będę miał 11 ha :)
Lecz chodzi o te łąki ze bez produkcji zwierzęcej będę miał 2 ha łąki z której będzie zbierana trawa na siano przez kogo innego :)
W agencji mówili mi ze może tak być tylko żeby trawa była koszona i zbierana ale żeby nie stało to ugorem. Tylko czy osoba weryfikująca wniosek nie będzie miała z tym problemu ze nie prowadzę żadnej produkcji zwierzęcej ?

Nie bo trzeba ładnie opisać dodatkowo, że jest to w Twoim przypadku produkcja towarowa i koniec. Coś z tym musisz zrobić jeśli nie masz zwierząt więc sprzedasz :)

Edytowany przez freetaxi, 02 czerwiec 2014 - 14:54.

#11747 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To w ESU wpisać laka ekstensywna czy intensywna ?

#11748 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:56

To w ESU wpisać laka ekstensywna czy intensywna ?

Wpisz intensywną.

#11749 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 14:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A w którym punkcie to uzasadnić ze trawa z łąki zostanie sprzedana ?

#11750 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 15:04

A w którym punkcie to uzasadnić ze trawa z łąki zostanie sprzedana ?

1.2 w PRG

Edytowany przez freetaxi, 02 czerwiec 2014 - 15:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11751 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 15:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wystarczy takie cos ?

"Łąka która planuje nabyć w formie dzierżawy będzie produkcja towarowa. Plon zostanie sprzedany ze względu na brak produkcji zwierzęcej w moim gospodarstwie"

#11752 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5484 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 15:10

Wystarczy takie cos ?

"Łąka która planuje nabyć w formie dzierżawy będzie produkcja towarowa. Plon zostanie sprzedany ze względu na brak produkcji zwierzęcej w moim gospodarstwie"

Coś w ten deseń.

#11753 Share karol23

karol23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 16:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Składając wniosek na MR trzeba mieć oryginały wypisów z rejestru gruntów czy wystarczają kopie?

#11754 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 16:47

jeżeli stan średni liczby tuczników z tabeli 3.5 mam = 10 ( zakładam że przez cały rok zakupie 60 prosiąt i sprzedam 60 tuczników) to do tabeli nr 6 przyjmuje tylko po 10szt prosiat i 10szt tucznikow ( tak zwany stan srednioroczny)?
wydaje mi sie ze nie wiele to zwieksza wartsosc gospodarstwa licząc stany srednioroczne..

czy ktoś może mi odpowiedzieć na zadane pytanie?
ewentualnie jak inaczej uzyskać 4 ESU ze średniej krajowej pow. gruntów?

#11755 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nasuwa mi się kolejne pytanie
Z premii na MR chciałbym utwardzić plac manewrowy kostka brukowa. Jednak gdy brałem wypis z rejestru gruntów to zostały pobrane tylko działki rolne. Natomiast nie została wyciągnięta jeszcze działka z zabudowaniami. Wiem ze jeśli chce robić coś trwałe przy zabudowaniach to muszą one byc przepisane na mnie lecz na tej działce co mamy budynki to na mapce nie ma ich naniesionych i co w takim przypadku robić ? czy to nie przeszkadza ze na mapce nie sa naniesione ? i kiedy muszą zostać te zabudowania przepisane na mnie ? oraz jak to ma wyglądać w biznesplanie ? ze planuje utwardzić plac manewrowy w roku 2017 i w tym roku zostaną na mnie przepisane całe zabudowania ?

Proszę o rade gdy miał ktos taka sytuacje.

#11756 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak wygląda sprawa w przypadku współwłasności? jak to ma wpływ na mój areał jak w jednej działce mam udział 1/4 z ok 6h

#11757 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 17:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie ktoś jak znaleźć "Nr arkusza mapy" na portalu "Geoportal" ?

#11758 Share Nuito

Nuito

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 18:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Padło tutaj wiele kwesti odnośnie maszyn. Jak stare mogą one być. Przeważnie mówicie tu, by nie były starsze niż 5 lat.
Otóż całkiem niedawno, bo 13 maja 2014 byłem na spotkaniu odnośnie Młodego Rolnika w agencji w Zielonej Górze. Nic na temat owych 5 lat nie mówiono. Padło tylko stwierdzenie z ust prowadzących, by nabywane maszyny nie były reliktami, powinny być sprawne, w rozsądnej cenie (byle by C-360 50000zł nie kosztowała). Tyle.

Mam pytanko:
Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, opłacam ZUS. Czy w momencie gdy dostanę dotację i będę musiał opłacać KRUS wystarczy firmę zawiesić czy całkowicie wyrejstrować?

#11759 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy w roku bazowym czyli 2014 przy zlozeniu wniosku wymagane jest osiągniecie 4 esu czy dopiero w roku docelowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11760 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 19:17

Padło tutaj wiele kwesti odnośnie maszyn. Jak stare mogą one być. Przeważnie mówicie tu, by nie były starsze niż 5 lat.
Otóż całkiem niedawno, bo 13 maja 2014 byłem na spotkaniu odnośnie Młodego Rolnika w agencji w Zielonej Górze. Nic na temat owych 5 lat nie mówiono. Padło tylko stwierdzenie z ust prowadzących, by nabywane maszyny nie były reliktami, powinny być sprawne, w rozsądnej cenie (byle by C-360 50000zł nie kosztowała). Tyle.

Mam pytanko:
Obecnie prowadzę działalność gospodarczą, opłacam ZUS. Czy w momencie gdy dostanę dotację i będę musiał opłacać KRUS wystarczy firmę zawiesić czy całkowicie wyrejstrować?

Prowadzący sobie może gadać. Przeczytaj rozporządzenie to się przekonasz.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html