Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11721 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 18:06

w biznesplanie trzeba wypełniać tabelę 6.2 ?

W przypadku, kiedy wnioskodawca prowadzi specyficzny rodzaj produkcji, dla której nie podano wartości standardowej nadwyżki bezpośredniej (SGM) w tabeli 6, lub taki rodzaj produkcji jest prowadzony w gospodarstwie, które wnioskodawca zamierza nabyć (i będzie ją kontynuował), należy sporządzić kalkulacje nadwyżki bezpośredniej na podstawie uzyskiwanej, (jeśli prowadzi taką produkcję) bądź przewidywanej, (jeśli planuje jej rozpoczęcie) wartości produkcji potencjalnie towarowej i kosztów bezpośrednich związanychz daną działalnością (na 1 ha powierzchni upraw lub na sztukę ewentualnie stado zwierząt).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:36
  •  

#11722 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:28

ponawiam, miał ktoś taką sytuację ?

Wpisz umowę użyczenia i tyle.

Myślałem ze to na pięć lat to rozplanowanie

Zrób na 5 a jak Ci przyjdzie poprawka to poprawisz.

#11723 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie pomożecie ?

Przy składaniu wniosku będę miał 4.7 ha a w następnych dwóch latach powiększę areał do jakiś 6,9 ha tylko ze w tym drugim roku będzie 1 hektar łąki wzięty w dzierżawę a w trzecim roku kolejny 1 hektar łąki
Czy nie będzie ta łąka przeszkadzać jeśli nie będę miał żadnej produkcji zwierzęcej ? Bo będę miał tylko produkcje roślinna głownie warzywa. Czy może być ta łąka ?
Będzie to wpisane jako łąka ekstensywna i czy będzie się liczyć?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11724 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:34

Panowie pomożecie ?

Przy składaniu wniosku będę miał 4.7 ha a w następnych dwóch latach powiększę areał do jakiś 6,9 ha tylko ze w tym drugim roku będzie 1 hektar łąki wzięty w dzierżawę a w trzecim roku kolejny 1 hektar łąki
Czy nie będzie ta łąka przeszkadzać jeśli nie będę miał żadnej produkcji zwierzęcej ? Bo będę miał tylko produkcje roślinna głownie warzywa. Czy może być ta łąka ?

W województwach, w których średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej krajowej (lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie) możliwe jest przyznanie pomocy zarówno w przypadku, gdy gospodarstwo spełnia kryterium średniej wojewódzkiej w dniu złożenia wniosku o przyznanie pomocy jak i pod warunkiem spełnienia tego kryterium w ciągu 180 dni od otrzymania decyzji, jeżeli wnioskodawca zobowiąże się do zwiększenia powierzchni użytków rolnych w swoim gospodarstwie co najmniej do średniej krajowej w terminie 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

Kolego, musisz w ciągu 3 lat dobić do 10,42ha, także 8,9ha to za mało. Łąka nie przeszkadza, wpiszesz ja jako łąka użytkowana intensywnie.

#11725 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:35

Panowie pomożecie ?

Tak łąkę możesz przenieść do ESU. Ile Ty będziesz miał tej powierzchni użytków rolnych w 3 roku łącznie?

#11726 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niema ograniczen kupujesz co chcesz to nie PROW

A ja słyszałem co innego, że właśnie sa ograniczenia tzn. sprzęt musi pasować do gospodarstwa...to jak to w koncu jest? :blink:

#11727 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I ja również słyszałem to co kolega ciastek12 - sprzęt w zależności od areału na podstawie "zasady doboru maszyn rolniczych".

Mam pytanie odnośnie tabeli 2.1 Użytki rolne w gospodarstwie w roku bazowym - w tabeli mam wypisać podział użytków rolnych (powierzchnie wzięte z kolumny 10 z tabeli XIV. wniosku) w zależności od klas bonitacyjnych - moje pytanie skąd mogę te dane wziąć? Dysponuję jedynie wypisem ze starostwa gdzie faktycznie są podane działki i klasy bonitacyjne, ale są to powierzchnie całkowite działek ewidencyjnych (kolumna 9 tabela XIV. wniosku). Dla przykładu działka wg. kolumny 9. tabeli XIV. ma powierzchnię 10 ha (i dla niej mam rozpisane jaki jest udział poszczególnych klas w powierzchni tej działki), natomiast wg. kolumny 10. tabeli XIV ma powierzchnię 9,50 ha (nie posiadam tutaj żadnego papieru, który mówi jaki jest udział poszczególnych klas bonitacyjnych w powierzchni tej działki). Co więc mam wpisać w tabeli 2.1 w komórkach poszczególnych klas bonitacyjnych? Jakie powierzchnie?

#11728 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 22:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ma Ktos pewne informacje czy mozna przesunac premie do modernizacji?

#11729 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 06:08

I ja również słyszałem to co kolega ciastek12 - sprzęt w zależności od areału na podstawie "zasady doboru maszyn rolniczych".

Mam pytanie odnośnie tabeli 2.1 Użytki rolne w gospodarstwie w roku bazowym - w tabeli mam wypisać podział użytków rolnych (powierzchnie wzięte z kolumny 10 z tabeli XIV. wniosku) w zależności od klas bonitacyjnych - moje pytanie skąd mogę te dane wziąć? Dysponuję jedynie wypisem ze starostwa gdzie faktycznie są podane działki i klasy bonitacyjne, ale są to powierzchnie całkowite działek ewidencyjnych (kolumna 9 tabela XIV. wniosku). Dla przykładu działka wg. kolumny 9. tabeli XIV. ma powierzchnię 10 ha (i dla niej mam rozpisane jaki jest udział poszczególnych klas w powierzchni tej działki), natomiast wg. kolumny 10. tabeli XIV ma powierzchnię 9,50 ha (nie posiadam tutaj żadnego papieru, który mówi jaki jest udział poszczególnych klas bonitacyjnych w powierzchni tej działki). Co więc mam wpisać w tabeli 2.1 w komórkach poszczególnych klas bonitacyjnych? Jakie powierzchnie?

Bo bierzesz sobie klasy botaniczne tylko użytków rolnych. Resztą Cię nie interesuje.

Ma Ktos pewne informacje czy mozna przesunac premie do modernizacji?

Nie ma pewnych informacji. Pewne są tylko śmierć i podatki.

Niema ograniczen kupujesz co chcesz to nie PROW

A ja słyszałem co innego, że właśnie sa ograniczenia tzn. sprzęt musi pasować do gospodarstwa...to jak to w koncu jest? :blink:

Po raz trzeci powtarzam, że nie spotkałem się z ograniczeniami co do wyboru maszyn. Wpisać co się marzy a potem będą ewentualnie wyjaśnienia.

#11730 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 07:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można zatem kupować maszyny starsze niż 5 lat ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11731 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 07:40

Czy można zatem kupować maszyny starsze niż 5 lat ???

Nie.

#11732 Share irgen

irgen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.Rolnik szuka żony ;)

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do 30 maja 3982 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc.

#11733 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 08:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chciałem się spytać czy już agencja zaczeła wysyłać wnioski do korekty?

Edytowany przez lukaszgg, 02 czerwiec 2014 - 08:33.

#11734 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 09:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze nie ma połowy dni naboru (będzie po dzisiejszym dniu), a złożonych wniosków więcej jak połowa puli, a tednencja w dalszym ciągu wzrostowa. Nie napawa to optymizmem.

@lukaszgg
Na wcześniejszych stronach kilku użytkowników pisało, że dostało wezwanie do korekty i co mieli zrobione źle.

Z tym oświadczeniem o standardach to już całkiem się zakręciłem. W instrukcji jest napisane jak byk, że składają je tylko ci, którzy już posiadają gospodarstwo. Ale jak piszecie, że trzeba to może lepiej to złożyć.

#11735 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 09:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozmawialem z osoba ktora skladała wniosek, i mowila ze zostala wprowadzona zasada doboru maszyn, dlatego zdecydowala się na zakup ziemi. Czy moglby jeszcze ktos potwierdzic, jak to jest.

#11736 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziękuję freetaxi za odpowiedź. Może ostatnie pytanie w moim poście napisałem niepotrzebnie, bo chodziło mi głównie SKĄD te" klasy botaniczne tylko użytków rolnych" mogę wziąć? Nie mam żadnego papieru z agencji, którym mówiłby mi ile na jednej działce jest klas bonitacyjnych i jakie zajmują powierzchnie... Mam tylko ten wypis ze starostwa, ale tam są inne powierzchnie - całkowite ewidencyjne działek.

#11737 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:09

Rozmawialem z osoba ktora skladała wniosek, i mowila ze zostala wprowadzona zasada doboru maszyn, dlatego zdecydowala się na zakup ziemi. Czy moglby jeszcze ktos potwierdzic, jak to jest.

Ale gdzie jest taki zapis? Na stronie agencji? Czy w rozporządzeniu? Ja nigdzie takiego nie znalazłem, a może napisane jest jeszcze, że można kupić tylko JD i to ze 120KM na 10-12 ha bo inne ciągniki nie spełniają "standardów" europejskich? :P
Ja wpisałem takie maszyny jakie mi są potrzebne na gospodarstwo moje i ojca a nie tylko moje, jak potem się okaże, że nie moge ich brać to zrobię korektę.

Co do ilości wniosków mam nadzieje, że spełnią się słowa mojego taty, że większość ludzi czekała na MR jak na zbawienie i czym prędzej chcieli złożyć wniosek i zacznie się teraz tendencja spadkowa ilości wniosków, ale to tylko gdybanie :) Poza tym we wszystkich poprzednich naborach była część osób, która rezygnowała z MR.

#11738 Share mateuszmtz

mateuszmtz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie czy w kolejnych latach też będzie nabór na MR?

#11739 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 02 czerwiec 2014 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanko na temat ESU, jak policzyć wskaźnik ekonomiczny dla kuca? Dzwoniłem do BWI i facet mówił żeby w internecie szukać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11740 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 02 czerwiec 2014 - 11:23

Mam takie pytanie czy w kolejnych latach też będzie nabór na MR?

Będzie ale na innych zasadach. Teraz w roku docelowym musisz mieć 4 ESU, w nowych naborach 20 SO