Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11661 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2014 - 14:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie odnośnie Planu Rozwoju, do jakiego roku wypełniacie tabelę 2.2 (tzn. który rok jest Waszym rokiem bazowym). Ja uznałem, według instrukcji zresztą, że będzie to rok 2020, dostałem poprawkę gdzie mam uzupełnić rok 2021r. Pytam się po co i czy to teraz zmienia mój rok bazowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 08:59
  •  

#11662 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 14:49

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie odnośnie Planu Rozwoju, do jakiego roku wypełniacie tabelę 2.2 (tzn. który rok jest Waszym rokiem bazowym). Ja uznałem, według instrukcji zresztą, że będzie to rok 2020, dostałem poprawkę gdzie mam uzupełnić rok 2021r. Pytam się po co i czy to teraz zmienia mój rok bazowy?

Tak. Zmienia Ci się rok docelowy na 2021. Rok bazowy zostaje 2014.

Edytowany przez freetaxi, 31 maj 2014 - 14:50.

#11663 Share Damian20

Damian20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 31 maj 2014 - 14:59

mam pytanie czy jeżeli wezmę w dzierżawę całość pola od znajomego to ta osoba traci prawo do ubezpieczenia w KRUS?

Czemu nie koniecznie jeśli tylko starosta podbije a nie będziesz tego nigdzie zgłaszał to myślę że krus się nie dowie, a po drugie odczytaj sobie PW machtomi :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11664 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2014 - 15:13

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie odnośnie Planu Rozwoju, do jakiego roku wypełniacie tabelę 2.2 (tzn. który rok jest Waszym rokiem bazowym). Ja uznałem, według instrukcji zresztą, że będzie to rok 2020, dostałem poprawkę gdzie mam uzupełnić rok 2021r. Pytam się po co i czy to teraz zmienia mój rok bazowy?

Tak. Zmienia Ci się rok docelowy na 2021. Rok bazowy zostaje 2014.

Tak, tak, pomyliłem definicje. Ale to jak to w końcu jest rokiem docelowym będzie rok 2021? Czy cały ten program zakończy się 5 lat od wypłaty kasy? Dziwna sprawa, bo pisałem biznesplan dla brata i u niego też podałem rok docelowy 2020 i było ok, nic nie trzeba było zmieniać, a u mnie teraz takie zmiany..

#11665 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 15:16

Tak, tak, pomyliłem definicje. Ale to jak to w końcu jest rokiem docelowym będzie rok 2021? Czy cały ten program zakończy się 5 lat od wypłaty kasy? Dziwna sprawa, bo pisałem biznesplan dla brata i u niego też podałem rok docelowy 2020 i było ok, nic nie trzeba było zmieniać, a u mnie teraz takie zmiany..

Widocznie inna osoba weryfikowała Twój wniosek a inna brata. Zrób już tak jak ta osoba sobie życzy.

#11666 Share robert11732

robert11732

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna

Napisany 31 maj 2014 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponawiam, PILNE!!!!!!!!!

Panowie, mam możliwość wydzierżawienia od sąsiada 2,50ha do młodego rolnika, a on całej ziemi użytkowej ma 12ha, i powiedział dla mnie że nie wydzierżawi bo będzie miał mniejsze dopłaty, wie ktoś coś o tym ??????

#11667 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 maj 2014 - 16:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no logiczne że jak Ci wydzierżawi to nie będzie mógł n ten obszar składać wniosku o dopłaty bo ty będziesz brał dopłaty

ja mam pytanie do osób które już składały wnioski, czy ugory utrzymane w dobrej kulturze tzn takie grunty orne gdzie nie jest nic uprawiane ale przynajmniej 1 raz w roku wykonywany zabieg to wpisywaliście to do tabeli 2.2 do produkcji rolnej ?

#11668 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 17:24

no logiczne że jak Ci wydzierżawi to nie będzie mógł n ten obszar składać wniosku o dopłaty bo ty będziesz brał dopłaty

ja mam pytanie do osób które już składały wnioski, czy ugory utrzymane w dobrej kulturze tzn takie grunty orne gdzie nie jest nic uprawiane ale przynajmniej 1 raz w roku wykonywany zabieg to wpisywaliście to do tabeli 2.2 do produkcji rolnej ?

Ugór wpisz ale do ESU nie przenoś :)

Ponawiam, PILNE!!!!!!!!!

Panowie, mam możliwość wydzierżawienia od sąsiada 2,50ha do młodego rolnika, a on całej ziemi użytkowej ma 12ha, i powiedział dla mnie że nie wydzierżawi bo będzie miał mniejsze dopłaty, wie ktoś coś o tym ??????

To dogadaj się z nim, że mu dopłaty za te działki oddasz i tyle.

#11669 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 maj 2014 - 17:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy do wniosku musze dołączać oświadczenia takie jak 11. Oświadczenie wnioskodawcy w sprawie spełnienia standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt????????
jest to obowiązek? bo osoba wypełniająca wniosek nie dała mi takiego wydruku...

pozdrawiam

#11670 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2014 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A masz bądź planujesz hodować zwierzaki w gospodarstwie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11671 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 31 maj 2014 - 18:20

3. Można ale będziesz musiał poszukać o tej samej powierzchni użytków rolnych lub większej

freetaxi
myślę nad tym co napisałeś i sie zastanawiam czy mogę wykorzystać te same działki w dwóch wnioskach ( jeden przygotowuje dla mnie drugi dla brata) i jemu wychodzi max 13 pkt jeżeli dopisze kilka działek tych samych co w moim wniosku tak aby zyskać dodatkowo kilka pkt. na liście rankingowej
Natomiast jeżeli oba wnioski się zakwalifikowują to będe musiał wtedy znaleźć w ciagu 180 dni inne działki które wydzierżawię o dokładnie tej samej powierzchni sumarycznej?

#11672 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 maj 2014 - 18:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak możesz podać tą samą działkę to kilku wniosków ? przecież to nawet nie logiczne ! pomyśl jakby wtedy niby ta lista rankingowa powstała ? Dwóm osobom naliczają punkty za ten sam obszar ziemi ? bez sensu.
Pierwsze co sprawdzą to to czy działki się nie "krzyżują"

#11673 Share drzazgak

drzazgak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 maj 2014 - 19:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, też mam pytanko. moja sytuacja jest taka, ojciec 8lat temu przepisał mi kawałek ziemi 1,5ha na której to ziemi wybudowałem dom i garaż. Reszte wydzierżawiłem mu i on to uprawiał oraz brał dopłate. Ja cały czas byłem na zusie. czy jesli teraz przepisze mi 15ha to moge załapać się na ten program młody rolnik czy już się nie kwalifikuje? Wtedy chodziło o to żeby nie płacić podatku za m2 domu i za dzaiłke.Prosze o odpowiedz kolegów co się na tym znają.

#11674 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 31 maj 2014 - 19:31

To dogadaj się z nim, że mu dopłaty za te działki oddasz i tyle.

Tylko, że od przyszłego roku będą mniejsze stawki dopłat dla małych gospodarstw. Nie wiadomo na 100% jaki będzie próg. Byłem na spotkaniu z Sawickim to mówił, że będzie to najprawdopodobniej 6ha ale może i 10ha... Ostanio w prasie wyczytałem, że może to nawet być 12ha. W takiej sytuacji dopłaci sąsiadowi do pozostałych hektarów?

#11675 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 19:52

Tylko, że od przyszłego roku będą mniejsze stawki dopłat dla małych gospodarstw. Nie wiadomo na 100% jaki będzie próg. Byłem na spotkaniu z Sawickim to mówił, że będzie to najprawdopodobniej 6ha ale może i 10ha... Ostanio w prasie wyczytałem, że może to nawet być 12ha. W takiej sytuacji dopłaci sąsiadowi do pozostałych hektarów?

Narazie to gdybanie. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.

#11676 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 31 maj 2014 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proszę o informacje czy muszę informować agencje o zmianie właściciela dzierżawionego użytku rolnego?

#11677 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 20:22

Proszę o informacje czy muszę informować agencje o zmianie właściciela dzierżawionego użytku rolnego?

A na jakim etapie zmieni się właściciel?

#11678 Share Krakers16

Krakers16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 08:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam , mam pytanie jesli Studiuje na 2 roku Techniki Rolniczej i Lesnej , to jaka date mam wpisac przy. " W zwiazku w powyzszym zobowiazuje sie w okresie od ........... do.......... podjac nauke. Prosze o pomoc

#11679 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 09:09

Witam , mam pytanie jesli Studiuje na 2 roku Techniki Rolniczej i Lesnej , to jaka date mam wpisac przy. " W zwiazku w powyzszym zobowiazuje sie w okresie od ........... do.......... podjac nauke. Prosze o pomoc

Wpisujesz datę ukończenia szkoły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11680 Share rafal132

rafal132

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 09:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponowie pytanie bo nie bylo odpowiedzi czy do wniosku musze dołączyć oświadczenie o spełnianiu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt.
W agencji mowili ze musze to doslac a koles ktory mi wypelnial wniosek powiedzial ze to jest nie potrzebne .