Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#11641 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale ja chce złożyć wniosek tylko czy później mogę wycofać go jeśli zostanie on pozytywnie rozpatrzony czy wtedy juz nic nie mogę zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:29
  •  

#11642 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz się wycofać nawet jak pozytywnie rozpatrzą.

#11643 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam :) Mam takie małe pytanie. Dowiedziałem się przy składaniu na MR na 100tys. mogę wziąć maszyny nie większe niż jest to zapisane dla mojego gospodarstwa, czyli np będę miał gosp. ok 14 ha planowałem zakupić ciągnik 120 km lecz dla mojego gospodarstwa przypisuje sie ciągniki od 46do 60km a taki mały mi nie potrzebny. Czy ktoś z Was posiada dane albo link do jakiegos rozporządzenia jakie maszyny mogę wziąć na MR dla gospodarstwa ok 14 ha?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11644 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:19

Witam :) Mam takie małe pytanie. Dowiedziałem się przy składaniu na MR na 100tys. mogę wziąć maszyny nie większe niż jest to zapisane dla mojego gospodarstwa, czyli np będę miał gosp. ok 14 ha planowałem zakupić ciągnik 120 km lecz dla mojego gospodarstwa przypisuje sie ciągniki od 46do 60km a taki mały mi nie potrzebny. Czy ktoś z Was posiada dane albo link do jakiegos rozporządzenia jakie maszyny mogę wziąć na MR dla gospodarstwa ok 14 ha?

Nie spotkałem się we wcześniejszych naborach, żeby osoba weryfikująca kwestionowała takie rzeczy. Wpisz co uważasz. Potem ewentualnie zrobisz korektę.

#11645 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na jakiej stronie sprawdzacie stope bezrobocia w powiecie?

#11646 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:26

Na jakiej stronie sprawdzacie stope bezrobocia w powiecie?

http://stat.gov.pl/o...opa-bezrobocia/

#11647 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ogólnie znajoma, która jest w agencji sprawdzała mi to i mówiła, że na tyle ziemii nie dostanę. W sumie wczesniej nie spotkałem sie z taka informacją, ale miała dokumenty gdzie dla danego przedziału jest dana moc ciągnika. Tyle, że ona wyjechała teraz, a w necie ani tutaj nie mogę znaleźć informacji czy tak rzeczywiscie jest i gdzie są jakies dane jakie maszyny można kupić. Własnie te poprawki najgorsze. Myślałem o kupnie np rozrzutnika ale zastanawiam sie czy 8 t nie było by za dużo lub pługa 4 skibowego obracanego.

#11648 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Polecam użytkownika @freetaxi - zna się na rzeczy. Nie róbcie błędów i nie korzystajcie z usług pseudospecjalistów - szkoda czasu i pieniędzy.

#11649 Share myciu

myciu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzieki

#11650 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 10:57

Ogólnie znajoma, która jest w agencji sprawdzała mi to i mówiła, że na tyle ziemii nie dostanę. W sumie wczesniej nie spotkałem sie z taka informacją, ale miała dokumenty gdzie dla danego przedziału jest dana moc ciągnika. Tyle, że ona wyjechała teraz, a w necie ani tutaj nie mogę znaleźć informacji czy tak rzeczywiscie jest i gdzie są jakies dane jakie maszyny można kupić. Własnie te poprawki najgorsze. Myślałem o kupnie np rozrzutnika ale zastanawiam sie czy 8 t nie było by za dużo lub pługa 4 skibowego obracanego.

Napisz póki co te maszyny, które chcesz zakupić. Jeśli osoba weryfikująca wniosek będzie miała jakieś zastrzeżenia na pewno podzieli się z Tobą wątpliwościami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11651 Share Maximusss

Maximusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2014 - 11:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok dzięki

#11652 Share hvr

hvr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 maj 2014 - 11:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czołem. Mam pytanie odnośnie wymaganego wykształcenia. Mianowicie - Czy "kwalifikacja R5 - zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych" kwalifikuje mnie do możliwości ubiegania się o dopłaty w programie "Młody Rolnik"? (posiadam tytuł Licencjata)

Edytowany przez hvr, 31 maj 2014 - 11:16.

#11653 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 31 maj 2014 - 11:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wykształcenie można uzupełnić po wzięciu premii, ale R5 to za mało, trzeba jeszcze R16 zrobić, tak mi powiedzieli w agencji, inna kwestia to to, że chyba jak masz licencjata to chyba byś musiał ukrywać, że masz wyższe, bo wtedy agencja może wymagać podyplomowych rolniczych, ale nie jestem pewien tego na 100%, tak mi powiedziała jedna osoba która przygotowywała wnioski przy poprzednich naborach

#11654 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 31 maj 2014 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a na mr mozna miec tylko same dzierzawy u notariusza czy trzeba posiadac swoja ziemie ? i jak np teraz sie zlozy na maszyny to do keidy mozna zmienic w biznesplanie na ziemie to dokiedy mozna to zmienic czy juz jak dostanie sie pieniadze to mozna zmienic? i co to jest te esu i jak to liczyc npo jak uprawia sie 20 ha zboz i kukurydzy ?

#11655 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 maj 2014 - 12:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) może mi ktoś powiedzieć jaki konkretny kurs trzeba zrobić aby uzupełnić wykształcenie jesli mam wyższe nierolnicze ?

#11656 Share hvr

hvr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 maj 2014 - 13:13

może mi ktoś powiedzieć jaki konkretny kurs trzeba zrobić aby uzupełnić wykształcenie jesli mam wyższe nierolnicze ?

Z tego co się dowiedziałem to nie kurs a podyplomowe studia rolnicze, trwające 3 semestry, w systemie zaocznym...

#11657 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 maj 2014 - 13:40

Z tego co się dowiedziałem to nie kurs a podyplomowe studia rolnicze, trwające 3 semestry, w systemie zaocznym...

a kurs kwalifikacyjny technik rolnik ?

Technik rolnik wykonuje prace związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej, prowadzi i obsługuje pojazdy, maszyny i urządzenia rolnicze, prowadzi sprzedaż produktów rolnych i zwierząt gospodarskich oraz podejmuje decyzje na podstawie rachunku ekonomicznego.
Zawód Technik rolnik można zdobyć kończąc kwalifikacyjny kurs zawodowy w zakresie kwalifikacji K1 – prowadzenie produkcji rolniczej i K2 – organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej.
Kurs z kwalifikacji K1prowadzenie produkcji rolniczej szczegółowo opisany jest w zakładce kurs kwalifikacyjny w zawodzie ROLNIK.
Kurs z kwalifikacji K2organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej obejmuje teoretyczne i praktyczne zajęcia w wymiarze 202 godzin lekcyjnych.
W ramach kursu obowiązkowa jest praktyka zawodowa w wymiarze 4 tygodni (160 godzin).
Kurs kończy się zaliczeniem w formie pisemnej.
Osoba, która uzyskała zaliczenie kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu umiejętności zawodowych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r . w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.
Ukończenie kursu z kwalifikacji K2 umożliwia przystąpienie do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Egzamin przeprowadzany jest przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Osoba, która zda egzamin otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.
Osoba, która przedłoży do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwa potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zakresie kwalifikacji K1 i K2 oraz świadectwo potwierdzające poziom średniego wykształcenia otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie TECHNIK ROLNIK.

#11658 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 31 maj 2014 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wnioskodawcy posiadający minimum wykształcenie gimnazjalne czy podstawowe (w tym również wyższe, średnie oraz zawodowe inne niż rolnicze), mogli uzyskać kwalifikacje rolnicze kończąc szkoły dające zasadnicze zawodowe wykształcenie rolnicze. W zmienionym systemie kształcenia można to zrobić kończąc kwalifikacyjny kursu zawodowy w jednej z niżej wymienionych kwalifikacji oraz przystępując do egzaminu i uzyskując dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Rolnik - kwalifikacja R.3. - Prowadzenie produkcji rolniczej, Ogrodnik - kwalifikacja R.5. - Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych lub Pszczelarz - kwalifikacja R.4. - Prowadzenie produkcji pszczelarskiej. Należy mieć na uwadze, że kwalifikacyjny kurs zawodowy obejmuje swoim zakresem program nauczania zawodowego (teoretycznego i praktycznego) porównywalny z zasadniczą lub średnią szkołą zawodową kształcącą w ww. zawodach i przewiduje przeprowadzenie łącznie minimum 880 godzin nauczania. Przy takiej liczbie godzin zrealizowanie zakresu kwalifikacyjnego kursu zawodowego dla jednej z ww. kwalifikacji trwa ponad 1 rok. Dodatkowo, należy uwzględnić czas związany z przystąpieniem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i uzyskaniem dyplomu.

czyli wystarczy kurs r3 jeśli dobrze zrozumiałem ten tekst - wtedy uzyskuje się się kwalifikacje rolnicze

#11659 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 maj 2014 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie odnośnie Planu Rozwoju, do jakiego roku wypełniacie tabelę 2.2 (tzn. który rok jest Waszym rokiem bazowym). Ja uznałem, według instrukcji zresztą, że będzie to rok 2020, dostałem poprawkę gdzie mam uzupełnić rok 2021r. Pytam się po co i czy to teraz zmienia mój rok bazowy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11660 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 14:47

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie odnośnie Planu Rozwoju, do jakiego roku wypełniacie tabelę 2.2 (tzn. który rok jest Waszym rokiem bazowym). Ja uznałem, według instrukcji zresztą, że będzie to rok 2020, dostałem poprawkę gdzie mam uzupełnić rok 2021r. Pytam się po co i czy to teraz zmienia mój rok bazowy?

Tak. Zmienia Ci się rok docelowy na 2021.

Edytowany przez freetaxi, 31 maj 2014 - 14:50.