Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#11621 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:03

Kolego a masz staż na podstawie ubezpieczenia w KRUS jako domownik?

4 lata jako domownik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:37
  •  

#11622 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:06

4 lata jako domownik

To zmienia postać sprawy. Punkty za wykształcenie dostaniesz.

#11623 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie no nie mogę po prostu już nie mogę jedynie co dobrze wychodzi panu/pani @GHC24 to słowo "pozdrawiam"
wszedłem na forum zobaczyć co piszą w tym temacie a tu cyrk! Jak można tak ludzi w błąd wprowadzać?!
jak przeczytałem o tych kwotach netto a później o tym że zaznaczamy czy jesteśmy VAT-owcem czy na ryczałcie we wniosku no to po prostu padłem. Żona się mnie pyta czemu tak się śmieję a ja jej na to że czytam głupoty co to niektórzy wypisują bez urazy ale dla mnie wprowadzanie ludzi w błąd poprzez swoją nie wiedzę to głupota.
Ja nie jestem alfą i omegą w temacie al CZYTAĆ umie i z instrukcją wypełniania wniosku jak i z samym wnioskiem się zapoznałem tak samo z PRG.
Teraz znów to wykształcenie. Jest w rozporządzeniu jakie kursy agencja uznaje jako uzupełnienie wykształcenia. Tylko jest małe ale. W poprzednim naborze wymagane były dwa kursy jak będzie w tym tego nikt nie wie. A kończąc powiedzmy jakiegoś technika zaocznie mamy święty spokój. Chcieć się upewnić to trzeba zadzwonić do regionalnego oddziału agencji i co oni powiedzą. Ale trzeba wziąć pod uwagę że każda osoba może udzielić nam innej informacji tak jak ze wszystkim.
Jak to powiedział kolega @freetaxi jak pani każe pisać "góra" przez takie "u" to tak piszemy.

A tak poza tym na uzupełnienie wykształcenia jest dokładnie 3 lata i 9 miesięcy.

Edytowany przez blondynek2004, 30 maj 2014 - 22:09.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11624 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znowu mijasz się z prawdą - na uzupełnienie wykształcenia jest 3 lata i 9 miesięcy wg rozporządzenia właściwego ministra z dnia 17 kwietnia 2014r. Niby mały szczegół a jednak, tak samo z posiadaniem gospodarstwa przed złożeniem wniosku z 12 m-cy zrobiło sie 15.
W lubelskim ARiMR do dzisiaj złozono ok. 370 wniosków a szacuje się, że będzie ich jakieś 2000. Troszke sporo.

#11625 Share GHC24

GHC24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:14

Czytam rozporządzenie do znużenia i nie rozumiem dlaczego miał bym mieć 6-7pkt za 20h w kujawsko pomorskim.. Może ktoś wytłumaczy mi to łopatologicznie ..?

Witam.
Piszą tak bo jest lista ogólnokrajowa - z tym areałem możesz komuś miejsce zabrać na zielonej liście.
W razie pytań prosze o kontakt na email: paulina@ghc24.eu
Mogę pomóc przy sporządzeniu wniosku, biznesplanu oraz wszystkich niezbednych załaczników.
Pozdrawiam

nie no nie mogę po prostu już nie mogę jedynie co dobrze wychodzi panu/pani @GHC24 to słowo "pozdrawiam"
wszedłem na forum zobaczyć co piszą w tym temacie a tu cyrk! Jak można tak ludzi w błąd wprowadzać?!
jak przeczytałem o tych kwotach netto a później o tym że zaznaczamy czy jesteśmy VAT-owcem czy na ryczałcie we wniosku no to po prostu padłem. Żona się mnie pyta czemu tak się śmieję a ja jej na to że czytam głupoty co to niektórzy wypisują bez urazy ale dla mnie wprowadzanie ludzi w błąd poprzez swoją nie wiedzę to głupota.
Ja nie jestem alfą i omegą w temacie al CZYTAĆ umie i z instrukcją wypełniania wniosku jak i z samym wnioskiem się zapoznałem tak samo z PRG.
Teraz znów to wykształcenie. Jest w rozporządzeniu jakie kursy agencja uznaje jako uzupełnienie wykształcenia. Tylko jest małe ale. W poprzednim naborze wymagane były dwa kursy jak będzie w tym tego nikt nie wie. A kończąc powiedzmy jakiegoś technika zaocznie mamy święty spokój. Chcieć się upewnić to trzeba zadzwonić do regionalnego oddziału agencji i co oni powiedzą. Ale trzeba wziąć pod uwagę że każda osoba może udzielić nam innej informacji tak jak ze wszystkim.
Jak to powiedział kolega @freetaxi jak pani każe pisać "góra" przez takie "u" to tak piszemy.

A tak poza tym na uzupełnienie wykształcenia jest dokładnie 3 lata i 9 miesięcy.

#11626 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego @jimmy871 dlatego dostaniesz tyle pkt gdyż prowadzisz gospodarstwo w województwie ze średnią powierzchnią gospodarstwa rolnego większą niż średnia powierzchnia gospodarstwa rolnego w kraju czyli:
masz 20 ha
średnia krajowa to 10,42 ha
średnia dla kuj-pom. to 15,14 ha

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W pierwszej kolejności pomoc przysługuje wnioskodawcom, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym warunkiem przyznania pomocy jest uzyskanie co najmniej 7 punktów, przyznawanych na podstawie następujących kryteriów:
  • jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:
    • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie;
    • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej;
    • większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie - przyznaje się 16 punktów

- w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest wyższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju;
  • jeżeli powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie wskazanym w biznesplanie jest:
    • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się od 5 do 10 punktów, przy czym 5 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 10 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej średniej powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju,
    • nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,
    • większa niż dwukrotność średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju - przyznaje się 16 punktów

- w przypadku gospodarstw położonych w województwie, w którym średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym jest niższa od średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju.

#11627 Share GHC24

GHC24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Robi się Pan żenujący.
Pisząc z kilku kont i tak Pan ludzi nie ogłupi - nawet przypisując mi treści, które nie zostały zamieszczone przeze mnie. To i tak nie pomniejszy mi liczby klientów, a jedynie mi Pan robi reklamę za co serdecznie dziękuję.
W dzisiejszych czasach rolnicy potrafią myśleć.
Poza tym nawet nie ma Pan pojęcia z czego wynika 3 lata i 9 miesięcy i kiedy to zostanie uznane - współczuję osobie której Pan to doradzi bo dość cięzko dokumentuje się zaistnienie siły wyższej.
Pozdrawiam i dobranoc

Witam.
Robi się Pan żenujący.
Pisząc z kilku kont i tak Pan ludzi nie ogłupi - nawet przypisując mi treści, które nie zostały zamieszczone przeze mnie. To i tak nie pomniejszy mi liczby klientów, a jedynie mi Pan robi reklamę za co serdecznie dziękuję.
Poza tym nawet nie ma Pan pojęcia z czego wynika 3 lata i 9 miesięcy i kiedy to zostanie uznane - współczuję osobie której Pan to doradzi bo dość cięzko dokumentuje się zaistnienie siły wyższej.
Pozdrawiam i dobranoc

Wypowiedż kierowana do pana multikontowca @freetaxi

Witam.
Robi się Pan żenujący.
Pozdrawiam i dobranoc

Wypowiedż kierowana do pana multikontowca @freetaxi

#11628 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:38

Witam,

musisz zrobić min. roczny kurs przyspieszony. Jeżeli tego nie zrobisz, na koniec programu, przy rozliczeniu zwindykują Cię z części przyznanej dotacji /uzyskanie wykształcenia rolniczego jest warunkiem obligatoryjnym/. Natomiast, jeśli masz wykształcenie min. średnie i udokumentujesz zaświadczeniem, że przez min. 5 lat od uzyskania pełnoletności byłej ubezpieczony w KRUS-ie przy rodzinie jako domownik, to uzyskasz za to dodatkowe punkty / ubezpieczenie takie liczone jest jako doświadczenie w rolnictwie/.

W razie jakochkolwiek pytań, proszę o kontakt na email paulina@ghc24.eu

ja jestem zwykłym rolnikiem i sam złożyłem wniosek dlatego mam jako taką wiedzę a pana wiedza jest żenująca widać to na powyższym przykładzie.
Sam mam podobną sytuację i nikt nie każe mi robić jakiegoś kursu poza tym za co dostane 4 pkt za samo średnie nierolnicze?
czy średnie nierolnicze i min. 3 lata staż w rolnictwie
  • jeżeli wnioskodawca posiada:
  • wykształcenie wyższe rolnicze albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem - przyznaje się 5 punktów,
  • wykształcenie średnie rolnicze albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie - przyznaje się 4 punkty,
  • wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe albo kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 5 - przyznaje się 3 punkty,
  • kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 2 - przyznaje się 2 punkty,
  • kwalifikacje rolnicze, o których mowa w § 6 ust. 1 pkt 4 - przyznaje się 1 punkt;
a co do pana @freetaxi to moim skromnym zdaniem odwala kawał dobrej roboty na forum razem z panem @Endriu42

Edytowany przez blondynek2004, 30 maj 2014 - 22:42.

#11629 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 22:44

Witam.
Robi się Pan żenujący.
Pozdrawiam i dobranoc

Pozdrawiam Panią serdecznie i po raz kolejny polecam nie wprowadzać w błąd swoich potencjalnych klientów, dla których prawdą może być zapis:

Napisany 28 maj 2014 - 22:50
Dodany obrazekadamsus, o 28 maj 2014 - 21:06, powiedział:

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

Witam,

musisz zrobić min. roczny kurs przyspieszony. Jeżeli tego nie zrobisz, na koniec programu, przy rozliczeniu zwindykują Cię z części przyznanej dotacji /uzyskanie wykształcenia rolniczego jest warunkiem obligatoryjnym/. Natomiast, jeśli masz wykształcenie min. średnie i udokumentujesz zaświadczeniem, że przez min. 5 lat od uzyskania pełnoletności byłej ubezpieczony w KRUS-ie przy rodzinie jako domownik, to uzyskasz za to dodatkowe punkty / ubezpieczenie takie liczone jest jako doświadczenie w rolnictwie/.

W razie jakochkolwiek pytań, proszę o kontakt na email paulina@ghc24.eu

Zanim Pani weźmie się za wypełnianie wniosku i PRG, proszę przeczytać rozporządzenie i troszkę informacji na temat naboru. A szczególnie polecam zapoznanie się ze słownikiem ortografii. Jako główne PKD Pani działalności w ewidencji CEIDG znalazłem 69.10.Z Działalność prawnicza a zauważyłem u Pani błędy związane z poprawną polszczyzną (multikontowiec). Pozdrawiam i życzę miłych snów. I proszę zrobić poprawki tym 61 klientom. Szczegóły na zrzucie ekranu. Nie dyskutuję z Panią więcej. Szkoda mojego cennego czasu.

Dodany obrazek

Edytowany przez freetaxi, 30 maj 2014 - 23:48.

#11630 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 maj 2014 - 23:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A takie mam pytanie, jak przejdzie się weryfikacje, to decyzja o przyznaniu premii kiedy przyjdzie, no i ciekawe ile czasu po decyzji pieniądze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11631 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 23:50

A takie mam pytanie, jak przejdzie się weryfikacje, to decyzja o przyznaniu premii kiedy przyjdzie, no i ciekawe ile czasu po decyzji pieniądze :)

Dyrektor oddziału regionalnego Agencji wydaje decyzję w sprawie przyznania pomocy w terminie 150 dni od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

#11632 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 31 maj 2014 - 01:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ehhh kurde ten temat woła o pomste do nieba, gdzie są moderatorzy ja się grzecznie pytam? Wolna amerykanka, każdy pisze to co chce i nikt nic nie kontroluje. I w dodatku zielone strzałki nie działają (przynajmniej mi )

Nie kwestionuje kompetencji "innych" użytkowników, ale ja jako zwykły "chłop" po przeczytaniu instrukcji wypełnienie PRG i rozporządzenia więcej się orientuje jak co nie którzy co oferują pomoc innym za kase... żenada..

Jeżeli ktoś szuka pomocy to szczerze polecam (tak jak już to pisałem wcześniej i nie tylko ja) kolege freetaxi, każdy się już chyba przekonała na forum, że kolega jest ogarnięty w temacie MR i chętnie pomaga innym na forum jak również gdy się zadzwoni do niego.

Edytowany przez melon10641, 31 maj 2014 - 02:00.

#11633 Share siwy93

siwy93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam potrzebuje porady

A czy jak podpisze umowę dzierżawy(żeby wziąć młodego ronika) z kimś to mogę przed zakończeniem umowy kupić to pole czy muszę czekać do zakończenia umowy ?
Czy to prawda że jesli ojeciec przepisze 11 ha to po 10 latach musi przepisać całe gospodarstwo ?(Tak powiedzieli mojemu koledze ojcu w agencji)
Czy można po złożeniu wniosku zamienić działkę gdy by była taka sytuacja na inną niż była wpisana?(chodzi mi ze ktos by się rozmyślił i chciałbym inną wpisać później )
Czy jak złoże wniosek i dostanę decyzje że została przyznana mi premia (a nie podpisze jeszcze umowy) czy mogę zrezygnować?

#11634 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:08

Witam potrzebuje porady

A czy jak podpisze umowę dzierżawy(żeby wziąć młodego ronika) z kimś to mogę przed zakończeniem umowy kupić to pole czy muszę czekać do zakończenia umowy ?
Czy to prawda że jesli ojeciec przepisze 11 ha to po 10 latach musi przepisać całe gospodarstwo ?(Tak powiedzieli mojemu koledze ojcu w agencji)
Czy można po złożeniu wniosku zamienić działkę gdy by była taka sytuacja na inną niż była wpisana?(chodzi mi ze ktos by się rozmyślił i chciałbym inną wpisać później )
Czy jak złoże wniosek i dostanę decyzje że została przyznana mi premia (a nie podpisze jeszcze umowy) czy mogę zrezygnować?

1. Możesz kupić to pole.
2. Głupot ojcu nagadali w tej Agencji. Nieprawda
3. Można ale będziesz musiał poszukać o tej samej powierzchni użytków rolnych lub większej
4. Umowy żadnej nie ma. Możesz zrezygnować nie składając wniosku o płatność.

#11635 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można poprawić powierzchnię działek jeśli pomyliło się cyfry a wniosek już złożony?

#11636 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:28

Cytat:
"To zmienia postać sprawy. Punkty za wykształcenie dostaniesz."

Czyli rozumiem ze nie bede musial uzupelniac wyksztalcenia? I ten punkt zobowiazania zostawiam niezakreslony? Czy taka sama sytuacja zachodzi dla kogos ze srednim i 4 latach krus jako domownik?
Dzieki i pozdrawiam

#11637 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:28

Czy można poprawić powierzchnię działek jeśli pomyliło się cyfry a wniosek już złożony?

A gdzie się pomyliłeś?

#11638 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:32

Czy można poprawić powierzchnię działek jeśli pomyliło się cyfry a wniosek już złożony?

możesz wysłać zmianę wniosku zaznaczasz taki kwadrat na 1 str.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#11639 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:51

A gdzie się pomyliłeś?

powierzchnia działek w ewidencji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11640 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 31 maj 2014 - 09:52

Cytat:
"To zmienia postać sprawy. Punkty za wykształcenie dostaniesz."

Czyli rozumiem ze nie bede musial uzupelniac wyksztalcenia? I ten punkt zobowiazania zostawiam niezakreslony? Czy taka sama sytuacja zachodzi dla kogos ze srednim i 4 latach krus jako domownik?
Dzieki i pozdrawiam

Średnie inne niż rolnicze plus 3 lata w Krusie jako domownik.