Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31590 odpowiedzi na ten temat

#11541 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 30 maj 2014 - 07:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam panowie. Pomógł by mi ktoś rozwikłać problem z moim wykształceniem? Od września uczęszczam na kurs kwalifikacyjny Technik Rolnik. Składa się z 3 semestrów, i teraz po 2 dostałem zaświadczenie o ukończeniu kursu z kwalifikacji R3 wyodrębnionej w zawodzie Technik rolnik. Do końca pozostał mi jeszcze jeden semestr żeby mieć technika. Egzamin mam we wrześniu. Nie byłem ubezpieczony w Krusie nigdy. W razie czego mogę wrzucić kserokopie tego dokumentu jeśli miało by to coś pomóc. Chodzi mi tylko czy zostanie to jakoś uznane i czy jakieś pkt będę miał za to :)

"Do 29 maja 3470 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc"

Edytowany przez Bartek72511, 30 maj 2014 - 07:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:25
  •  

#11542 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 30 maj 2014 - 07:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile punktów w lubelskim dostane za 8.5 hektara

#11543 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 30 maj 2014 - 08:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 3470 wniosków do 29 maja... do soboty pewnie będzie koło 4500 wniosków.

lubelskie ma 7,5ha średniej czyli i tak przez 3 lata musisz wskoczyć na 10,42ha. Dostaniesz koło 10,5pkt

Edytowany przez dzikijohn, 30 maj 2014 - 08:16.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11544 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 08:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jestem w szoku. Właśnie był u mnie klient, któremu wniosek robił jakiś fachowiec z ODR. Człowiek miał wpisane prawie 5,5 ha lasu jako użytek rolny i co najciekawsze miał mieć w tym lesie pszenżyto ozime. Ładnie by się załatwił. Dodatkowo z premii ma się rozliczyć do końca czerwca 2015 roku. Nie chciał bym powierzyć przyszłości moich 100 000 PLN takiemu doradcy :) Ludziska w ODR-ach nie idźcie tą drogą :)

Edytowany przez freetaxi, 30 maj 2014 - 09:01.

#11545 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 30 maj 2014 - 09:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy składając MR trzeba mieć numer gospodarstwa

#11546 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 09:04

A czy składając MR trzeba mieć numer gospodarstwa

Nie trzeba mieć numeru gospodarstwa w trakcie składania wniosku.

#11547 Share mandolina

mandolina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2014 - 09:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam wielką prośbę! mógłby mi ktoś wyliczyć liczbę punktów?
województwo lubelskie, powiat łukowski
powierzchnia 15ha

wykształcenie wyższe rolnicze

z góry dzieki.

Edytowany przez mandolina, 30 maj 2014 - 09:37.

#11548 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 09:39

mam wielką prośbę! mógłby mi ktoś wyliczyć liczbę punktów?
województwo lubelskie, powiat łukowski
powierzchnia 15ha

wykształcenie wyższe rolnicze

z góry dzieki.

A wykształcenie jakie?

#11549 Share mandolina

mandolina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2014 - 09:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wyzsze rolnicze

#11550 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 maj 2014 - 10:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I nie potrafisz sam policzyć?? To co to za wyższe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11551 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 30 maj 2014 - 10:35

wyzsze rolnicze

12,5 za ziemię, 5 za wykształcenie i z 0,8 za bezrobocie.

#11552 Share mandolina

mandolina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 maj 2014 - 10:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 12,5 za ziemię, 5 za wykształcenie i z 0,8 za bezrobocie.

jak Ci to wyszło? bezrobocie u mnie to 1.04 pkt
5: 26 powiatów = 0.208
jestem na 6 mscu więc 5*0.28= 1.04

#11553 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 30 maj 2014 - 11:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy jeżeli wezmę w dzierżawę całość pola od znajomego to ta osoba traci prawo do ubezpieczenia w KRUS?

#11554 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:05

mam pytanie czy jeżeli wezmę w dzierżawę całość pola od znajomego to ta osoba traci prawo do ubezpieczenia w KRUS?

Tak. Chyba, że zostawisz mu najlepiej 1 ha wtedy będzie kontynuował ubezpieczenie z mocy ustawy.

#11555 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można być ubezpieczonym w krus dobrowolnie mając mniej niż 1ha przeliczeniowy.

#11556 Share pudziek

pudziek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś złożyłem wniosek do arimr i przy podpisywaniu się napisałem złą datę bo napisałem 28 maja mogą byc z tym jakies problemy? I Kiedy przyjdzie decyzja czy dostalem?

#11557 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 30 maj 2014 - 12:55

Można być ubezpieczonym w krus dobrowolnie mając mniej niż 1ha przeliczeniowy.

Też. Ale wtedy na wniosek :)

Dziś złożyłem wniosek do arimr i przy podpisywaniu się napisałem złą datę bo napisałem 28 maja mogą byc z tym jakies problemy? I Kiedy przyjdzie decyzja czy dostalem?

Nie będzie żadnych problemów. Na ogłoszenie list rankingowych jeszcze musisz troszkę poczekać :)

#11558 Share pudziek

pudziek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 maj 2014 - 13:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok dzięki. Coś mi się obiło o uszy ze 180 dni.

#11559 Share PaulHertan

PaulHertan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 maj 2014 - 13:37

Tak. Chyba, że zostawisz mu najlepiej 1 ha wtedy będzie kontynuował ubezpieczenie z mocy ustawy.

a jeśli jest to rodzic , który wydzierżawia ziemię i ja chcę aby (mama) dalej była w krus. Mogę ją zarejestrować jako domownika etc?

Chcę ,aby w przyszłości skorzystała z programu na odejście od rolnictwa , ot co musi pozostać w krus.

A jeśli się zbędzie - ile ma czasu ,,aby zakupić ten min 1 ha. ? jaką przerwę może posiadać , by nie utracić praw.

@damianzbr
piwo u mnie masz, nie wpadłbym na tak cwany pomysł ;). Zrobię to tak, że wpiszę kilka maszyn za łączną wartość 70.000 PLN, a za rok przy MGR jak już wszystko będzie jasne zrobię korektę w biznesplanie. Jeśli jednak nie da się tego połączyć to kupi się te maszyny, które się wpisało pierwotnie i tyle w temacie.

a nie lepiej jeżeli nie będzie można łaczyć z MGR wydac te pieniądze na ziemię ??? Jeżeli nie jesteś na odpisie Vat , to wybulisz do cholery za maszynę ,a na ziemi Vatu nie płacisz!
Druga sprawa zawsze możesz później dobrać maszyn za 400 tys , więc kupisz se to o czym marzysz na pół zamiast walić całość!

@damianzbr
piwo u mnie masz, nie wpadłbym na tak cwany pomysł ;). Zrobię to tak, że wpiszę kilka maszyn za łączną wartość 70.000 PLN, a za rok przy MGR jak już wszystko będzie jasne zrobię korektę w biznesplanie. Jeśli jednak nie da się tego połączyć to kupi się te maszyny, które się wpisało pierwotnie i tyle w temacie.

a nie lepiej jeżeli nie będzie można łaczyć z MGR wydac te pieniądze na ziemię ??? Jeżeli nie jesteś na odpisie Vat , to wybulisz do cholery za maszynę ,a na ziemi Vatu nie płacisz!
Druga sprawa zawsze możesz później dobrać maszyn za 400 tys , więc kupisz se to o czym marzysz na pół zamiast walić całość!

@damianzbr

Chłopy pomóżcie.
- czy jeśli składam MR i w docelowym biznes palnie osiągam w 5 roku 4 ESU ,ale w 1 roku mam dopływ gotówki i chcę zmienić zupełnie wartości dochodowe w gospodarstwie ,aby załapać się na inne programy pomocowe m.in. "zakup maszyn" ,aby wykorzystać nie 60 tys. a chapnąć 200 tys. Co o tym myślicie ,że za rok zrobię reformację biznes planu aby osiągać te min 6ESU.
skoro młody rolnik ma mieć 60% zwrotu , to może warto się siepnąć na głęboką wodę. Kredyty długo terminowe ,a w razie wpadki można zawsze w 6 rou sprzedać graty i wyjść +/- na zero.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11560 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 30 maj 2014 - 13:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko uważaj, bo jak się tak nachapiesz tu i ówdzie, to możesz złapać czkawkę, albo zrobi ci się "zwrot :-P Rolnictwo jest zależne od pogody i czynników zewnętrznych (niska cena, blokada na granicy, etc.).
Ale jak to mówią "nie ryzykujesz, nie pijesz szampana" :-D