Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#11461 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cóż, to już jest jakieś zboczenie zawodowe, z wykształcenia jestem inżynierem.

Niestety przy takiej ilości wniosków nawet nie mam co liczyć na premię, ba nawet jak będzie nieco powyżej 8 000 to moje szanse są bardzo małe przy moich niespełna 11 punktach. Dlatego uważnie przyglądam się ilości złożonych wniosków, bo może po prostu nie ma sensu składać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:38
  •  

#11462 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:47

Cóż, to już jest jakieś zboczenie zawodowe, z wykształcenia jestem inżynierem.

Niestety przy takiej ilości wniosków nawet nie mam co liczyć na premię, ba nawet jak będzie nieco powyżej 8 000 to moje szanse są bardzo małe przy moich niespełna 11 punktach. Dlatego uważnie przyglądam się ilości złożonych wniosków, bo może po prostu nie ma sensu składać.

Różnie bym na to patrzył. Jeśli sam sobie zrobisz wniosek to w przypadku gdy nie załapiesz się na listę to straciłeś tylko swój czas na przygotowanie dokumentacji. Jeśli jednak nie zrobisz tego sam a zlecisz zewnętrznej firmie to musisz zapłacić. W myśl zasady nie ryzykujesz, nie pijesz szampana.

#11463 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W biznesplanie napisałem, że chcę dotację z MR wydać jako swój wkład własny w modernizacje gospodarstw rolnych w PROWie 2014-2020. Wykonałem więc parę telefonów:

Infolinia ARiMR - nic nie wiemy, bo cały czas do nas dochodzą informacje z centrali. :D

MRiRW - pierwsza babka - przełączam na inny dział, druga babka - przełącza mnie na kolejny dział, trzecia powiedziała, że łączenie tych dwóch programów jest niemożliwe i co najlepsze - te 70 tysięcy trzeba wydać do połowy 2015 roku, a nie przez trzy lata. :D

ODR - tu też nie wiedzą.

freetaxi miałeś przypadek pisania komuś wniosku o łączenie MR z MGR?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11464 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja obstawiam koła 16 tyś wniosków może zróbmy zakłady :)

jak się liczy punkty za bezrobocie dokładnie?

#11465 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:21

W myśl zasady nie ryzykujesz, nie pijesz szampana.

ja bym poszedł dalej - nie ryzykujesz - nie kąpiesz się w szampanie :)

tak na poważnie - w tym naborze podobno są zniesione "limity procentowe wojewódzkie" (czy jak to się zwało?) - tzn. wszyscy są wrzucani do jednego ogólnopolskiego "worka".

dla kogo to lepiej, a dla kogo gorzej?

jak się liczy punkty za bezrobocie dokładnie?

5 dzielisz przez liczbę powiatów z danego województwa. np. u mnie jest to 21.

5 / 21 = 0,24 pkt

później patrzysz jak kształtuje się bezrobocie w twoim powiecie - na którym miejscu w województwie jest powiat.

za każde miejsce masz 0,24 pkt

mój powiat jest na 6 miejscu w województwie (na 21 powiatów) - to mam za bezrobocie (ok. 23 %) tylko 1,44 pkt...

#11466 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:26

W biznesplanie napisałem, że chcę dotację z MR wydać jako swój wkład własny w modernizacje gospodarstw rolnych w PROWie 2014-2020. Wykonałem więc parę telefonów:

Infolinia ARiMR - nic nie wiemy, bo cały czas do nas dochodzą informacje z centrali. :D

MRiRW - pierwsza babka - przełączam na inny dział, druga babka - przełącza mnie na kolejny dział, trzecia powiedziała, że łączenie tych dwóch programów jest niemożliwe i co najlepsze - te 70 tysięcy trzeba wydać do połowy 2015 roku, a nie przez trzy lata. :D

ODR - tu też nie wiedzą.

freetaxi miałeś przypadek pisania komuś wniosku o łączenie MR z MGR?

Nie ma możliwości łączenia Młodego rolnika z starego PROW z MGR w prowie 2014-2020. Informacja z prywatnego ODR.

#11467 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba że 30% na "wolne wydatki" nie ujęte w biznesplanie.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11468 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:51

Nie ma możliwości łączenia Młodego rolnika z starego PROW z MGR w prowie 2014-2020. Informacja z prywatnego ODR.

raczej bzdura, czym to uzasadniają?MR można było łączyć z MGR, a w informacjach na temat nowego PROW nigdzie się nie spotkałem, żeby wprowadzili taki zakaz

#11469 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 29 maj 2014 - 11:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Raczej ufam ludziom, którzy biorą odpowiedzialność za informacje, które mi przekazują. Ty, choćbyś nie wiem jak się starał, pisząc tylko na forum, do takich nie należysz.

#11470 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mnie nie obchodzi co ty myślisz, piszę tylko po to żeby wyprowadzić ludzi z błędu w który wg. mnie ich wprowadzasz, jak ktoś ci przekazuje jakieś informacje to niech to jakoś uzasadni, a ODR to tak nieomylne źródło informacji...

Edytowany przez majkel207, 29 maj 2014 - 12:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11471 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pozostaje zadzwonić do Sawickiego albo Grossa i się ich spytać :D

#11472 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. od sąsiada biorę w dzierżawe ziemię wraz z łąką na 10 lat. teraz wpisuje to w plan na MR a po otrzymaniu decyzji idziemy do gminy i spisujemy umowę. pytanie brzmi co jesli sąsiad nagle sie rozmysli i nie podpisze później?

#11473 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:36

Witam. od sąsiada biorę w dzierżawe ziemię wraz z łąką na 10 lat. teraz wpisuje to w plan na MR a po otrzymaniu decyzji idziemy do gminy i spisujemy umowę. pytanie brzmi co jesli sąsiad nagle sie rozmysli i nie podpisze później?

To szukasz sobie nowej działki nie mniejszej użytkowo niż ta, która była we wniosku. Piszesz pismo do Arimr.

#11474 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 29 maj 2014 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Idź teraz z nim do gminy, spiszcie umowe z datą przyszłą (np 1 września 2014, tzn że od tego dnia obowiązuje umowa) i masz już pewność że się nie rozmyśli. A w razie czego, gdybyś nie dostał premi (odpukać) umowa leci do kosza.

#11475 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 maj 2014 - 13:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jaroWM nie liczysz dobrze, bo nie uwzględniasz, że za pierwsze miejsce (najniższe bezrobocie) jest 0 pkt.

Nie wiem czy ten sposób z miejscami jest dobry, ale jeśli tak macie tu ode mnie małą pomoc.
Wpisujecie, na którym miejscu jest Wasz powiat w województwie oraz liczbę powiatów, a potem w odpowiednie miejsce wpisujecie liczbę z równania.
Wypełniacie tylko żółte pola.

http://www12.zippysh...71263/file.html

Czy do punktacji liczą sie wszystkie powiaty nawet te na prawach miejskich? Bo w moim woj. są 4 takie i teraz nie wiem czy mój powiat jest na piątym miejscu czy na pierwszym.

Edytowany przez orkidea, 29 maj 2014 - 13:20.

#11476 Share marcin_rolnik

marcin_rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 29 maj 2014 - 13:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie! Mam taką zagwozdkę: przejąłem w październiku ubiegłego roku gospodarstwo ojca, teraz piszę wniosek o MR. Wśród przejętych działek mam dwie, na których są pozostałości starego sadu (za mało drzew żeby określić to mianem sad) wykorzystywane do tej pory jako łąki i pastwiska. Nie wiem jak te kawałki wpisać do tabeli gdzie liczy się ESU, czy jako łaki up. intensywnie czy ekstensywnie, czy może w tej tabeli pominąć te wątpliwe części działek?. Nie będę miał zwierząt, tylko prod. roślinna. Będę wdzięczny za podpowiedź. :)

Edytowany przez marcin_rolnik, 29 maj 2014 - 13:28.

#11477 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 29 maj 2014 - 13:28

jaroWM nie liczysz dobrze, bo nie uwzględniasz, że za pierwsze miejsce (najniższe bezrobocie) jest 0 pkt.

Nie wiem czy ten sposób z miejscami jest dobry, ale jeśli tak macie tu ode mnie małą pomoc.
Wpisujecie, na którym miejscu jest Wasz powiat w województwie oraz liczbę powiatów, a potem w odpowiednie miejsce wpisujecie liczbę z równania.
Wypełniacie tylko żółte pola.

http://www12.zippysh...71263/file.html

Czy do punktacji liczą sie wszystkie powiaty nawet te na prawach miejskich? Bo w moim woj. są 4 takie i teraz nie wiem czy mój powiat jest na piątym miejscu czy na pierwszym.

sposób dobry tylko miejsce liczymy od dołu czyli przykładowo.
miejsce na liscie nr 10 ( na 25) liczymy 15x0.2=3pkt dla powiatu Łańcuckiego

#11478 Share jogi7137

jogi7137

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 maj 2014 - 15:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam jak to jest z dzierżawą od rodziny też musi być na 10 lat ?

#11479 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 29 maj 2014 - 15:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie,w biznesplanie wpisałem że zmodernizuje jedną oborę na trzode chlewną a drugą zmodernizuje i rozbuduje to w takim razie bede musiał robić jakieś plany na tą rozbudowe czy nie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11480 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 29 maj 2014 - 15:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile dają punktów za 13,75 ha mazowieckie?