Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#11441 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:47

FV to pewnie kwestia dogadania w razie czego. Te 5 lat to pewnie liczone od daty produkcji sprzętu tak?

A jak sprawdzisz ogólnie kiedy maszyna była wyprodukowana?

panowie, a ja mam 2 pytania, mianowicie czy mozna przejac gospodarstwo po zlozeniu wniosku ale przed wydaniem decyzji a nawet przed ogloszeniem list, bo wiem ze jest na to 180 dni od wydania decyzji ale mi by pasowalo zrobic to jak najszybciej? no i drugie pytanie, zalozmy ze mam 10ha laki ale nie mam zwierzakow tylko prod. roslinna i przy wyliczaniu esu sa dwie mozliwosci: laki uzytkowane ekstensywnie i intensywnie, czym to sie rozni bo wielkosc esu jest spora miedzy nimi i chcialbym ta wieksza ale nie wiem czy moge..

Możesz przejąć wcześniej gospodarstwo nie ma z tym problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:37
  •  

#11442 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czekam na odpowiedź z fabryki. Już wiem że maszyna nie figuruje w rejestrze ARIMR jako sprzęt kupowany z dotacją. Data 1 sprzedaży 17 wrzesień więc jest szansa że 5 lat od daty produkcji nie minęło.
W ARIMR jest taki burdel że masakra - na infolinii twierdzą że tylko i wyłącznie FV, w departamencie rozliczeń że może być umowa kupna sprzedaży, oczywiście oskarbowana.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11443 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:51

Czekam na odpowiedź z fabryki. Już wiem że maszyna nie figuruje w rejestrze ARIMR jako sprzęt kupowany z dotacją. Data 1 sprzedaży 17 wrzesień więc jest szansa że 5 lat od daty produkcji nie minęło.
W ARIMR jest taki burdel że masakra - na infolinii twierdzą że tylko i wyłącznie FV, w departamencie rozliczeń że może być umowa kupna sprzedaży, oczywiście oskarbowana.

Nie dzwoń na infolinię 0 800. Wal z pytaniami tak jak ja bezpośrednio do Ministerstwa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11444 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pod jaki numer dzwonisz, jeśli to nie tajemnica?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11445 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:59

Pod jaki numer dzwonisz, jeśli to nie tajemnica?

Powiem Ci, że nie mam zapisane w telefonie. Zawsze szukam w necie. Wejdź na stronkę www.minrol.gov.pl

#11446 Share GHC24

GHC24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:20

panowie, a ja mam 2 pytania, mianowicie czy mozna przejac gospodarstwo po zlozeniu wniosku ale przed wydaniem decyzji a nawet przed ogloszeniem list, bo wiem ze jest na to 180 dni od wydania decyzji ale mi by pasowalo zrobic to jak najszybciej? no i drugie pytanie, zalozmy ze mam 10ha laki ale nie mam zwierzakow tylko prod. roslinna i przy wyliczaniu esu sa dwie mozliwosci: laki uzytkowane ekstensywnie i intensywnie, czym to sie rozni bo wielkosc esu jest spora miedzy nimi i chcialbym ta wieksza ale nie wiem czy moge..

Witam,

faktyczne przejęcie gospodarstwa musi nastąpić najpóźńiej w momencie składania wniosku o płatność.

Łąka użytkowana ekstensywnie - tylko koszona raz do roku

Łąka użytkowana intensywnie - nawożona i koszona /należy mieć faktury lub rachunki na sprzedaż siana/

Mogę pomóc we właściwym wypełnieniu wniosku, biznesplanu i wyliczeniu wystarczającego esu /wcale nie musi być największe z możliwych/.

W razie pytań proszę o kontakt na email Paulina @ghc24.eu

Pozdrawiam

#11447 Share GHC24

GHC24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 maj 2014 - 21:50

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

Witam,

musisz zrobić min. roczny kurs przyspieszony. Jeżeli tego nie zrobisz, na koniec programu, przy rozliczeniu zwindykują Cię z części przyznanej dotacji /uzyskanie wykształcenia rolniczego jest warunkiem obligatoryjnym/. Natomiast, jeśli masz wykształcenie min. średnie i udokumentujesz zaświadczeniem, że przez min. 5 lat od uzyskania pełnoletności byłej ubezpieczony w KRUS-ie przy rodzinie jako domownik, to uzyskasz za to dodatkowe punkty / ubezpieczenie takie liczone jest jako doświadczenie w rolnictwie/.

W razie jakochkolwiek pytań, proszę o kontakt na email paulina@ghc24.eu

#11448 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 28 maj 2014 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koleżanko jak już to średnie nierolnicze i 3 lata stażu w rolnictwie czyli jako domownik pracownik na umowę i odbywanie praktyk lub stażu też liczy się do stażu w rolnictwie a nie 5 lat jak piszesz. Okres 5 lat dotyczy wykształcenia zawodowego jak dobrze pamiętam ale mogę się mylić.

#11449 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 maj 2014 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A WNIOSEK PAPIEROWO TYLKO SKLADAMY CZY JESZCZE NA CZYMS INNYM DODATKOWO

#11450 Share adamsus

adamsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2014 - 22:40

Witam,

musisz zrobić min. roczny kurs przyspieszony. Jeżeli tego nie zrobisz, na koniec programu, przy rozliczeniu zwindykują Cię z części przyznanej dotacji /uzyskanie wykształcenia rolniczego jest warunkiem obligatoryjnym/. Natomiast, jeśli masz wykształcenie min. średnie i udokumentujesz zaświadczeniem, że przez min. 5 lat od uzyskania pełnoletności byłej ubezpieczony w KRUS-ie przy rodzinie jako domownik, to uzyskasz za to dodatkowe punkty / ubezpieczenie takie liczone jest jako doświadczenie w rolnictwie/.

Dziekuje bardzo czyli od września do szkoły jednak...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11451 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 28 maj 2014 - 23:53

Witam,

Aby w województwie mazowieckim (czyli średnia gospodarstw woj. mniejsza niż średnia gospodarstw w kraju) ile potrzeba gruntów aby uzyskać 16 pkt? Oraz jakich gruntów, przeliczeniowych z nakazu podatkowego czy z użytkowanych rolniczo na które otrzymuje się dotacje co roczne?

#11452 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 29 maj 2014 - 06:49

A WNIOSEK PAPIEROWO TYLKO SKLADAMY CZY JESZCZE NA CZYMS INNYM DODATKOWO

Zaleca się nagranie na płytkę CD/DVD.

Koleżanko jak już to średnie nierolnicze i 3 lata stażu w rolnictwie czyli jako domownik pracownik na umowę i odbywanie praktyk lub stażu też liczy się do stażu w rolnictwie a nie 5 lat jak piszesz. Okres 5 lat dotyczy wykształcenia zawodowego jak dobrze pamiętam ale mogę się mylić.

Jeśli średnie inne niż rolnicze to jeszcze 3 lata stażu w rolnictwie.

#11453 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 29 maj 2014 - 07:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć.
1. Czy ktoś się orientuje czy można złożyć dwa wnioski na te zame działki rolne (ja i brat) a po ogłoszeniu list wybrać jeden a z drugiego zrezygnować???
2. czy we wniosku MR mogą się znależć działki na które jest złożony wniosek na "Modernizacją" (na ojca) ale jeszcze ciągle na białej liście, bo jeżeli nie załapie się (ojciec) na Modernizację to chcemy skorzystac z premi dla młodych a jezeli wyjdzie coś z Modernizacji to wycofamy wniosek na Młodego Rolnika.

#11454 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 29 maj 2014 - 07:25

Aby w województwie mazowieckim (czyli średnia gospodarstw woj. mniejsza niż średnia gospodarstw w kraju) ile potrzeba gruntów aby uzyskać 16 pkt? Oraz jakich gruntów, przeliczeniowych z nakazu podatkowego czy z użytkowanych rolniczo na które otrzymuje się dotacje co roczne?

podwójna wojewódzka czyli 20,85ha jak dobrze pamiętam.

#11455 Share AgroABC

AgroABC

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgadza się 2xśrednia w kraju (ponieważ średnia województwa jest mniejsza od średniej krajowej), czyli 20,84 ha.

Powierzchnię użytków rolnych w gospodarstwie należy obliczyć posługując się wypisem z ewidencji gruntów i budynków. W wypisie podana jest powierzchnia tych gruntów, które sklasyfikowano jako użytki rolne, a więc: gruntów ornych, sadów, łąk trwałych, pastwisk trwałych, gruntów rolnych zabudowanych, gruntów pod stawami, gruntów pod rowami.
Do obliczeń bierzemy pod uwagę dane tych działek ewidencyjnych, które są przedmiotem:
  • własności;
  • użytkowania wieczystego;
  • dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego na okres co najmniej 5 lat;
  • dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na okres co najmniej 10 lat.

Doradztwo rolnicze agropartner24.pl

#11456 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 29 maj 2014 - 08:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do 28 maja 3041 młodych rolników złożyło wnioski o pomoc ;)

#11457 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 29 maj 2014 - 09:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 300/dzień .... to dopiero się rozkręca impreza. x 27 dni naboru... bite 9 tys będzie.

Edytowany przez dzikijohn, 29 maj 2014 - 09:10.

#11458 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 29 maj 2014 - 09:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 26dni jak ktos potrafi liczyć :rolleyes:

Edytowany przez marcin1832, 12 czerwiec 2014 - 11:49.

#11459 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem jak policzyłeś te 25 dni, bo mi wychodzi 26: 15 i 16 maj to 2 + 4 pełne tygodnie (20) + ostatni tydzień 4 dni, bo jest Boże Ciało.

Jeśli tendencja się utrzyma to zostanie złożonych około 12 700 wniosków.

Załączony plik  bez tytułu.JPG   73,72KB   25 pobrań

Edytowany przez orkidea, 29 maj 2014 - 10:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11460 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 29 maj 2014 - 10:36

Nie wiem jak policzyłeś te 25 dni, bo mi wychodzi 26: 15 i 16 maj to 2 + 4 pełne tygodnie (20) + ostatni tydzień 4 dni, bo jest Boże Ciało.

Jeśli tendencja się utrzyma to zostanie złożonych około 12 700 wniosków.

Załączony plik  bez tytułu.JPG   73,72KB   25 pobrań

Fachowa kalkulacja :)