Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#11421 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak wyglada procedura po zakończeniu przyjmowania wniosków ile czasu czeka sie na liste? Ewentualnie na kase

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:51
  •  

#11422 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) od zakonczenia naboru 60 dni na rozpatrzenie wnioskow.

#11423 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 maj 2014 - 19:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy do rozliczenia premii (70%)brana jest kwota netto wydana czy brutto? Można zmieniać biznesplan po otrzymaniu decyzji o przyznaniu premii? W biznesplanie muszą być konkretne marki sprzętu i typy wypisane?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11424 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 maj 2014 - 19:53

od zakonczenia naboru 60 dni na rozpatrzenie wnioskow.

50 dni jest na przyznanie punktów,
do 150 dni od dnia złożenia wniosku dyrektor wydaje decyzje w sprawie przyznania pomocy,
później składasz wniosek o płatność i wtedy ARIMR ma 60 dni na wypłatę premii.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11425 Share mandolina

mandolina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, a ja mam 2 pytania, mianowicie czy mozna przejac gospodarstwo po zlozeniu wniosku ale przed wydaniem decyzji a nawet przed ogloszeniem list, bo wiem ze jest na to 180 dni od wydania decyzji ale mi by pasowalo zrobic to jak najszybciej? no i drugie pytanie, zalozmy ze mam 10ha laki ale nie mam zwierzakow tylko prod. roslinna i przy wyliczaniu esu sa dwie mozliwosci: laki uzytkowane ekstensywnie i intensywnie, czym to sie rozni bo wielkosc esu jest spora miedzy nimi i chcialbym ta wieksza ale nie wiem czy moge..

#11426 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:06

czy do rozliczenia premii (70%)brana jest kwota netto wydana czy brutto? Można zmieniać biznesplan po otrzymaniu decyzji o przyznaniu premii? W biznesplanie muszą być konkretne marki sprzętu i typy wypisane?

Kwota brutto. Można zmienić biznesplan. Najważniejsze żebyś wpisał typ. Marka nie ma nic do rzeczy.

#11427 Share adamsus

adamsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

#11428 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:11

Witam posiadam liceum ogólnokształcące + 7 lat ubezpieczony byłem jako domownik czy musze robić kurs zawodowy jako uzupełnienie wykształcenia czy to co mam wystarczy? Wszyscy mówią ze trzeba mieć szkołe rolniczą jeśli ktoś sie orientuje to bede wdzieczny za informacje

Nie musisz. Wystarczy Ci staż.

#11429 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @freetaxi co z zakupem maszyn przed przyznaniem premii? Z tego co rozumiem to składam wniosek i kupuje na własną odpowiedzialność tak? Jak dostane premię to koszt zakwalifikują?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#11430 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) marki nie trzeba tylko typ, dziwne czyli np. rotacyjna Famarol Z 105/1 to wpisuję Z 105/1? a jak jest ze sprzętem używanym można wziąć nie starszy niż 5 letni i który nie był brany na żadne działanie z UE?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11431 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:24

marki nie trzeba tylko typ, dziwne czyli np. rotacyjna Famarol Z 105/1 to wpisuję Z 105/1? a jak jest ze sprzętem używanym można wziąć nie starszy niż 5 letni i który nie był brany na żadne działanie z UE?

To wszystko będzie zależeć od osoby weryfikującej wniosek. Każda może mieć inne widzi mi się. Jak chcesz podać wyczerpujące informacje zrób to.

Edytowany przez freetaxi, 28 maj 2014 - 20:26.

#11432 Share GHC24

GHC24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:25

czy mlodego rolnika mozna bedzie przeznaczyc jako wklad wlasny na maszyny z modernizacji z nowego naboru?

Witam,

tak można to zrobić, tylko trzeba odpowiednio zrobić biznesplan.

Mogę pomóc w napisaniu wniosku i biznesplanu do MR, jak również w pierwszym kwartale 2015r. do modernizacji.

W razie pytań, proszę o kontakt na email paulina@ghc24.eu

Pozdrawiam

#11433 Share farmerek12

farmerek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proszę napiszcie co trzeba ze sobą wziąć do agencji składając wniosek (jeszcze go nie widziałem, a jutro mam odebrać i złożyć). Osoba która mi wypełnia mówiła że będę miał ok.21pkt.

#11434 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) aha a jak dodatkowo wejdę" na vat na zasadach ogólnych to mogę sobie odliczyć vat od tego sprzętu ale do rozliczenia premii biorę kwotę 70tys zł brutto?

#11435 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:31

Proszę napiszcie co trzeba ze sobą wziąć do agencji składając wniosek (jeszcze go nie widziałem, a jutro mam odebrać i złożyć). Osoba która mi wypełnia mówiła że będę miał ok.21pkt.

Wydaje mi się, że osoba, która Ci wypełniała wniosek powinna udzielić informacji jakie dokumenty towarzyszące masz ze sobą zabrać.

aha a jak dodatkowo wejdę" na vat na zasadach ogólnych to mogę sobie odliczyć vat od tego sprzętu ale do rozliczenia premii biorę kwotę 70tys zł brutto?

W MR masz rozliczyć premię na poziomie 70 % brutto. VAT odda Ci Urząd Skarbowy.

@freetaxi co z zakupem maszyn przed przyznaniem premii? Z tego co rozumiem to składam wniosek i kupuje na własną odpowiedzialność tak? Jak dostane premię to koszt zakwalifikują?

A po co ryzykować zakup przed ogłoszeniem listy rankingowej? Nie możesz poczekać te parę miesięcy?

#11436 Share farmerek12

farmerek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź... Wiem że trzeba zaświadczenie z krus-u, z urzędu skarbowego, dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe... Pytam poprostu żeby wiedzieć czy o wszystkim wiem..

#11437 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:38

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź... Wiem że trzeba zaświadczenie z krus-u, z urzędu skarbowego, dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe... Pytam poprostu żeby wiedzieć czy o wszystkim wiem..

Dodatkowo ksero dowodu, oświadczenie o standardach, itd.

#11438 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:39

A po co ryzykować zakup przed ogłoszeniem listy rankingowej? Nie możesz poczekać te parę miesięcy?

Mam na oku ładną maszynę z 2009 roku za niezłe pieniądze. Jak poczekam to nie załapię się na wymóg 5 lat na maszyny używane.

sprzedam

#11439 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:41

Mam na oku ładną maszynę z 2009 roku za niezłe pieniądze. Jak poczekam to nie załapię się na wymóg 5 lat na maszyny używane.

A FV z jaką datą będzie w razie czego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11440 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 maj 2014 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) FV to pewnie kwestia dogadania w razie czego. Te 5 lat to pewnie liczone od daty produkcji sprzętu tak?

sprzedam