Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

no trochę stworzy bo aby uzyskać premie musisz pokazać dokumenty że masz to gospodarstwo czyli w Twoim przypadku umowę darowizny a kupna-sprzedaży to nie to samo. Możesz zmienić wniosek, że od dziadka bierzesz w dzierżawę i taką umowę pokazać a potem od niego kupić albo zmienić od razu że od niego kupujesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

czyli po decyzji załóżmy pozytywnej złożyć wniosek o zmiane? że zamiast darowizny kupna sprzedaży albo dzierżawa i ile może być tych zmian w wniosku bo jedną juz robiłem dzięki za doradzenie ;)

 

 

EDIT:

a mógłbym w formie darowizny przejąć ten jego kredyt wraz z ziemią i go spłacać ?

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Wracając do tematu z poprzedniej strony mianowicie wypisów z rejestru gruntów... Mam wrażenie, że chcą to celowo. Jeszcze nie tak dawno (max miesiąc temu) za jedną działkę w wypisie dla ARiMR chcieli 1,80zł bodajże, w moim przypadku za całość wyszłoby to 24zł z groszami. Jednak po jakiś tam zmianach za taką samą ilość działek, również dla ARiMR zapłaciłem 150zł!! Czy to nie naciąganie? 6-krotna podwyżka... w dodatku wypisy są ważne przez miesiąc, masakra...

Edytowano przez KoNiU4718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@biznes12 oczywiście możesz, mój grunt też obciążenie hipoteczne, ale nie możesz spłacić tego kredytu z premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

melon10641 premie chcę przeznaczyc na zakup ciągnika. a jesteś pewny na 100% że tak można wraz z ziemią przejąć ten dług a w wniosku na mr mam zaznaczone w formie darowizny nie będzie to kolidowało z niczym? też tak przejołeś ziemię w raz z długiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter00    30

melon10641 premie chcę przeznaczyc na zakup ciągnika. a jesteś pewny na 100% że tak można wraz z ziemią przejąć ten dług a w wniosku na mr mam zaznaczone w formie darowizny nie będzie to kolidowało z niczym? też tak przejołeś ziemię w raz z długiem?

nie martw sie ja bede miał tak samo na jednej działce. poprostu u notariusza bedziesz musiał wyrazić zgode na przepis działki wraz z hipoteką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu z poprzedniej strony mianowicie wypisów z rejestru gruntów... Mam wrażenie, że chcą to celowo. Jeszcze nie tak dawno (max miesiąc temu) za jedną działkę w wypisie dla ARiMR chcieli 1,80zł bodajże, w moim przypadku za całość wyszłoby to 24zł z groszami. Jednak po jakiś tam zmianach za taką samą ilość działek, również dla ARiMR zapłaciłem 150zł!! Czy to nie naciąganie? 6-krotna podwyżka... w dodatku wypisy są ważne przez miesiąc, masakra...

 

 

Wypis ważny przez miesiąc? Przez miesiąc działka Ci się zmniejszy albo jej położenie? Chore, u mnie nikt nie wymagał żadnych wypisów (produkcja roślinna).


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

czyli mowicie ze zielona lista ma być w polowie przyszlego tygodnia?:), no ja mam nadizeje ze mi przyznaja pomoc, bo wiaze swa przyszlosc z rolnictwem, mam ponadto wyzsze rolne wyksztalcenie, spelniam wymogi gruntow, spore bezrobocie w powiecie, stan esu z koncem sie zgadza wiec mam nadzieje ze decyzja bedzie pozytywna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kabaczek89 z maks za wykształcenie i sporo za bezrobociem, bez sporej liczby punktów za ziemie nic nie daje, lepiej napisz ile masz pkt w sumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

koło 20-21, mam powyżej średniej krajowej ale nie dwukrotność, a na pewno prawie 9 tys osób nie ma podwojonej liczby hektarów i pkt za bezrobocie i wyższe wykształcenie

Edytowano przez kabaczek89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoNiU4718    10

Wypis ważny przez miesiąc? Przez miesiąc działka Ci się zmniejszy albo jej położenie? Chore, u mnie nikt nie wymagał żadnych wypisów (produkcja roślinna).

 

Mi to mówisz? wiem, że to chore... Po prostu mają okazję wyłudzić trochę pieniędzy, będziesz coś chciał znowu zrobić np. przepisać ziemię czy wszystko inne, poproszą o aktualne wypisy i kolejne 150zł... Beznadzieja.

 

@kabaczek89 z taką ilością punktów to jesteś pewniakiem w przeciwieństwie do mnie... pare ha powyżej średniej krajowej, chyba niecały punkt za bezrobocie i 0 za wykształcenie bo jestem w trakcie...

Edytowano przez KoNiU4718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

ja mam problem innej kategorii, otóż moi rodzice na tą chwilę utrzymują się z produkcji mleka, ale ja gdybym przejął gospodarstwo to chciałbym zmienić profil na chów bydła opasowego, jest jakikolwiek sposób, by tak skonstruować biznesplan na MR, żebym przejął gospodarstwo z krowami, zlikwidował je i zamiast ich nastawiał byków?

 

ponawiam pytanie, bardzo zależy mi na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chcesz przejąć gospodarstwo ponieważ starasz się tylko o premię MR. Czy twoi rodzice chcą iść na emeryturę?

Jeżeli nie chcą iść na emeryturę, to zostaw im krowy, a ty weź pozostałą część gospodarstwa. Jeżeli chcą iść no to niech się wstrzymają do puki nie utworzysz własnego gospodarstwa i dopiero później przepiszecie krowy a następnie nastawiasz byków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fioletowy    0

jedno z drugim się wyklucza (trzeba nieco przerobić oborę, bo to właśnie w niej zamierzam trzymać byki)

Edytowano przez fioletowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli przez jakiś czas nie będziesz miał ani krów ani byków? Przynajmniej na czas przerabiania obory. Więc teraz bierz samo pole na umowę dzierżawy. A po przeróbce obory ale przed wstawieniem byków, niech rodzice przepiszą na ciebie całe gospodarstwo wraz z budynkami oraz ziemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To dopisz sobie 0,4 ha truskawek w roku docelowym. I faktycznie w tym roku docelowym kup sadzonek truskawek na 0,4 ha, zawołaj kilku kolegów weź bankę bimbru idźcie na pole wsadźcie te truskawki, co by w razie kontroli były. A na jesień je zaorz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Proponowałbym te truskawki rok wcześniej, żeby nie było sztucznego budowania ESU.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtyla28    13

Ciekawe jak to z tą listą wyjdzie... Słyszałem już tyle tyle teorii w agencjach na ten temat, że można się pogubić najciekawsza to ta która mówi że w pierwszej kolejności dostają ci którzy mają już na własność, ponoć jakiś tam zapis był na stronie że wnioski dzielą się na gospodarstwa własnościowe i te które zostaną przejęte. W sumie z tą punktacją różnie może być bo nawet z mojej okolicy kupa ludzi złożyła mając może po 10ha i 2krowy wiec ta punktacja aż taka wysoka nie musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Guzik prawda z tym co mówią. Kompletna bzdura. Punkty są przyznawane na podstawie ilości użytków rolnych, stopy bezrobocia i wykształcenia/stażu pracy w gospodarstwie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

przy przekazaniu prawie 15 ha w mazowieckim(jest to całe gospodarstwo bez hodowli) pracownik ARiMR powiedział przy poprawkach że szanse nikłe na premie 1do 5 tak to określił.Najwięcej dostaną na warmi i mazurach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

A ja znowu usłyszałem w czasie poprawek, że są bardzo duże szanse że dostaną wszyscy


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj