Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31558 odpowiedzi na ten temat

#11301 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:25

Jeden z dealerów mówił, że jeżeli chodzi o maszyny to najpewniej wpisać ciągnik w biznes planie i później ewentualnie aneksować np. na maszyny. Po zakwalifikowaniu wniosku jest to najlepsza opcja aby otrzymać premię. Nie wiem jak to rozumieć.

W piątek dzwonił klient z naboru 2011 i będzie zmiana z zakupu maszyn na zakup ziemi. Kontaktowałem się z osobą prowadzącą wniosek i nie ma problemu. Wystarczy pismo z załącznikami do Arimr i tyle. Co do ewentualnego zakupu to nie ma to znaczenia na liczbę punktów.

Edytowany przez freetaxi, 25 maj 2014 - 19:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:29
  •  

#11302 Share mandolina

mandolina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 maj 2014 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie, a ja mam 2 pytania, mianowicie czy mozna przejac gospodarstwo po zlozeniu wniosku ale przed wydaniem decyzji a nawet przed ogloszeniem list, bo wiem ze jest na to 180 dni od wydania decyzji ale mi by pasowalo zrobic to jak najszybciej? no i drugie pytanie, zalozmy ze mam 10ha laki ale nie mam zwierzakow tylko prod. roslinna i przy wyliczaniu esu sa dwie mozliwosci: laki uzytkowane ekstensywnie i intensywnie, czym to sie rozni bo wielkosc esu jest spora miedzy nimi i chcialbym ta wieksza ale nie wiem czy moge..

#11303 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Antoni84

pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11304 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:30

A jakie mam wyjście w sytuacji jeśli ja nie mogą wziąść już MR żona też już nie syn niepełnoletni. Jest jakieś wyjście??? Może przepisać na brata lub siostrę?
A jeśli by żona kupiła gospodarstwo, tylko i wyłącznie na siebie czyli np. podpisalibyśmy taka intercyzę na to gospodarstwo że ono jest tylko jej, to co wtedy?

#11305 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Województwo pomorskie
Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w 2013 roku
(w hektarach): 18,95
Średnia wielkość powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju w 2013 roku wynosi 10,42 ha

"nie mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie i nie większa niż dwukrotność tej średniej - przyznaje się od 10 do 15 punktów, przy czym 10 punktów przyznaje się, gdy powierzchnia użytków rolnych jest równa średniej powierzchni gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w województwie, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie więcej, do 15 punktów dla powierzchni użytków rolnych równej dwukrotności tej średniej,"

masz 23 ha czyli jakieś 11 - 12 pkt

#11306 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to razem jakies 16-18 punktow
moze niech kazdy poda ile mu wychodzi

Edytowany przez emil902, 25 maj 2014 - 21:02.

#11307 Share Mariuszbrzeski

Mariuszbrzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna.

Napisany 25 maj 2014 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek już złożony mi wychodzi 19 pkt. w 99 % jestem przekonany ze dostane premie i w biznes planie wpisalem ciagnik tak jest najlepiej

#11308 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no mi wychodzi koło 15 pkt. i myśle, ze przejdzie jakos, przynajmniej bardzo bym chciał ^^

#11309 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 25 maj 2014 - 21:44

Jeden z dealerów mówił, że jeżeli chodzi o maszyny to najpewniej wpisać ciągnik w biznes planie i później ewentualnie aneksować np. na maszyny. Po zakwalifikowaniu wniosku jest to najlepsza opcja aby otrzymać premię. Nie wiem jak to rozumieć.

haha bujda na resorach. Deler widzi że ma klienta i chce mu wcisnąć na czym najlepiej zarobi. To na co wydasz premie nie ma znaczenia przy punktacji a tylko od niej zależy czy dostaniesz premie czy nie.

#11310 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 maj 2014 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie. Ja zawsze uważam, że trzeba wnioskować o to co jest potrzebne i uzasadnione ekonomicznie. Ten dealer nawet nie zapytał jakie są ciągniki w gospodarstwie. A to jest chyba podstawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11311 Share yacoob

yacoob

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 maj 2014 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie żeby po wydaniu decyzji uzupełnić powierzchnię do tych prawie 11ha to muszę je przejąć na własność czy moze być dzierżawa?

#11312 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 26 maj 2014 - 04:34

a ja mam takie pytanie żeby po wydaniu decyzji uzupełnić powierzchnię do tych prawie 11ha to muszę je przejąć na własność czy moze być dzierżawa?

Może być dzierżawa, użyczenie.

#11313 Share a-zA-Z0-9

a-zA-Z0-9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 maj 2014 - 06:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a dzierżawa może być na 5 lat

#11314 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 26 maj 2014 - 06:32

a dzierżawa może być na 5 lat

• dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy;
  • dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
  • w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
  • na okres co najmniej 10 lat.

#11315 Share adrian3005

adrian3005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 26 maj 2014 - 06:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na 10 lat musi być.

#11316 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 maj 2014 - 06:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Freetaxi pisałeś, że robiłeś wnioski w poprzednich naborach więc proszę odpowiedz mi na pytania:

1. Czy przy doborze maszyn zawsze trzymałeś się sztywno wytycznych z agencji czy wpisywałeś zakup maszyn, które "się nie należą" dla gospodarstwa o określonej powierzchni, a jeśli tak to jak na to patrzyli podczas rozpatrywania wniosku? Jak ma się do tego argumentacja?
2. Czy jeśli wpiszę, że chcę zakupić ciągnik o większej mocy niż mi przysługuje, a w agencji przy rozpatrywaniu wniosku tego nie zaakceptują to czy mój wniosek automatycznie trafia do kosza czy będą mnie wzywali do zrobienia korekty?
3. Wpisując w tabeli 5.2 Planowane inwestycje ciągnik rolniczy to muszę podać markę i model tak samo jak to jest w tabeli 4.1 Zestawienie ciągników... ?

#11317 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 26 maj 2014 - 07:31

Freetaxi pisałeś, że robiłeś wnioski w poprzednich naborach więc proszę odpowiedz mi na pytania:

1. Czy przy doborze maszyn zawsze trzymałeś się sztywno wytycznych z agencji czy wpisywałeś zakup maszyn, które "się nie należą" dla gospodarstwa o określonej powierzchni, a jeśli tak to jak na to patrzyli podczas rozpatrywania wniosku? Jak ma się do tego argumentacja?
2. Czy jeśli wpiszę, że chcę zakupić ciągnik o większej mocy niż mi przysługuje, a w agencji przy rozpatrywaniu wniosku tego nie zaakceptują to czy mój wniosek automatycznie trafia do kosza czy będą mnie wzywali do zrobienia korekty?
3. Wpisując w tabeli 5.2 Planowane inwestycje ciągnik rolniczy to muszę podać markę i model tak samo jak to jest w tabeli 4.1 Zestawienie ciągników... ?

1. Nie. I nikt nigdy nie kwestionował mi zestawienia inwestycji.
2. Zależy od osoby weryfikującej wniosek ale przypominam sobie zakup ciągnika o mocy 100 KM na gospodarstwo około 12 ha. Nikt niczego do kosza nie wyrzucał.
3. Wpisz przedział mocy. W razie czego będą wzywać.

#11318 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 maj 2014 - 07:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To dobrze, mam nadzieję, że w tym naborze też nie będą się tego czepiać. Ewentualnie mogę sobie przygotować plan B, żeby w razie czego szybko dokonać korekty.

Wielkie dzięki za informacje.

#11319 Share guex1

guex1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 maj 2014 - 08:30

1. Nie. I nikt nigdy nie kwestionował mi zestawienia inwestycji.
2. Zależy od osoby weryfikującej wniosek ale przypominam sobie zakup ciągnika o mocy 100 KM na gospodarstwo około 12 ha. Nikt niczego do kosza nie wyrzucał.
3. Wpisz przedział mocy. W razie czego będą wzywać.

chciałbym kupic używany traktor. jednak nie wiem jeszcze jakiej firmy w przedziale mocy 90-110 koni prawie 5 letni co mam wpisać we wniosku? koszt będzie gdzieś powyżej 100 tysięcy więc jak to okazać? mniej więcej czy jak? póżniej rozumiem że rzeczoznawca , ale teraz?
musze mieś oferte od dealera?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11320 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 26 maj 2014 - 08:32

chciałbym kupic używany traktor. jednak nie wiem jeszcze jakiej firmy w przedziale mocy 90-110 koni prawie 5 letni co mam wpisać we wniosku? koszt będzie gdzieś powyżej 100 tysięcy więc jak to okazać? mniej więcej czy jak? póżniej rozumiem że rzeczoznawca , ale teraz?
musze mieś oferte od dealera?

Napisz, że kupujesz ciągnik rolniczy w konkretnym przedziale mocy i przybliżony koszt. Z premii musisz się rozliczyć na 70 000 PLN. Postępowanie ofertowe nie jest wymagane w działaniu "Ułatwianie startu młodym rolnikom.