Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#11281 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:45

a ja mam pytanie czy w tabeli 6 w tym roku docelowym 2020 musza byc takie same dane jak w tabeli 2.2 w 2020

Do tabeli 6 przenosisz uprawy potencjalnie towarowe i na tej podstawie wyliczasz ESU.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:20
  •  

#11282 Share robert11732

robert11732

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Piłka Nożna

Napisany 24 maj 2014 - 21:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ponawiam pytanie :

1.dołączam się do pytania

Jak wygląda sprawa z modernizacją budynku? Chodzi o wymianę okien w oborze, wystarczy tylko faktura z ich zakupu czy coś jeszcze? i jak to ująć we wniosku? Modernizacja budynku inwentarskiego? Czy szczegółowo trzeba napisać co i jak? I czy okna muszą mieć jakiś certyfikaty/normy itp?

i jeszcze jak chcę zrobić nowe klatki dla prosiaków z desek wygrodzeniowych PCV i kupić karmniki.

2. I jak wygląda sytuacja jeżeli mam możliwość do wzięcia 3ha, i wziął bym je na 10 lat, i wpisze je do młodego rolnika i po np: 3-4 latach właściciel by chciał je sprzedać i ja bym ich nie kupił, to czy bym mógł od kogoś innego taki sam areał wziąć w zamian tych 3ha ???

Edytowany przez robert11732, 24 maj 2014 - 21:51.

#11283 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 24 maj 2014 - 22:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jakie mam wyjście w sytuacji jeśli ja nie mogą wziąść już MR żona też już nie syn niepełnoletni. Jest jakieś wyjście??? Może przepisać na brata lub siostrę?
A jeśli by żona kupiła gospodarstwo, tylko i wyłącznie na siebie czyli np. podpisalibyśmy taka intercyzę na to gospodarstwo że ono jest tylko jej, to co wtedy?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11284 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 25 maj 2014 - 09:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Proszę o informację czy można zatrudnic osobę na umowe o dzieło lub bez umowy do pracy w chlewni itp. ( ogólnie pomoc w gospodarstwie) czy agencja może to uznać za niesamodzielne prowadzenie gospodarstwa
czy Agencja przyjezdza na niezapowiedziane kontrole?

#11285 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 maj 2014 - 10:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,

Też mam problem z tymi gruntami, bo co innego jest w rejestrze gruntów, a co innego w tym co przysłali do dopłat. Postaram się to wyjaśnić na najprostszym przykładzie.

Powierzchnia całkowita działki to 1,78 ha. W wypisie z rejestrów gruntów cołość (1,78 ha) to grunty orne natomiast do dopłat zgłaszane jest 1,77 ha.
W Tabeli 2 wpisuję w kolumnie 9-tej 1,78 ha w 10-tej 1,77 ha a w 11-tej 0,01 ha.
W Tabeli 2.1 wpisuję przy gruntach ornych 1,77 w odpowiednich klasach.
Teraz moje pytanie: Czy te pozostałe grunty, czyli 0,01 ha mam wpisać w tabeli 2.1 w wierszu 3 kolumnie 8 p.t. Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) czy te 0,01 ha pominąć w tej tabeli? Innaczej mówiąc czy te Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) w tabeli 2.1 to po prostu różnica pomiędzy sumą użytków rolnych z wypisu z rejestru gruntów, a powierzchnią podawaną do dopłat?

Edit:
Jeszcze raz przeczytałem instrukcję i wiem, że nie mogę tak zrobić, bo "Powierzchnia występująca w kolumnie 8 w wierszu 9 powinna być zgodna z powierzchnią występującą w wierszu RAZEM w kolumnie 10 tabeli w pkt XIV wniosku o pomoc"

Czyli jeszcze innaczej: W tej tabeli XIV o działkach ewidencyjnych w ogóle nie kierować się tym co podawane jest do dopłat tylko zrobić to zgodnie z wypisem z rejestru gruntów? Wtedy w tabeli 2.1 w wierszu 2 Użytki rolne użytkowane rolniczo podam powierzchnię z dopłat, a w wierszu 3 Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) wstawię różnicę między powierzchnią z wypisu a tą z agencji.

Na przykładzie wspomnianej wcześniej działki:
W Tabeli 2 wpisuję w kolumnie 9-tej 1,78 ha w 10-tej 1,78 ha a w 11-tej 0,00 ha.
W Tabeli 2.1 wpisuję przy gruntach ornych 1,77 w odpowiednich klasach, a w wierszu 3 kolumnie 8 p.t. Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) 0,01 ha.

Więc teraz, który sposób jest prawidłowy? Pomoże ktoś?

Edytowany przez orkidea, 25 maj 2014 - 11:29.

#11286 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 11:45

Witam,

Też mam problem z tymi gruntami, bo co innego jest w rejestrze gruntów, a co innego w tym co przysłali do dopłat. Postaram się to wyjaśnić na najprostszym przykładzie.

Powierzchnia całkowita działki to 1,78 ha. W wypisie z rejestrów gruntów cołość (1,78 ha) to grunty orne natomiast do dopłat zgłaszane jest 1,77 ha.
W Tabeli 2 wpisuję w kolumnie 9-tej 1,78 ha w 10-tej 1,77 ha a w 11-tej 0,01 ha.
W Tabeli 2.1 wpisuję przy gruntach ornych 1,77 w odpowiednich klasach.
Teraz moje pytanie: Czy te pozostałe grunty, czyli 0,01 ha mam wpisać w tabeli 2.1 w wierszu 3 kolumnie 8 p.t. Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) czy te 0,01 ha pominąć w tej tabeli? Innaczej mówiąc czy te Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) w tabeli 2.1 to po prostu różnica pomiędzy sumą użytków rolnych z wypisu z rejestru gruntów, a powierzchnią podawaną do dopłat?

Edit:
Jeszcze raz przeczytałem instrukcję i wiem, że nie mogę tak zrobić, bo "Powierzchnia występująca w kolumnie 8 w wierszu 9 powinna być zgodna z powierzchnią występującą w wierszu RAZEM w kolumnie 10 tabeli w pkt XIV wniosku o pomoc"

Czyli jeszcze innaczej: W tej tabeli XIV o działkach ewidencyjnych w ogóle nie kierować się tym co podawane jest do dopłat tylko zrobić to zgodnie z wypisem z rejestru gruntów? Wtedy w tabeli 2.1 w wierszu 2 Użytki rolne użytkowane rolniczo podam powierzchnię z dopłat, a w wierszu 3 Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) wstawię różnicę między powierzchnią z wypisu a tą z agencji.

Na przykładzie wspomnianej wcześniej działki:
W Tabeli 2 wpisuję w kolumnie 9-tej 1,78 ha w 10-tej 1,78 ha a w 11-tej 0,00 ha.
W Tabeli 2.1 wpisuję przy gruntach ornych 1,77 w odpowiednich klasach, a w wierszu 3 kolumnie 8 p.t. Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo) 0,01 ha.

Więc teraz, który sposób jest prawidłowy? Pomoże ktoś?

http://zapodaj.net/f...7f4af8.png.html

Edytowany przez freetaxi, 25 maj 2014 - 12:04.

#11287 Share orkidea

orkidea

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Freetaxi ten zrzut wiele mi wyjaśnił.

Teraz w Tabeli 2 Wykaz działek wpisuję w kolumnie 9-tej 1,78 ha w 10-tej 1,78 ha a w 11-tej 0,00 ha, bo "Powierzchnia występująca w kolumnie 8 w wierszu 9 powinna być zgodna z powierzchnią występującą w wierszu RAZEM w kolumnie 10 tabeli w pkt XIV wniosku o pomoc", prawda?

Widzę, że odwalasz w tym temacie kawał dobrej roboty i masz dużo cierpliwości.

Pomysł na działalność produkcyjną masz bardzo ciekawy :) szkoda tylko, że nie wypali w naszym klimacie.

#11288 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 12:45

Dzięki Freetaxi ten zrzut wiele mi wyjaśnił.

Teraz w Tabeli 2 Wykaz działek wpisuję w kolumnie 9-tej 1,78 ha w 10-tej 1,78 ha a w 11-tej 0,00 ha, bo "Powierzchnia występująca w kolumnie 8 w wierszu 9 powinna być zgodna z powierzchnią występującą w wierszu RAZEM w kolumnie 10 tabeli w pkt XIV wniosku o pomoc", prawda?

Widzę, że odwalasz w tym temacie kawał dobrej roboty i masz dużo cierpliwości.

Pomysł na działalność produkcyjną masz bardzo ciekawy :) szkoda tylko, że nie wypali w naszym klimacie.

Dokładnie. Dzięki. Polecam się na przyszłość.

Edytowany przez freetaxi, 25 maj 2014 - 12:46.

#11289 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie co wy piszecie w tytule planu rozwoju gosp ??

#11290 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 13:39

Mam pytanie co wy piszecie w tytule planu rozwoju gosp ??

Zależy jakie będziesz miał inwestycje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11291 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to mam napisac w to co bede inwestował

#11292 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanko chce policzyc esu i nie wiem gzie w tej tabeli wv excelu wpisac laki czy one sa wogole wliczane do esu?

#11293 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:37

to mam napisac w to co bede inwestował

np. „Poprawa wyniku ekonomicznego z gospodarstwa poprzez zwiększenie jego powierzchni-zakup gruntów rolnych”

mam pytanko chce policzyc esu i nie wiem gzie w tej tabeli wv excelu wpisac laki czy one sa wogole wliczane do esu?

A uwzględniłeś produkcję zwierzęcą w PRG czy samą roślinną?

Edytowany przez freetaxi, 25 maj 2014 - 14:29.

#11294 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) obliczajac esu mam wpisane w tabele zwierzeta

#11295 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:48

obliczajac esu mam wpisane w tabele zwierzeta

Jeśli będziesz miał produkcję zwierzęcą to nie uwzględniasz w ESU łąki.

Edytowany przez freetaxi, 25 maj 2014 - 14:49.

#11296 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @freetaxi, zapewne już "kilka" wniosków wypełniłeś, jak myślisz ile trzeba mieć pkt. żeby realnie liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Osobiście wychodzi mi 18 i tak się zastanawiam... złożę w przyszłym tygodniu.

Edytowany przez młody17, 25 maj 2014 - 14:56.

#11297 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 25 maj 2014 - 14:56

@freetaxi, zapewne już "kilka" wniosków wypełniłeś, jak myślisz ile trzeba mieć pkt. żeby realnie liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Osobiście wychodzi mi 18 i tak się zastanawiam... złożę w przyszłym tygodniu.

@freetaxi, zapewne już "kilka" wniosków wypełniłeś, jak myślisz ile trzeba mieć pkt. żeby realnie liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Osobiście wychodzi mi 18 i tak się zastanawiam... złożę w przyszłym tygodniu.

Nie wiem. Zależy ile będzie wniosków złożonych.

#11298 Share Lukrolny

Lukrolny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 25 maj 2014 - 17:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeden z dealerów mówił, że jeżeli chodzi o maszyny to najpewniej wpisać ciągnik w biznes planie i później ewentualnie aneksować np. na maszyny. Po zakwalifikowaniu wniosku jest to najlepsza opcja aby otrzymać premię. Nie wiem jak to rozumieć.

#11299 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak policzyc ile punktow bym mial za 23ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11300 Share Antoni84

Antoni84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 25 maj 2014 - 18:54

jak policzyc ile punktow bym mial za 23ha?

a z jakiego województwa jestes.....