Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11261 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 15:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) w wypisie z rejestru gruntów widnieje jako łąka, ale jak pisałem teren podmokły, cięzki dojazd itd dlatego od wielu lat jest zostawiona sama sobie i rosną już tam nawet jakieś olchy (samosiejka).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 10:39
  •  

#11262 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:02

w wypisie z rejestru gruntów widnieje jako łąka, ale jak pisałem teren podmokły, cięzki dojazd itd dlatego od wielu lat jest zostawiona sama sobie i rosną już tam nawet jakieś olchy (samosiejka).

Czyli rozumiem na tą chwilę nie jesteś w stanie doprowadzić jej do tzw. dobrej kultury rolnej? Jaka jest powierzchnia tej łąki?

#11263 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/biznesplan-nic-nie-znaczy-dla-arimr,49991.html

ARiMR uznała, że Piasny miał nabyć gospodarstwo o powierzchni nie mniejszej niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, tj. 10,23 ha. Nabył 8,35 ha – tyle bowiem wynosi jego powierzchnia użytkowana rolniczo, co potwierdza fakt wystąpienia o dopłaty bezpośrednie właśnie na taką powierzchnię. Ów fakt „stanowi samodzielną przesłankę” do wydania decyzji o wygaśnięciu decyzji przyznającej pomoc. „Skoro średnia powierzchnia gruntów rolnych określana jest na podstawie deklarowanych powierzchni w ramach wniosków o płatności bezpośrednie (gdzie płatność jest przyznawana do powierzchni faktycznie użytkowanej) to również warunek dotyczący minimalnej powierzchni użytków rolnych o którym mowa w par. 15 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia powinien odnosić się wyłącznie do powierzchni użytkowanej rolniczo” – stwierdza ARiMR. Nieużytkowanie rolnicze części działek potwierdziła kontrola ARiMR z 23 kwietnia 2012 r. – dodaje.

Czyli rozumiem na tą chwilę nie jesteś w stanie doprowadzić jej do tzw. dobrej kultury rolnej? Jaka jest powierzchnia tej łąki?

około 1,2 ha, nie zamierzam bo nie ma to sensu ekonomicznego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11264 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:19

http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/biznesplan-nic-nie-znaczy-dla-arimr,49991.html

ARiMR uznała, że Piasny miał nabyć gospodarstwo o powierzchni nie mniejszej niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w gospodarstwie rolnym w kraju, tj. 10,23 ha. Nabył 8,35 ha – tyle bowiem wynosi jego powierzchnia użytkowana rolniczo, co potwierdza fakt wystąpienia o dopłaty bezpośrednie właśnie na taką powierzchnię. Ów fakt „stanowi samodzielną przesłankę” do wydania decyzji o wygaśnięciu decyzji przyznającej pomoc. „Skoro średnia powierzchnia gruntów rolnych określana jest na podstawie deklarowanych powierzchni w ramach wniosków o płatności bezpośrednie (gdzie płatność jest przyznawana do powierzchni faktycznie użytkowanej) to również warunek dotyczący minimalnej powierzchni użytków rolnych o którym mowa w par. 15 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia powinien odnosić się wyłącznie do powierzchni użytkowanej rolniczo” – stwierdza ARiMR. Nieużytkowanie rolnicze części działek potwierdziła kontrola ARiMR z 23 kwietnia 2012 r. – dodaje.

około 1,2 ha, nie zamierzam bo nie ma to sensu ekonomicznego

No trochę dziwna sprawa. A co z rowami, drogami wewnętrznymi, gruntami zabudowanymi, stawami? Przecież na budynku nie będziesz siał pszenżyta.

#11265 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie o tym mówię, jesli odliczysz te powierzchnie o których piszesz od działki ewidencyjnej, wpiszesz w tabeli XIV w kolumnie 10 samą powierzchnie użytkowaną rolniczo, a w kolumnie 11 te tereny pod drogami itd, to nie ma możliwości zeby to się zgadzało z tabelą 2.1, w której wyraźnie jest napisane że do wiersza 3 nalezy wpisać m. in tereny pod zabudowaniami, drogami itd. Wy (doradcy) może się nad tym nie za bardzo zastanawiacie wypełniając wnioski, bo wszystko cacy można zrobić, tylko co będzie jak kontroler sprawdzi i okaże się że jest za mało ziemi użytkowanej to wtedy 100ty + % odsetek do zwrotu

dodam że ja mogę się mylić ! nie jestem znawcą, sam wniosku też nie będę pisał ale chcę wiedzieć co tam będę miał napisane żeby za 3 lata nie obudzić się z ręką w nocniku
najgorsze jest to że ARiMR nie przedstawi sprawy jasno, przy telefonie (infolinia) siedzą chyba jakieś gamonie. Instrukcja mówi co innego niż oni, albo najczęściej odpowiadają "nie wiem"

Edytowany przez sony87, 24 maj 2014 - 16:41.

#11266 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:46

no właśnie o tym mówię, jesli odliczysz te powierzchnie o których piszesz od działki ewidencyjnej, wpiszesz w tabeli XIV w kolumnie 10 samą powierzchnie użytkowaną rolniczo, a w kolumnie 11 te tereny pod drogami itd, to nie ma możliwości zeby to się zgadzało z tabelą 2.1, w której wyraźnie jest napisane że do wiersza 3 nalezy wpisać m. in tereny pod zabudowaniami, drogami itd. Wy (doradcy) może się nad tym nie za bardzo zastanawiacie wypełniając wnioski, bo wszystko cacy można zrobić, tylko co będzie jak kontroler sprawdzi i okaże się że jest za mało ziemi użytkowanej to wtedy 100ty + % odsetek do zwrotu

Ja bym to zrobił tak - powierzchnię tej łąki podał to tabeli 10 we wniosku a w tabeli 2.1 uznał ją jako pozostałe użytki rolne ( nie użytkowane rolniczo). Wtedy wychodzi Ci powierzchnia w kolumnie 8, na której bazujesz dopłaty.

Przytoczony przez Ciebie temat tego Pana związany jest z dolnośląskim OR, który słynny jest z takich "akcji".

Edytowany przez freetaxi, 24 maj 2014 - 16:48.

#11267 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:47

Oczywiście. Licz się z kosztami podziału działki. Nie są to tanie rzeczy. Po co sobie utrudniać i wydawać niepotrzebnie kasę.

Nie do konca zrozumialem, czyli jest mozliwe zebym tylko uzyczyl formalnie ojcu budynki na 'mojej' ziemii zeby tam trzymal zwierzeta? Czy musi byc geodezyjny podzial dzialki ?

#11268 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:51

Nie do konca zrozumialem, czyli jest mozliwe zebym tylko uzyczyl formalnie ojcu budynki na 'mojej' ziemii zeby tam trzymal zwierzeta? Czy musi byc geodezyjny podzial dzialki ?

Możesz użyczyć ojcu bez żadnych problemów. Po co dzielić działkę. Zresztą w razie gdy Ty nie będziesz prowadził produkcji zwierzęcej to nikt nie zarzuci Ci, że to Twoje zwierzęta bo przecież są kolczyki, paszporty.

#11269 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 maj 2014 - 16:52

Cwaniaki ;[ a kolego doradco reklama reklamą ale na profilu wyp.wnisoków,koszt......heh :D

Sie doczepiles tej formy zarobku jak rzep psiego ogona, czepiaj sie tych firm co biora 2-3tys i maja klienta w d*pie, ale nieee, latwiej jest ponarzekac na zaradniejszego. Ah ta nasza piekna cecha typowego polaka, ud*pic tego co potrafi albo posiada czegos wiecej.

#11270 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:29

freetaxi

powiedz mi proszę, co w takim razie zaliczasz do kolumny 11 (inne) - tzn ta różnica między powierzchnią działki ewidencyjnej a użytkami rolnymi ? co tam się powinno wpisywać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11271 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:33

freetaxi

powiedz mi proszę, co w takim razie zaliczasz do kolumny 11 (inne) - tzn ta różnica między powierzchnią działki ewidencyjnej a użytkami rolnymi ? co tam się powinno wpisywać?

Wpisujemy różnicę kolumna 9 - kolumna 10.

#11272 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie zrozumiałeś pytania: co ma być tą różnicą, skoro drogi, rowu, terenu pod budynkiem tam nie podasz, to co w takim razie?

#11273 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wpiszę 0 bo całą powierzchnię ewidencyjną potraktowałem jako użytki rolne a w PRG podzielę ją jako użytkowane rolniczo i pozostałe użytki rolne nieużytkowane rolniczo.

Edytowany przez freetaxi, 24 maj 2014 - 17:54.

#11274 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powiesz że się czepiam, ale chyba nadal mnie nie rozumiesz. Nie pytam teraz o mój przypadek tylko ogólnie, powierzchnia jakich terenów powinna się tam znajdować ? możesz mi dać jakiś przykład ?
bo ja podejrzewam że tam powinny się chyba znaleźć jakieś nieużytki typu zakrzaczenia, bagna itp.. i las chyba też? , ale w instrukcji nic o tym nie mówią

#11275 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 18:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przykład: działka numer 100 o powierzchni 1.00 ha

W wypisie z rejestru gruntu:

R III - 0,20 ha
RIV - 0,70 ha
Ls - 0,10 ha

Dodany obrazek

Jak widać jest las o powierzchni 0,10 ha więc do użytków rolnych uznajemy 0,90 ha reszta wpisujemy do Inne.

Edytowany przez freetaxi, 24 maj 2014 - 18:29.

#11276 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok, rozumiem, czyli bazujesz na wypisie z rejestru gruntów i tylko to co nie jest w tym wypisie jako grunt orny, łaka itp (czyli użytki) przerzucasz do Inne. Tylko mnie ciekawi jak to ma się do późniejszych kontroli, bo z autopsji wiem, że nigdy nie jest tak że faktyczna powierzchnia gruntu = pow. użytków,
ja mam np taką działkę , że widnieje jako grunt orny ale zarosła już lasem i przeciez nie wisze jej jako użytek rolny, tylko chyba musze całość wrzucić do Inne. Sądzę że powinny się tam znaleźć wszystkie tereny, które nie będą przywrócone do użytków rolnych , czyli "zapuszczone" np jakieś krzaki itp itd

#11277 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 18:47

ok, rozumiem, czyli bazujesz na wypisie z rejestru gruntów i tylko to co nie jest w tym wypisie jako grunt orny, łaka itp (czyli użytki) przerzucasz do Inne. Tylko mnie ciekawi jak to ma się do późniejszych kontroli, bo z autopsji wiem, że nigdy nie jest tak że faktyczna powierzchnia gruntu = pow. użytków,
ja mam np taką działkę , że widnieje jako grunt orny ale zarosła już lasem i przeciez nie wisze jej jako użytek rolny, tylko chyba musze całość wrzucić do Inne. Sądzę że powinny się tam znaleźć wszystkie tereny, które nie będą przywrócone do użytków rolnych , czyli "zapuszczone" np jakieś krzaki itp itd

Dokładnie. Dobrze myślisz.

Przerobiłem już parę kontroli nie było z tym problemów. A przypadek z farmera, który podałeś wyżej to widziałem jedyny póki co. I to jeszcze z dolnośląskiego OR. Chyba, że jest jakiś forumowicz, który miał podobny problem to proszę o podzielenie się z nami.

A ten wypis to z którego roku masz?

Edytowany przez freetaxi, 24 maj 2014 - 19:05.

#11278 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 24 maj 2014 - 19:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie pamietam, chyba 2011, mniejsza o to, wypis chyba ulega zmianie wtedy gdy się to zgłosi

#11279 Share przemek302

przemek302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek gotowy do złozenia. Wielkie dzieki freetaxi. Kolega wart polecenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11280 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie czy w tabeli 6 w tym roku docelowym 2020 musza byc takie same dane jak w tabeli 2.2 w 2020