Polecane posty

Ziel    115

Za zrobienie wniosku dałem 500zł i wszystko przeszło. Jęśli dostane premie to drugie 500zł płace za papierkowa robote aż do momentu rozliczenia sie z zakupionego sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

co ma 75km do uciągu 12t, bardziej o masę chodzi, ale wszystko jest tak zrobione by Polska nie była krajem rolników tylko tanią siłą roboczą na zachodzie.

 

Mi wypełniali wniosek na MR za 2500zł i już po poprawkach, z Agencji trzeci raz dzwonili że coś jest źle, sami nawet poprawiali. Wszyscy tylko chcą zarobić na rolniku a miała być taka dobra i rzetelna firma doradcza.

 

I POLACY będą tanią siłą roboczą bo się do niczego innego nie nadają - 2,5 tys za wniosek? Do łopaty a nie na Młodego Rolnika... 600zł to sensowna cena za taką pracę ale nie ponad 2 tys.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Da radę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

stać kogoś to płaci. Ja tez zapłąciłem 1500 zł i mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

ja robiłem sam i były tylko drobne poprawki. też na początku przerażony chciałem kogoś wziąć, ale kobieta z Agencji powiedziała, że każdy średnio zdolny sam jest w stanie go wypełnić na podstawie instrukcji, bo nie jest wcale skomplikowany, a w razie czego poprawia się do skutku za pomocą osoby prowadzącej... w sumie kilka godzin roboty.

 

2500 PLN to przegięcie pały! a potem mają takie, a nie inne zdanie o rolasach... jak ktoś jest zapracowany i nie ma czasu, to kilkaset zł to max, co można dać. zwłaszcza, że ci co trzaskają wnioski przemysłowo mają parę szablonów i tylko zmieniają poszczególne dane... zresztą nawet napisanie go od zera to bułka z masłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stać kogoś to płaci. Ja tez zapłąciłem 1500 zł i mam spokój

Stać kogoś to może być na dom z basenem i auto za 600 tys. A płacenie za wniosek to normalna sprawa nie żadne możliwości finansowe, przy czym <1000 zł cena do przyjęcia, 1001 - 2000 zł można czuć się naciągniętym, powyżej 2000 fantazja doradcy i debilizm rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Niestety właśnie z braku czasu skorzystałem z pomocy pani z ODR za 1000zł. Jak się później okazało, gdybym wiedział to jakoś bym ten czas na wniosek znalazł ;p Kompletnie niekompetentna baba. Żeby nie użyć gorszych określeń. Ja zwykły "chłop" bardziej się orientowałem co można a co nie niż ona. Dzwoniła po agencji, żeby zapytać czy to może wpisać a tamtego nie.. W końcu coś z tego wyszło i poszło ale z jakim efektem zobaczymy. Mam nadzieję, że pozytywnym, mniej będzie szkoda tego tysiąca za taką "pracę" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR1984    1

jesli ktos chciał wydać te 1500 czy więcej na napisanie wniosku to jego sprawa. Dziwię sie tylko ze wypełniajacy zarzekają sie ze na 100% jak im zapłacisz to dostaniesz premie. Wniosek i prg napisałem sam - 3 godziny roboty i jedna poprawką, prawie 20 pkt a nie jestem pewny czy na 100% dostanę. A tak to jakbym zapłacił 2000 to mógłbym spac spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

U mnie parę osób zapłaciło po 2000 zł takiemu typowi, tylko dlatego że wnioski które wypełniał dostaną premię właśnie na 100%. Mi wypełnili wniosek w ODR za 1000 zł. Z tym że prowadzą mi przez cały okres rozliczania z MR. Samo napisanie wniosku to nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Dostaną premie niezależnie od punktacji? Dobrze rozumiem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Dostaną premie niezależnie od punktacji? Dobrze rozumiem? :D

No właśnie niezależnie od punktów. Czy jest to tylko naciąganie okaże się jak będzie lista. Jednak z tego co słyszałem od znajomych to każdy kto u niego pisał wniosek w latach ubiegłych dostał.

Edytowano przez wino36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

w latach ubieglych kazdy zlozony wniosek = otrzymanie dotacji :) takze zadna mi rewelacja ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pewne są tylko śmierć i podatki :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Niestety właśnie z braku czasu skorzystałem z pomocy pani z ODR za 1000zł. Jak się później okazało, gdybym wiedział to jakoś bym ten czas na wniosek znalazł ;p Kompletnie niekompetentna baba. Żeby nie użyć gorszych określeń. Ja zwykły "chłop" bardziej się orientowałem co można a co nie niż ona. Dzwoniła po agencji, żeby zapytać czy to może wpisać a tamtego nie.. W końcu coś z tego wyszło i poszło ale z jakim efektem zobaczymy. Mam nadzieję, że pozytywnym, mniej będzie szkoda tego tysiąca za taką "pracę" ;p

 

1000zł to sporo Cię skasowała w odr lecą wg cennika i to jest 500zł za wniosek i prowadzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zależy od ODR. Lubelski - 1500 PLN, mazowiecki - 500 PLN, świetokrzyski - 500 PLN z tego co się orientowałem.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyran    0

Trzeba być naprawdę głąbem żeby dawać komuś kasę (jakąkolwiek) za zrobienie tego wniosku i biznaesplanu. Czy naprawdę to jest takie trudne, gdzie wszystko jest w instrukcji? Co reprezentują sobą takie osoby skoro same nie wiedzą co będą robić przez 5 lat? Przecież zmianowanie i obrót stada to podstawa podstawy. Nie można się tłumaczyć, że czasu nie było. Mi wypisanie i zdromadzenie wszystkich dokumentów zajeło dwa dni po 2h (włącznie z staniem w kolejkach), a za inteligenta się nie uważam bo ledwo technikum skończyłem.

Przepraszam, że nowe konto i odrazu takie gożkieżale ale przeglądam ten temat od dawna i aż krew mi z oczu cieknie jak widże niegospodarność i głupotę ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wiesz nie każda osoba jest alfą i omegą. Do mnie zgłaszały się nie tylko osoby, które były zainteresowane przygotowaniem wniosku ale także te, które chciały żebym sprawdził krok po kroku całość. Jak popsuje mi się samochód to nie naprawiam go sam tylko jadę do mechanika :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj