Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11221 Share WodzuQQ

WodzuQQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 23 maj 2014 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wpisujesz to co do dopłat bezpośrednich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:53
  •  

#11222 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 23 maj 2014 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) gdzie sprawdzacie ile wniosków złożono ?

#11223 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 23 maj 2014 - 16:55

Wpisujesz to co do dopłat bezpośrednich

Skąd ta pewność? U mnie powierzchnia całkowita jednej działki w ewidencji ma 0,4875 a w dopłatach 0,46 przy czym użytków rolnych zgłoszonych do dopłaty jest 0,44 i które wartości wpisać?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11224 Share efelinka

efelinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2014 - 16:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do wniosku o przyznanie pomocy bierze się pod uwagę powierzchnie użytków rolnych zgodnie z wypisem z rejestru gruntów.

Natomiast prosiłabym o pomoc w odpowiedzi na pytania:
1. Przy określaniu zdobytych punktów za powierzchnię, Agencja bierze pod uwagę powierzchnię przejmowanego gospodarstwa czy docelowego, które planuje się utworzyć już po zakupie gruntów rolnych z dofinansowania?
2. W sytuacji gdy ojciec jest beneficjentem działania MGR, to czy w 5-letnim okresie od dnia wypłaty pomocy może on wydzierżawić 1/10 gruntów?

Edytowany przez efelinka, 23 maj 2014 - 16:59.

#11225 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 23 maj 2014 - 17:50

Do wniosku o przyznanie pomocy bierze się pod uwagę powierzchnie użytków rolnych zgodnie z wypisem z rejestru gruntów.

1. Przy określaniu zdobytych punktów za powierzchnię, Agencja bierze pod uwagę powierzchnię przejmowanego gospodarstwa czy docelowego, które planuje się utworzyć już po zakupie gruntów rolnych z dofinansowania?
2. W sytuacji gdy ojciec jest beneficjentem działania MGR, to czy w 5-letnim okresie od dnia wypłaty pomocy może on wydzierżawić 1/10 gruntów?

Do pkt. brana jest powierzchnia przejmowana w ciagu 180 dni, co do mgr, to trzeba zapytać arimr, zależy czy pozostała powierzchnia będzie adekwatna, uzasadniona ekonomicznie do inwestycji z mgr, tzn. np. przyznany ciągnik nie będzie za duży na gosp. które pozostanie po przekazaniu.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#11226 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moze mi ktoś objasnić zapis:

Za nieosiągnięcie nadwyżki bezpośredniej co najmniej 4 ESU zwrotowi podlega 100 % kwoty pomocy, natomiast przy uzyskaniu minimum 4 ESU, za zmniejszenie nadwyżki bezpośredniej, w odniesieniu do roku bazowego:
od 25 % do 50 % - zwrotowi podlega 5 % kwoty pomocy,
od 51 % do 75% - zwrotowi podlega 10 % kwoty pomocy,
76 % i więcej - zwrotowi podlega 25 % kwoty pomocy.

czyli w 5 roku działalności ESU obliczam aby było conajmniej 4.1 ESU a jak jest mniej jak 4 to zwracam 100 %?

#11227 Share sony87

sony87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zapożyczę z innego tematu:

KACZOR1984, o 22 maj 2014 - 12:41, powiedział:

Czy w biznesplanie jest błąd czy mi się tylko wydaje? W tabeli Tabela 2.1 Użytki rolne w gospodarstwie w roku bazowym (w ha UR wynikających z danych w tabeli w pkt XIV wniosku o pomoc)
w kolumnie 8 wiersz 3 należy wpisać Pozostałe użytki rolne (nie użytkowane rolniczo)
i następnie (wg instrukcji) suma użytkowanych rolnych i nieużytkowanych ma się równać sumie z tabeli z kolumny 10 (powierzchnia użytków rolnych) Tabela 2 Oświadczenie o posiadanych i lub zadeklarowanych do przejęcia działkach ewidencyjnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego przedstawionego w biznesplanie

to samo u mnie, nie pasuje mi to, może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?
bardzo proszę
  • 0

#11228 Share michal12301

michal12301

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie. Jestem w 3klasie technikum rolniczego. W Odr powiedzieli że nawet jeśli dostanę premię to wypłacą mi ją dopiero po skończeniu nauki. Czy miał ktoś taką sytuację, jak to z tym jest?

#11229 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3825 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:55

Do wniosku o przyznanie pomocy bierze się pod uwagę powierzchnie użytków rolnych zgodnie z wypisem z rejestru gruntów.

Jeśli podasz numery działek konkretnie które chcesz kupić to myślę że będzie to uwzględnione bo deklarujesz że właśnie te działki w ciągu 180 dni przejmiesz.

#11230 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2014 - 21:13

Mam pytanie. Jestem w 3klasie technikum rolniczego. W Odr powiedzieli że nawet jeśli dostanę premię to wypłacą mi ją dopiero po skończeniu nauki. Czy miał ktoś taką sytuację, jak to z tym jest?

Ja dzisiaj byłam w KRUS i czekają ze zaświadczeniem byłam świadkiem jak przyszła jakaś Pani też po takie coś i mówiła że jej syn sie nadal uczy a Pani powiedziała że jeżeli na skończone 18 lat to może strać sie o dofinasowanie, bo ma czas na uzupełnienie wykształcenia i mówiła że to nie robi żadnej różnicy…bo przecież dużo osób nie ma wykształcenia rolniczego o są 3 lata na uzupełnienie wiec każdy dostałby pieniądze dopiero po ukończeniu szkoły czy kursów wiec tak trochę bez sensu....ale ja mogę sie mylić i nie mówie ze to jest prawda na 100%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11231 Share zuzaa

zuzaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 maj 2014 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak drukujecie Biznes Plan? U mnie przy druku tworzy się ponad 70 stron! Chyba jakieś ukryte tabele są powyżej pkt. 6 do 7.

Czy mogę założyć ESU równe 4?
Czy musi być nieco powyżej, czyli np. 4,01?

Przy wydruku Biznes Planu pojawiły sie tabele od numerów 6.1 do 10.2. I ostanie zapis to przyrost GVA. Macie coś takiego? I jeszcze jakiś ujemny wyszedł -56%.
Co to jest?

#11232 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 23 maj 2014 - 21:55

freetaxiplany

zgrywasz tu niezwykle mądrego,wiesz też mam wiedze na zblizonym poziomie i nikogo tu nie naciagam na wnioski i biznes plany

a inni nie znaccie mojej sytuacji to niekomentujcie bo obszarocewm wielkim niejestem,tylko podstawa grunt śr.krajowa i hodolwa nie jakies kobinatorstwo i nierobwstwo to ziola,heh

#11233 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jest taki problem bo kolega ma gospodarstwo od koło 6 lat 4 lata temu wziął ślub, rozdzielności majątkowej ani tym podobnych nie ma czy jest możliwość przepisania gospodarstwa na żonę i dostania MR?

#11234 Share emil902

emil902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest jakis termin do kiedy beda rozpatrzone wnioski, i do kiedy beda wyplacac pieniadze?

#11235 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 23 maj 2014 - 22:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) BomV, nie. Wystarczy przeczytać początek instrukcji by to wiedzieć...

Co do gruntów i powierzchni do zliczenia to z tego co powiedział kierownik w ARiMR w Kościerzynie liczone są wszystkie metry, wraz z tymi pod którymi stoi dom, obora droga dojazdowa itd. więc nie tylko powierzchnia użytków za które bierze się dopłaty.

Edytowany przez dzikidaniel, 23 maj 2014 - 22:19.

C328, U-912 i R 103-54

#11236 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 23 maj 2014 - 23:22

freetaxiplany

[font=Helvetica Neue']zgrywasz tu niezwykle mądrego,wiesz też mam wiedze na zblizonym poziomie i nikogo tu nie naciagam na wnioski i biznes plany [/font]

[font=Helvetica Neue']a inni nie znaccie mojej sytuacji to niekomentujcie bo obszarocewm wielkim niejestem,tylko podstawa grunt śr.krajowa i hodolwa nie jakies kobinatorstwo i nierobwstwo to ziola,heh[/font]

a czy ty uprawiałeś kiedyś zioła albo widziałeś chociaż jak wygląda uprawa jeśli nie to nie wypowiadaj się na ten temat ja hodowlę bydła zarówno mlecznego jak i mięsnego znam również trzodę zdążyłem poznać i powiem Ci tak po tygodniu pracy przy ziołach przeprosiłbyś się z ziołami. Także nie wszyscy kombinują ze na ziołach i nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.

#11237 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 23 maj 2014 - 23:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) marcin 1832 udajesz wielkiego rolnika , tylko tacy ktorzy z dziada pradziada siedza na ziemi, koncza zawodowki rolnicze,ewentualnie technika sa godni przystapienia do programu mr
jak ktos ma inna dzialalnosc, albo uprawe ziemi traktuje jako inwestycje to juz jest naciagacz i glab:) a nie prawdziwy rolnik
jak pytalm o sprzet jeden tez juz mnie zaatakowal zebym sie nei napalal bo sie rozczaruje i takie tam
na nic sie zdaly tlumaczenia ze robie tylko rozeznanie , wiedzial lepiej niz ja i wrecz zniechecal:)
,,prawdziwi rolnicy,, nie musicie nas zniechecac. przeciez macie wyksztalcenie,staz pracy, duzo ziemi. to ze dla was dadza jest przeciez pewne, to czego sei tak boicie
a wiesz co ci powiem marcinek?:) teraz jestem na zusie bo wzialem dotacje 40000 na otwarcie dzialalnosci. a zaraz wezme sobie 100000 mr i przejde na krusik. i tak wkolo, raz krus raz zus
a ze mam dobrych doradcow to i udalo sie 3 letni staz w krusie zalatwic jako domownik i teraz za wyksztalcenie komplet pkt, za bezrobocie rowniez maz
pozdro marcinek, ja juz licze kasiore, a ty?

#11238 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 24 maj 2014 - 02:04

Mam pytanie. Jestem w 3klasie technikum rolniczego. W Odr powiedzieli że nawet jeśli dostanę premię to wypłacą mi ją dopiero po skończeniu nauki. Czy miał ktoś taką sytuację, jak to z tym jest?

Kolego albo zle zrozumiales a jeśli dobrze to ci ludzie zielonego pojęcia nie maja.

marcin 1832 udajesz wielkiego rolnika , tylko tacy ktorzy z dziada pradziada siedza na ziemi, koncza zawodowki rolnicze,ewentualnie technika sa godni przystapienia do programu mr
jak ktos ma inna dzialalnosc, albo uprawe ziemi traktuje jako inwestycje to juz jest naciagacz i glab:) a nie prawdziwy rolnik
jak pytalm o sprzet jeden tez juz mnie zaatakowal zebym sie nei napalal bo sie rozczaruje i takie tam
na nic sie zdaly tlumaczenia ze robie tylko rozeznanie , wiedzial lepiej niz ja i wrecz zniechecal:)
,,prawdziwi rolnicy,, nie musicie nas zniechecac. przeciez macie wyksztalcenie,staz pracy, duzo ziemi. to ze dla was dadza jest przeciez pewne, to czego sei tak boicie
a wiesz co ci powiem marcinek? :) teraz jestem na zusie bo wzialem dotacje 40000 na otwarcie dzialalnosci. a zaraz wezme sobie 100000 mr i przejde na krusik. i tak wkolo, raz krus raz zus
a ze mam dobrych doradcow to i udalo sie 3 letni staz w krusie zalatwic jako domownik i teraz za wyksztalcenie komplet pkt, za bezrobocie rowniez maz
pozdro marcinek, ja juz licze kasiore, a ty?

Nie trzeba mieć dobrych doradców żeby załatwić staż w krusie :)
Trzeba mieć parę groszy w kieszeni a Oni tam już wszystko co masz przyjmą :)

#11239 Share Shaun

Shaun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 24 maj 2014 - 07:48

Jest jakis termin do kiedy beda rozpatrzone wnioski, i do kiedy beda wyplacac pieniadze?

Wg rozporządzenia jest to chyba 60 dni od zakończenia naboru a wypłata kaski prawdopodobnie w okolicach marca/kwietnia 2015r.

freetaxi ja czytając te posty mam wrażenie, że jeśli ktoś pójdzie do ODR lub ARiMR i zadaje tak banalne pytania na które odpowiedzi można znaleźć bez trudu tym bardziej, że chodzi o podstawowe sprawy i nie jakieś zawijasy prawne to ktos przytomny z biura nawciska temu petentowi takich głupot że głowa mała i później czyta sie na forum takie banialuki. Ale to juz wina raczej samych zainteresowanych a ci z biura pojęcie mają bo skoro wypełniają wnioski to coś muszą ogarniać temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11240 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 24 maj 2014 - 07:50

freetaxiplany

zgrywasz tu niezwykle mądrego,wiesz też mam wiedze na zblizonym poziomie i nikogo tu nie naciagam na wnioski i biznes plany

a inni nie znaccie mojej sytuacji to niekomentujcie bo obszarocewm wielkim niejestem,tylko podstawa grunt śr.krajowa i hodolwa nie jakies kobinatorstwo i nierobwstwo to ziola,heh

Z tego co widze taxifree pomaga kazdemu tutaj, tym sposobem zacheca do wspolpracy z nim, jest t moim zdaniem najuczciwszy sposob zdobycia klienta. Mowisz ze masz pdobny poziom wiedzy, szkoda ze jakos nie potrafisz go wykorzystac do takiej samej pomocy na forum. Jak slysze ze ktos pomysly innych potrafi tylko skwitowac tekstem ''kombinatorstwo i nierobstwo' to mi sie noz w kieszeni otwiera. Czlowieku nie kazdy musi miec tyle ziemii co Ty a moze miec wiekszy zapal do pracy i robic to z pasja, wtedy MR mu sie nie nalezy? Troche szacunku do sytuacji innych przyszlych rolnikow...