Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#11181 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 22 maj 2014 - 14:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Oczywiście że tak

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:13
  •  

#11182 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 22 maj 2014 - 15:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dwa kursy nalezy miec ukonczone jezeli marzy sie srednie rolnicze

#11183 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 414 postów

Napisany 22 maj 2014 - 15:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masa24, możesz rozwinąć to zdanie?
C328, U-912 i R 103-54

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11184 Share Miniasz

Miniasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 maj 2014 - 16:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzis byłem pisac wniosek na MR u znajomego, który tym sie zajmuje i pytam sie jak tam zaintersowanie jest?? On odp. ze na brak zainteresowanych nie narzeka a mówi, że dzwonił do kumpla w innym rejonie to tam szał na całego dziela gospodarstwa jak tylko sie da zeby jak najwiecej z rodziny dostało MR. I znów oczywista racja sie nasówa ze polakowi daj palec połknie całą ręke kombinatorzy hehe;)

#11185 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 22 maj 2014 - 16:44

Dzis byłem pisac wniosek na MR u znajomego, który tym sie zajmuje i pytam sie jak tam zaintersowanie jest?? On odp. ze na brak zainteresowanych nie narzeka a mówi, że dzwonił do kumpla w innym rejonie to tam szał na całego dziela gospodarstwa jak tylko sie da zeby jak najwiecej z rodziny dostało MR. I znów oczywista racja sie nasówa ze polakowi daj palec połknie całą ręke kombinatorzy hehe;)

Grunt, że mają co dzielić :)

#11186 Share Miniasz

Miniasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 maj 2014 - 16:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rozumiem, ale moim zdaniem powinna byc jednakowa szansa jeden MR na jedno gospodarstwo a nie ze z jedego zrobi sie kilka mniejszych i kazdy dostanie. A gdzie tu polityka scalania ziemi i zwiekszania gospodarstw a nie tworzenkie kilku nastepnych małych??

#11187 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 22 maj 2014 - 16:51

Rozumiem, ale moim zdaniem powinna byc jednakowa szansa jeden MR na jedno gospodarstwo a nie ze z jedego zrobi sie kilka mniejszych i kazdy dostanie. A gdzie tu polityka scalania ziemi i zwiekszania gospodarstw a nie tworzenkie kilku nastepnych małych??

Nie przeskoczymy tego niestety...

#11188 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 22 maj 2014 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekaw jestem, czemu wcześniej nie brali MR albo MGR, że teraz tak mogą dzielić

#11189 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 22 maj 2014 - 18:12

ciekaw jestem, czemu wcześniej nie brali MR albo MGR, że teraz tak mogą dzielić

Na początku w MR było 50 tyś, potem 75 a teraz 100. KRUS skrócili tyle ile mogli. Rok zleci moment. Można iść do pracy. I warunki do takich działań są jak widzisz. Nikt przy tym prawa nie łamie.

Edytowany przez freetaxi, 22 maj 2014 - 18:21.

#11190 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 maj 2014 - 18:43

Grunt, że mają co dzielić :)

zeby dzielic trzeba miec grunt ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11191 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 maj 2014 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) takie pytanko,
obecnie trzeba brać dzierżawy długoterminowe czyli na te 10 lat. OK. a co by było jak by przykładowo dostać zapomogę i po 3 latach lub po 5 latach (od otrzymania zapomogi) doszło do zerwania takiej dzierżawy. Czy był by to jakiś problem czy nie ?

edit:
odnośnie ESU
ZIOŁA POD OSŁANAMI za 1ha dają 994.989, a w przypadku posiadania ograniczonej ilości tuneli, to czy można to bez problemu wliczyć? pytam bo dla zobrazowania 1 tunel 30m kwadratowych daje niemal 3000 więc jest to więcej jak 2 ha pszenicy więc to bardzo dużo !

Edytowany przez Deerf, 22 maj 2014 - 19:13.

#11192 Share paajonk

paajonk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 maj 2014 - 19:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy umowa użyczenia maszyn rolniczych przez rodziców "młodemu rolnikowi" musi być potwierdzona np. przez notariusza?

Edytowany przez paajonk, 22 maj 2014 - 19:37.

#11193 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 22 maj 2014 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no i kombinacje z ziolami,kombinatorzy dajcie sobie spokoj,niewarto premie zostawcie młodym i ambitnym rolnikom :)

#11194 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 22 maj 2014 - 19:46

no i kombinacje z ziolami,kombinatorzy dajcie sobie spokoj,niewarto premie zostawcie młodym i ambitnym rolnikom :)

To nie modernizacja to MR :)

#11195 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 22 maj 2014 - 20:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziki daniel
wczytaj sie tu http://www.arimr.gov...sztalcenia.html
jest tu mowa ze zeby zdobyc srednie rolnicze naley skonczyc kurs w wiecej niz jednej kategorii

z tymze tak jak mowilem tu jest luka w armir. nie dopracowali tego. to sa mozliwosci jak ktos dostal wczesniej mr i mial uzupelnic wyksztalcenie
natomiast armir nie wziela pod uwage ze ktos moze miec juz takie kursy pokonczone i staje teraz do programu, teraz jest tak ze samo skoncznie tych kursow nie daje kwalifikacji
a tym ktorzy wzieli mr wczesniej, takie kursy daja kwalifikacje
pomieszanie z poplataniem

marcin 1832 widze kolejny ktoremu nie podoba sie ze ktos ubiega sie o mr
boli cie kto ze chlopina stara sie o kase? tez sie staraj, jaki problem
ma leb to kombinuje
takie czasy ze trzeba patrzec i brac co jeest
ci na gorze nie takie przekrety robia i maja w d*pie czy to jest moralne czy nie, czy sie nalezy czy nie

#11196 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1. W instrukcji wypełniania planu rozwoju gospodarstwa widnieje zapis w tabelce, że rokiem bazowym ma być rok 2014 (strona 3 http://www.arimr.gov...wypelniania.pdf) Dalej na stronie 14 odnośnie tabeli 2.2 owej instrukcji widnieje zapis:

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach,należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.
Stąd moje pytanie: wypełniając rok bazowy muszę uwzględnić obecne zasiewy mojego ojca, które będą zbierane w żniwa roku obecnego. Mam rację?

Edytowany przez fryciol, 22 maj 2014 - 21:02.

#11197 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiecie co uważacie ze pisze głupoty hee dobre jak ktoś skłądał wniosek na MGR w roku ubiegłym powinnien wiedziec o co chodzi a teraz MR i 100tys a do tego masa ludzi czekała własnie na ten nabór z przekazaniem gospodarstw bo w koncu nie było nic od 2011 smiejcie sie ale wszystko sie okaze tylko ja patrze na to ze spokojem a szeroka rzesza składajacych pisze i mysli w super lewatywach ze jak złożyło sie wniosek to sie dostanie itd. bo w latach ubiegłym dostali to i ja dostane.

#11198 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5485 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:04

1. W instrukcji wypełniania planu rozwoju gospodarstwa widnieje zapis w tabelce, że rokiem bazowym ma być rok 2014 (strona 3 http://www.arimr.gov...wypelniania.pdf) Dalej na stronie 14 odnośnie tabeli 2.2 owej instrukcji widnieje zapis:

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach,należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.
Stąd moje pytanie: wypełniając rok bazowy muszę uwzględnić obecne zasiewy mojego ojca, które będą zbierane w żniwa roku obecnego. Mam rację?

Tak.

#11199 Share fryciol

fryciol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2. Ma ktoś jakiś przykładowy wypełniony plan rozwoju gospodarstwa z lat ubiegłych i podzieliłby się nim ze mną? Mam kilka problemów z wypełnieniem początkowych formularzy, a solidny przykład by mi dużo pomógł. Byłbym wdzięczny masterol@o2.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11200 Share Deerf

Deerf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:36

no i kombinacje z ziolami,kombinatorzy dajcie sobie spokoj,niewarto premie zostawcie młodym i ambitnym rolnikom :)

nie chodzi o kombinowanie, a o to głupie 4 ESU, którego może mi trochę braknąć z tego co obecnie mam więc chcąc nie chcąc coś działać trzeba, zostaje albo dzierżawa i dogadanie się z kimś albo ... zioło :D

a jeśli chodzi o pracę na gospodarce robię bo lubię i tym samym nowy sprzęt by się przydał, a Twe ambicje mam w głębokim poważaniu, bo skoro dają to mam do tego takie samo prawo jak Ty ambitny kolego :)