Polecane posty

karolu    3

A ja mam inne pytanie: czego wymagał od was krus aby ubezpieczyć się w pełnym zakresie jako rolnik, bo u mnie chcą zaświadczenia z gmin o posiadaniu gruntów a gminy chcą z koleji wypisy z rejestru gruntów z geodezji a geodezja chce akty notarialne przekazane bezpośrednio przez notariusza który przynosi je pod koniec miesiąca :D , tak więc trzeba troszkę poczekać, a myślałem że od razu mnie ubezpieczą i będę miał komplet załączników. I jeszcze jedno jak wygląda droga w ARR z przepisaniem kwoty mlecznej i kiedy to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Dziś złożyłem korekty i w przeciągu miesiąca ma przyjść decyzja :D


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja dostałem wczoraj telefon z agencji...gościówka powiedziała żeby zadzwoniła do niej ta osoba która pomagała mi robić wniosek i one się do gadają... w poniedziałek jadę z poprawkami... nr1399

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Składając wniosek na młodego rolnika napisałem że chce kupić prasę za 55tys. czyli że zainwestuje wymagane 70% z 75tys. Ale jeśli złoże wniosek na modernizacje i dostane około 40% zwrotu na tą prasę to co wtedy??. Bo jak dostane ten zwrot to mój wkład własny będzie mniejszy niż 70%. Ma to znaczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Tak ma nie można tak zrobić, przy starej stawce 50000 aby połączyć mr z mgr trzeba było zainwestować około 110000 zł brutto mi tak liczył pracownik agencji- teraz trzeba proporcjonalnie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

ja dostałem wczoraj telefon z agencji...gościówka powiedziała żeby zadzwoniła do niej ta osoba która pomagała mi robić wniosek i one się do gadają... w poniedziałek jadę z poprawkami... nr1399

 

A gdzie składałeś wniosek bo ja też mam numer tysiąc trzysta któryś w Poznaniu, ale narazie cisza cierpliwie czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

@mikcom20 to już niedługo powinieneś mieć decyzje jeśli wszystko było ok. Ja miałem numer 349 w Poznaniu i od 15.10 mam decyzje pozytwyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam takie zapytanie. Czy ktoś otrzymał decyzje z województwa Śląskiego. Ja miałem ok. 250 numer no i na razie cisza . Nie wiem czy mam zadzwonić czy czekać .


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja jeszcze czekam, poprawki zlozone i tylko na decyzje pozostaje czekac, a czy ktos w sprawie renty dostal juz jakies informacje ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

w zeszłym tygodniu w biurze powiatowym mówili ze przesłali dane do województwa i ze ranking bedzie koło 20 listopada, a później przesyłanie papierów


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Witam, mógłby mi ktoś wyjaśnić czy jeżeli rodzice wydzierżawiliby mi 10ha( moja "pierwsza" ziemia, lecz miałbym tylko tą dzierżawe) to mógłbym starać się o premie dla młodego rolnika ?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

@Gorzupiak

po niedawnej nowelizacji ustawy, powinno to przejsc, jednak umowa nie moze byc krotsza niz 10 lat i takie tam...musialbys poczytaj tresc tej ustawy.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

po przez dzierżawy też da się starać o premię dla MR

 

ktoś wcześniej pytał się czy premie MR da się wykorzystać na MGR. Tak da się! 75 000 to jest wkład własny uzyskany z MR czyli można zrobić inwestycję za 150 000 a co najmniej trzeba wykorzystać 75% premi z MR czyli 52 500 brutto plus 52 500 z MGR to jest minimalna 105 000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Witam,

 

Mam dwa pytania:

Czy po przejęciu ziemi (10.15ha) i podpisaniu umowy z ARiMR muszę w ciągu 5 lat stosować się do mojego Planu Rozwoju Gospodarstwa?? Jak tak, to w jakim stopniu mogę nie realizować założeń tego planu?

 

Czy po podpisaniu umowy z ARiMR, mogę zwiększyć obszar swojego gospodarstwa i nie ujmować tego faktu w P.R.G.?? Jak będę później rozliczany?? "Nowe ha" będą liczyły się do ESU?

 

Dzięki z góry za odpowiedź :]

Pozdrawiam

to co masz napisane w biznesplanie musisz dokładnie wykonać. Zmienić może się tylko cena maszyn o 10% bez pisania żadnych poprawek do biznesplanu. Przynajmniej tak mi powiedzieli w oderze.

Obszar gospodarstwa możesz zwiększyć ale pod warunkiem że to pole które kupiłeś uwzględnisz w biznesplanie. Dzierżawy również trzeba wciągać do biznesplanu ale jeśli nie będziesz brał dopłaty na tą dzierżawę to chyba nie trzeba ale tego trzeba by się jeszcze dopytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do marecki171.

kolego co do zakupu maszyny to się zgadzam . Ale jeśli chodzi o ziemie to można sobie dokupić ile się chce (jeśli pójdzie ci lepiej niż myślałeś to co ARiMR ukarze cię za to?? chyba nie ;) )nie wiem jak z sprzedażą gdyż biorąc MR zobowiązujemy się do prowadzenia gospodarstwa przez co najmniej 5 lat. Co do dzierżaw to do niedawna chyba 15.10.2010 można było wpisywac do wniosku tylko dzierżawy z agencji inne się nie liczyły. Ale minister to zmienił i już można wpisywać te od osób fizycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

PANOWIE!!! Jesteście w wielkim błedzie. Według nowych przepisów najpierw wniosek i decyzja a potem przepisanie ziemi. W wniosek wpisujesz tylko numery działek które masz przejąć i deklarujesz ze po otrzymaniu decyzji je przejmiesz. Jestem tego pewien bo własnie moja sprawa jest w toku i jestem w temacie. Jeśli najpierw przepiszesz ziemie to juz nie masz szans na dotacje MR. Ten kto jest aktualnie w temacie niech mnie poprawi jesli się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki171    0

Do marecki171.

kolego co do zakupu maszyny to się zgadzam . Ale jeśli chodzi o ziemie to można sobie dokupić ile się chce (jeśli pójdzie ci lepiej niż myślałeś to co ARiMR ukarze cię za to?? chyba nie ;) )nie wiem jak z sprzedażą gdyż biorąc MR zobowiązujemy się do prowadzenia gospodarstwa przez co najmniej 5 lat. Co do dzierżaw to do niedawna chyba 15.10.2010 można było wpisywac do wniosku tylko dzierżawy z agencji inne się nie liczyły. Ale minister to zmienił i już można wpisywać te od osób fizycznych.

Troche się chyba nie zrozumieliśmy:) Nie twierdzę że nie można dokupić sobie ziemi bo tu kolego masz rację. Można kupić ile się komu podoba ale jeśli już dokupisz pola musisz zrobić uaktualnienie biznesplanu i napisać co masz zamiar produkować na tym polu. Tak mi powiedział acet który rozpatrywał mój wniosek.

Może mi ktoś powiedzieć czemu biznesplan trzeba wypełnić do 2017 roku? Za rok wyjściowy uznaje się 2010 więc biznesplan powinien kończyć się w 2016 roku ale może się myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Trochę kolego się mylisz, ponieważ o MR może się starać ten kto ma ziemie nie dłużej niż 12 m-cy ( przy spełnieniu reszty warunków oczywiście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj