Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11161 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 21 maj 2014 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) będzie 2020

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:08
  •  

#11162 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zależy kto kiedy przejmie gospodarstwo moim rokiem docelowym będzie 2019.

#11163 Share lukaszgg

lukaszgg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:45

Zależy kto kiedy przejmie gospodarstwo moim rokiem docelowym będzie 2019.

docelowym rokiem u wszystkich będzie rok 2020

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11164 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie czy jakbym przepisał gospodarstwo na swoją żonę to ona moga by wziąć MR??? Z tego co słyszałem to musiałbym odczekać 12miesięcy abym i ja i ona z gospodarstwem nie mieli nic wspólnego.

#11165 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 21 maj 2014 - 22:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego freetaxi, kreujesz sie na wybitnego fachowca
jakis czas temu zapytalem czy jak mam tytul zawodowy rolnik , nie mam stazu, to czy musze uzupelnic wyksztalcenie. bezmyslnie przepisales regulke z rozporzadzenia i kazales mi nauczyc czytac sie ze zrozumieniem. nie mialem czasu na odpisywanie i nie chcialo mi sie wchodzic w dyskusje. teraz mam chwile wiec naswietle temat, ale przeciez ty jako wybitny fachowiec napewno znasz odpowiedz.
dodam ze nie raczyles odpowiedziec mi na pw w korespondencji ktora sam zaczales. tylko chciales moj nr, z tekstem ze zadzwonsiz tylko nie bardzo wiedzialem po co, bo bylo to proste pytanie
latwo jest sie madrzyc, wklejac fragmenty z rozporzadzenia i udawac wielkiego fachowca, jednak kolego sugerujac mi zebym czytal ze zrozumieniem zle trafiles
wracajac do tematu napewno zauwazyles niescislosc w postepowaniu agencji w temacie posiadania kwalifikacji i tytulu zawodowego rolnik. wg rozporzadzenia jezeli posaidam tytul rolnik, a nie mam stazu, to nie mam rowniez wyksztalcenia rolniczego i w ciagu 3 lat bede musial uzupelnic. i tu dochodzimy do paradoksu, poniewaz agencja przypomina osobom ktore juz dostaly premie mr o uzupelnieniu wyksztalcenia i podaje mozliwosc skonczenia kursu , zdania egzamin , dzieki ktoremu uzyskaja tytul rolnik. i wtedy wyksztalcenie maja uzupelnione. a ja skladajac teraz, dysponujac dokladnie takim samym tytulem wyksztacenia nie mam:) ale ty freetaxi wypelniajac wnioski tak duzej liczbie ludzi, napewno zwrociles na to uwage prawda?
http://www.arimr.gov...sztalcenia.html
http://www.izbarolni...s/653279607.pdf

#11166 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 06:41

kolego freetaxi, kreujesz sie na wybitnego fachowca
jakis czas temu zapytalem czy jak mam tytul zawodowy rolnik , nie mam stazu, to czy musze uzupelnic wyksztalcenie. bezmyslnie przepisales regulke z rozporzadzenia i kazales mi nauczyc czytac sie ze zrozumieniem. nie mialem czasu na odpisywanie i nie chcialo mi sie wchodzic w dyskusje. teraz mam chwile wiec naswietle temat, ale przeciez ty jako wybitny fachowiec napewno znasz odpowiedz.
dodam ze nie raczyles odpowiedziec mi na pw w korespondencji ktora sam zaczales. tylko chciales moj nr, z tekstem ze zadzwonsiz tylko nie bardzo wiedzialem po co, bo bylo to proste pytanie
latwo jest sie madrzyc, wklejac fragmenty z rozporzadzenia i udawac wielkiego fachowca, jednak kolego sugerujac mi zebym czytal ze zrozumieniem zle trafiles
wracajac do tematu napewno zauwazyles niescislosc w postepowaniu agencji w temacie posiadania kwalifikacji i tytulu zawodowego rolnik. wg rozporzadzenia jezeli posaidam tytul rolnik, a nie mam stazu, to nie mam rowniez wyksztalcenia rolniczego i w ciagu 3 lat bede musial uzupelnic. i tu dochodzimy do paradoksu, poniewaz agencja przypomina osobom ktore juz dostaly premie mr o uzupelnieniu wyksztalcenia i podaje mozliwosc skonczenia kursu , zdania egzamin , dzieki ktoremu uzyskaja tytul rolnik. i wtedy wyksztalcenie maja uzupelnione. a ja skladajac teraz, dysponujac dokladnie takim samym tytulem wyksztacenia nie mam:) ale ty freetaxi wypelniajac wnioski tak duzej liczbie ludzi, napewno zwrociles na to uwage prawda?
http://www.arimr.gov...sztalcenia.html
http://www.izbarolni...s/653279607.pdf

Alfą i omegą nie jestem, do wybitnego fachowca mi jeszcze daleko :) Kolego proponuję jeszcze przedzwonić do ministerstwa.

#11167 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 22 maj 2014 - 06:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co do kursów to jest jeszcze kwestia tego jaki kurs, ja jak rozmawiałem w agencji to się dowiedziałem, że muszę skończyć 2 kursy, r3 i r16

#11168 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 07:15

docelowym rokiem u wszystkich będzie rok 2020

Zależy od osoby weryfikującej wniosek.

#11169 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 maj 2014 - 08:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Złożyłem dziś wniosek w Arimr w Łodzi, mój nr to 71, za mną jeszcze dwie osoby, także jest spora liczba chętnych ;)

#11170 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 08:47

Złożyłem dziś wniosek w Arimr w Łodzi, mój nr to 71, za mną jeszcze dwie osoby, także jest spora liczba chętnych ;)

Ale Ty byłeś dzisiaj numer 71 czy ogólnie od początku naboru? Doprecyzuj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11171 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie: posiadam 5ha łąk, uprawa intensywna. Czy mogę w opisie gospodarstwa napisać iż będę sprzedawał siano i sianokiszonkę bo nie mam hodowli? Wliczą mi to w ESU czy muszę mieć hodowlę?

#11172 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Raczej niemożliwe żeby do godziny 9.45 wpłynęło 70 wniosków, więc to na pewno numer od początku naboru.

#11173 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:29

Mam pytanie: posiadam 5ha łąk, uprawa intensywna. Czy mogę w opisie gospodarstwa napisać iż będę sprzedawał siano i sianokiszonkę bo nie mam hodowli? Wliczą mi to w ESU czy muszę mieć hodowlę?

Ja bym pisał. Nie masz zwierząt więc musisz coś z tym zrobić. Więc sprzedasz. Opisz dobrze sytuację i tyle. A i tak wszystko w rękach osoby weryfikującej wniosek. Najlepiej od razu skontaktować się z Oddziałem Regionalnym i zapytać takie osoby.

Edytowany przez freetaxi, 22 maj 2014 - 09:31.

#11174 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:29

Ale Ty byłeś dzisiaj numer 71 czy ogólnie od początku naboru? Doprecyzuj.

Od początki naboru ;)

#11175 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 22 maj 2014 - 11:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja chciałem się pochwalić,że PRG i wniosek już mam napisany. Zajeło mi to kilka dni i skonsultowałem się z kolegą Freetaxi czy wszystko dobrze zrobiłem. Także, polecam każdemu kontaktować się z Freetaxi kto chce zlecić napisanie wniosku albo ma jakieś pytania/wątpliwości . Ja jestem bardzo zadowolony ;)

#11176 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 22 maj 2014 - 12:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie czy jakbym przepisał gospodarstwo na swoją żonę to ona moga by wziąć MR??? Z tego co słyszałem to musiałbym odczekać 12miesięcy abym i ja i ona z gospodarstwem nie mieli nic wspólnego.

#11177 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 maj 2014 - 12:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosków na dziś 1175.
Mam pytanie. Jeśli bym wzioł w dżierżawe pole na 10 lat to czy ja musze składać wniosek o PO czy może właściciel gruntu. Jak to jest? Z góry dzięki za odpowiedż

#11178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2014 - 12:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam:) Ja mam takie pytanie względem wykształcenia osoby ubiegającej sie o dotacje MR. Czy wystarczy posiadać wykształcenie średnie rolnicze, czy potrzebny jest zdany technik ?

Ponieważ gdzieś wyczytałam, że jeżeli posiada sie takie wykształcenie( czyt. średnie rolnicze) i na świadectwie ukończenie szkoły jest napisane jaki kierunek został ukończony, to nie ma potrzeby okazywania sie zdanym egzaminem zawodowym....Wie może ktoś, coś na ten temat ??

#11179 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 22 maj 2014 - 13:12

Wniosków na dziś 1175.
Mam pytanie. Jeśli bym wzioł w dżierżawe pole na 10 lat to czy ja musze składać wniosek o PO czy może właściciel gruntu. Jak to jest? Z góry dzięki za odpowiedż

Jako dzierżawca z umową z datą pewną Ty powinieneś składać wniosek o dopłatę.

Witam:) Ja mam takie pytanie względem wykształcenia osoby ubiegającej sie o dotacje MR. Czy wystarczy posiadać wykształcenie średnie rolnicze, czy potrzebny jest zdany technik ?

Ponieważ gdzieś wyczytałam, że jeżeli posiada sie takie wykształcenie( czyt. średnie rolnicze) i na świadectwie ukończenie szkoły jest napisane jaki kierunek został ukończony, to nie ma potrzeby okazywania sie zdanym egzaminem zawodowym....Wie może ktoś, coś na ten temat ??

Jeśli masz na świadectwie jaką szkołę kończyłaś to wystarczy jeśli nie to musisz poprosić o zaświadczenie ze szkoły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11180 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2014 - 14:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Również mam pytanie dotyczące jakby szkoły,a zarazem dofinansowania :) Czy po technikum mechanizacji rolnictwa też przysługuje dofinansowanie ? ;)
Pozdrawiam.