Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#11141 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 maj 2014 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 1000% że dostanie kasę. Myślę że wszyscy od 20 punktów mogą spać spokojnie. Ale za bezrobocie w warmińsko mazurskim dostaniesz mniej. 5 pkt /21 powiatów = 0,24 pkt za miejsce. Masz piąte od końca czyli ok 1,2pkt. Razem ok 20 pkt.

Edytowany przez dzikijohn, 21 maj 2014 - 09:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:27
  •  

#11142 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 21 maj 2014 - 10:48

924 wnioski złożone na dzień 21.05.2014. Info ze strony Arimr.

daje to dziennie 231 wniosków * 27 dni naboru = 6237 wniosków czyli jest szansa ze wszyscy dostaną :P ale jest jedno małe ale, pewnie najwięcej wniosków wpłynie pod koniec naboru

#11143 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 21 maj 2014 - 10:52

daje to dziennie 231 wniosków * 27 dni naboru = 6237 wniosków czyli jest szansa ze wszyscy dostaną :P ale jest jedno małe ale, pewnie najwięcej wniosków wpłynie pod koniec naboru

Zasadniczo Polak wszystko zostawia na ostatnią porę.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11144 Share marasp

marasp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 21 maj 2014 - 12:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale sądząc po pytaniach zadawanych tu na forum trzeba wziąć poprawkę że jakaś część wniosków zostanie odrzucona. Mi pani która przygotowuje wniosek powiedziała że dużo osób będzie tracić punkty z powodu nie uzupełnionego wykształcenia i to może być szansa dla mniejszych gospodarstw i ludzi z wyższym rolniczym.

#11145 Share Kamil0012

Kamil0012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 maj 2014 - 12:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Chciałbym kupić ziemię za pieniądze z MR. Nie wiem tylko jak to sie przelicza w agencji. Czy oni maja jakieś swoje stawki ustawione za 1 ha w danym województwie czy może liczy się cena jaka została wpisana na umowie u notariusza? Poprostu nie chciałbym się wkopać zakładając w biznesplanie że kupię np 4 ha ziemi i wydam na nie 100tyś a agencja policzy mi za te 4 ha 60 tyś ( bo bedzie brała średnią cene 1 ha w województwie) i bede musiał jeszcze dołożyć ze swoich na zakup np jakiejś maszyny żeby okazać faktury na te min 70% dotacji.

#11146 Share Siwy_1233

Siwy_1233

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 maj 2014 - 12:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak to w końcu jest z tą ziemią? Można przeznaczyć 100% na zakup ziemi? Wszędzie dostaje sprzeczne informację. Temat był wałkowany też na forum ale tam też jedni mówili tak, inni inaczej. Może teraz ktoś już zrobił biznesplan z założeniem tylko zakupu ziemi?

#11147 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 21 maj 2014 - 13:16

Jak to w końcu jest z tą ziemią? Można przeznaczyć 100% na zakup ziemi? Wszędzie dostaje sprzeczne informację. Temat był wałkowany też na forum ale tam też jedni mówili tak, inni inaczej. Może teraz ktoś już zrobił biznesplan z założeniem tylko zakupu ziemi?

Tak. Możesz wydać 100 % premii na zakup ziemi.

Witam. Chciałbym kupić ziemię za pieniądze z MR. Nie wiem tylko jak to sie przelicza w agencji. Czy oni maja jakieś swoje stawki ustawione za 1 ha w danym województwie czy może liczy się cena jaka została wpisana na umowie u notariusza? Poprostu nie chciałbym się wkopać zakładając w biznesplanie że kupię np 4 ha ziemi i wydam na nie 100tyś a agencja policzy mi za te 4 ha 60 tyś ( bo bedzie brała średnią cene 1 ha w województwie) i bede musiał jeszcze dołożyć ze swoich na zakup np jakiejś maszyny żeby okazać faktury na te min 70% dotacji.

"Grunty rolne, kupione przez beneficjenta za premię dla młodego rolnika muszą być wykorzystywane do działalności rolniczej w gospodarstwie, na które przyznano pomoc przez okres pozostający do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty tej pomocy. Cena zakupu za 1 ha gruntu nie może rażąco odbiegać od ceny rynkowej"

#11148 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 21 maj 2014 - 15:26

1000% że dostanie kasę. Myślę że wszyscy od 20 punktów mogą spać spokojnie. Ale za bezrobocie w warmińsko mazurskim dostaniesz mniej. 5 pkt /21 powiatów = 0,24 pkt za miejsce. Masz piąte od końca czyli ok 1,2pkt. Razem ok 20 pkt.

oj kolego abyś sie nie zdziwił a to jest wielce prawdopodobne

he fajne obliczenia tylko ze to tylko obliczenia :P na MGR rok temu po zakonczeniu naboru było ok 13tys wioosków a po ok 18tys . A zobacz Kolego na sytuacje z wnioskami na dopłąty obszarowe co roku to samo :P

---------------------------------------------------

Ogólnie ja obstawiam ok. 20tys wniosków na MR2014 :P

#11149 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 maj 2014 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W Polsce jest ok 50 tysięcy wsi, z moje wniosek składa 5-6 rolników :P z sąsiedniej też kilku, a przecież nawet mogę nie wiedzieć o wszystkich :D 20 tys to moim zdaniem mocno optymistyczne liczby :D

#11150 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 maj 2014 - 16:22

oj kolego abyś sie nie zdziwił a to jest wielce prawdopodobne

he fajne obliczenia tylko ze to tylko obliczenia :P na MGR rok temu po zakonczeniu naboru było ok 13tys wioosków a po ok 18tys . A zobacz Kolego na sytuacje z wnioskami na dopłąty obszarowe co roku to samo :P

---------------------------------------------------

Ogólnie ja obstawiam ok. 20tys wniosków na MR2014 :P

Głupot większych nie słyszałem. Sądzisz że młodych rolników będzie więcej niż wniosków na MGR? Śmieszne. Tak samo jeśli chodzi o punkty. W 2011 w mazowieckim dostał każdy kto miał średnią krajową gruntów a szkołę do uzupełnienia. Gdyby 20 punktów było zbyt małą liczbą to nie wiem kto to dostanie.. ktoś kto ma 16 za ziemię i wykształcenie wyższe....

W Polsce jest ok 50 tysięcy wsi, z moje wniosek składa 5-6 rolników :P z sąsiedniej też kilku, a przecież nawet mogę nie wiedzieć o wszystkich :D 20 tys to moim zdaniem mocno optymistyczne liczby :D

U mnie składają 2 osoby, w sąsiedniej wsi 0, w kolejnej 0 , 2 km dalej 0, 3km dalej 0.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11151 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 maj 2014 - 16:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z moich 2 wiosek powiedzmy łącznie 8, co razem z twoimi nadal daje nam średnią 2 osoby na wioskę :) realnie patrząc, to jedyna dotacja jaka jest możliwa do wzięcia od ok roku, i nie wiadomo kiedy będą możliwości uzbroić się w kase z programów z PROW 2014-2020. więc nadal twierdzę że wniosków będzie dużo, dużo więcej jak w poprzednich naborach.

#11152 Share archi106

archi106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 maj 2014 - 17:28

924 wnioski złożone na dzień 21.05.2014. Info ze strony Arimr.

Gdzie na stronie można znaleźć takie informacje ??

#11153 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 21 maj 2014 - 17:35

z moich 2 wiosek powiedzmy łącznie 8, co razem z twoimi nadal daje nam średnią 2 osoby na wioskę :) realnie patrząc, to jedyna dotacja jaka jest możliwa do wzięcia od ok roku, i nie wiadomo kiedy będą możliwości uzbroić się w kase z programów z PROW 2014-2020. więc nadal twierdzę że wniosków będzie dużo, dużo więcej jak w poprzednich naborach.

A wypełniający wnioski mówią że sporo osób poległo na wykształceniu i za to im punkty uwalą... 15pkt i premia jest

#11154 Share czyzyk85

czyzyk85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wydaje mi się, że te wasze prorokowania są znacznie przesadzone. 50 tyś. wniosków to liczba nierealna. W 2010 roku było złożonych ok 13000 wniosków i jest to największa liczba. W 2011 było już tylko 8600 wniosków a w poprzednich latach jeszcze mniej. To jak teraz będzie nawet 15 tyś. wniosków to max.
Tabela poniżej
http://www.arimr.gov...014_MR_7-13.pdf

#11155 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 21 maj 2014 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) We wszystkich dotychczasowych naborach przyznano premie 23 tys wniosków, więc 50 tys. to fikcja. Wiele osób ma problemy z ziemią bo rodzice brali mgr i nie mogą przekazać na młodego. Przy tym tempie napływu wniosków myślę że 10-12 tys no maks. 15 więcej mało prawdopodobne.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#11156 Share DEVBOL

DEVBOL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przepraszam bardzo ze sie wtrace, ale zadam tylko jedno pytanie. Jaki sens ma prorokowanie ilu bedzie kandydatow? Czy naprawde juz nie ma czym zasmiecac sobie glowy? Przyjdzie czas beda wyniki. A narazie wszyscy co zlozyli juz dokumenty niech pilnują czy nie beda musieli czegos uzupelnić we wniosku, przypominam ze na dostarczenie poprawek tym razem ARiMR dalo bardzo malo czasu, wiec oby sie przez taka glupote samemu nie wykluczyć z listy chetnych.

Edytowany przez DEVBOL, 21 maj 2014 - 19:16.

#11157 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam pilne pytanie, czy powierzchnie w tabeli 2.1 i 2.2 muszą się zgadzać. Czy w tabeli 2.2 wpisuje takie wielkości jakie są podawana na wniosku o dopłatę? Bo praktycznie każde pole jest trochę pomniejszone.

#11158 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:26

1000% że dostanie kasę. Myślę że wszyscy od 20 punktów mogą spać spokojnie. Ale za bezrobocie w warmińsko mazurskim dostaniesz mniej. 5 pkt /21 powiatów = 0,24 pkt za miejsce. Masz piąte od końca czyli ok 1,2pkt. Razem ok 20 pkt.

rzeczywiście - zbyt optymistycznie przeliczyłem sobie bezrobocie

#11159 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 21 maj 2014 - 19:46

Witam, mam pilne pytanie, czy powierzchnie w tabeli 2.1 i 2.2 muszą się zgadzać. Czy w tabeli 2.2 wpisuje takie wielkości jakie są podawana na wniosku o dopłatę? Bo praktycznie każde pole jest trochę pomniejszone.

Użytki rolne a powierzchnia do dopłat nie musi być taka sam bo np. ARiMR zmniejszyła każdą działkę do dopłat o 0,02 ha i już masz różnicę.

Przepraszam bardzo ze sie wtrace, ale zadam tylko jedno pytanie. Jaki sens ma prorokowanie ilu bedzie kandydatow? Czy naprawde juz nie ma czym zasmiecac sobie glowy? Przyjdzie czas beda wyniki. A narazie wszyscy co zlozyli juz dokumenty niech pilnują czy nie beda musieli czegos uzupelnić we wniosku, przypominam ze na dostarczenie poprawek tym razem ARiMR dalo bardzo malo czasu, wiec oby sie przez taka glupote samemu nie wykluczyć z listy chetnych.

Też jestem za tym. Najpierw popatrzmy na tabelkę wyżej, w której znajdziemy dokładne dane. Złożony wniosek nie równa się otrzymaniu premii. Są różne wypadki losowe (czego nikomu nie życzę) lub ktoś się po prostu rozmyśla. Ja w naborze 2011 miałem sytuację, gdzie aż 16 moich wnioskodawców, którym pisałem wnioski ostatecznie zmienili plany życiowe i nie zdecydowali się na złożenie wniosku o płatność. Tak więc wydaję mi się, że cytowane tu liczby osiągające nawet 20 tyś są lekko przesadzone.
Dzisiaj napisałem dwa wnioski. Jeden z klientów powiedział, że składa bo ojciec kazał a on i tak ucieka za granicę za chlebem i żadnej premii nie chce. Być może zrobił to dla świętego spokoju. Zresztą popatrzcie w tabelkę nabór 2011. Ilość złożonych wniosków 8600. Wydane decyzje - 7173.

Gdzie na stronie można znaleźć takie informacje ??

Kolego w aktualnościach masz na stronie arimr, gdzieś na temat MR pod zdjęciem jakieś Pani.

Edytowany przez freetaxi, 21 maj 2014 - 19:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11160 Share MichalNowak

MichalNowak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 maj 2014 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam jeszcze jedno pytanie, rokiem docelowym będzie rok 2020? Czy może 2019?