Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#11101 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 19 maj 2014 - 22:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Święte słowa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:38
  •  

#11102 Share mati0907

mati0907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:22

żenada chcesz dostać punkty za coś czego nie masz??żenada :D chłopcy do podstawówki nie po PROW!!!!kto niema pojęcia w rolnictwie i jest niezorientowany niech sobie da spokój z MR :rolleyes:

Sam jesteś żenada. Skąd wiesz że nie mam pojęcia. Posłyszałem to spytałem, nie wiem czego tu się czepiać. Czytam ten wątek od dawna, nie zadaje głupich pytań bo prawie wszystko wiem a i tak się ktoś przyczepi ;p

#11103 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 maj 2014 - 06:31

Taka pani co wypełnia wnioski powiedziała mi że jak się dostarczy jakieś zaświadczenie że się zapisało do szkoły na kurs np od września, to będzie jakiś punkt albo punkty za wykształcenie. Prawda to ??

Pani od wniosków wprowadziła Cię w błąd.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11104 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 maj 2014 - 07:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie ma żadnych pkt jezeli nie masz dyplomu. Ja mam niefart, bo będę miał wyższe rolnicze 15 lipca :D czyli 5 pkt w d*pe, bo liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku :) Pisałem już nawet pismo do Ministerstwa Rolnictwa o interpretację zapisów aktu wykonawczego, i tylko mi jakaś Pani z biura ministra oddzwoniła że sorry, ale nic z tego :)

#11105 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 maj 2014 - 08:38

panowie, powiedzcie mi jak to jest z dzierzawa od rodzicow? gosc w odr mowil ze dzwonil do centrali do warszawy i powiedzieli mu ze od rodzicow nie moze byc. a ja gdzies slyszalem ze moze. i jak to w koncu jest???

moze byc dzierżawa od rodziców. Ja na takiej podstawie dostałem w 2011

#11106 Share Lawrenowicz

Lawrenowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 maj 2014 - 09:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie może być dzierżawy od rodziców prosze Państwa, nie można też kupować ziemi od swoich krewnych (wstępujacych i zstępujących)
Dzierżawa uwzgledniana w tym działaniu to dzierżawa od ANR i od JST.
Rodzice moga jedynie podarować ziemie w akcie darowizy

#11107 Share cesar5678

cesar5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 maj 2014 - 09:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do dzierżaw od rodziców to wszyscy macie rację... od rodziców i osób prywatnych nie można spisać dzierżawy, ale w nowym PROWie a teraz jest nabór ze starego więc jeszcze można

Co do dzierżaw od rodziców to wszyscy macie rację... od rodziców i osób prywatnych nie można spisać dzierżawy, ale w nowym PROWie a teraz jest nabór ze starego więc jeszcze można

#11108 Share czesio8989

czesio8989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 maj 2014 - 10:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam takie pytanie. Gdyby przyznano mi premię, to mogę wziąć za te przykładowo 80tys. używany ciągnik np. z 2000 roku? (w biznesplanie mam już uwzględniony zakup ciągnika)
Podobno jest powiedziane, że na takich zasadach to obowiązuje jak przy MODERNIZACJI, czyli max 5-letni <_<
Ale słyszałem, że poprzedni młodzi rolnicy dokonywali zakupu używanych ciągników (oczywiście potwierdzenie fakturą) i to przechodziło.
Oczywiście mam plan B kupić nowy mniejszy, który również mi się przyda.

#11109 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 20 maj 2014 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

#11110 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 20 maj 2014 - 10:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) same ha nic nam nie mówią. W procesie punktacji jest zbyt dużo składowych żeby oceniać szanse na podstawie areału...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11111 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 maj 2014 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jakie tam składowe: bezrobocie w powiecie i wykształcenie.

#11112 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 20 maj 2014 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem teraz z ciekawości do agencji i spytałem się czy jeżeli wyższe rolnicze będę miał za niecały rok i jeśli wezmę jakieś zaświadczenie o tym, że kończę tą szkołę niebawem to przyznają 5 punktów? Otóż babka powiedziała, że dadzą mi 5 punktów. Jedni mówią tak, drudzy tak, komu wierzyć? :D

#11113 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 20 maj 2014 - 13:27

Nie może być dzierżawy od rodziców prosze Państwa, nie można też kupować ziemi od swoich krewnych (wstępujacych i zstępujących)
Dzierżawa uwzgledniana w tym działaniu to dzierżawa od ANR i od JST.
Rodzice moga jedynie podarować ziemie w akcie darowizy

Kolego a gdzie jest tak napisane?

#11114 Share Lawrenowicz

Lawrenowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 maj 2014 - 13:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 2) użytkowania wieczystego;
3)10) dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa
dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu
5 lat od dnia wypłaty pomocy;
4)11) dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
a) w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
B) na okres co najmniej 10 lat.

Rzeczywiscie nie doczytałem tego punktu,

#11115 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 maj 2014 - 14:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niektórym nawe cięzko przeczytać rozporzadzenia,nie mówiąc o ich zrozumieniu

#11116 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 20 maj 2014 - 14:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jest taka kwestia, bo jeśli by gospodarstwo przepisał na swojego syna nieletniego (4lata) a on dalej by sobie tam pomalu pyrkał i po 12mc przepisał to spowrotem na siebie lub na swoją żonę to przeszło by to czy musiałby komuś dalszemu z rodziny czy powiedzmy na to 'sąsiadowi' przepisać żeby potem zakwalifikować się na MR???

I druga sprawe mam co jeśli by on zakupił nowe gospodarstwo w innej wsi albo dajmy na to u sąsiada czy jakiegoś dziadka to co wtedy kwalifikuje się na MR??? Bo tak jak mi się wydaje to musiałby on odczekać dalej te 12mc wtedy kupic gospodarstwo jakieś inne i dopiero wtedy mógłby sie zakwalifikować??? Jak to jest?

#11117 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 20 maj 2014 - 15:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po co takie kombinacje? Jak brałeś dopłaty, lub zarejestrowane zwierzęta, krus jako rolnik itp. To na kogo byś nie odpisał a później na siebie to i tak to wyjdzie że prowadziłeś działalność.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#11118 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 20 maj 2014 - 16:19

Dzwoniłem teraz z ciekawości do agencji i spytałem się czy jeżeli wyższe rolnicze będę miał za niecały rok i jeśli wezmę jakieś zaświadczenie o tym, że kończę tą szkołę niebawem to przyznają 5 punktów? Otóż babka powiedziała, że dadzą mi 5 punktów. Jedni mówią tak, drudzy tak, komu wierzyć? :D

Kolego liczy się dzień składania wniosku. Jeśli nawet teraz zaznaczysz, że masz to wyższe rolnicze to podczas weryfikacji wniosku Arimr poprosi Cię o dostarczenie świadectwa a uczelnia chyba Ci go na rok przed skończeniem szkoły nie wyda :)

#11119 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 20 maj 2014 - 19:13

A ja mam takie pytanie: jak tam z punktacją u was/znajomych? Dziś pytałem jednego z robiących biznesplan to mówił że ludzi co mają 12-15 ha odsyła do domu bo szkoda kasy i czasu bo i tak nie dostaną...

Powierzchnia ma duże znaczenie ale nie aż takie żeby z 12 czy 15ha nie dostać premii. Wszystko zależy też od województwa i średniej. Ja mając 12-13ha mam ok12pkt + 10 za wykształcenie i bezrobocie, czyli 22 na 26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11120 Share piotrek255

piotrek255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 maj 2014 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam trochę błahe pytanie a mianowicie gdzie można zrobić kopię dowodu osobistego poświadczoną urzędowo?