Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31572 odpowiedzi na ten temat

#11041 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tej chwili masz średnie nierolnicze i to jest brane pod uwagę. Liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku.

freetaxi mam pytanie. mam srednie nierolnicze, jestem na zootechnice czyli kierunku studiów który łapie sie na MR i wtedy mam wyzsze rolnicze. Czy w tym momemcie moge ubiegac sie o MR? z tego co ja rozumiem to nie bo jest brane pod uwage to srednie nierolnicze(ktore posiadam) a nie wyzsze(ktore deklaruje uzupelnic) i potrzebuje staz ktorego nie jestem w stanie udokumentowac bo nie jestem na krusie. dobrze rozumiem?

W tej chwili masz średnie nierolnicze i to jest brane pod uwagę. Liczy się wykształcenie na dzień składania wniosku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:32
  •  

#11042 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:21

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html tu masz aktualne wzory wniosków. Wszystko na temat wypełniania wniosków jest w instrukcji także dostępnej na stronie ARiMR. Jeśli zaznaczysz b to wyjdzie na to, że posiadasz już gospodarstwo, które przejąłeś w formie spadku lub darowizny przed ukończeniem 18 lat.

Nie
66 tylko 67 kur... sorki omyłeczka ;)
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#11043 Share zuzaa

zuzaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co należy wpisać w tabeli 1.3 PRG "Planowane etapy rozwoju gospodarstwa"?
Przykład:
W ramach inwestycji planuję zakupić tylko dojarkę.
W tabeli 6 "Wielkość ekonomiczna" uprawy pozostawiam na tym samym poziomie co w roku bazowym. Z kolei nastąpi wzrost krów w roku docelowym (jednakże w ramach PRG nie wpisuję, że planuję zakupić krowy).

Czy w związku z powyższym w tabeli 1.3 mogę wpisać, że będzie 1 etap, w którym kupię dojarkę, a następnie rozszerzę działalność poprzez zakup krów?
Czy też nie mogę pisać tu o zakupie krów, skoro nie ma ich w planowanych inwestycjach wymienionych w tabeli 5.2 PRG?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11044 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 18 maj 2014 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Właśnie skończyłem samodzielnie wypełniać wszystkie dokumenty :rolleyes: Wie ktoś czy Biura Powiatowe przyjmują czy nie ?

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#11045 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 18 maj 2014 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też przed chwilą skończyłem to było wolne konanie ale jeszcze muszę załatwić wypis z rejestru gruntów aktualny bo mam tylko z roku 2003.

#11046 Share przyszlyrolnik

przyszlyrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 maj 2014 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie jak wygląda sytuacja z określaniem ostatniego roku objętego planem i uzupełnieniem tabeli 2.2 w BP?
W instrukcji wypełniania Biznes Planu na 3 str. jest tabelka pomocnicza 1, która to określa...
Jak już wcześniej pisałem, zaczynam przygodę z rolnictwem od zera (nie byłem ubezpieczony w KRUSie)

Poprawcie mnie jeśli się mylę:
*rokiem bazowym jest rok 2014, natomiast ostatnim rokiem objętym planem dla mnie byłby rok 2020? (wypłata premii w 2015r.)
*w Biznes Panie - Tabela 2.2. Powierzchnia upraw w plonie głównym - podaję uprawy aż do 2020 roku?

#11047 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokladnie przyszly rolnik
do tego musisz podac strukture upraw na te lata i tego sie trzymac
odchylenia od tej struktury beda grozily kara
polecam http://zbmwegorzewo.pl/
profesjonalnie i tanio

#11048 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam a czy na mlodego rolnika można kupić maszyny takie jakie się chce czy jest nażucone odgórnie z jakiej firmy można kupić i jakiej mocy lub szerokości napszyklad

#11049 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 maj 2014 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam kończyłem zawodówke 3 letnią jako ślusarz potem poszłem do 3 letniego technikum uzupełniającego rolniczego świadectwo otrzymałem w tym roku ale na nim nie pisze jakie technikum kończyłem a dyplom potwierdzający kwalfikacje jako technik rolnik pisze dopiero 24 czerwcza czy moge sie teraz już ubiegać o premie młody rolnik czy wystarczy samo świadectwo ?

Edytowany przez lesbycool, 18 maj 2014 - 21:44.

#11050 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:41

Witam a czy na mlodego rolnika można kupić maszyny takie jakie się chce czy jest nażucone odgórnie z jakiej firmy można kupić i jakiej mocy lub szerokości napszyklad

Oferty cenowe nie są załącznikiem do wniosku więc nie ma takiej potrzeby. Możesz kupować skąd chcesz aby miało to pokrycie z PRG.

Witam kośczyłem zawodówke 3 letnią jako ślusarz potem poszłem do 3 letniego technikum uzupełniającego rolniczego świadectwo otrzymałem w tym roku ale dyplom potwierdzający kwalfikacje jako technik rolnik pisze dopiero 24 czerwcza czy moge sie teraz już ubiegać o premie młody rolnik czy wystarczy samo świadectwo ?

Możesz. Jeśli nie masz informacji na świadectwie jakie technikum kończyłeś to udaj się do sekretariatu szkoły po odpowiednie zaświadczenie.

Edytowany przez freetaxi, 18 maj 2014 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11051 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no dobra to jak kots tu mówi kary za strukture zasiewó w 5 roku to pierw co sie stanie jesli np zima zrobiła kasacje z rzepakiem lub czym inym i drugie jak to sie ma do tego jak ktoś bedzie mial w 2015 np 8 ha a w 20 juz np 16 to wtedy jedno do drugiego troche nie pasuje i za to kary jakieś

Edytowany przez maniek20, 18 maj 2014 - 21:52.

#11052 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 maj 2014 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi dzięki wielkie

#11053 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi to jutro jade do szkoły po zaświadczenie jakie technikum kończyłem a czy później musze im dostarczyć jeszcze dyplom potwierdzający kwalfikacje zawodowe jako technik rolnik czy już nie bo pisze go dopiero 24 czerwca zanim przyjdzie to bedzie śierpień ?

Edytowany przez lesbycool, 18 maj 2014 - 22:03.

#11054 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:04

freetaxi to jutro jade do szkoły po zaświadczenie jakie technikum kończyłem a czy później musze im dostarczyć jeszcze dyplom potwierdzający kwalfikacje zawodowe jako technik rolnik czy już nie bo pisze go dopiero 24 czerwca zanim przyjdzie to bedzie śierpień ?

Wykształcenie masz rolnicze więc nie musisz.

#11055 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ok wielkie dzieki freetaxi bardzo mi pomogłeś bo myślałem że musi być świadectwo i dyplom potwierdzający kwalfikacje zawodowe :D

#11056 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jezeli ktos planowal cesjce umowy dzierzawy z ANR z czlonka rodziny na siebie to troche sytuacja sie skomplikowala. ANR rezygnuje calkowicie z cesji

#11057 Share lesbycool

lesbycool

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 18 maj 2014 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeszcze jedno freetaxi a świadectwo musze skserować i musi być podpisane przez derektora szkoły czy notariusz ta kserokopia ?

Edytowany przez lesbycool, 18 maj 2014 - 23:00.

#11058 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 18 maj 2014 - 23:24

Wykształcenie masz rolnicze więc nie musisz.

Mam właściwie ten sam problem, bo Ukończyłem technikum rolnicze a na swiadectwie nic nie napisali. Ale generalnie nie wiem czy jest potrzeba takiego zaświadczenia ? Wystarczy spojrzeć na przedmioty z jakiś mam oceny: Mechanizacja rolnicta, prod roślinna/ zwierzęca itd ?

#11059 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 19 maj 2014 - 05:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dopiero teraz zauważyłem, że objąłem biznesplanem rok 2021. Jest on zarówno w tabeli upraw jak i wartości ekonomicznej gospodarstwa jako docelowy. Wszystko wydrukowane. Jak myślisz freetaxi mogą być jakieś problemy ? Bo lepiej teraz zmienić niż później latać.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11060 Share Toru

Toru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 19 maj 2014 - 05:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanko odnoście Oświadczenia o spełnianiu standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i utrzymania zwierząt. Przejrzałem listy kontrolne i moje "przyszłe" gosp. nie spełnia ponad połowy punktów tam zawartych, utrzymania zwierząt nie dotyczy.. Czy jak zaznaczę na tym oświadczeniu że nie spełnia wymogów to mnie to dyskwalifikuje czy po prostu po przejęciu gosp. mam te standardy osiągnąć?

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135