Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#11021 Share pawkko

pawkko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 maj 2014 - 23:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy pieniądze z premii mogę przeznaczyć na wykopanie studni głębinowej i zakup agrotkaniny/agrowłókniny dla wyposażenia plantacji truskawek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:54
  •  

#11022 Share filip19

filip19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 maj 2014 - 05:41

freetaxi Skąd jesteś? bo widze w podpisie że pomagasz wypełniać wnioski..

#11023 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 07:50

freetaxi Skąd jesteś? bo widze w podpisie że pomagasz wypełniać wnioski..

Wysłałem Ci pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#11024 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @freetaxi dzięki za pomoc, chciałem kliknąć zieloną strzałkę ale coś nie działa u mnie :/

Pawle, w końcu rozchwiałem swoje wątpliwości co do powierzchni z której będą obliczać punkty ( zastanawiałem się czy jest brana pod uwagę powierzchnia użytków rolnych użytkowanych rolniczo (tab. 2.1) czy tylko użytków rolnych (tab. 2)). I oto znalazłem w instrukcji wypełniania wniosku :
(mowa o tab. 2) "Wiersz RAZEM – łączna powierzchnia w kolumnach 9, 10 i 11 dotyczaca działek wpisanych do tabeli. Powierzchnia z kolumny 10 jest powierzchnią podlegającą punktacji, o której mowa w § 15 ust. 1b pkt. 1 rozporządzenia, decydującej o kolejności przysługiwania pomocy."
Czyli na chłopski rozum jak masz działkę 2 ha (pow. z ewidencji) a do dopłat składasz tylko 1 ha to punktację będą naliczać z tych 2 ha(oczywiście jeżeli stanowią one użytki rolne czyli między innymi, R,Ł, Ps, W).

Ktoś się może śmiać że nad tym miałem dylemat ale nie wiedziałem, teraz już wiem i zostawiam ślad dla potomnych :D

#11025 Share pronto1984

pronto1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytanie zastanawiamy się czy osoba po ukończeniu szkoły rolniczej bez tytułu zawodowego może ubiegać się o ,, młodego rolnika ,, czy to nie jest problem w tych nowych zasadach?

#11026 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:41

pytanie zastanawiamy się czy osoba po ukończeniu szkoły rolniczej bez tytułu zawodowego może ubiegać się o ,, młodego rolnika ,, czy to nie jest problem w tych nowych zasadach?

Ubiegający się o pomoc powinien posiadać następujące kwalifikacje wynikające
z wykształcenia i stażu pracy w rolnictwie:
  • wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
  • tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3- letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 - letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.
Jeśli nie masz informacji na świadectwie co kończyłeś to bierzesz zaświadczenie ze szkoły.

Edytowany przez freetaxi, 18 maj 2014 - 09:51.

#11027 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 maj 2014 - 09:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli do biznesplanu trzeba wypisac wszystkie budynki i ich wymiary a do jednego budynku nieposiadam zadnych planow ani pozwolenia (jest to stary budynek z lat 70) czy nie będą się tego czepiac? a jeżeli za rok postawie na podworku garaz blaszak a nieuwzglednie tego w biznesplanie czy to będzie problem?

#11028 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:04

jeżeli do biznesplanu trzeba wypisac wszystkie budynki i ich wymiary a do jednego budynku nieposiadam zadnych planow ani pozwolenia (jest to stary budynek z lat 70) czy nie będą się tego czepiac? a jeżeli za rok postawie na podworku garaz blaszak a nieuwzglednie tego w biznesplanie czy to będzie problem?

Liczy się stan na dzień składania wniosku więc jeśli garażu nie ma to go nie piszemy. Zdarzyło mi się, źe mierzyli budynki w trakcie kontroli. Ale jaki problem? Metrówka i mierzyć.

#11029 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi umiesz tylko bezmyslnie cytowac skrawki z regulaminu? zadalem ci konkretne pytanie , osmieszyles mnie ze nie umiem czytac ze zrozumieniem w takim razie ty blysnij wiedza

#11030 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:15

freetaxi umiesz tylko bezmyslnie cytowac skrawki z regulaminu? zadalem ci konkretne pytanie , osmieszyles mnie ze nie umiem czytac ze zrozumieniem w takim razie ty blysnij wiedza

Nikogo nie ośmieszyłem. Poszło pw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11031 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale jeżeli postawie ten blaszak za rok czy dawa lata to musze jakas wzmianke w biznesplanie robic?

#11032 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Liczy się stan na dzień składania wniosku. Garażu na tą chwilę nie ma.

ale jeżeli postawie ten blaszak za rok czy dawa lata to musze jakas wzmianke w biznesplanie robic?

#11033 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rozumiem ale wrazie kontroli ten garaz się pojawi

#11034 Share szymon870

szymon870

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://zbmwegorzewo.pl/

polceam tą firmę. Duże doświadczenie w pisaniu unijnych wniosków, firma pozyskała z unii ponad 5 mln złotych. Ja jestem zadowolony i polecam

#11035 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:39

rozumiem ale wrazie kontroli ten garaz się pojawi

Ale na tą chwilę nie masz garażu. Albo go zbudujesz albo nie. Różnie bywa.

#11036 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zbuduje go na pewno raczej postawie bo to blaszak

#11037 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 10:50

zbuduje go na pewno raczej postawie bo to blaszak

Instrukcja wypełniania PRG. Strona 20. Tam masz wszystko na temat budynków.

#11038 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://m.arimr.gov.p..._pomoc_2011.pdf
Strona nr 4 punkt 66, czy to jest aktualny formularz?? Rent strukturalnych nie ma o ile mi wiadomo, planuję przejąć gospodarstwo rolne od ojca, ale nie w ramach działania renty strukturalne... to co zaznaczać b ??

Edytowany przez pedro2, 18 maj 2014 - 13:05.

KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#11039 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:10

http://m.arimr.gov.p..._pomoc_2011.pdf
Strona nr 4 punkt 66, czy to jest aktualny formularz?? Rent strukturalnych nie ma o ile mi wiadomo, planuję przejąć gospodarstwo rolne od ojca, ale nie w ramach działania renty strukturalne... to co zaznaczać b ??

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html tu masz aktualne wzory wniosków. Wszystko na temat wypełniania wniosków jest w instrukcji także dostępnej na stronie ARiMR. Jeśli zaznaczysz b to wyjdzie na to, że posiadasz już gospodarstwo, które przejąłeś w formie spadku lub darowizny przed ukończeniem 18 lat.

Edytowany przez freetaxi, 18 maj 2014 - 13:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11040 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 18 maj 2014 - 13:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi mam pytanie. mam srednie nierolnicze, jestem na zootechnice czyli kierunku studiów który łapie sie na MR i wtedy mam wyzsze rolnicze. Czy w tym momemcie moge ubiegac sie o MR? z tego co ja rozumiem to nie bo jest brane pod uwage to srednie nierolnicze(ktore posiadam) a nie wyzsze(ktore deklaruje uzupelnic) i potrzebuje staz ktorego nie jestem w stanie udokumentowac bo nie jestem na krusie. dobrze rozumiem?