Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ssman7    0

lista krajowa owszem ale punktacja tak zrobiona, ze ten co ma 10ha w małym województwie może się równać punktami z tym co ma 20 ha w woj gdzie ta średnia jest duża

ja się akurat z tego cieszę bo mam jakąś szansę dzięki temu...

ktoś pisał że kasa pójdzie do 5 tych małych województw. A właśnie, że pójdzie wszędzie po trochu ale dzięki tym zasadom punktacji małe woj też mają szansę

Gdyby nie to to śmiem twierdzić, ze kasa poszła by ale do 6 czy tam 8 dużych województw z największą średnią...

Co do gosp o pow 6 czy 7 ha co mają w planach dobić do krajowej... pełno jest takich tylko, że narazie punkty mają liczone za to co jest teraz więc te 5 czy 6 pkt za ziemie + cos tam za bezrob. + 0 za wykszt. to daje 8 czy 9 punktów a tego jest na pęczki w skali kraju... i stąd takie duże zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy może napisze ktoś kto miał poprawke a składał po 15 .06 i z jakiego woj to bedzie my mieli orientacyjny zarys gdzie są poszczegołne woj przy wpisywaniu w system.

Jest to bez sensu. Już piałem że miałem nie dawno poprawkę a wniosek składany w przedostatnim dniu naboru. I co myślisz że jest to wyznacznik bo nikt nie tknie mojego wniosku aż do samego końca? Temat już był przerabiany w MGR. Ludzie się dziwili że do sąsiada co jest na 800 miejscu przyszły poprawki a do niego nie mimo iż jest na 400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

w zachodniopomorskim z 20 ha i bezrobociem 25% + 4 pkt za wykształcenie ma się 14 pkt... bez wykształcenia 10 pkt

 

to dopiero zaporowa punktacja... zachodniopomorskie w tym naborze obejdzie się smakiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przejmuj się, tam same fendy i jd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No ja też z prawie 21 hektarami w opolskim tylko około 11pkt.za pole Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć. Według mnie ten podział na województwa jest beznadziejny. Ale to tylko moje zdanie i wielu ludziom tu obecnym pewnie się to niespodoba

Edytowano przez Macius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

w zachodniopomorskim z 20 ha i bezrobociem 25% + 4 pkt za wykształcenie ma się 14 pkt... bez wykształcenia 10 pkt

 

to dopiero zaporowa punktacja... zachodniopomorskie w tym naborze obejdzie się smakiem...

 

Gdybym był złośliwy to powiedziałbym że PSL nie chce wspierać premią cudzoziemców którzy chyba w tym województwie nakupili najwięcej ziemi . :rolleyes:

 

Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć.

 

A dlaczego uważasz że zasługujesz na premię bardziej ze swoimi 21 ha niż ten co ma 5 ha warzyw w Sandomierzu (w tym 2 ha pod osłonami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

No ja też z prawie 21 hektarami w opolskim tylko około 11pkt.za pole Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć. Według mnie ten podział na województwa jest beznadziejny. Ale to tylko moje zdanie i wielu ludziom tu obecnym pewnie się to niespodoba

Podział jest jaki jest jak tu ktoś zauważył wcześniej. Ale nie rozumiem co miałeś na myśli? Fajnie, że masz takie dobre ziemie i sporo, ale to nic nie znaczy, kompletnie nic. Ktoś kto ma te 10ha tych słabych ziem może rozpocząć hodowlę bydła mlecznego, kupi sobie za premię z 15 dobrych jałówek, cześć stada przejmnie po ojcu, wyremontuje budynki i będzie produkował jeszcze może jeszcze więcej na rynek niż Ty. I z tych 21 i z tych 10 można gospodarzyć. Jeśli ktoś chce to niech gospodarzy, żyjemy w wolnym kraju. Nie daj powinie mu się noga to wejdą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

ile bende miał za bezrobocie woj mazowieckie powiat płoński sorry że zawracam tym głowe ale jajkoś nie ogarniam tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

ale chodziło mi o to że masa jest takich że mąją przykładowo 10 ha i jeszcze pracują poza swoim gospodarstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

wydaje mi się że piszemy o produkcji roślinnej.

też wydaje mi się że pieniądze powinny trafić po równo do każdego województwa.... a nie tak jak jest wg obecnych zasad do województw o najniższej średniej powierzchni.

 

nawet te pkt za bezrobocie są przyznawane wg dziwnej zasady, w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w Polsce - totalny bezsens ponieważ zazwyczaj województwa o wiekszej średniej pow mają najwyższe bezrobocie.

 

może w następnym naborze ktoś przypomni sobie o gospodarstwach 15-20 ha w zachodniopomorskim, bo teraz są kompletnie bez szans.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

wydaje mi się że piszemy o produkcji roślinnej.

 

 

nawet te pkt za bezrobocie są przyznawane wg dziwnej zasady, w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w Polsce - totalny bezsens ponieważ zazwyczaj województwa o wiekszej średniej pow mają najwyższe bezrobocie.

 

a dlaczego tylko produkcji roślinnej ? ten co hoduje zwierzęta i kupuje pasze to gorszy rolnik któremu

nie należy się premia ?

 

sposób obliczania pkt za bezrobocie też się Wam nie podoba ? czyli rozumiem że Ty w swoim 20 ha gospodarstwie w zachodniopomorskim stworzysz więcej miejsc pracy niż sadownik/ogrodnik w świętokrzyskim czy mazowieckim ?

 

Powtórzę jeszcze raz kryteria są jakie są , nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Przykro mi że tym razem trafiło akurat na Was .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssman7    0

No ja też z prawie 21 hektarami w opolskim tylko około 11pkt.za pole Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć. Według mnie ten podział na województwa jest beznadziejny. Ale to tylko moje zdanie i wielu ludziom tu obecnym pewnie się to niespodoba

 

Maciuś ja do Ciebie naprawdę nic nie mam ale pytasz co to za rolnik co ma 10ha... a Ty masz raptem 20. i to do 4 kl jak piszesz

Ja mam 10ha ale akurat II klasy i jakiś tam skrawek IIIa... więc mi nie pisz, że gleba brunatna na lessie to jakiś szmelc :D Nie moja wina, że w Polsce zachodniej i północnej było najwięcej pgr-ów i tam są największe średnie woj... wg. Ciebie sprawiedliwe było by patrzenie tylko na ha w skali kraju? To te najmniejsze woj nic by nie złapały... To taki sam rolnik jak Ty i też się chce rozwijać i żyć z pracy na roli zwłaszcza, ze to jego pasja od 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

ale chodziło mi o to że masa jest takich że mąją przykładowo 10 ha i jeszcze pracują poza swoim gospodarstwem

 

podaj argumenty dlaczego oni na premię nie zasługują ? bo mnie się wydaje że oni ją bardziej zauważą niż Ty na 21 ha

 

 

To taki sam rolnik jak Ty i też się chce rozwijać i żyć z pracy na roli zwłaszcza, ze to jego pasja od 15 lat.

 

 

To może najlepiej byłoby gdyby głównym kryterium dla przyznania premii była "pasja"?

I oczywiście obowiązkowa przynależność do młodzieżówki PSL- u !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wernicjusz    0

 

Maciuś ja do Ciebie naprawdę nic nie mam ale pytasz co to za rolnik co ma 10ha... a Ty masz raptem 20. i to do 4 kl jak piszesz

Ja mam 10ha ale akurat II klasy i jakiś tam skrawek IIIa... więc mi nie pisz, że gleba brunatna na lessie to jakiś szmelc :D Nie moja wina, że w Polsce zachodniej i północnej było najwięcej pgr-ów i tam są największe średnie woj... wg. Ciebie sprawiedliwe było by patrzenie tylko na ha w skali kraju? To te najmniejsze woj nic by nie złapały... To taki sam rolnik jak Ty i też się chce rozwijać i żyć z pracy na roli zwłaszcza, ze to jego pasja od 15 lat.

Nie sposób się z tym nie zgodzić.

Co to za różnica czy mam 10 czy 20 ha jak i tak za 100 tysiaków kupie lex'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon0    0

a dlaczego tylko produkcji roślinnej ? ten co hoduje zwierzęta i kupuje pasze to gorszy rolnik któremu

nie należy się premia ?

 

dla potrzeb porównania przyjmuję produkcję tylko roślinną (tak jest łatwiej)

gospodarstwo 20 ha w zachodniopomorskim i innym województwie ma takie same warunki, zakładając taką samą klasę ziemi, dlaczego więc większość środków ma być przekazane rolnikom którzy mają po 10 ha w uprzywilejowanych województwach, a ci z 20 ha z innch nie mają szans?

 

oczywiście najlepiej by było gdyby dostali wszyscy, ale jeżeli już ktoś ma dostać to lepiej niech to będzie osoba z 15-20 ha niż 10 ha

 

sposób obliczania pkt za bezrobocie też się Wam nie podoba ? czyli rozumiem że Ty w swoim 20 ha gospodarstwie w zachodniopomorskim stworzysz więcej miejsc pracy niż sadownik/ogrodnik w świętokrzyskim czy mazowieckim ?

 

stworze dokładnie tyle samo, widzę, że łapiesz mój tok myślenia, te gospodarstwa nie różnią się niczym, dlaczego więc punktowo jedne mają przywileje a inne nie?

 

ktoś wymyślił kryterium bezrobocia, ciekawi mnie tylko dlaczego we WSZYSTKICH województwach średnia pkt za bezrobocie będzie dokładnie 2.5 pkt? skoro województwa różnią się i to znacznie pod względem tegoż bezrobocia, dlaczego więc nie premiować regionów z większym bezrobociem? bo chyba taki był zamysł.

 

o ile mogę pracować w sąsiednim powiecie dojeżdżając, to w innym województwie już nie.

 

czy ktoś może spróbować odgadnąć dlaczego bezrobocie nie jest punktowane w skali kraju tylko województwa?

 

podaj argumenty dlaczego oni na premię nie zasługują ? bo mnie się wydaje że oni ją bardziej zauważą niż Ty na 21 ha

 

 

to może ty wyjaśnij dlaczego ktoś z 10 ha ma dostać a ten z 21 ha już nie.

 

mój argument za tym 21 ha to średnia powierzchnia gospodarstwa w Niemczech i francji - ok 45ha

Żeby konkurować musimy wspierać gospodarstwa, które mają taki potencjał, a nie mikrogospodarstwa po 10 ha, które nawet po wpompowaniu dużych pieniędzy nie wytrzymają konkurencji na przestrzeni 10 lat.

Edytowano przez szymon0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyher    27

Ludzie skończcie już albo załóżcie osobny temat na te przepychanki. Wiadomo - każdy chce dostać, ale takie pisanie "ja powinienem dostać bo..." nic nie zmienia, nie chce się już tego czytać. Macie wizję jak poprawić polskie rolnictwo, jak znaleźć i wspomóc najbardziej potrzebujących, jak wyeliminować z dofinansowania tych waszych kombinatorów - fajnie, ale pisanie w tym temacie niewiele pomoże. Zostawcie miejsce na jakieś konkretne wypowiedzi na temat MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Ciekawe czy coś jeszcze dołoźą do puli:-) oby jak najwięcej

 

Koleżanka Katarzyna zapomina że już "nasze" 800mln jest powymiatane z pod dywanów ministerstwa co zresztą ministerstwo rolnictwa poczytuje sobie za ogromny sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

macius ojciec ci przepisal ale i tak bedzie myslal i robil za ciebie:)

lepszy taki z 5 ha ktory ma leb na karku i bedzie potrafil polaczyc prace na roli z jakimis innym biznesem, niz jelop zapatrzony w hektary i ciagnacy od kredytu do kredytu

albo lepszy taki z 5 ha ktory bedzie podejmowal wszelkie decyzje, niz pozorant z 20 , ktory kazda decyzje bedzie uzgadnial z ojcem albo matka

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Koleżanka Katarzyna zapomina że już "nasze" 800mln jest powymiatane z pod dywanów ministerstwa co zresztą ministerstwo rolnictwa poczytuje sobie za ogromny sukces.

 

teraz to już 920mln, w sumie to PSL potrafi robić różne cuda przed wyborami, więc różnie może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1341

macius ojciec ci przepisal ale i tak bedzie myslal i robil za ciebie:)

lepszy taki z 5 ha ktory ma leb na karku i bedzie potrafil polaczyc prace na roli z jakimis innym biznesem, niz jelop zapatrzony w hektary i ciagnacy od kredytu do kredytu

albo lepszy taki z 5 ha ktory bedzie podejmowal wszelkie decyzje, niz pozorant z 20 , ktory kazda decyzje bedzie uzgadnial z ojcem albo matka

 

Koleś w wieku 18-25 lat najczęściej wie jak zaorać i zasiać ale często nie wie kiedy. Zanim dojdzie się do dobrych wyników nie raz się trzeba oparzyć. Praktyka się liczy a konsultacja z kimś bardziej doświadczonym nie zaszkodzi. Ogólnie krytyka niepotrzebna. Każdy ma prawo do biznesów, kredytów itp. Wolność Tomku w swoim domku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

 

teraz to już 920mln, w sumie to PSL potrafi robić różne cuda przed wyborami, więc różnie może być

920 mln? Coś kasy doszło czy jak? bo nigdzie nie widziałem takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj