Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#10941 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zna ktoś odpowiez na moje pytania?
Jeśli ESU w roku bazowym wychodzi mi ponad 10 to przez 5 lat nie może być mniejsze???
Czy mogę zaniżyć ESU wpisując inną uprawe niż teraz rośnie na polu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:33
  •  

#10942 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak Esu nie może być mniejsze w roku doceliwym niż w bazowym, możesz zaniżyć aby ta uprawa nie była opisana we wnioskach o dopłaty, żeby arimr tego nie sprawdziła

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam

#10943 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko pytanie czy nie będzie kontroli w tym roku z obszarówek...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10944 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panie i panowie jeśli macie problemy z wypełnieniem wniosku czy biznesplanu to szczerze polecam kolegę @freetaxi dzisiaj byłem i mam wszystko zrobione jedynie moja ślubna musi złożyć jeden mały podpis i w poniedziałek uderzam do Lublina. Co do tych którzy chcą się wiązać z ODR to w moim przypadku wszystkie dokumenty leżały już 2 tygodnie i nic dzisiaj wpadłem zabrałem papiery i po paru godzinach mam gotowy cały wniosek także jak chcecie może w waszych stronach jest inne podejście w ODR ale u mnie niestety olewają człowieka jak tylko mogą jakby te pieniądze przeznaczone na premię były z ich własnych kieszeni albo chcą tylko dla "swoich".
Także jeszcze raz szczerze polecam kolegę @freetaxi i pozdrawiam.

#10945 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:03

W PRG wpisujesz budynek, powierzchnię rok budowy a w uwagach użyczenie bądź dzierżawa, więcej nic nie trzeba opisywać.

czyli warunek " dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa"bedzie spelniony na zasadzie ze rodzice mi go użyczaja lub spisać z nimi umowe dzierżawy?
aby prowadzic hodowle trzody chlewnej moge wykorzystywać nie swoje budynki a premie wydatkować na to co wpisze w biznesplan np. ( zakup maszyn, ciągnik, silos paszowy?)
na dzierżawach tylko nie wolno budować nowych budynków - ale wyposażenie chlewni, czy korzystanie z tych budynków do produkcji to już jest jak najbardziej dozwolone?

#10946 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak najlepiej użyczyć budynki od rodziców bo dzierżawa to musisz płacić czynsz dzierżawny, za darmo to użyczenie, co do silosu to jest to budowla trwale związana z nieruchomością, tak samo wyposażenie budynków, nie wiadomo jak to będzie interpretowane, w związku z zakazem budowy na dzierżawach, może być z tym problem. Ale maszyny jak najbardziej można.

Zapraszam

#10947 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:21

Tylko pytanie czy nie będzie kontroli w tym roku z obszarówek...

Tylko że teraz rosną tu buraki a na jesieni będe siał pszenice a ziemie przepisaną będe miał dopiero około listopada

#10948 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:30

Tylko że teraz rosną tu buraki a na jesieni będe siał pszenice a ziemie przepisaną będe miał dopiero około listopada

W PRG uprawy piszemy w plonie głównym.

#10949 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli??

#10950 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich, również zastanawiamy się z rodzicami, czy nie próbować skorzystać z MR, z tym że trochę mało ha (niestety więcej dzierżaw "na gębę" niż swojego), ale do rzeczy. Chodzi mi o kwestię hodowania krówek, otóż rodzice nie chcą z nich rezygnować (2 szt na swoje potrzeby i sąsiadów), a mi nie za bardzo się opłaca dostosowywać całej obory do wymagań UE. Z tego co przeczytałem wynika, że mogli by mi przepisać garaże na maszyny, stodołę z magazynami oraz pole, a w oborze mogli by sobie hodować dalej krówki jako "niezależne gospodarstwo". Czy w takim wypadku kontrola jakoś nie robi problemów, że na jednym podwórku dwa gospodarstwa? Czy w ogóle jest to możliwe?

Może ktoś polecić kogoś w woj. opolskim od wniosków. W ODR chcą 1000 zł netto!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10951 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:53

Czyli??

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc
zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.

Edytowany przez freetaxi, 16 maj 2014 - 21:54.

#10952 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powinieneś wpisać buraki w bazowym. Kolego szpeniek26

Witam wszystkich, również zastanawiamy się z rodzicami, czy nie próbować skorzystać z MR, z tym że trochę mało ha (niestety więcej dzierżaw "na gębę" niż swojego), ale do rzeczy. Chodzi mi o kwestię hodowania krówek, otóż rodzice nie chcą z nich rezygnować (2 szt na swoje potrzeby i sąsiadów), a mi nie za bardzo się opłaca dostosowywać całej obory do wymagań UE. Z tego co przeczytałem wynika, że mogli by mi przepisać garaże na maszyny, stodołę z magazynami oraz pole, a w oborze mogli by sobie hodować dalej krówki jako "niezależne gospodarstwo". Czy w takim wypadku kontrola jakoś nie robi problemów, że na jednym podwórku dwa gospodarstwa? Czy w ogóle jest to możliwe?

jeśli nie przepiszą Ci działki lub jej nie podzielą to samego budynku Ci nie przepiszą, co najwyżej użyczą.

Edytowany przez Endriu42, 16 maj 2014 - 21:56.

Zapraszam

#10953 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5479 postów

Napisany 16 maj 2014 - 21:59

Witam wszystkich, również zastanawiamy się z rodzicami, czy nie próbować skorzystać z MR, z tym że trochę mało ha (niestety więcej dzierżaw "na gębę" niż swojego), ale do rzeczy. Chodzi mi o kwestię hodowania krówek, otóż rodzice nie chcą z nich rezygnować (2 szt na swoje potrzeby i sąsiadów), a mi nie za bardzo się opłaca dostosowywać całej obory do wymagań UE. Z tego co przeczytałem wynika, że mogli by mi przepisać garaże na maszyny, stodołę z magazynami oraz pole, a w oborze mogli by sobie hodować dalej krówki jako "niezależne gospodarstwo". Czy w takim wypadku kontrola jakoś nie robi problemów, że na jednym podwórku dwa gospodarstwa? Czy w ogóle jest to możliwe?

Rodzice mogą sobie prowadzić produkcję zwierzęcą. Mam klientów gdzie pod jednym adresem są 3 numery gospodarstw i jeszcze nikt nie miał z tego problemów.

#10954 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @freetaxi Mógłbyś odpisać na PW?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#10955 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:15

Przy podawaniu powierzchni w poszczególnych latach należy uwzględnić powierzchnię roślin zbieranych, jako plon główny w tym roku, będą to, więc
zasiewy jesienne roku poprzedniego oraz zasiewy wiosenne roku bieżącego.

A jeśli nie będe siał buraków tylko pszenice to ESU będe miał mniejsze niż w roku bazowym i jak mam osiągnąć ten poziom ESU?

#10956 Share feniks

feniks

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Endriu42 @freetaxi dzięki za odpowiedź. Fajne, że jeden problem da się rozwiązać.

Mam jeszcze pytanie na temat dzierżawy. Otóż, czy w momencie składania wniosku muszę mieć podpisaną umowę na dzierżawę 10-letnią, czy tylko deklaruję powierzchnię dzierżawy i po decyzji przejmuję pole od rodziców + ta dzierżawa. Chodzi mi o policzenie jej do powierzchni gospodarstwa, aby dostać pkt. Obecnie ta działka nie figuruje w naszym wniosku o dopłaty bezpośrednie, mimo że ją używamy.

#10957 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:27

@Endriu42 @freetaxi dzięki za odpowiedź. Fajne, że jeden problem da się rozwiązać.

Mam jeszcze pytanie na temat dzierżawy. Otóż, czy w momencie składania wniosku muszę mieć podpisaną umowę na dzierżawę 10-letnią, czy tylko deklaruję powierzchnię dzierżawy i po decyzji przejmuję pole od rodziców + ta dzierżawa. Chodzi mi o policzenie jej do powierzchni gospodarstwa, aby dostać pkt. Obecnie ta działka nie figuruje w naszym wniosku o dopłaty bezpośrednie, mimo że ją używamy.

Po wydaniu decyzji masz 180 dni na podpisanie dzierżawy i przejęcie gosp.

A jeśli nie będe siał buraków tylko pszenice to ESU będe miał mniejsze niż w roku bazowym i jak mam osiągnąć ten poziom ESU?

to w docelowym podajesz coś co ma duże esu, aby nie było mniejsze niż w bazowym.

Zapraszam

#10958 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 maj 2014 - 22:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I musze to mieć zasiane? a docelowy rok to w 5 roku po otrzymaniu premii?

Edytowany przez szpeniek26, 16 maj 2014 - 22:45.

#10959 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 17 maj 2014 - 04:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ESU ma byc w 5 roku takie jak zalozone w biznesplanie ? Bo w odr mi powiedziano ze w trzecim a w piatym nie moze spasc. Jak wkoncu jest?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10960 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 17 maj 2014 - 05:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi powiedziano to samo - ESU musimy osiągnąć do 3 i utrzymać na nie niższym niż wymagany poziomie do 5 roku, czyli do końca programu.