Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#10921 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 maj 2014 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ODR szczerze odradzam. Na forum jest co najmniej dwóch użytkowników, którzy Ci to zrobią i kontaktuj się z nimi. W ODR wiedzą tyle co w Agencji, czyli prawie nic. Przynajmniej takie moje zdanie, bo jest szansa, że możesz trafić na kogoś kumatego. Ja już przechodziłem przez to 3 lata temu i wolałem zrobić sam, niż powierzyć to ODR.

Edit:
Miałem na myśli @freetaxi i @Endriu (nie pamiętam dokładnie nicka)

Edytowany przez pierre, 16 maj 2014 - 10:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:59
  •  

#10922 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 16 maj 2014 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) freetaxi a ty robisz takie biznesplany? i na jakich warunkach?

#10923 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 maj 2014 - 13:17

freetaxi a ty robisz takie biznesplany? i na jakich warunkach?

Służę pomocą.Wysłałem Ci wiadomość z numerem telefonu. Zadzwoń, dogadamy detale.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10924 Share slepy78

slepy78

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 maj 2014 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Planuje jeśli dostane pieniążki uprawe na 4ha ziemniaków i teraz zakup kombajnu do ziemniaków nowego to duży koszt a jakbym kupił używaną anne z 80' roku za pieniądze które można wydać bez dokumentowania.
Czy trzeba jakoś udowodnić w biznes planie w jaki sposób i jakim sprzętem bym uprawiał ziemniaki/?
Co mam wpisać? ,

#10925 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 16 maj 2014 - 14:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy można zaniżyć ESU w roku bazowym?

#10926 Share MarcinCiesz

MarcinCiesz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 maj 2014 - 14:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam chciałem zapytać o jedną sprawe. Otórz pan z ODR powiedział mi że w biznesplanie mogę wpisać tylko te działki które ojciec podał we wniosku o płatności bezpośrednie. A jeśli by ojciec np. 1 czerwca wzioł w dzierżawe 10 letnią ziemie to już do wielkości gospodarstwa, którą wpisujemy do biznesplanu by sie nie liczyła?

#10927 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2014 - 15:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam przyszłych Młodych Rolników. Mam pytanie odnośnie sprawy użyczenia budynku, sprzętu. Czy trzeba teraz z wnioskiem dostarczyć jakiś papier, że będzie użyczony budynek (np notarialnie), czy dopiero jak przyjdzie pozytywna decyzja o Premii? Pozdrawiam wszystkich.

#10928 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 16 maj 2014 - 15:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja nic takiego nie dostarczałem ani nie podpisywałem,jedynie w biznes planie jest to ujęte,ale nie wiem jak teraz będzie wygladała kwestia użyczania budynków

#10929 Share faraon123

faraon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. chciałbym zapytac ile miesiecy powinien stac cielak przy krowie?

#10930 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no wlasnie a gdyby moi rodzice przepisali na mnie cala ziemie a krowy zostalyby na mame to jakby to wygladalo? można by tak zrobić , obore bym mamie uzyczyl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10931 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wniosek złozony (Świętokrzyskie) 15 min zostało tylko czekac...

#10932 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koroniarz sam wypelniales wniosek?

#10933 Share koroniarz

koroniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 maj 2014 - 16:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie mam gościa który się tym zajmuje i on mi wszystko dogrywał ja tylko dokumenty dowoziłem

#10934 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 maj 2014 - 18:00

Witam chciałem zapytać o jedną sprawe. Otórz pan z ODR powiedział mi że w biznesplanie mogę wpisać tylko te działki które ojciec podał we wniosku o płatności bezpośrednie. A jeśli by ojciec np. 1 czerwca wzioł w dzierżawe 10 letnią ziemie to już do wielkości gospodarstwa, którą wpisujemy do biznesplanu by sie nie liczyła?

Możesz wpisać te działki, które ojciec może wydzierżawić 1 czerwca. Grunt, żebyś znał dane właściciela. Pan z ODR wprowadził Cię w błąd.

Witam przyszłych Młodych Rolników. Mam pytanie odnośnie sprawy użyczenia budynku, sprzętu. Czy trzeba teraz z wnioskiem dostarczyć jakiś papier, że będzie użyczony budynek (np notarialnie), czy dopiero jak przyjdzie pozytywna decyzja o Premii? Pozdrawiam wszystkich.

Na tym etapie nie musisz dostarczać żadnej umowy dzierżawy budynków.

#10935 Share Kombajnista2009

Kombajnista2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Drodzy forumowicze , mam do was kilka pytań .Mam okazję wziąć w dzierżawę 11 ha z tego co czytałem w sieci to dzierżawę notarialną na 10 lat uznają , czy jeśli w biznesplanie wpiszę zakup ziemi to będę mógł wykupić część tej dzierżawy na własność ? I jak myślicie czy ok 16-17 pkt to dużo czy raczej przeciwnie ? Czy z tych funduszy mogę kupić używany sprzęt np ciągnik ?

#10936 Share machtomi

machtomi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) prosze o informacje czy można w biznesplanie wpisac " dzierżawa budynków gospodarczych od rodziców do celów produkcji zwierzęcej"?
a srodki przeznaczyć na zakup maszyn?

#10937 Share Tomek_21

Tomek_21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie
na działce stoji dom stodoła garaze itp i zajmuja to 20ar czy musze to odliczyc od tej powierzchni działki

np 2ha jest ta działka i musze odliczyc te 20 czy jak

Edytowany przez Tomek_21, 16 maj 2014 - 19:16.

#10938 Share krzychu94

krzychu94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 maj 2014 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie: Czy jeśli rodzice przepiszą mi budynki (chlewnia) to czy mogą później w niej hodować zwierzęta? Ja w biznesplanie wpisałbym tylko uprawę roślinną. A budynki miałbym przepisane po to, żeby nie dzielić działek.

#10939 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5480 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:06

Mam pytanie: Czy jeśli rodzice przepiszą mi budynki (chlewnia) to czy mogą później w niej hodować zwierzęta? Ja w biznesplanie wpisałbym tylko uprawę roślinną. A budynki miałbym przepisane po to, żeby nie dzielić działek.

Rodzice będą mogli trzymać zwierzęta.

a ja mam pytanie
na działce stoji dom stodoła garaze itp i zajmuja to 20ar czy musze to odliczyc od tej powierzchni działki

We wniosku i PRG w planowaniu wpisujesz powierzchnię ewidencyjną oraz powierzchnię użytków rolnych czyli tą, którą faktycznie uprawiasz.

prosze o informacje czy można w biznesplanie wpisac " dzierżawa budynków gospodarczych od rodziców do celów produkcji zwierzęcej"?

Nie rozumiem w ogóle pytania.

Edytowany przez freetaxi, 16 maj 2014 - 20:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10940 Share Endriu42

Endriu42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 16 maj 2014 - 20:17

Planuje jeśli dostane pieniążki uprawe na 4ha ziemniaków i teraz zakup kombajnu do ziemniaków nowego to duży koszt a jakbym kupił używaną anne z 80' roku za pieniądze które można wydać bez dokumentowania.
Czy trzeba jakoś udowodnić w biznes planie w jaki sposób i jakim sprzętem bym uprawiał ziemniaki/?
Co mam wpisać? ,

nic nie trzeba udowadniać zawsze możesz korzystać z usług, jak najbardziej te 30 tys. możesz kupić co chcesz.

prosze o informacje czy można w biznesplanie wpisac " dzierżawa budynków gospodarczych od rodziców do celów produkcji zwierzęcej"?

W PRG wpisujesz budynek, powierzchnię rok budowy a w uwagach użyczenie bądź dzierżawa, więcej nic nie trzeba opisywać.

a ja mam pytanie

nie musisz tego odliczać, budynki, rowy i grunty pod stawami to użytki rolne, była o tym informacja na stronie arimr, do użytków rolnych nie wliczamy tylko nieużytków i lasów, najlepiej z ewidencji gruntów i budynków to wypełnić, zgodnie z info na str. arimr.

Krótkie info o mnie :)  www.prownioski.o12.pl

Zapraszam